Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 494, 495, 496 ... 867, 868, 869  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 17.03.2017 21:46:58 vasta tsitaadiga

indrekp, vabanda, aga ma päris supportina Sind ei tahtnudki kasutada icon_smile.gif Pigem oligi küsimus selles suunas, et kas on hakatud neid kiiremaid vase tehnoloogiaid ka kuskil rakendama. Meil selline väike tuhande elanikuga alevik ja optika tuleb telia kappi. Samas keskmine vanus on jällegi selline vastav ja enamus eramajad, seega optikat tuppa ma ei loodagi, pigem just huvituks uudistest vase peal arendatavate teemade kohalt.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 17.03.2017 22:20:19 vasta tsitaadiga

eltso kirjutas:
indrekp, vabanda, aga ma päris supportina Sind ei tahtnudki kasutada icon_smile.gif Pigem oligi küsimus selles suunas, et kas on hakatud neid kiiremaid vase tehnoloogiaid ka kuskil rakendama. Meil selline väike tuhande elanikuga alevik ja optika tuleb telia kappi. Samas keskmine vanus on jällegi selline vastav ja enamus eramajad, seega optikat tuppa ma ei loodagi, pigem just huvituks uudistest vase peal arendatavate teemade kohalt.


tean sama mida sinagi:
http://kasulik.delfi.ee/news/uudised/kumned-tuhanded-telia-kliendid-peavad-vana-tehnoloogiaga-huvasti-jatma?id=76424963
tsitaat:
Selleks ajaks võiks Telia lairibaklientide jaotus olla umbes selline, et 50% klientidest kasutab optikat, 40% VDSL2 ja G.Fast tehnoloogiaid ning 10% F4G lahendust.


Nagu öeldud, lõpptulemus selgub siis kui on igas kohas projekteeritud, rahad eraldatud, ehitatud ja selge kus mis saab, ennustada pole mõtet.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 17.03.2017 22:33:58 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, kuidas Uukkivi juhtimise all asju aetakse, Jõelähtme vallas pidi igavene kepp olema igasugu kaevelubasid juba saada. Telia siin aasta lõpus lasi välja vahetada välja amotriseeruud vasest magistraalkaabli ja puurijad ja vist mingi projektijuht mainisid natuke seda kohaliku asjaajamise keerukust.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 17.03.2017 22:57:04 vasta tsitaadiga

Meil siin mõned aastad tagasi nii palju tehti kohaliku vasega, et hunnik pesunööre postide otsas, vahetati ühe jämeda nööri vastu, rohkem pole väga tegeletud, ok see ka, et kohalik jaam vahetati alles paar aastat tagasi digi vastu ja viidi kohaliku postkontori keldrist välja põllale. EstWin raames toodi ka valgus kohalikku kooli(minust linnulennult 100m), telia jaama(linnulennult 400m) ja moblamasti, peale seda saingi vdsl-i endale külge. Enne EstWin-i tulekut saadeti mind pikalt, ehk siis naaber sai vdsl-i ja mulle öeldi mitme küsimise peale et ei, oled 900 meetrit ja kõik icon_biggrin.gif Samas meil on siin nüüd päris palju uusi maju püsti aetud, äkki mingil hetkel survestavad vähe valda, et see midagi ette võtaks, aga kahtlen, seega loodan ikka veel mõne kiirema vase süsteemi peale icon_smile.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 17.03.2017 22:58:38 vasta tsitaadiga

