Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 751, 752, 753 ... 866, 867, 868  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.10.2021 21:06:00 vasta tsitaadiga

yerba, HD on 8 mega, siis ongi see 16 mega täis. HD+SD puhul peaks 3-4 mega netile jääma. Teoorias icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.10.2021 21:07:06 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
yerba, HD on 8 mega, siis ongi see 16 mega täis. HD+SD puhul peaks 3-4 mega netile jääma. Teoorias icon_biggrin.gif


12 on mul saada, mitte 16. icon_smile.gif
Kommentaarid: 1143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 853
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 04.10.2021 21:27:52 vasta tsitaadiga

Ma arvan, selle ADSL ja sd/hd teema ja mitu digiboksi on siin ajaloos x korda detailselt läbi nämmutatud.
Ma küsiks, kas keegi netflixi ka 12 v 16M netiga kahes ekraanis jooksutab, kahtlustan, et sealt head nahka läbi ei käi.

Aegajalt on oluline lugeda operaatorite teenuste tehnilisi tingimusi.
https://www.telia.ee/images/documents/lepingud/lepingud-ja-tingimused/nouded_ja_eeltingimused_teliatv_kasutamiseks_01062019.pdf

See annab aimu, mis ja kuidas toimib ja toimida saab.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SanSiim
HV vaatleja

liitunud: 20.02.2008




sõnum 04.10.2021 22:02:02 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Internetti otseselt kiiremaks ei saa, pordi kiirus läheb küll jah 16/1 peale, seda "ülearust" osa saab aga kasutada vaid TV.


Ehk siis interneti enda jääk ei kasva ja TV saab lihtsalt rohkem laiutada või teoorias TV osa saab uue 4Mbit juurde ja jätab muule tegevusele rohkem kiirust?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.10.2021 22:16:10 vasta tsitaadiga

SanSiim, internet üle 12mega ei lähe, ainult tv pilt saab lisa 4mega kasutada.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 04.10.2021 22:20:22 vasta tsitaadiga

SanSiim kirjutas:
Kas ma olen õigesti aru saanud siin teemasid lugedes, et pannes lisavaatajakohtasid, saab 12/1 interneti kiiremaks?


TV teenus löödi juba mitu aastat tagasi koduinternetist lahku siis kui tuli veeb, äpp ning euroopa liidu piires teenuse tarbimise võimalus, vaatajakohad ei mõjuta midagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.10.2021 22:21:09 vasta tsitaadiga

Inspiro, sa ei saa aru millest praegu jutt oli. Teine vaatajakoht on jätkuvalt aktuaalne adsl pordi kiiruse puhul.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 04.10.2021 22:54:28 vasta tsitaadiga

juba mini paketil on ju kaks vaatajakohta hinnas, siis peaks kõikidel adslidel port 16 peal olema? Või peab kolmanda koha veel juurde võtma, mis sellest et see välja ei mängi? Pakun et see vaatajakohtade asi on vana teema, see oli vanasti kui TV oli ühendusega seotud, nüüd pole sellel õnnetul adslil kuskilt vaadata, mitut kohta just selle ühenduse taga pruugitakse.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.10.2021 23:46:21 vasta tsitaadiga

pppd, aga ei ole, sul just oli see teemaks ju.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 05.10.2021 08:38:13 vasta tsitaadiga

seda ma üritangi lahti harutada, et miks see nii on ja kuhu see 16mbit pordi variant kadunud on, nii palju kui ma uurinud olen, on see kõikidel kadunud ja (uute) vaatajakohtade seadistamisega seda enam aktiveerida ei saa. Käsi püsti, kellel on 12mbit ADSL, nii et port on tegelikult seadistatud 16mbit peale.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 05.10.2021 09:09:19 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
SanSiim, internet üle 12mega ei lähe, ainult tv pilt saab lisa 4mega kasutada.

Kui digiboks välja on lülitatud (pean silmas kas võrgukaabel eemaldatud või toide väljas mitte ooterežiimil) siis saab selle lisa 4 mega interneti jaoks kasutada.
Kui mul veel ADSL (11Mbps) oli, siis teine vaatajakoht andis 16Mbps kätte. Lihtsalt iga kord tuli boksi tagant võrgukaabel ära kakkuda.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2021 09:50:57 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
Käsi püsti, kellel on 12mbit ADSL, nii et port on tegelikult seadistatud 16mbit peale.

Ruuter igatahes näitab küll 16/1, juba aastast 2008, nett on tellitud 5/1. Tükati mahuks isegi 2 HD striimi korraga läbi, enamasti küll mitte.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 05.10.2021 09:59:00 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
pppd kirjutas:
Käsi püsti, kellel on 12mbit ADSL, nii et port on tegelikult seadistatud 16mbit peale.

