Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 292, 293, 294 ... 557, 558, 559  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ronny25
HV vaatleja

liitunud: 27.04.2007




sõnum 21.04.2019 21:55:57 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Aga mis oleks hea variant ise kodus torutöid teha? A la seinast tuleb toru ja see on vaja 3 punkti laiali vedada.
Alupexi tangid osta? Mingit muud toru kasutada?

Oma kolm otsa saad keeratavate liitmikega ka ilusti tehtud.

_________________
Ma olen täiesti normaalne. Hääled peas ütlesid seda mulle...
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mugman
HV kasutaja
Mugman

liitunud: 25.12.2015




sõnum 21.04.2019 21:57:03 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Aga mis oleks hea variant ise kodus torutöid teha? A la seinast tuleb toru ja see on vaja 3 punkti laiali vedada.
Alupexi tangid osta? Mingit muud toru kasutada?


Kui on juba seinast tulev alupex toru olemas siis ehituspoed ka enamasti rendivad tange, ei pea ostma kohe 6 pressi pärast. Veendu mis suuruses toruga tegemist ja osta vastavad jubinad. Kolmik, muhvid, kannud. Rentides torupressi küsi ka kalibreerijat toru otsa korrastamiseks.
Aga kui kahtled oma oskustes või leiad, et oma aega ei ole mõtet sinna kulutada siis netis leiab igasugu numbreid torumeestele.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 21.04.2019 22:00:25 vasta tsitaadiga

Mugman kirjutas:
Aga kui kahtled oma oskustes või leiad, et oma aega ei ole mõtet sinna kulutada siis netis leiab igasugu numbreid torumeestele.
Kas ma küsiksin kuidas ise teha kui kahtleksin? icon_biggrin.gif
Tangid võiksid ikka endal olemas olla kui torud sellega tehtud.

Keeratavate liitmikega käib tavaline vasktoru?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mugman
HV kasutaja
Mugman

liitunud: 25.12.2015




sõnum 21.04.2019 22:10:11 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Mugman kirjutas:
Aga kui kahtled oma oskustes või leiad, et oma aega ei ole mõtet sinna kulutada siis netis leiab igasugu numbreid torumeestele.
Kas ma küsiksin kuidas ise teha kui kahtleksin? icon_biggrin.gif
Tangid võiksid ikka endal olemas olla kui torud sellega tehtud.

Keeratavate liitmikega käib tavaline vasktoru?



Ei mina tea kus maalt inimesele asjad ülejõu käivad beer_yum.gif Ära viha pea, proovin kaasa rääkida.

Lihtsam on ikka sama toruga seinast edasi minna. Henco ja alupexi torule on ka keeratavate ühendustega liited igas mõõdus ja sordis olemas.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 21.04.2019 22:13:40 vasta tsitaadiga

Mugman kirjutas:
raxz kirjutas:
Mugman kirjutas:
Aga kui kahtled oma oskustes või leiad, et oma aega ei ole mõtet sinna kulutada siis netis leiab igasugu numbreid torumeestele.
Kas ma küsiksin kuidas ise teha kui kahtleksin? icon_biggrin.gif
Tangid võiksid ikka endal olemas olla kui torud sellega tehtud.

Keeratavate liitmikega käib tavaline vasktoru?



Ei mina tea kus maalt inimesele asjad ülejõu käivad beer_yum.gif Ära viha pea, proovin kaasa rääkida.

Lihtsam on ikka sama toruga seinast edasi minna. Henco ja alupexi torule on ka keeratavate ühendustega liited igas mõõdus ja sordis olemas.
No worries.
Seinas on alupex, aga välja tuleb keermega liide. Alupexiga jändamine arendaks ennast ka kuna pressliiteid ei ole varem teinud. Keermega torusid kunagi jaganud küll.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ronny25
HV vaatleja

liitunud: 27.04.2007




sõnum 21.04.2019 22:21:20 vasta tsitaadiga

Aluplexil on press liitmikud ja keeratavad. Kõik saad samamoodi teha, kui pressitavatega.
_________________
Ma olen täiesti normaalne. Hääled peas ütlesid seda mulle...
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mugman
HV kasutaja
Mugman

liitunud: 25.12.2015




sõnum 21.04.2019 22:35:16 vasta tsitaadiga

Lööd selle keermega jubla minema, puhastad otsa ära (kalibreerid/puhastad iga pressitavat otsa). Vaatad üle kas on sul tegemist 16mm, 20mm vms. alupexiga. Ostad sinna vastavalt uue toru vedamiseks vajalikud liitmikud, kolmikud jms. ära.
Kui kavatsed Uponori juppe kasutada siis küsi ka sellele vastavaid tange, kui Hiinakaid siis Hiina tange, Invena'le on nende tangid jne. Nii peaksid saama hea tulemuse. Kui tahta 100% kindel olla asjas siis vastavalt tootja detailidele peaksid ka nende tangid valima. Selle reegli järgi olen mõned korterid teinud.
Pressid kuskil mööbli taga on minule igatahes kindlamad kui keermega liidesed. Pressides tuleb ka isegi törtsu odavam.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sathanas
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003




sõnum 22.04.2019 02:11:29 vasta tsitaadiga

Aluplexi keeratavate ühendustega saab igaüks hakkama kel mutrivõti käes püsib. Oluline on toru otsad ära faasida, et ühendusi sisse lükates kummist o-rõngaid ei vigastaks. Faasimist on muidugi spets tööriistaga lihtsam teha.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 22.04.2019 08:34:59 vasta tsitaadiga

Alupexi torudele ostad hoopis iselukustuvad liitmikud, pole vaja midagi keerata või pressida.