Pailaps, kõik oleks okei olnud, kui viga oleks sisevõrgus olnud. Aga ei olnud. Viga oli katkises ruuteris. Tugi aga väitis, et võrgus on ulmeliiklus ja ruuter peabki selle peale surema. Pärast ruuteri vahetamist samasuguse uue vastu ei ole probleeme olnud. Samas ei ole internet meil nii kriitiline, et ilma olla ei saa. Seetõttu ilmselt ei viitsinud keegi väga palju ka suruda Teliat. Pidevalt, kui maha kukkus, helistati lihtsalt. Kui ma üle pika aja kontorisse tagasi läksin, siis palusin uue ruuteri tuua. See, et punased tuled ruuteril põlema jäid pärast crashi, tekitas mul tunde, et see jupp on ise katki.
Ma muidugi ei tea, kas Telia üldse tulemüüri taha näeb, et öelda, mis seal toimub. Cisco ASA 5505 või midagi sarnast oli pärast Intenot ja enne sisevõrku. Inteno veebiliideses pole kunagi suurt koormust näidanud.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 17.03.2017 23:42:03 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Pailaps, kõik oleks okei olnud, kui viga oleks sisevõrgus olnud. Aga ei olnud. Viga oli katkises ruuteris. Tugi aga väitis, et võrgus on ulmeliiklus ja ruuter peabki selle peale surema. Pärast ruuteri vahetamist samasuguse uue vastu ei ole probleeme olnud. Samas ei ole internet meil nii kriitiline, et ilma olla ei saa. Seetõttu ilmselt ei viitsinud keegi väga palju ka suruda Teliat. Pidevalt, kui maha kukkus, helistati lihtsalt. Kui ma üle pika aja kontorisse tagasi läksin, siis palusin uue ruuteri tuua. See, et punased tuled ruuteril põlema jäid pärast crashi, tekitas mul tunde, et see jupp on ise katki.
Ma muidugi ei tea, kas Telia üldse tulemüüri taha näeb, et öelda, mis seal toimub. Cisco ASA 5505 või midagi sarnast oli pärast Intenot ja enne sisevõrku. Inteno veebiliideses pole kunagi suurt koormust näidanud.


Eks su lahendus oli kokkusattumuste jada. Nii nagu teemas läbi käinud, oli Inteno puhul adsl kasutajate korral tarkvara bugi mis teenuse täiskoormusel tarbimisel inteno interneti tule punaseks tõmbas.
Tegelikult võis see kehtida ka vdsl või isegi kmi puhul kuigi oli suhteliselt vähetõenäoline sellises olukorras vastavat koormust saavutada.
Telia saab ainult öelda ja teha seda mida ta teab. Kui ta nägi koormuse all surevat ruuterit siis nii saigi öelda. Samal ajal kui asenduse said oli ilmselt veale jaole saadud ja inteno uus soft väljas.
See võis nii olla või mitte olla, ega täpselt välja ei lahka, igal juhul sai probleem lahenduse. Kui asi ikka kriitiline siis lendab ärikliendile tehnik samal päeval kohale, selles pole küsimustki. Mingi koormuse jutt seoses ärikliendiga on pigem haruldus.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 18.03.2017 11:03:13 vasta tsitaadiga

indrekp, ega ikka ei ole küll haruldane. Lihtsalt tehniku lauale jõuavad vähesed. Ma oma töös ikka kohtasin aeg-ajalt juhuseid, kus töötaja p2p jooksutades ajas firma välisühenduse umbe. IP konfliktid topelt DHCP serverite olemasolu jpm.

Müüri taha Telia ei näe. TG 784/789vn/Inteno ongi Telial diagnostimise vahendiks. Kui tuleb CAT5(E) ots sisse, siis piisava teadmise olemasolul võib võrgu püsti lükata ilma Telia ruuterita, mis sisuliselt on sild. Vaja ainult üks interface juurde tekitada.

Inteno DG301 sobib ärikliendile hästi. Inteno DG200A kohta on naised saunas rääkinud, et kohe mitte ei sobi erinevate softibugide tõttu.

Ahjaa, tule viskas intenol punaseks arvatavasti seetõttu, et QoS mittetoimimise tõttu ei suudetud enam vaikelüüsi pingida.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 18.03.2017 12:04:29 vasta tsitaadiga

Ma vist olen varem juba küsinud, aga vastust ei saanud. Kas DG200A enam attainable rate ei näita?

Keegi oskab nende andmete põhjal öelda kas mingi valemiga kiiremat ühendust saaks? See mis hetkel on toimib igati normaalselt, ainult masendavalt aeglane on. Isegi ussimängu ei kannata mängida kui kasvõi ühes telekas Youtube mängib.
Spoiler Spoiler Spoiler


