Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eestis hakkab kehtima internetitsensuur? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Zenoni
HV kasutaja
Zenoni

liitunud: 30.03.2002




sõnum 01.01.2010 21:33:13 vasta tsitaadiga

Eesti Päevaleht on kehtestamas internetitsensuuri. Kommenteerimiseks pead logima sisse ID kaardiga, mis on täiesti ennekuulmatu. Paistab, et suund on selgelt võetud sinnapoole, et anonüümsed netikommentaarid keelustatakse lähitulevikus ka teisest väljaannetes.

Kutsun üles mitte tarbima sellist ühepoolselt kontrollitud, suunatud ja tsenseeritud meediat - ärge lugege, ärge tellige, ärge ostke. Las maitsevad oma vilju.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.01.2010 21:37:06 vasta tsitaadiga

Zenoni, icon_lol.gif

Et siis isiku tuvastamine on tsensuur? icon_lol.gif

Minuarust igati hea käik thumbs_up.gif Kaua seda anonüümset paska jõuab välja kannatada thumbs_down.gif

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ra*
HV Guru
Ra*

liitunud: 19.04.2003




sõnum 01.01.2010 21:38:19 vasta tsitaadiga

Tee oma anonüümne arvamusblogi?
Kuna mind jätab kommenteerimine suht külmaks ja 99% Eestis on sellest piix siis naudin niisama uut ja kena EPL väljanägemist ja toimimist icon_wink.gif Soovitan ka teil pilk peale visata.
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.01.2010 21:38:26 vasta tsitaadiga

Zenoni, see on täiesti arusaamatu avaldus sinu poolt!? Et kommenteerida julged aga oma kommentaari enda isikuga siduda ei julge? On vaid kaks varianti, mis selgitakse seda: a) sa oled üks nendest 'anonüümsetest' tatipritsijatest / b) sa tead ise kaa, et ajad täielikku iba ning tunned häbi selle pärast
Ütle mulle üks hea põhjus, miks peaks täiemõistuslik inimene kartma või häbenema enda öeldu sidumist oma isikuga?

icon_question.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zenoni
HV kasutaja
Zenoni

liitunud: 30.03.2002




sõnum 01.01.2010 21:39:02 vasta tsitaadiga

Ei mina ega paljud teised ei soovi olla vahetult tuvastatud. Oma arvamuse valdamine, mis ei ole kooskõlas kehtiva maailmapildiga, võib maksta nii väikses ja korporatiivses ühiskonnas karmilt kätte. Mina tõlgendan seda kui tsensuuri algust.

Renka kirjutas:
Zenoni, icon_lol.gif

Et siis isiku tuvastamine on tsensuur? icon_lol.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gnoom
HV veteran

liitunud: 12.12.2003




sõnum 01.01.2010 21:45:41 vasta tsitaadiga

Zenoni kirjutas:
Ei mina ega paljud teised ei soovi olla vahetult tuvastatud. Oma arvamuse valdamine, mis ei ole kooskõlas kehtiva maailmapildiga, võib maksta nii väikses ja korporatiivses ühiskonnas karmilt kätte. Mina tõlgendan seda kui tsensuuri algust.

Julged öelda, siis ka vastuta oma sõnade eest. Kui ei julge vastutada, siis ole vait. See on hea, kui anonüümseid tatipritsimisi vähendatakse.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 01.01.2010 21:52:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Oma arvamuse valdamine, mis ei ole kooskõlas kehtiva maailmapildiga, võib maksta nii väikses ja korporatiivses ühiskonnas karmilt kätte.

Täpselt.
Kahjuks vaba arvamuse avaldamine võib tsensuuri süvenedes VÄGA valusalt kätte maksta, kui sinu isik on tuvastatav, omad sa siis arvamust, infot, mis ei tohiks liikuda; või muud häirivat nendele, kes võimtusevad.


viimati muutis Mario. 01.01.2010 21:53:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zenoni
HV kasutaja
Zenoni

liitunud: 30.03.2002




sõnum 01.01.2010 21:53:27 vasta tsitaadiga

Just just... nii see läheb....ainult ütle midagi, mis sugugi ei ole tatipristimine nagu juba eeldatakse (juba ette ära lahterdatud ja süüdi mõistetud) ja kohe saad. Kõike ei saa vabalt välja öelda, sest areng on pilitseiriigi suunas. Kui võetakse ära anonüümsed kommentaariumid, siis mis demokraatiast, sõnavabadusest üldse enam järgi jääb. Keskusest kontrollitud meedia on tagasi, varsti oleme tagasi seal ühiskonnas kust tulime.

