Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 728, 729, 730 ... 867, 868, 869  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 18.02.2021 11:30:29 vasta tsitaadiga

Ma eelpool ütlesin, et ma ei soovi laskuda rohkem sellesse "röövelliku hinna" diskussiooni. Küll aga selgitan RCC eelneva postituse ajendil ära siis lõplikult minu ütlemise "sunnitud" tagamaad.

Et miks siis sunnitud. Esmalt juba selle tõttu, et järjest enam ja enam "sunnitakse" meid kõiki loobuma rahast ja selle kasutamisest pankadele kasumlikus suunas ehk siis numbritele kuskil serveris. Nii kahju kui see ka pole siis (vist) pooltel juhtudel tuleb neid numbreid oma kontol muuta just nimelt interneti teel. Sealhulgas maksta ka selle samuse interneti kasutamise eest.
Samuti on kolinud või kolimas kohe ka igasugune asjaajamine internetti. Muidugi ka kaubandus jne jne.
Ja see pole iseenesest paha, vastupidi. Kuigi ka alati mitte hea. Oleneb ajahetke vajadustest ja ka ajahetkes olija soovidest/nõudmistest.

Ehk siis nagu aru saite juba (vähemalkt siiralt loodan seda) märkasite, et pea pool meie tänasest elust on seotud internetiga. Ja see kasvab iga aastaga (kui mitte päevaga).
Ja nüüd tuleb siis see üks tähtis lause.
Kahjuks täna arvestatavat ja kvaliteetset interneti võimalust pole veel olemas peale kaabli ühenduse. Lihtsalt kõik see, mis toimib üle õhu (mobiilsed netid jne) on nii risustatud ja suure andmekaoga ning väikese turvalisusega jne jne (olen tänaseks selle üle õhu leviva neti otsas istunud üle kahe aasta). Enamus tõsisemaid asju ma üle selle ette ei võtaks. Ei hakka siinkohal detalidesse laskuma, selleks on selgitusi mujal kuhajaga, kes ei tea ja tunneb huvi viib ennast ise kurssi. Jah on ka veel satelliit side aga teate isegi, et tavalisele inimesele see täna ega ka hoomme veel majanduslikult ei tasu.

Ja kui ma nüüd liigun kuskile piirkonda, mis juba rohkem kui 15a ei ole enam hajaasustus tegelikult, kuigi mõningate riiklike sätete järgi ikkagi on (näitena viimsi, haabneeme, peetri, jüri). Ja seal on maas/õhus ikka veel seesama vasepaar, mis aastal 1995. Vahetatud on ainult kapid nende vasepaaride otsas. Magistraalid, mis viivad kappideni on paraku suuremas osas kah vähemalt 15a vanad. Ja ma ei lahmi siinkohal vaid olen kursis

Sellest kõigest eelpool ja ka varasemalt öeldust johtuvalt saate nüüd ise kah aru, et 200/50 kaabli teel pakutava ühenduse hind on ülehinnatud ja mind kui teenusepakkujale kasumit toovat (ma ei ole siinkohal selle kasumitoomise vastu, ma kasutan ju teenust) kasutatakse vägagi kurjasti ära, sest mina tegelikult maksan kinni seda, et "kuhugi" tehakse suuri investeeringuid. Ja mul puudub selle kõige juures võimalus "hääletada jalgadega".

Ma olen sunnitud "ennast selle kaabli külge pooma"!

Selle kõige eelpool välja öelduga (ka eelnevad postitused) ma ei pretendeeri kuidagi sellele ütlemisele, et Telia on paha.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 18.02.2021 12:13:16 vasta tsitaadiga

lihtsalt kõrvalmärkusena - pankades numbrite veeretamisega ja kõikide muude hädavajalike asjadega sai kunagi ja saab ka praegu isegi modemi teel hakkama (kõige raskem oleks selle juures tõenäoliselt modemi ja sissehelistamiskoha leidmine). Jämedat toru odava hinnaga tahame me ikka muude asjade pärast, millest valdav enamus on seotud meelelahutusega. Aga nagu ma ütlesin, see oli lihtsalt tähelepanek, ärge laske ennast häirida icon_smile.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online