Nagu eespool kirjeldati, siis tegelikult on isegi iga tootja liitmike jaoks ka spetsiaalselt sama tootja presstangid rangelt soovituslikud. Kes omab kogemust erinevaid liimikke odavate hiinakatega pressides, teab ilmselt, milles konks.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2019 10:26:03 vasta tsitaadiga

hans kirjutas:
Kui ise elektri/torutööd teed oma korteris/majas. Tekib mingi leke või pahandus. Kas siis kindlustus katab? Kui ei teinud paberiga oskustööline.


katab icon_biggrin.gif



Alupexi juures: ära uponori alupexi võta, see natukene jama. keermeliitmikku seina sisse ära pane.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.04.2019 10:29:48 vasta tsitaadiga

Mul segi läbi hiinakat, saksa, itaalia liidet ja toru. Õnneks kõik peab, aga mul surved väiksed.
Samas see algne hiinakas oli jama teatud liitmikel. Nüüd ostnud enamasti mingit saksa tootjat.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 22.04.2019 11:15:34 vasta tsitaadiga

Poes võib küsida ka, nad harjunud vastama küsimustele. Febist saad asjalikumat nõu vast, kui krautast. See keermestatud ots on ilmselt tavaline segistikand? Seda ei tasu minema lõigata. Sinna 90° põlv ja hakka mööda seina minema. Igaks juhuks kuulkraan ka vahele, siis lihtne parandada, kui tilgub või vahetada vaja midagi. Mis toru kasutada on iseenda pädevuse ja laiskuse küsimus. Ise rendiks akupressi ning selle otsa faasija ja paneks mingi 16mm uponori alupexiga pärast kuulkraani. Wirsbo pex torude jaoks jälle piisaks ühest tööriistast. Kui ainuke tööriist on lehtvõti, siis peab keeratavate liidestega minema. Kui ühendad keermeid omavahel ja tihendit pole, siis peab tihendusmaterjali ka panema. Kõige lollikindlam on keermenöör. Aga arvesta, et keeret tagasi ei ole soovitatav keerata.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2019 11:27:55 vasta tsitaadiga

Kui ma Uponori plastist pressliitmiku ja kõrval oleva keeratava tervenisti messingist ma ei teagi, kas Itaalia või hiinaka siseläbimõõtu võrdlesin, ei tõusnud minu käsi küll Uponore korvi panema. 16mm liitmike korral oli silma järgi vähemalt 1mm siseläbimõõdu vahe. Võibolla isegi 2mm. Messingist keeratavate siseläbimõõt oli 8,4mm. Kel Uponor käepärast, võib ära mõõta. Torusse sissetopitavad liitmikud on niikuinii pudelikael, tasub vaadata, milline vähem takistab.

Kui siiski Uponori liitmike kasutada, tasub ka Uponori toru võtta. Hiinakaga või itaallasega võib mõni kümnendik läbimõõtude erinevust olla.

Mugman kirjutas:
Kolmik, muhvid, kannud.

See sõna peaks tegelikult vist "kand" olema. Kand - kanna. Võib ka segistipõlv öelda.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.04.2019 11:31:41 vasta tsitaadiga

Mul vist oli Franke, tollega hiinakat kokku ei saa jah.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mugman
HV kasutaja
Mugman

liitunud: 25.12.2015




sõnum 22.04.2019 12:08:29 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Kui ma Uponori plastist pressliitmiku ja kõrval oleva keeratava tervenisti messingist ma ei teagi, kas Itaalia või hiinaka siseläbimõõtu võrdlesin, ei tõusnud minu käsi küll Uponore korvi panema. 16mm liitmike korral oli silma järgi vähemalt 1mm siseläbimõõdu vahe. Võibolla isegi 2mm. Messingist keeratavate siseläbimõõt oli 8,4mm. Kel Uponor käepärast, võib ära mõõta. Torusse sissetopitavad liitmikud on niikuinii pudelikael, tasub vaadata, milline vähem takistab.

Kui siiski Uponori liitmike kasutada, tasub ka Uponori toru võtta. Hiinakaga või itaallasega võib mõni kümnendik läbimõõtude erinevust olla.

Mugman kirjutas:
Kolmik, muhvid, kannud.

See sõna peaks tegelikult vist "kand" olema. Kand - kanna. Võib ka segistipõlv öelda.



