Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kliimamuutuste, rohepöörde ja energiapoliitika teema (UUS küsitlus: Kas pooldad rohepööret?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 276, 277, 278
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas pooldad rohepööret?
Jah, tingimusteta, isegi majanduse ja heaolu drastilise kahanemise hinnaga
7%
 7%  [ 4 ]
Pigem jah, mõõdukalt, rõhku tuleks panna reaalsele keskkonnahoiule
36%
 36%  [ 20 ]
Pigem ei, rohepöördest Euroopas pole Maa klimale suurt kasu
1%
 1%  [ 1 ]
Plaanitaval kujul kindlasti mitte, see hävitab Eesti ja Euroopa majanduse konkurentsivõime
54%
 54%  [ 30 ]
hääli kokku : 55

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 25.04.2024 19:59:36 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
sakinaga kirjutas:
Lisa 1 rakendub põhiliselt sõiduki EU-st välja eksportimisel.

Ma saan aru et see sisaldub definitsioonis "romusõiduk". Aga alati võib täpsustada, terve dokumendi läbi lugemine peaks juba palgatöö olema.
Ma sain samamoodi aru, et niimoodi hinnatakse, kas sõiduk on romusõiduk. Lihtsalt seda hindamist tehakse peaasjalikult ekspordil (praegu on suur segadus tollis). Mingitel juhtudel ka müügil, seda ei olnud täpsustatud, võib-olla keelatakse siis see Balticcar vms ära, mis täisronte müüb tervete pähe.

viimati muutis sakinaga 25.04.2024 20:00:19, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 25.04.2024 20:00:06 vasta tsitaadiga

Tanel, sooviksid sa palun viidata punktile, kus on kirjas, et kellegilt hakatakse tema vara vastu tema tahtmist v66randama?
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2024 20:08:20 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
elukaz, ma eeldan, et enamuse inimeste jaoks k6lab see k6ik jaburalt ja m6tetuna. Probleem on aga väike grupp inimesi, kes omale vabadusi v6tavad, mida neil ei ole.


Misasja icon_confused.gif

Mul seisab aia ääres auto. Registreeritud, kindlustatud, kaskotatud, tangitud, tehniliselt korras, istu ja sõida. Turuväärtusega alla 1000euri.

Viimati vahetasin siduri koos juurdekuuluvaga, ise tegin, kokku 800 euri, eksperthinnang oleks selle remondi kindlasti kallimaks hinnanud, järelikult romu. Ja sealt tulenevad tagajärjed, nii kaugele selle mammutkirja lugemisega ei jõudnud mis romuga teha tuleb.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 25.04.2024 20:11:36 vasta tsitaadiga

elukaz, tegemist on eeln6uga, mitte kehtiva 6igusaktiga. Ma olen n6us, et tegemist on toore tekstiga, kuid ma eeldan, et sa saad aru, miks on vaja romu defineerida
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 25.04.2024 20:16:10 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
degrass kirjutas:
elukaz, ma eeldan, et enamuse inimeste jaoks k6lab see k6ik jaburalt ja m6tetuna. Probleem on aga väike grupp inimesi, kes omale vabadusi v6tavad, mida neil ei ole.


Misasja icon_confused.gif

Mul seisab aia ääres auto. Registreeritud, kindlustatud, kaskotatud, tangitud, tehniliselt korras, istu ja sõida. Turuväärtusega alla 1000euri.

Viimati vahetasin siduri koos juurdekuuluvaga, ise tegin, kokku 800 euri, eksperthinnang oleks selle remondi kindlasti kallimaks hinnanud, järelikult romu. Ja sealt tulenevad tagajärjed, nii kaugele selle mammutkirja lugemisega ei jõudnud mis romuga teha tuleb.