sõnum 18.02.2021 12:18:59 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
lihtsalt kõrvalmärkusena - pankades numbrite veeretamisega ja kõikide muude hädavajalike asjadega sai kunagi ja saab ka praegu isegi modemi teel hakkama (kõige raskem oleks selle juures tõenäoliselt modemi ja sissehelistamiskoha leidmine). Jämedat toru odava hinnaga tahame me ikka muude asjade pärast, millest valdav enamus on seotud meelelahutusega. Aga nagu ma ütlesin, see oli lihtsalt tähelepanek, ärge laske ennast häirida icon_smile.gif
ot:
oled andmemahu järgi mõõtnud?
silma järgi on juba pankade lehtedel nii ohtralt igasugust tilulilu tekkinud aja jooksul, et mina küll pelgaks tüütuid ootamisi tegevuste kestel
põhjus sellelks on aeg-ajalt kogemused netipulga abil üle õhu internetis olles ootemomendid
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 18.02.2021 12:28:59 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
... Jämedat toru odava hinnaga ...
Ei, ei taha odavalt. Ma tahan õiglase hinnaga (kvaliteedi ja hinna suhe), selle juures ma annan endale aru, et mulle teenust pakkuja peab tegema investeeringuid ja ka kasumit saama. Odavaid asju pole olemas!
pppd kirjutas:
...tahame me ikka muude asjade pärast, millest valdav enamus on seotud meelelahutusega...
Jällegi mööda. Meelelahutus on selle juures viimane asi, kas seda on või pole ei muuda midagi.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2021 12:33:07 vasta tsitaadiga

Korraks ka üks tehniline küsimus siia vahele - kas Cisco/Linksys SPA-seeria VoIP adapterid töötavad Telia telefoniteenusega kohe vaikekonfis (proxy, kasutaja, parool sisse ja tuld!) või tahavad need mingit spetsiifilist sudimist ka?
Tehnilise dokumendi leidsin aga nagu mäletaks, et kunagi oli Telia abilehel mingi juhend ka selle kohta aga hetkel ei suutnud enam seda leida.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 18.02.2021 12:51:34 vasta tsitaadiga

Point oli et kõik need letile toodud hädavajalikud asjad saab hetkel tegelikult ju tehtud, küll mitte alati just omaenda diivanilt ja alati mitte maksimaalse kiirusega. Aga saab. Sest tegelikult väga vähesed asjad on hädavajadus ja palju suurem osa on mugavus. See, et osades piirkondades on otse tuppa jõudev optika veel luksus, on paraku kurb fakt ja see kajastub ka hinnas. Sellist asja nagu "õiglane hind" (vähemalt sellisena nagu see eespool defineeriti) tänapäeva turumajanduses tegelikult ei eksisteeri, on lihtsalt see hind millega mingis kohas on mõtet mingit teenust pakkuda, kui see ei sobi siis võib küll suure jõe valmis nutta, aga kasu sellest ei ole. Sitt lugu siin maailmas on see, et mitte keegi ei võlgne sulle mitte midagi lihtsalt sellepärast et sa olemas oled ja karuperses elad icon_sad.gif

Disclaimer: elan enamuse ajast samuti eelpool kirjeldatud kohas, 12/1 ja ilmselt lõpetatakse ka see lähimate aastate jooksul, sest liin on liiga pikk, ainukeseks alternatiiviks jääb kõigi kolme operaatori olematu 4G. Ülal kirjapandu on lihtsalt karm tõde, mille aktsepteerimine aitab vältida asjatuid unistusi ja nende pidevast mittetäitumisest põhjustatud negatiivseid emotsioone.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2021 19:15:36 vasta tsitaadiga

Huvitav küss selline, et telia nett võtta uue liitumisega siis vurab tehnik ka kohale? Ruuter mul olemas ja suudan selle juhtme ise ka pista stepslisse... Eramaja... Või seal veel mingeid tingimusi? VDSL siis. Küsin, kuna päeval pole kedagi kodus ja suht keeruline ka tekitada, et keegi oleks kodus. icon_rolleyes.gif

Iseteeninduses jutt
"Tehniku väljasõidutasu on 15€, millele vajadusel lisandub töötasu 15€/15min. Tasu rakendub uue liitumise"
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2021 19:20:09 vasta tsitaadiga

Ei pea vurama kui ise hakkama saad. Helista, ütle et ruuter on juba seinas ja sul on ebola.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2021 20:44:34 vasta tsitaadiga