Mul oli endal juba paar kannu sees icon_biggrin.gif Ei pannud tähele.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2019 12:47:49 vasta tsitaadiga

Tõenäoliselt paljud santehnikudki kutsuvad neid kannudeks. Keegi kunagi kuulis valesti ja hakkas edasi levitama. Samasugune "telefonimängu" sõna, nagu kollektorist lühendatud "kolle" käänamine "koldeks".

Lisaks segistipõlvele võib seda tegelikult ka kraanipõlveks kutsuda, kuna sinna külge ei pea tingimata segistit ühendama. icon_smile.gif Ja kui kraani ka ei ühenda, siis lihtsalt kõrvikpõlv. icon_biggrin.gif

Sellega seoses küsiks kohe, kuidas keegi on kahelt pool kipsist vaheseina sisse segistikannad kinnitanud? Ühele poole karkassipostide vahele täis laiuses plekk ja selle külge neetida? Või lihtsalt mingi 200x200 pleki või vineeri külge kruvida/poltida/neetida ja see teiselt poolt kruvide ja liimiga kipsi külge kinni?
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003




sõnum 22.04.2019 16:24:17 vasta tsitaadiga

Mis värk teil selle keeratav aluplexi ühendusega on, et ei pea? Mis surved seal liiguvad?
Mul ei ole ükski lekkinud: pthui pthui pthui.
Probleeme rohkem vaseühendustega ja nendega, kuhu takku või keermeteipi vahele vaja...sinna ka luugi jätnud, et kontrollida ja neid küll niisama seina taha ei jätaks...
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 22.04.2019 16:24:58 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:


Sellega seoses küsiks kohe, kuidas keegi on kahelt pool kipsist vaheseina sisse segistikannad kinnitanud? Ühele poole karkassipostide vahele täis laiuses plekk ja selle külge neetida? Või lihtsalt mingi 200x200 pleki või vineeri külge kruvida/poltida/neetida ja see teiselt poolt kruvide ja liimiga kipsi külge kinni?

Spegial raame koos kandadega müüakse, üks näide on https://www.bauhof.ee/et/kute-jahutus-ja-ventilatsioon/segisti-kannad-kmpl-1-2x1-2x150mm-454549
On ka "kõrvadega" variante, mis kinnituvad esimesele tasapinnale (ei leia pilti praegu).
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2019 20:34:48 vasta tsitaadiga

Mul vaja tegelikult kaks üksikut panna üks ühele poole seina pesumasinale, teine teisele poole nõudepesumasinale. Et väänamisjõudusid natuke hajutada, mõtlesin lihtsalt 10mm vineerist või plekist 200x200 plaadid alla lasta. Iseenesest piisaks ehk isegi 100x100-st, kui lisaks kruvidele liimi ka plaadi ja kipsi vahele panna? 42-se karkassiga õhuke sein, 10mm vineer jätab põlve sisendi suht seina keskele.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 22.04.2019 20:41:56 vasta tsitaadiga

Ega seal reaalselt ju mingeid jõudusid ei mõju. Ei keera kraane kogu aeg kinni-lahti. Mingi puuplaat/vineer taha oleks juba küll.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2019 20:46:27 vasta tsitaadiga

Njah, montaaži ajal nii palju, et pärast kannataks teibiga kraanid külge kruttida ja hiljem, et teisele poole seina auku ei tekiks, kui keegi kogemata vähe tugevamalt vastu kraani läheb. icon_smile.gif
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Saiapäts
HV kasutaja
Saiapäts

liitunud: 02.10.2008




sõnum 25.04.2019 14:28:53 vasta tsitaadiga

Sain viimase peaaegu kuu aega kestnud projekti video valmis, aega läks rohkem kui julgen tunnistada. Kellel aega visake pilk peale ja jagage mõtteid. thumbs_up.gif

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007




sõnum 25.04.2019 14:35:51 vasta tsitaadiga

jube tüütu heli on enamuse videos. Ja kusagil (alguses/lõpus) võiks ka lõpptulemust vähe lähemalt näha.
_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 25.04.2019 23:45:08 vasta tsitaadiga

Soovitage Lõuna-Eestis kohta kust tellida korralikku dushinurka koos paigaldusega. K-rauta hiinakad ei huvita.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Saiapäts
HV kasutaja
Saiapäts

liitunud: 02.10.2008




sõnum 26.04.2019 00:24:52 vasta tsitaadiga

stks kirjutas:
jube tüütu heli on enamuse videos. Ja kusagil (alguses/lõpus) võiks ka lõpptulemust vähe lähemalt näha.


Heli suhtes inspiratsiooni saanud selliselt mehelt nagu Jimmy Diresta icon_biggrin.gif Siiani lähtunud enda maitsest, kui mingi taustamuusika vms siis üldjuhul panen kinni icon_redface.gif
Tänud tagasiside eest ikkagi, katsun tulevikus lõpptulemust rohkem näidata thumbs_up.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 292, 293, 294 ... 557, 558, 559  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.