Ruuter igatahes näitab küll 16/1, juba aastast 2008, nett on tellitud 5/1. Tükati mahuks isegi 2 HD striimi korraga läbi, enamasti küll mitte.
 

Ja kindel et jaam seal taga on endiselt ADSL, mitte ei ole VDSL-i peale uuendatud (oskab keegi öelda, mis muidu VDSL-i tegelikud pordikiirused kõigi nende müügipakettide taga on)? Aga kui nii, siis tundub et mu teooria ei pea paika ja pean ikka oma jaamale ja/või kaablile otsa vaatama.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2021 10:09:17 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
seda ma üritangi lahti harutada, et miks see nii on ja kuhu see 16mbit pordi variant kadunud on, nii palju kui ma uurinud olen, on see kõikidel kadunud ja (uute) vaatajakohtade seadistamisega seda enam aktiveerida ei saa. Käsi püsti, kellel on 12mbit ADSL, nii et port on tegelikult seadistatud 16mbit peale.


Kuhugi pole kadunud, enamusel ongi 16mega, 12 peale pannakse siis tavaliselt kui on parameetrid kehvad. Miks sul 12 peal on, ei tea.

pppd kirjutas:

Ja kindel et jaam seal taga on endiselt ADSL, mitte ei ole VDSL-i peale uuendatud (oskab keegi öelda, mis muidu VDSL-i tegelikud pordikiirused kõigi nende müügipakettide taga on)?


Oleneb kaabli pikkuesest/kvaliteedist 30/10 puhul näiteks on port 35 või 55 mega.


Tomorrow kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
SanSiim, internet üle 12mega ei lähe, ainult tv pilt saab lisa 4mega kasutada.

Kui digiboks välja on lülitatud (pean silmas kas võrgukaabel eemaldatud või toide väljas mitte ooterežiimil) siis saab selle lisa 4 mega interneti jaoks kasutada.
Kui mul veel ADSL (11Mbps) oli, siis teine vaatajakoht andis 16Mbps kätte. Lihtsalt iga kord tuli boksi tagant võrgukaabel ära kakkuda.


Ei saa. 12mega interneti on lagi.
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2021 10:10:50 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
Ja kindel et jaam seal taga on endiselt ADSL, mitte ei ole VDSL-i peale uuendatud

Vot ei oska arvata, helistada ka kellelegi ei viitsi. Ruuter näitab vaid DSL Type: ITU-T G.992.5.
Või on mingi kaval võimalus kindlaks teha, mis asi seal teisel pool otsas on?
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.10.2021 17:53:27 vasta tsitaadiga

Tere interneti gurud, ma just kirjutasin, et otsige!, lihtne google:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9875279#9875279
Samas see teema ei päde enam juba osaliselt. Tehnoloogia muutus netivõrgul on üks asi, mis on ka sellest ajast juba uute vdsl kiirustega toimunud...

AGA nagu ma viitasin TV teenuse tehnilistele tingimustele.
1 TV vaatajakoha (HD) jaoks on tehniliselt vajalik 10Mbit/s internet. Sõltumata operaatorist, Elisa, Go3, Telia jne.
iga lisa ekraan, et saada parimat pilti, on sama kiirus lisaks.

Enam me ei räägi mingist pordi kiirusest, tellid 100Mbit/s, paned 10 telerit digiboksi korraga käima, siis sinna see läheb (kuni). Kui tahad samal ajal 100Mbit/s netti kätte saada, pead tellima 200Mbit/s neti.

Kui sul on mingis X tulevikus veel 12Mbit/s ADSL siis näed seal ühte vaatajakohta korraga, sõltumata sellest kas sa tellid omale 2 või 5 ekraani. Muidugi on vahepealne variant, et näed kahte telerit kehva pildiga ja netti üldse pole või neti koormamisel pilti pole.
Pikad ADSL liinid ja teenused likvideeritakse kui neid ei upgradeta.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 06.10.2021 09:49:21 vasta tsitaadiga