Ühendad ruuteri ära, helistad, nad kontrollivad liini parameetrid üle ja kui kõik on OK, siis naudi. Ainus võimalik situatsioon, mis vajaks tehnikut, on see, kui kusagil tee ääres kapis miskit vaja teha või ümber tõsta. Aga see on juba nende endi kulul.
Kommentaarid: 687 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 18.02.2021 21:43:30 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Huvitav küss selline, et telia nett võtta uue liitumisega siis vurab tehnik ka kohale? Ruuter mul olemas ja suudan selle juhtme ise ka pista stepslisse... Eramaja... Või seal veel mingeid tingimusi? VDSL siis. Küsin, kuna päeval pole kedagi kodus ja suht keeruline ka tekitada, et keegi oleks kodus. icon_rolleyes.gif

Iseteeninduses jutt
"Tehniku väljasõidutasu on 15€, millele vajadusel lisandub töötasu 15€/15min. Tasu rakendub uue liitumise"


Tegin just mõni tund tagasi nende online keskkonnas uue liitumise tegevuse läbi. Sa vastad seal mitmetele küsimustele. On ka selline punkt, kus küsitakse modemi kohta, et võtad rendiks, ostad välja või sul on olemas. Ja selle rea all, kui nüüd mälu ei peta, oli ka rida küsimusega, kas vajad tehniku abi. Paned linnukese, et pole vaja.

Küll aga pani mind kulmu kergitama see, et endal olemasolevate modem/ruuterite nimistus oli valikuid ainult kaks: Inteno DG400P või Genexis Pure ED500. Kolmandat võimalust polnud. Näit: mõni muu vms.
Viskasin siis kulli ja kirja ning tegin valiku.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 18.02.2021 22:13:54 vasta tsitaadiga

datas0ft kirjutas:
salatoimik kirjutas:
Huvitav küss selline, et telia nett võtta uue liitumisega siis vurab tehnik ka kohale? Ruuter mul olemas ja suudan selle juhtme ise ka pista stepslisse... Eramaja... Või seal veel mingeid tingimusi? VDSL siis. Küsin, kuna päeval pole kedagi kodus ja suht keeruline ka tekitada, et keegi oleks kodus. icon_rolleyes.gif

Iseteeninduses jutt
"Tehniku väljasõidutasu on 15€, millele vajadusel lisandub töötasu 15€/15min. Tasu rakendub uue liitumise"


Tegin just mõni tund tagasi nende online keskkonnas uue liitumise tegevuse läbi. Sa vastad seal mitmetele küsimustele. On ka selline punkt, kus küsitakse modemi kohta, et võtad rendiks, ostad välja või sul on olemas. Ja selle rea all, kui nüüd mälu ei peta, oli ka rida küsimusega, kas vajad tehniku abi. Paned linnukese, et pole vaja.

Küll aga pani mind kulmu kergitama see, et endal olemasolevate modem/ruuterite nimistus oli valikuid ainult kaks: Inteno DG400P või Genexis Pure ED500. Kolmandat võimalust polnud. Näit: mõni muu vms.



See on teadlikult suunatud Telia ruuteri poole. Kui tead, sul on õige asi olemas, vali, et olemas ja midaiganes valikutest. See on puhtalt suunatud valik, et keegi lihtsalt ilma netita ootama ei jää millal liin tõuseb.
"Tavakasutaja" kes ei tea, mis tal on.. siis on neil tihti mingi 20 aastat vana linksys või trendnet ja see ei istu VDSLi peale mitte. pole hea ka optikal põhineval võrgul.
Linnukesed ja infovalik on õige icon_wink.gif
Viskasin siis kulli ja kirja ning tegin valiku.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 18.02.2021 22:48:11 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:

Linnukesed ja infovalik on õige icon_wink.gif
Viskasin siis kulli ja kirja ning tegin valiku.

icon_question.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2021 11:34:57 vasta tsitaadiga

Technicolor DGA4330 - Selle wifi tundub olevat genexis-e omast parem. kas seda ilma selle tark wifi teenuseta ka renti saab? tasub ?
_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2021 11:42:05 vasta tsitaadiga

Ei saa.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 19.02.2021 12:05:11 vasta tsitaadiga

VeixES kirjutas:
Technicolor DGA4330 - Selle wifi tundub olevat genexis-e omast parem. kas seda ilma selle tark wifi teenuseta ka renti saab? tasub ?