Ja Teine küsimus, kui ma võtan kellegi teise interneti, aga tahan Telia TV'd alles jätta. Digiboxiga pole probleemi, selle saab Telia võrku jätta, aga telerid kus on äpp? Kas see Telia alusühendus annab telerile mingi interneti ka või toimib siis ainult äpp?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirkel
HV veteran
Mirkel

liitunud: 25.08.2004




sõnum 18.03.2017 13:00:48 vasta tsitaadiga

Kuidagi kahtlaselt palju CRC, FEC-e võiks ka vähem olla. Samas kiirused tulevad läbi. SNR päris ilus (vist) ja ilmselt lühike liin. Ma arvan, et kusagil pikem kui paar m kaablit mis ei oma keerupaari (mingi 10m+ lapikut telefonikaablit ehk). Ei välistaks ka mõnda kehva jätku, kuigi siis SNR oleks ka kehvem.
Muid küsimusi ei tea aga liin korda ja siis vaata edasi... Sul 10 või 20 megane ühendus mis võiks ikka paar kolm hd youtube ära kannatada paralleelselt.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 18.03.2017 13:09:51 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Ahjaa, tule viskas intenol punaseks arvatavasti seetõttu, et QoS mittetoimimise tõttu ei suudetud enam vaikelüüsi pingida.


Ma olen seda ka varem maininud, et neil tuttavatel, kellel Inteno igapäevaelu vaateväljas püsib olen seda "internet" punase tule süttimist ikka märganud.
Et see kirjeldatu võib siis põhjus olla?

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 18.03.2017 13:55:49 vasta tsitaadiga

JazZ, arvestades pordi kiirust siis on tegemist liiniga 800-1200m vahel. snr väga hea, ilma interneti teenuseta äpiga telerid ei tööta, ainult digiboksid.
jägaja, aegajalt punase tule hetkeline vilkumine ei tee midagi, kõik toimib. Kui punane aga põlema jääb, siis ilmselt on juba ühendus purgis ja sellega võib softi küsimusega 123 juba helistada. Ajutiselt aitab restart/reset.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 18.03.2017 14:22:58 vasta tsitaadiga

teenused nagu toimivad, lihtsalt punane aeg-ajalt põleb jah. Aga nüüd loe, mis juhend selle kohta kasutajale selgitab.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 18.03.2017 15:28:42 vasta tsitaadiga

FYI:

Internet
Roheline
Internetiühendus on olemas.
Punane
Internetiühendust ei ole.

Ergo internetti ei ole ja mul , kui kasutajal on luulud.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 18.03.2017 15:38:33 vasta tsitaadiga

Mirkel kirjutas:
Kuidagi kahtlaselt palju CRC, FEC-e võiks ka vähem olla. Samas kiirused tulevad läbi. SNR päris ilus (vist) ja ilmselt lühike liin. Ma arvan, et kusagil pikem kui paar m kaablit mis ei oma keerupaari (mingi 10m+ lapikut telefonikaablit ehk). Ei välistaks ka mõnda kehva jätku, kuigi siis SNR oleks ka kehvem.
Muid küsimusi ei tea aga liin korda ja siis vaata edasi... Sul 10 või 20 megane ühendus mis võiks ikka paar kolm hd youtube ära kannatada paralleelselt.

Kui ta neid CRC ja FEC restardiga nullib, siis ehk on suur number sellest et Uptime on 55d 19h 38m 33s?
Ma ei saa ka kehva ühendust majas välistada kuna alles hiljuti puurusid õhksoojuspumba paigaldajad majja tulevad juhtmed läbi ja ma panin mingi ühenduskarbi vahele. Majas sees on liin võrgukaabliga pandud, kas see on ok?
Indrekp vist kunagi vaatas kui pikk liin on, aga ma enam ei mäleta krt, aga minu meelest oli 1100m.
Tellitud on 20/5 ja reaalne kiirus on sellele üsna lähedal, aga praegusel ajal on seda paraku lihtsalt liiga vähe. Just vaatasin ruuterist et mul on hetkel võrgus 22 seadet, ilmselt on mõned hetkel välja ka lülitatud või kodust eemal, seega on neid tegelikult veel rohkem. Kui pere kodus on siis jookseb vähemalt 2 Youtube'i ja Telia salvestus koguaeg erinevates seadmetes. Ütleme nii et mulle ei jää eriti midagi, suht masendav on.

indrekp kirjutas:
JazZ, arvestades pordi kiirust siis on tegemist liiniga 800-1200m vahel. snr väga hea, ilma interneti teenuseta äpiga telerid ei tööta, ainult digiboksid.