Ma vaatan, et siin ei nähta üldse laiemat pilti. Ja kes sul käsib üldse seda tatipritsimist lugeda. Järelikult loed.

gnoom kirjutas:
Zenoni kirjutas:
Ei mina ega paljud teised ei soovi olla vahetult tuvastatud. Oma arvamuse valdamine, mis ei ole kooskõlas kehtiva maailmapildiga, võib maksta nii väikses ja korporatiivses ühiskonnas karmilt kätte. Mina tõlgendan seda kui tsensuuri algust.

Julged öelda, siis ka vastuta oma sõnade eest. Kui ei julge vastutada, siis ole vait. See on hea, kui anonüümseid tatipritsimisi vähendatakse.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 01.01.2010 21:58:35 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
tsitaat:

Oma arvamuse valdamine, mis ei ole kooskõlas kehtiva maailmapildiga, võib maksta nii väikses ja korporatiivses ühiskonnas karmilt kätte.

Täpselt.
Kahjuks vaba arvamuse avaldamine võib tsensuuri süvenedes VÄGA valusalt kätte maksta, kui sinu isik on tuvastatav, omad sa siis arvamust, infot, mis ei tohiks liikuda; või muud häirivat nendele, kes võimtusevad.


Me ometi mäletame Saksamaad, kus ühe poole kirjanikud, kultuuritegelased kartsid isegi oma teosed anda välja teiselpool müüri ENDA nime all.. Jah ma paisutan üle, nii hull olukord ei ole, kuid tuleb võimalikult skeptiliseks jääda kõiges.. ignorantsus on vaid võimu võti!
Niikaua kui kodanik saab kaasa lüüa oma sõnadega tundes võimalikult vähe hirmu, olgu see tatipritsimine või arukas kriitika, on ühiskond kõige ausamal teel arengu ja parima funktsioneerimise poole, mis võimalik. Küll tatipritsijad heidetakse juba nö olelusvõitluse kaudu välja.. Kui tuleb aga hirm,..
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 01.01.2010 22:08:31 vasta tsitaadiga

Pigem on iva selles, et delegeerida kommentaari avaldaja vastutus võimaliku probleemi korral vaid konkreetse kommentaari autorile, mitte kommentaari avaldamist võimaldanud keskkonnale (nagu see juhtus DELFI puhul).
Ehk siis kui peaks keegi kedagi solvama, siis ei peaks keskkonna omanik hakkama pappi pritsima, vaid nõue pööratakse (automaatselt) postituse/kommentaari autorile.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ra*
HV Guru
Ra*

liitunud: 19.04.2003




sõnum 01.01.2010 22:12:50 vasta tsitaadiga

Hetkel kõigi äärmuslike väidetega vaielda ei jaksa, küll aga küsiks,et kas te mõlemad(mario,zenoni) tunnete end meeletult ahistatuna nt tavalisest paberlehest ning kas kirjutate neile ikka igapäevasel arvamuskirju ( nimega või nimeta)?

Sest netis kommenteerimine on ju.. kuidas öelda... hale ja väha halva maiguga. Mingi põhiõigus kodanikule või kohustus ajalehele ta küll ei ole. Kui EPL otsustas seda vähendada või kvaliteeti muuta, siis miks mitte. Teile jääb ikka ju Delfi, mis refereerib niikuinii iga EPL uudise ja pealegi seal lugejaid ja kommentaatoreid rohkem icon_smile.gif thumbs_up.gif


viimati muutis Ra* 02.01.2010 00:01:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 01.01.2010 22:22:21 vasta tsitaadiga