Sellepärast ma ütlesingi, et tasub läbi lugeda. Ei saa nii, et loen ühe lause ja teen siis maailma põhjapanevaid järeldusi.
Üleüldse, tegemist on juriidilise tekstiga - seda enam. See postimehe artikkel on sama - võtsin twitterist kolm lauset ja kirjutasin, et eraomandit enam ei eksisteeri.
Ma ei loe mitte kusagilt välja, et kui sa lähed autoga remont-töökotta, siis on kohustus läbi viia auto hindamine ja võrrelda seda näiteks remondikuluga.
Lähed, võtad hinnapakkumise, teed ära. Done. Suur probleem? Keegi ei võta eraomandit ära ega klassifitseeri romuks. Ei leidnud seda kohta.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2024 20:25:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Suur probleem?

Suur probleem on see, et selliseid asju üldse välja mõeldakse ja kirja pannakse.
Ja meie, Euroopa maksumaksjad maksame selle idiootsuse kinni

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 25.04.2024 20:36:49 vasta tsitaadiga

No ma võin sulle veel näiteks tuua ühe eraomandi räige rikkumise. Kujutad sa ette, autol peab olema mingi krdi kehtiv ülevaatus.
Lihtsalt, mingi suvaline ametnik otsustab, kas sa tohid oma eraomandiga liigelda või mitte. Ennekuulmatu, right?

Kogu selle arutelu "eraomandi puutumatuseks" keeramine on täpselt samal tasemel.
Jääks ikka normaalsuse juurde. Eraomandi puutumatusega ei ole siin mitte mingit pistmist.

Tegemist on väga tehnilise hinnanguga, millal on auto romu. Ja see ongi arutelu koht. Mingit eraomandi puutumatust ei ole siin.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2024 20:40:39 vasta tsitaadiga

Loe uuesti, romu definitsioon sisaldab auto turuhinda ja remondihinda ehk määramiskriteeriume. Ja kui need on täidetud siis ongi tegu romuga ükskõik kas see on tuvastatud või mitte. See on definitsiooni kui sellise mõte. Nagu liigne kiirus või ülekaal, need on olemas sõltumata sellest kas on välja mõõdetud või ei või kas asjaosaline sellest teadlik on.

Kui oled läbi lugenud siis ole hea ja viita mis on edasised käigud romuks tunnistamisest, ma tõesti ei viitsi kogu seda kantseliiti läbi mäletseda.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 25.04.2024 20:49:06 vasta tsitaadiga

Tegemist on ettepanekuga
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 25.04.2024 20:49:49 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
LKui oled läbi lugenud siis ole hea ja viita mis on edasised käigud romuks tunnistamisest, ma tõesti ei viitsi kogu seda kantseliiti läbi mäletseda.
Lähened minu arvates valest otsast. Kõigepealt tuleb välja selgitada, mis tingimustel üldse hinnatakse, kas auto on romu. Siis saab hinnata, kas tagajärjed on asjakohased
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 25.04.2024 20:50:30 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Loe uuesti, romu definitsioon sisaldab auto turuhinda ja remondihinda ehk määramiskriteeriume. Ja kui need on täidetud siis ongi tegu romuga ükskõik kas see on tuvastatud või mitte. See on definitsiooni kui sellise mõte. Nagu liigne kiirus või ülekaal, need on olemas sõltumata sellest kas on välja mõõdetud või ei või kas asjaosaline sellest teadlik on.

Kui oled läbi lugenud siis ole hea ja viita mis on edasised käigud romuks tunnistamisest, ma tõesti ei viitsi kogu seda kantseliiti läbi mäletseda.


No ega ikka ei ole küll nii. Kui remondi hetkel turuhinda määrama ei pea ja ei määrata (ja seda kohustust ei ole seal toodud iga remondi puhul, pigem jääb täpselt sinna võõrandamise/eksport/import/kindlustus teemasse) - siis ei ole mingit hinnangut, et on romu ja ei ole ka.
Auto väärtus on ajahetkes ja kui seda remondi hetkel ei kaalutud, siis nii ongi. Just, nagu kiirus või ülekaal. Ajahetkes. Kui seda ei määrata, siis loe: selle eest ei saa karistada ka. Kui homme tühja autot kaalutakse või seisva auto kiirust mõõdetakse, siis ei tehta trahvi, et
aga "ma arvan, et eile sa vist kihutasid".