Tekkis ka just sama mõte ja sooviks seda renti võtta. Indrek, äkki kuidagi ikka saaks?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 19.02.2021 19:21:12 vasta tsitaadiga

niipea kahjuks eraldi ei saa, ainult smartwifi teenusega.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2021 16:05:06 vasta tsitaadiga

Kas need sateliidid ühenduvad ainult põhiruuteriga läbi wifi? kas neid kaabli peale ei saa panna? Kiires juhendis oli ainult wifist jutt.
_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 20.02.2021 16:13:10 vasta tsitaadiga

VeixES kirjutas:
Kas need sateliidid ühenduvad ainult põhiruuteriga läbi wifi? kas neid kaabli peale ei saa panna? Kiires juhendis oli ainult wifist jutt.


Saab ka kaabliga, AirTiesi ap küljes on 2 lan pesa.
Mul on 1 kaabliga, teine ilma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2021 16:24:27 vasta tsitaadiga

Inspiro kirjutas:
VeixES kirjutas:
Kas need sateliidid ühenduvad ainult põhiruuteriga läbi wifi? kas neid kaabli peale ei saa panna? Kiires juhendis oli ainult wifist jutt.


Saab ka kaabliga, AirTiesi ap küljes on 2 lan pesa.
Mul on 1 kaabliga, teine ilma.

Hmm okei, vb proovib siis. Kui mul praegu on suure kiirusega ruuteri rent 0 kas siis smartwifi oleks siis ikkagi 9eur lisa ?

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 20.02.2021 16:31:36 vasta tsitaadiga

VeixES kirjutas:
Inspiro kirjutas:
VeixES kirjutas:
Kas need sateliidid ühenduvad ainult põhiruuteriga läbi wifi? kas neid kaabli peale ei saa panna? Kiires juhendis oli ainult wifist jutt.


Saab ka kaabliga, AirTiesi ap küljes on 2 lan pesa.
Mul on 1 kaabliga, teine ilma.

Hmm okei, vb proovib siis. Kui mul praegu on suure kiirusega ruuteri rent 0 kas siis smartwifi oleks siis ikkagi 9eur lisa ?


Esimene kuu on tasuta, edaspidi 9 euri kuus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 21.02.2021 13:00:31 vasta tsitaadiga

Kuna minu algne siinse teema postitus läks lappama paljuski mitmetel muudel teemadel kui DrayTek Vigor 160 võimalik seadistamine Telia VDSL2 võrku ja siin pakutu siiski koheselt ei toiminud, panen sellise lahenduse võimaluse kirja.

Kahjuks siiski karbist võttes see vigur Vigor Teliaga ühendust püsti ei tõstnud. Tuleb kindlasti paar liigutust teha.
Esmalt on see isend DaryTek Vigor 160 tegelikult nüüd juba tehase tähisega DaryTek Vigor 165. Ei ole süübinud, kas tehti mingeid kardinaalseid riistvaralisi muudatusi kah aga tarkvara on neil kahel üks. Vigor 160 jaoks ametlikul kodulehel polegi võimalik tarkvara leida. Seda, et 160 kasutab 165 tarkvara on näha ka kohe avalehel kui olete sisse loginud modemi haldusesse, sest teile kuvatakse, et teie modem on hoopis Vigor 165 kuigi valgel korpusel endal on kirje Vigor 160. Seega kui olete soetamas omale DrayTek modem isendit soovitan 160 otsida, sest 165 on oma 50 euro tugrikut kallim.

Esimene samm on siis see, et tirite ametlikult kodulehelt kõige viimase tarkvara, mis hetkeseisul on 4.1.1. Tirida tuleb STD versioon ehk Vigor165_v4.1.1_STD.zip.

Nüüd ühendate modemi enda arvutiga otse LAN kaabli abil porti P1, Telia kaablit veel ei ühenda, sest me ju ei taha risustada võrku ja kurjustada Telia võrguadminne. Avame veebilehitseja ja liigume aadressile http://192.168.1.1 ja logime modemisse admin/admin andmetega (kasutajanimi/salasõna).

Esmase toiminguga peaks ära muutma modemi admin kasutaja salasõna ja seda ka modem ise tegelikult pakub. Mina valisin salasõna veebilehitseja Firefox poolt genereerituga. Muidugi tuleks see salasõna omale tulevikuks kuhugi kirja panna!