Ma ei vaevugi kommenteeriumites aega veetma. Küll aga sattudes, olen märganud väga arukaid inimesi, kelle ees oleks mul häbi vastaval teemal sõna võtta; samapalju ka minust madalamaid, kelle ajuraasukese peale ei oskaks kohe midagi öelda.
Ei, ma ei tunne ennast kuidagi ahistatult, kuid nagu ma olen, paranoiline ja skeptiline, siis usun, et just väiksematest põhjustest võib välja kujuneda suurem probleem.
Ma olen teadlik ja täielikult nõus ka põhjusetga, mille Tanel ja teised välja tõid, kuid sama kindlalt jään oma väidetele(hirmudele pigem, millel puudub igasugune muu põhjus kui, et see !võib! juhtud) kindlaks. Siiski mina olen liigam ugav maailma parandama, seega teen ma enda olukorra võimalikult kergeks ja "life is just passing by". Ma lihtsalt ei viitsi võidelda minu jaoks põhimõtteliste õiguste eest suurelt ja laialt.
Samamoodi ma arvan, et ei tohiks ka keskkonda anonüümse solvaja puhul vastutusele võtta ja sellist pläma võetakse liiga "hinge". Kui on veider inimene, no las ta olla. Internet tõesti mõnes aspektis ei ole tõsiseltvõetav, kuid samal ajal on suhtlus siin minu jaoks sama väärtusega kui tavaelus. Eks siin tuleb mängu see, kas me oskame väärtustada väärtuslikku ja jätta muu kama kõrvale, seda eirata. Kuidas vähendada probleemiks tulnud (kui see üldse on nii tõsine) jaburust, mis kommentaariumites levib, mina ei tea.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 01.01.2010 23:36:30 vasta tsitaadiga

Ollaz kirjutas:
Käes on esimene jaanuar ning Pokerstars ja Triobet ning muud loomad on endiselt minule kättesaadavad. Asi oli kas a) overhyped või b) ISP ametnikel on vaba päev ja ei ole liiklust veel kinni keeratud.

Eks näeb kaua läheb, kui üldse läheb.

Ja Kanal 2 pealt oli just äsja PokerStars reklaam icon_rolleyes.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2010 00:17:30 vasta tsitaadiga

Üleminekuperiood on pool aastat või aasta enne kui blokeerima hakatakse...

thumbs_down.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 02.01.2010 00:34:31 vasta tsitaadiga

Anonüümsus aitab sõnavabadusele pigem kaasa, anonüümselt ollakse vabam, kahjuks ka negatiivse poole pealt vabam - laim, solvangud jne. Loomulikult on see väljaandja vabadus sõnavabadust isikute identifitseerimisega piirata.
Suurem osa valimisi on samuti salajased ja argumendid stiilis "julgesid hääle anda julge ka tagajärgi kanda" pidavat mõjutama isiku vaba tahet ja seepärast peetakse salajasi valimisi paremateks. Ka kommentaariumides anonüümsuse kaotamine viib selleni, et kommenteerivad kas agarad kellel ei ole positsiooni/nime mida kaotada, tekib mingi grupp kommenteerijaid kes näevad head võimalust oma nimele reklaami teha või lihtsalt pugeda, ja mingi grupp inimesi loobub kommenteerimisest sootuks sest oma arvamuse avaldamisega võidakse teha omale või oma lähedastele kahju.
Ennustan, et keskkonnad kes anonüümsuse kommenteerimisel kaotavad, kaotavad seeläbi ka kommentaatoreid ja mitte mõne protsendipunktivõrra vaid kordades, võibolla isegi kümnetes kordades. Ja kui see nii juhtub siis jääb küsimus miks?
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 02.01.2010 00:39:12 vasta tsitaadiga

Kompromiss oleks HV-ga sarnane süsteem, et suure osa (Vaba Mikrofon puhul kõigi) kasutajate identiteet on meile, HV haldajatele vajadusel teada, kuid avalikkuse eest varjatud.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
batman
HV veteran

liitunud: 14.12.2004




sõnum 02.01.2010 00:58:30 vasta tsitaadiga

No kui mingi ilmastikunähtuse kohta anonüümselt tatti pritsitrakse, või siis, et muskil mingi raamatukogu on sulgemisohus, siis olgu.

Aga kui on konkreetsest inimesest jutt, kus artiklis inimese täisnimi koos fotoga, siis isiklikul pinnal mõnitamine ja ropendamine tuleb küll lühikese keti otsa panna. Kui teine inimene on nö. alasti kommenteeriatele haisva pasteediga loopida, siis peab ka see julge tegelane enda identiteedi avaldama.