Siin kuskil keegi väitis et enam kiirused kaugusest ei sõltu? Kui Sa ütled et SNR on väga hea, kas siis saaks ehk kiirema ühenduse kuidagi?
Kui ilma internetita äpiga telerid ei toimi, siis on igati seal samusel. Ma pole kindel kas ma tahan kahe neti eest maksta selleks et naine seepi salvestustest vaadata saaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 18.03.2017 15:47:02 vasta tsitaadiga

1100 meetri pealt kiiremaks läbi vase ei venita. Kui just optikat endale kolmekohalise numbri kaudu ei telli.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DamienDK
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2005




sõnum 18.03.2017 15:58:33 vasta tsitaadiga

JazZ, SNR on hea, aga.. mitte piisavalt. Kui su liin on 1.1km, siis on võimalik hea liini korral tööle panna ka 40Mbit ühendus, kuid selleks pead downstream SNR'i 21 peale saama. Lihtsalt kõrgema pordikonfiga SNR kukub päris tugevalt ja sellepärast ongi teatud piirid paika pandud. (tegelikult kontrollitakse ka upstreami, kuid see on sul vist üle piirväärtuse). Seda aga, kas SNR'i saaks paremaks enda kodust võrku muutes, ei saa sulle nende andmete põhjal küll mitte keegi öelda, sest SNR võib langeda ka magistraalkaablis. Parim võimalus on lasta nt indrekul või kasvõi minul liiniandmeid vaadata ja võrrelda neid andmeid teiste samas kaablis (kui on) olevate ühendustega (helpdesk üldiselt sellist asja ei tee).
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 18.03.2017 16:01:23 vasta tsitaadiga

JazZ kirjutas:
Kui ilma internetita äpiga telerid ei toimi, siis on igati seal samusel. Ma pole kindel kas ma tahan kahe neti eest maksta selleks et naine seepi salvestustest vaadata saaks.

Siin pole tahtmisega midagi pistmist, naine kütab mehel turja punaseks kui seepi ei näe.

Tuleb mingi kompromiss enda vaatest välja mõelda, kuidas hakkama saada. Tõmmata vdsl kiirust madalamaks ja kiirem õhunett mahupaketiga juurde vms. seni kuni kaabel ise kiireneb või uurida ikkagi mida teha saaks (palju maksta) kiirema kaabli nimel.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 18.03.2017 16:03:47 vasta tsitaadiga

Pailaps: Nagu ma kirjutasin, ma ei ole selles 1100m kindel, võimalik et mäletan valesti.
Kus seda optikat kolmekohalise numbri eest saab? Kolmekohalise numbri oleks nõus kohe maksma optika eest. Pool aastat tagasi pakkus Telia hinnanguliseks summaks 5k.

DamienDK: Kunagi vanema ruuteriga minu meelest näitas attainable rate 49000 vms, aga praegune ruuter ei näita seda üldse enam. Ma idee poolest saaksin proovida ruuteri panemist kohe majja tuleva liini külge (hetkel on ruuter kaugemal), aga kas see annaks midagi? Mulle need numbrid ei ütle nagunii midagi. Oletame et seal oleks ühendus parem, kas siis tekiks iseteenindusse kohe kiirem valik ise?

indrekp: Nii ongi. Selle pärast ma siin uuringi et mis variandid on.


EDIT: Otsisin ja leidsin, liinipikkus on väidetavalt 1077m.


viimati muutis JazZ 18.03.2017 16:07:57, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DamienDK
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2005




sõnum 18.03.2017 16:06:51 vasta tsitaadiga

Jah, kui SNR väärtused on suuremad kui piirväärtused, siis alla 1200m liini puhul tekib automaatselt tellimise võimalus, peale seda kui sul ruuter on 7 või 10 päeva liinil olnud (automaatselt kontrollitakse liiniandmeid pikema aja jooksul).
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 18.03.2017 16:10:41 vasta tsitaadiga

DamienDK kirjutas:
Jah, kui SNR väärtused on suuremad kui piirväärtused, siis alla 1200m liini puhul tekib automaatselt tellimise võimalus, peale seda kui sul ruuter on 7 või 10 päeva liinil olnud (automaatselt kontrollitakse liiniandmeid pikema aja jooksul).