Nüüd on aeg teha tarkvara uuendus, sest "karbist võetuna" tarkvara versioonil on see viga, et saad modemi kenasti Teliaga ühenduma (peab ka paar seadistust tegema) aga ainult seniks kuni vool taga. Niikui katkestuse teed nii enam ühendust püsti ei saada, sest tarkvara vea tõttu hakkab modem omale peale restarti/voolukatkestust Staatilist IP-d küsima. Sellel seadel aga puuduvad sisestatud andmed.
Tarkavara uuenduse leaib menüüst System Maintenance>> Firmware Upgrade. Laete modemisse eelnevalt alla laetud zip failist lahti pakitud faili v165_std_411.all. Zip failis on ka v165_std_411.rst. Nende kahe faili vahe on ainult see, et esimene jätab teie siiani tehtud seaded alles, teine aga nullib need.

Tarkvara uuendus tehtud avame uuesti veebilehe http://192.168.1.1 ja siseneme juba oma muudetud salasõnaga admin kontoga.
Kuvatakse koheselt küsimus, kas soovime kasutada modemit Modem/Bridge Mode-s või Router Mode-s. Siin on nüüd teie enda vajadustest lähtuvalt vaja teha valik. Kuna mina isiklikult soovin kasutada kogu minu kohaliku võrgu toimetamiseks tuleviku vaatega Asus RT-AX58U ruuterit (loomulikult võite teie mõne teise kaubamärgi kasuks otsustada) ja Vigor on mulle vajalik ainult modem lingina minu ruuteri ja Telia vahel, tegin loomulikult valiku Modem/Bridge Mode kasuks.

Modemil vool tagant ära ja P1 pordi LAN juhe ruuteri taha. Telia telefoni liini kaabel modemi DSL porti. Ruuter DHCP kaudu küsima WAN pordi kaudu omale IP-d (karbist võetuna tahab see isend eelnevalt vastavat seadistust). Mõlemad seadmed vooluvõrku ja mõningase aja pärast on teil ühendus püsti.

Turvalisuse poole pealt soovitaksin modemi seadetes maha keerata Telnet DSL poolt!

Kes vajab IPTV või VoIP siis nende ühendamine ja seadistamine käib juba teie ruuteris. Mina neid teenuseid ei kasuta, seega peate nende osas abi otsima netiavarustest või teadjamehelt!
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karr000
HV veteran

liitunud: 26.09.2003




sõnum 22.02.2021 10:41:47 vasta tsitaadiga

Vabandust, kui sellest eespool juttu on olnud - siis palun viidata mind õigele postitusele.
Probleem - Telia 300/300 ühendus, Inteno DG400P ruuter, levitamas kahte kodust wifi võrku - üks 2,4GHz ja teine 5GHz peal.
Kuna kodune "võrgukapp" asub koridori kaugeimas otsas, siis kodu teistesse otsadesse ei levi kumbki wifi võrk nii hästi kui tahta võiks. Kaablid on muidugi igas toas olemas, aga tahaks wifit ka mõnusamaks saada.

Jättes kõrvale nüüd äsja tutvustatud Smart WiFi kuutasupõhise lahenduse, siis mis alternatiivseid variante oskate soovitada?
Iseenesest 1-2 wifi repeaterit ajaksid asja kenasti ära, aga millist valida, et:
- toimiks Inteno DG400P ruuteriga kenasti
- toetaks nii 2,4GHz kui 5GHz
- ?? mingid punktid veel, mis endal pähe ei tule?
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 22.02.2021 10:44:00 vasta tsitaadiga

Normaalse wifi ap puhul piisaks sulle 1 purgist ka. Wifi levi on kordades parem kui intenol.
Selle keeasin ma sellel aparaadil kinni ja elu lillelisem

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"

Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karr000
HV veteran

liitunud: 26.09.2003




sõnum 22.02.2021 10:46:17 vasta tsitaadiga

Tolle Inteno just äsja võtsin, et 5GHz tugi saada.
Zyxelit soovitas Telia tehnik vältida - nendega olevat palju probleeme.
Ühesõnaga, minu küsimus säilib.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2021 10:59:00 vasta tsitaadiga

Näiteks Ubiquiti UAP AC PRO, üsna hea leviulatusega.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 728, 729, 730 ... 867, 868, 869  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.