Spoiler Spoiler Spoiler

Ehk siis anonüümne kommenteerimine valikuliselt, kui konkreetst inimest ei sõimata. Kui kommentaatorid omavahel arvavad, kes ägedam spetsialist on stiilis "to: ...... kas unustasin oma tabletid täna jälle võtmata" siis andku minna.

E: Spoileri osas jõudis Tanel juba ette.
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poiss4
HV kasutaja

liitunud: 26.12.2009




sõnum 02.01.2010 10:01:14 vasta tsitaadiga

Elektroonilise passi puhul jääb sinu arvamus igavesti google vahemällu ja ajalehe arhiivi.
Samas annab (ID) SÕNAle reaalsema tähenduse ja tõstab meediasfääri uusi staare.
Enam ei pea ajakirjatoimetusse minema, piisab oma arvamusest ja kohe tunned, et kogu maailm keerleb sinu ümber kiiremini, järjest kiiremini kuni sinu keha hakkab ise sinu teadvusele vastu töötama s.t reguleerib...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2010 11:08:01 vasta tsitaadiga

Zenoni kirjutas:
Eesti Päevaleht on kehtestamas internetitsensuuri. Kommenteerimiseks pead logima sisse ID kaardiga, mis on täiesti ennekuulmatu. Paistab, et suund on selgelt võetud sinnapoole, et anonüümsed netikommentaarid keelustatakse lähitulevikus ka teisest väljaannetes.

Kutsun üles mitte tarbima sellist ühepoolselt kontrollitud, suunatud ja tsenseeritud meediat - ärge lugege, ärge tellige, ärge ostke. Las maitsevad oma vilju.



Yhelt poolt ma saan aru mida sa mõtled,teiselt poolt aga on kopp ees nendest dimadest ja vitalidest kes karistamatult tatti pritsivad ka selliste teemade juures mis on kellelegi isiklikult solvavad.
Sestap olen poolt.Kui ikka oled nii kõva mees,nagu jutust välja paistab - siis ole valmis vastutust võtma.

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2010 15:37:29 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kompromiss oleks HV-ga sarnane süsteem, et suure osa (Vaba Mikrofon puhul kõigi) kasutajate identiteet on meile, HV haldajatele vajadusel teada, kuid avalikkuse eest varjatud.
Lekivad riigisaladused ja kõiksugu ametkondadest salajane info siis mingi foorumijutu puhul pole üldse mingi küsimus, et vajadusel ja väiksel poliitilisel tõukel/meenel saab andmeid sõrmenipsuga.
batman kirjutas:
Aga kui on konkreetsest inimesest jutt, kus artiklis inimese täisnimi koos fotoga, siis isiklikul pinnal mõnitamine ja ropendamine tuleb küll lühikese keti otsa panna.
Ärgu trügigu esiplaanile siis kui kriitikat ei talu. Pealegi oma arvamuse avaldamine on seaduslik õigus ja sugugi pole kirjas, et ainult positiivse arvamuse avaldamine.
alliance kirjutas:
Yhelt poolt ma saan aru mida sa mõtled,teiselt poolt aga on kopp ees nendest dimadest ja vitalidest kes karistamatult tatti pritsivad ka selliste teemade juures mis on kellelegi isiklikult solvavad.
Sestap olen poolt.Kui ikka oled nii kõva mees, nagu jutust välja paistab - siis ole valmis vastutust võtma.
ma ei tea kuidas sul venekeelega lood on aga näiteks kui jälle miski sündmus mis kohalike tiblade ja eestlaste vahel paksu verd tekitab siis eestikeelsel DELFI'l on räme tsensuur peal samas kui needsamad dimad ja vitalid venekeelses DELFI's rahumeeli ropendavad ja kutsuvad üles eestlasti tapma, peksma, riiki kukutama jne. ja ei kustuta nende juttu keegi ega võeta ka vastutusele.