Keegi teab ka mis need SNR väärtused olema peaksid 40/10 ühenduse jaoks? Küsin selle pärast et ma peaksin omal pool võrku ümber tegema et saaksin ruuteri kohe majja tuleva juhtme otsa panna ja ilma asjata ei viitsiks seda sinna aretama hakata. Proovimiseks ja numbrite vaatamiseks saaksin seda üsna lihtsalt teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DamienDK
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2005




sõnum 18.03.2017 16:12:36 vasta tsitaadiga

Nagu ma juba kirjutasin, downstream peaks olema 21. Mürki selle peale ei võta, need väärtused on kuskil kirjas, aga ma ei tea mis andmebaasis ja ilmselt mul ei ole sinna ka ligipääsu icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.03.2017 16:13:44 vasta tsitaadiga

Attainable on mul näiteks: 56697 kbit/s alla / 32834 kbit/s üles. Ja 40/10 töötab selle liini peal.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 18.03.2017 16:17:42 vasta tsitaadiga

JazZ, DamienDK, khm,
teil ei ole parameetrite ega tegelikult ka liini pikkuse vaatamisest kasu.
kuni 800M (olgu siis reaalne liini pikkus või amortiseerunud 100M liini pikkus) saab tellida kiiruseid 10,20,40 ning heade parameetrite korral 60Mbit/s
801-1200m 10 ja 20Mbit/s
üle selle ADSL 5 ja 12.

Isegi kui liini max rate näitab sulle pikal ja kehval liinil näit. 66Mbit/s vms. võimekust siis automaatsüsteemid ei luba nii pikale liinile seda konfigureerida ja punkt.
Kõik varasemad pikema liini erikonfid on kuidagi saavutatud liini sätetega mängides ning standardpakkumises seda ei tehta ja ei saa.
Kui liin on küll piisavalt lühike aga amortiseerunud siis ei ole ka eelmainitud kiirused võimalikud sest kaabel on nö märgitud amortiseerunuks.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 18.03.2017 16:27:13 vasta tsitaadiga

Ma nüüd ei saa aru, DamienDK kirjutas "Kui su liin on 1.1km, siis on võimalik hea liini korral tööle panna ka 40Mbit ühendus, kuid selleks pead downstream SNR'i 21 peale saama" ja Indrekp ütleb et ei saa kui on üle 800m. Kumb reaalsusele lähemal on?

Kuidas neid erikonfe saab? Selleks peab siis kellegagi Teliast magama vms? Tavainimesel pole mingit võimalust?

Igal juhul tänud kõigile kas vastata viitsisid. Ma huvi pärast proovin ruuteri majja tuleva kaabli otsa panna ja vaatan mis SNR siis on...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 18.03.2017 16:34:32 vasta tsitaadiga

JazZ kirjutas:
Pailaps: Nagu ma kirjutasin, ma ei ole selles 1100m kindel, võimalik et mäletan valesti.
Kus seda optikat kolmekohalise numbri eest saab? Kolmekohalise numbri oleks nõus kohe maksma optika eest. Pool aastat tagasi pakkus Telia hinnanguliseks summaks 5k.

DamienDK: Kunagi vanema ruuteriga minu meelest näitas attainable rate 49000 vms, aga praegune ruuter ei näita seda üldse enam. Ma idee poolest saaksin proovida ruuteri panemist kohe majja tuleva liini külge (hetkel on ruuter kaugemal), aga kas see annaks midagi? Mulle need numbrid ei ütle nagunii midagi. Oletame et seal oleks ühendus parem, kas siis tekiks iseteenindusse kohe kiirem valik ise?

indrekp: Nii ongi. Selle pärast ma siin uuringi et mis variandid on.


EDIT: Otsisin ja leidsin, liinipikkus on väidetavalt 1077m.


Ise projektijuht olles. Kõigepealt jooksed valda, lepid teiste maaomanikega kaabliveos kokku. Kui dabroo on saadud, siis leiad tuttava kopamehe, kes trassi kaevab. Järgmine etapp on kaabliveo tellimine.

KillFrenzy tegi läbi kadalipu, mina ka. Kui tahad, et keegi võimleks enda eest, siis tulebki obrokit maksta.

Edit: Ma nii kergelt üldiselt kätte ei anna, et õnneliku lõpu pakkumise peale kiiremat internetti annaks.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 494, 495, 496 ... 867, 868, 869  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.