pole küll päris õige teema, aga mis värk sellega võib olla, et ruuter/ap viskas ip aadressid oma tarkusest 192.168.xxx.xxx pealt 10.99.xxx.xxx peale ja enam 192.168.xxx.xxx tagasi enam ei luba? ütleb et invalid ip. ma ei ole kindel kas see juhtus peale valguskaablile üleminekut, või päev enne seda, sest eelmine päev oli probleeme chromecastiga ühendust saada näiteks youtube või plexiga. kui telefonist castimise nuppu vajutada, siis see jäi lihtsalt pendeldama ja ei jõudnudki lõpuks nagu kuhugi. samuti ei saand raspberryle pihta, mõtlesin esiti, et kokku jooksnud raiberdis. eile siis vaatasin, et raspberryl kettatulukesed vilguvad, ehk siis kinni ta kiilunud ei olnud. üritasin ruuterisse ligi pääseda arvuti kaudu, mis loomulikult ebaõnnestus. telefoni äpiga sain ligi ja sealt vaatasidki uued ip'd vastu. ruuterik linksys wrt1200ac ja istub otsapidi telia inteno dg 302 otsas.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 06.10.2021 09:59:32 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
pole küll päris õige teema, aga mis värk sellega võib olla, et ruuter/ap viskas ip aadressid oma tarkusest 192.168.xxx.xxx pealt 10.99.xxx.xxx peale ja enam 192.168.xxx.xxx tagasi enam ei luba? ütleb et invalid ip. ma ei ole kindel kas see juhtus peale valguskaablile üleminekut, või päev enne seda, sest eelmine päev oli probleeme chromecastiga ühendust saada näiteks youtube või plexiga. kui telefonist castimise nuppu vajutada, siis see jäi lihtsalt pendeldama ja ei jõudnudki lõpuks nagu kuhugi. samuti ei saand raspberryle pihta, mõtlesin esiti, et kokku jooksnud raiberdis. eile siis vaatasin, et raspberryl kettatulukesed vilguvad, ehk siis kinni ta kiilunud ei olnud. üritasin ruuterisse ligi pääseda arvuti kaudu, mis loomulikult ebaõnnestus. telefoni äpiga sain ligi ja sealt vaatasidki uued ip'd vastu. ruuterik linksys wrt1200ac ja istub otsapidi telia inteno dg 302 otsas.


vaata sellele seadmele otsa mis sul dhcp teeb, ehk on topelt nat kuna wrt1200ac on tark seade.
Intenos on vaikimisi dhcp 192.168.1.x ning 10.x.x.x saab välja jagada ainult siis kui seda käsitsi seadistada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 06.10.2021 10:12:37 vasta tsitaadiga

ah pagan, linksys ei olnud üldse inteno küljes enne. ilmselt sinna koer maetud siis. ei tulnud kohe selle peale, et n.ö. väline ip mõjutab lokaalseid aadresse.

inteno kõrvadevahele igaks juhuks turkima ei lähe lähtudes vanarahva tarkusest "kui töötab, ära näpi"

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.10.2021 22:31:00 vasta tsitaadiga

Eelmine omanik lõpetas lepingu, viis täna ruuteri ära.

Seepeale proovisin teha enda poolt lepingut, et internet saada. Jõudsin juba enamus asju ära täita, et enda seade ja panen ise üles. Siis jõudsin kohani kus oli interneti aktiveerimisest jutt: Internet aktiveeritakse hiljemalt 17.11.2021. icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
17 november. Varasemaks aega tõsta ei saanud. Mismõttes? Ma saaks aru, et 17 okt, et nojah kannatab kuidagiviisi ära aga no üle kuu aja. Tundub, et tuuakse seda internetti vist hobusega.

Igal juhul kirjutasin abisse.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 06.10.2021 23:08:39 vasta tsitaadiga

kui konkurendid olemas, tuleb teliale öelda, et konkurent pakub kohe, siis hakkavad liigutama.

endal sama kogemus olemas. eelmine omanik lõpetas samas kohas lepingu ära. mina samal päeval tahtsin uut saada, seadmed ja co olemas. telia ütles, et Kaks Nädalat™ ja muud varianti ei ole. päev või paar hiljem jõudis mõtlemine järele ja helistasin konkurendile, kes arvas, et sama päev ei jõua aga järgmise päeva hommikul saab icon_biggrin.gif
teliale helistades, et enam ei ole vaja, juba sain, arvati sealt, et ma pidanuks ikka nendega ühendust võtma ja kurtma jne.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.10.2021 23:23:55 vasta tsitaadiga

Ilmselt mingi mööda rääkimine, kirjelduse viga süsteemis vms. Kui seadmed olemas ei pea küll tehnikut ootama.
Helista, edasitagasi kirjadega lähebki vbl 1.5kuud icon_lol.gif

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 06.10.2021 23:32:29 vasta tsitaadiga

Helista, tehakse käsitööna. Automaat lõpetab eelmise kliendi nn ühendustee korterist päev hiljem vahel. Alles siis saab koheselt uus liituja teenuse samas korteris aktiviseerida.
Üldiselt suhtlemine aitab. Konkurendiga ähvardamine on tänapäeval lapsik, lahendust on vaja, mitte ninasse sõita.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.10.2021 23:44:03 vasta tsitaadiga

lapsik on lolli mängida mingi kuu+ ooteajaga wake up nagu seriously
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.10.2021 23:46:16 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, thumbs_up.gif

Jama jah, et kellelgi tuluke pea kohal põlema ei hakka, kui paari nupuvajutuse asemele tahetakse 1.5 kuu pärast tehnik saata.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 751, 752, 753 ... 866, 867, 868  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.