Ehk kui on võimalus sattuda poliitilise tagakiusamise ohvriks siis ei ole asi õige. Nagu näha siis nii ongi, et mis ühele lubatud see teisele pole mis viitab vaieldamatult sellele, et tsensuuri ja järelvalve teostaja pole objektiivne ega sõltumatu mis paneb kahtluse alla ka tema aususe oma töötegemisel.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 02.01.2010 15:54:57 vasta tsitaadiga

tsitaat:

mingi foorumijutu puhul pole üldse mingi küsimus, et vajadusel ja väiksel poliitilisel tõukel/meenel saab andmeid sõrmenipsuga.

millist keskkonda sa silmas pead? Kui sa vihjad HV-le, siis võta teadmiseks, et HV puhul isikuandmeid (isikukood, pangakonto andmed) väljastame me vaid seaduses ettenähtud juhtudel.
Eelmisel aastal oli vast võib-olla vaid paar-kolm juhtumit, kus me vastavalt politsei kriminaalmenetluse päringule need andmed väljastasime ja eranditult kõikide juhtumite puhul oli tegemist petujuhtumitega.
Kasutajate endi poolselt on ka tulnud päringuid, et kes on millise konto taga, kuid oleme alati keeldunud andmete avaldamisest, kuna see oleks seadusega vastuolus.
Server asub topeltvalve - ja alarmiga serveriruumis ning ühendus ise korraliku tulemüüri taga, ligipääs andmetele on vaid minul ja Nevermindil, mitte kellelgi teisel.

Teisi foorumeid ma Eestis ei tea, kus oleks kasutusel HV-ga sarnane ID-kaardiga autentimise kord.

Nii, et lahmimise või üldise süüdistamise asemel võiksid jääda reaalsuse piiridesse ja mitte alusetult laimata icon_idea.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2010 16:49:56 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
millist keskkonda sa silmas pead? Kui sa vihjad HV-le, siis võta teadmiseks, et HV puhul isikuandmeid (isikukood, pangakonto andmed) väljastame me vaid seaduses ettenähtud juhtudel.
Pidasin silmas seda, et mis töötab HV' s ei pruugi töötada mujal kus rohkem ja laialdasema ringi huvid mängu võiksid tulla. Eestis on siiamaani nõukasüsteem kus sugulus/sõprus/hea tutvus + meened/teened lükkavad eest tõkkeid mis muidu on seaduse järgi või siis jätab vahele bürokraatiauksi. Teisisõnu seda teame kõik, et seadused on täpselt sellised kus neid saab ikka vägapalju väänata olenevalt sellest kuidas momendil vaja. Seega need kellel on raha ja võimu saavad hakata suukorvistama inimesi kuna see mis on solvang ja väärikuse rikkumine ja mida annaks sinnalla liigtada kui piisavalt keerutada on väga lai. Kui öelda, et savisaar on paksmaost molkus siis nö. on see ju solvav aga kas tõe rääkimise eest saab siis ka karistada. Paksmagu ta ju on. Molkuse kohta vist pole otsest definitsiooni ehk siis tuleb miski tegelane ks peab paika panema, et kas see on solvav või mitte. Nüüd tuleb meelde Lihula samba lugu kus uuriti, et kas kujul on natsisümboolikat või mitte, algul nagu ei olnud aga siis helistati sealt kus vaja ja anti juhised mis peab vajalik tulemus olema ja siis juba oli. Ehk tekivad olukorrad kus lihtsast inimesest saab teerulliga üle sõita kuna süsteem on mäda.

Rääkides sellest anonüümsusest veel siis kuipalju on Eestis leitud igast narkokasvasvandusi ja saadud jälile kõiksugustele rikkumistele või lausa kuritegevusele kuna on tulnud anonüümne vihje või keegi kuskil lobisenud? Neid asju on ikka vägapalju. Kui anonüümsust pole siis hakkavad inimesed lihtsalt suu kinni hoidma ja olukorrad kus midagi nähakse aga midagi ei tehta, et hilisemaid võimalikke probleeme vältida aina kasvavad. Anda ära suur tükk vabadust olematu tüki turvalisuse eest on täielik BS.
Tanel kirjutas:
[ligipääs andmetele on vaid minul ja Nevermindil, mitte kellelgi teisel.
Ütlen nüüd kohe ette ära, et teen nö. huumorit muidu saad äkki valesti aru. Aga äkki üks teist on suli? icon_lol.gif Sebitakse näiteks ehitusluba kuhugi merepiiri kuhu muidu ehitada ei tohiks, sponsoreeritakse memuaaride avaldamist või vilmi väntamist vms. icon_lol.gif et kellegi kohta delikaatset inffi saada. Suvaline tavaline inimene ju 100% ei saa teada, saab ainult loota, et kõik on seaduse järgi.