Ja jah, tegemist on ettepanekuga, mitte määrusega.
Ja veel - väga palju sellest ettepanekust on täiesti normaalne ja isegi kiiduväärt.


viimati muutis 630 25.04.2024 20:51:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.04.2024 20:50:40 vasta tsitaadiga

Autoteemas siin ju sama suhtumine et remonti mis ületab auto turuväärtuse ei peaks ette võtma vaid tuleks uus osta icon_rolleyes.gif
Minu jaoks ka muidugi selline suhtumine müstika aga miks nüüd järsku hala lahti
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2024 21:24:00 vasta tsitaadiga

Janis, hobika omanik vahetab mootorit/käimarit ja ongi probleem
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.04.2024 21:26:11 vasta tsitaadiga

Aga ära ütle, et vahetad
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2024 21:29:45 vasta tsitaadiga

Jajah, ülevaatust teed ka pettusega? icon_biggrin.gif
Point ongi selles, et mootorivahetuses ju midagi pole halba ega illegaalset.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.04.2024 21:31:21 vasta tsitaadiga

Miks pettusega? Vahetad ju samaväärse vastu, keegi ei saa midagi aru.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 25.04.2024 21:34:51 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Jajah, ülevaatust teed ka pettusega? :D
Point ongi selles, et mootorivahetuses ju midagi pole halba ega illegaalset.
Ei olegi. Hiljuti muudeti Eestis ka norme, nüüd on mootorivahetust lihtsam passi saada. Vaheta julgelt.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 25.04.2024 21:40:58 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Jajah, ülevaatust teed ka pettusega? icon_biggrin.gif
Point ongi selles, et mootorivahetuses ju midagi pole halba ega illegaalset.


Point on, et sa eeldad, et sa ei tohi seda oma autol teha. Seda ei ole seal kirjas nii.
Seal on kirjas romuks hindamise kriteeriumid, aga sul pole kohustust omal remonti tehes
seda teha. Jällegi, juriidika - aga tõenäoliselt on "turuväärtus" oluline ikka siis, kui selle otsest
tähendust järgida, et tegemist on tehinguga. Sama teema on mootori vahetus/käimakast - kui sa teed
seda kindlustuse abil - siis on kindlustusel õigus ilmselt auto romuks lugeda.
Kui sa ise ostad mootori, vead kuskile töökotta/lased ära vahetada (ja ei muuda auto confi sealjuures) - siis
mina ei loe välja, et su auto romuks tunnistatakse, või veel rohkem "eraomandit" hakatakse kottima.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.04.2024 21:46:22 vasta tsitaadiga

Kindlustus ju kannab auto ka tänasel päeval maha kui remont ületab turuväärtust, piisab kasvõi lihtsast plekimõlkimisest. Arvele tagasi saamine muidugi on lihtne kui ülevaatuse jälle läbib.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 25.04.2024 21:54:22 vasta tsitaadiga

Eestis küll. See on EU määruse ettepanek. Mul pole aimugi, kuidas EU riikides need seadused/tavad on.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 25.04.2024 23:30:27 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

m6nda poliitilist j6udu, kelle m6tted ei oleks ideoloogiap6hised?

Parempoolsed, Isamaa
Vanasti oli ka Reformierakonnal eraomandi austamine


Kas sa tõsiselt ütlesid praegu sirge näoga, et Isamaa pole ideoloogiline? icon_eek.gif

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kliimamuutuste, rohepöörde ja energiapoliitika teema (UUS küsitlus: Kas pooldad rohepööret?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 276, 277, 278
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.