Enivei tegelt ju krt probleemi ei ole. Järjekordne näide, et sel ajal kui võidaks tegelda tõeliste probleemidega tegeldakse mingi uinjaaga kuna keegi kuskil midagi virises. Pangu siis selline asi rahvahääletusele.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 02.01.2010 16:55:00 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:

Tanel kirjutas:
ligipääs andmetele on vaid minul ja Nevermindil, mitte kellelgi teisel.
Ütlen nüüd kohe ette ära, et teen nö. huumorit muidu saad äkki valesti aru. Aga äkki üks teist on suli? icon_lol.gif Sebitakse näiteks ehitusluba kuhugi merepiiri kuhu muidu ehitada ei tohiks, sponsoreeritakse memuaaride avaldamist või vilmi väntamist vms. icon_lol.gif et kellegi kohta delikaatset inffi saada. Suvaline tavaline inimene ju 100% ei saa teada, saab ainult loota, et kõik on seaduse järgi.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 02.01.2010 21:46:22 vasta tsitaadiga

Läheb juba teemast välja, diskuteerige mujal teemas.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2010 23:04:00 vasta tsitaadiga

poiss4 kirjutas:
Avalik kaebamine on parem. Seltsimees Juri Ivanov Andrei kaebas kodaniku Andrei Maksimi peale, et too kasvatab narkotaime. Seltsimees Juri Ivanov saab nüüd avaliku kaitse.
Vaata vähem Ameerika vilme icon_lol.gif Meil ei ole mingit kaitset kuna meil on seadus nõrgem kui raha - näha seda ju pidevalt kuidas miljonäride võsukesed mitmikmõrvade eest jalutavad või riiki sadade miljonitega petnud ärimeeste keiss mingi "nüansi" tõttu farsiks keeratakse. Kes aga saab alati kogu haamri raskusega on tavaline lihtne inimene. Teisisõnu antud juhul reaalne keiss on umbes midagi sellist, et kõik regatud. Nüüd mingi tegelane käib foorumis ja postitab pidevalt mingi poliitilise jõu või isiku jaoks ebameeldivat infot - näiteks DELFI's on mingi tegelane kes kindlasti kopi peist teeb kui on teema KE igast tehingutest mida niisama ükski inimene eriti ei mäletagi ega teagi (aga mille jõudsal postitamisel võib valimiste ajal mõju olla) aga kus on ikka korralik hulk kõiksugu keisse kirjeldatud kuidas asi käinud ja kes seotud. Nüüd on aga võimalus, et mõni infole ligipääseb tegtelane või jumala eest keegi juhtivtöötajatest kes kuulub ka näiteks kuhugi erakonda saab suht lihtsalt teada kes on see isik tegelikult ja näiteks sellel tegelasel hakkab nüüd raske olema kuna näiteks kõiksugu asjajamistega nagu juhuslikult nöögitakse jne. Mõtle näiteks sedasi, et Etkar I 'se vastasena elades Tallinas saad mupo käest paari päevajooksul mitme tonni eest trahve kuna spetsilt vaadatakse, et kui su majaette jõuab paar senti lund sadada siis tõmmatakse trahv selga, kühveldad ära aga vähe sajab saad uuesti.
poiss4 kirjutas:
Aga kas litsi elu oleks kergem kui tal oleks register ja arstlikud kohustused s.t arst vaatab teda regulaarselt?
Raskem oleks kuna peab ju käima aru andmas ja kõigega kaasnevad liskulutused. Lisaks kui ametlikult ametit aktsepteeritaks siis see tähendaks ka maksukohuslust mis tähendab, et üle poolele sissetulekule ütle aidaa.

Kokkuvõtteks - milleks niipalju jama sellisest tühisest asjast?
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eestis hakkab kehtima internetitsensuur? mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.