Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Spämmivastane võitlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
gnoom
HV veteran

liitunud: 12.12.2003




sõnum 15.06.2009 23:09:00 vasta tsitaadiga

tonuonu kirjutas:
Mul savi. On hulgaliselt meetodeid kuidas turundust korraldada.

Hmm. Siit võiks vastujärelduse teha, et sellisel juhul on reklaamijatel ka savi.
Kui tahad maailma paremaks muuta, siis paku ka võimalusi kuidas seda teha.

tonuonu kirjutas:
Ma olen väga palju koolitanud ja nende koolituste reklaamiks pole kunagi e-maile saadetud.

Aga kindlasti selle tõttu on paljud võibolla vajalikust tarkusest ilma jäänud. Kuidas sa teadustad inimesi, et korraldad näiteks spämmivastase koolituse? icon_rolleyes.gif

tonuonu kirjutas:
Samuti ei ole ma kordagi reklaaminud turvateste aga käed-jalad on tööd täis. Firmal pole isegi kodukat.

No selle kohta võib öelda seda, et see on tingitud rohkem uudishimust ja kunagisest kogemata saadud tasuta reklaamist. icon_wink.gif icon_smile.gif

tonuonu kirjutas:
Kummikaaslaste näite puhul on tegemist varjatud jälgimisega karistusseadustiku mõistes.

Sama võib sullegi ette heita. Kas sul on AKI poolt antud luba isikuandmete töötlemiseks ja nende avaldamiseks, nagu siin oled teinud?
Andmed võivad ju mööda netti kättesaadavad olla, kuid kui keegi need kokku kogub ja neid kasutama hakkab, siis on juba nagu seadust rikkunud.


PS. Eelnevat juttu ei tasu võtta sellisena, et nagu oleksin spämmijate poolt. 8)
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.06.2009 23:11:33 vasta tsitaadiga

Hollow kirjutas:

ma pole ka venekeelega väga sinapel enam aga laiaslaastus äkki saad aru

Spoiler Spoiler Spoiler

Einoh muidugi - 1 mail pole tõepoolest suurt midagi - aga kui saata neid nädalas ülepäeviti 300 ringis - vat see on juba natuke liig mis liig....
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.06.2009 23:15:57 vasta tsitaadiga

gnoom kirjutas:
PS. Eelnevat juttu ei tasu võtta sellisena, et nagu oleksin spämmijate poolt. 8)

Esimesed paar lauset ära lugesin just arvasingi seda.Ega sa äkki ise spämmi laiali ei saada? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gnoom
HV veteran

liitunud: 12.12.2003




sõnum 15.06.2009 23:17:52 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
gnoom kirjutas:
PS. Eelnevat juttu ei tasu võtta sellisena, et nagu oleksin spämmijate poolt. 8)

Esimesed paar lauset ära lugesin just arvasingi seda.Ega sa äkki ise spämmi laiali ei saada? icon_rolleyes.gif

Kaugel sellest. icon_smile.gif icon_smile.gif
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuonu
HV kasutaja
tonuonu

liitunud: 29.01.2005




sõnum 15.06.2009 23:20:50 vasta tsitaadiga

IRRV.

> From: "Sergei Bogomolov" <segeibm@hot.ee>
> Date: 15. juuni 2009 23:10:33 GMT+03:00
> Subject: kuttegraanulid
>
> Firma müüb puidugraanulid (pelletid):
>
> Diameeter: 8 mm
>
> Alusel: 60 kotti (16 kg )

See vend ei peatu. Helistasin ka just talle. Mõnusalt tige on icon_smile.gif. Jätsin talle SMSi "Kuttegraanulid icon_wink.gif" ka ootele ajaks kui telefoni sisse lülitab.

tsitaat:

"Sama võib sullegi ette heita. Kas sul on AKI poolt antud luba isikuandmete töötlemiseks ja nende avaldamiseks, nagu siin oled teinud? "


Põhimõtte pärast vaidled? Loe siis infoühiskonna Seadus, paragrahv 2 vist. Keegi tahab vinguda siis on selleks Bogomolov, kes peab kaebama ja siis küsitakse minult ja siis ma vastan neile ehk sama kirjaga, millega eelminegi kord. Avalikud andmed on avalikud andmed. Võin ka lingikoguna nad siia panna. Mõte on sama.

Tõnu


viimati muutis tonuonu 15.06.2009 23:39:31, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 15.06.2009 23:24:58 vasta tsitaadiga

Väga tore algatus, minu lugupidamine, tonuonu.

Ma siin väikestviisi pean ka vaikset ja üksildast partisanisõda Eesti ja ka muude spämmeritega, kasutades peamiselt Spamassassinit, MTA-ks on exim4.

Leidsin loomulikult sinu listist mitmed minugi listis olevad tegelased, graanulimüüja ja turundusproff ning supertulemused muidugi eesotsas, üks nahaalsemaid neist Baltic Tours - pommitab lausa kõiki meie avalikke aadresse hoolega mitu korda nädalas - kui ühest ja samast kirjast juba 8 koopiat oma postkastist leidsin, saigi mul mõõt täis ja nemad olid esimesed, kelle Eesti saatjatest umbes aasta tagasi blacklisti saatsin.

Vahel olen kasutanud unsubscribe-linke, kui need kirjas või päises sisalduvad, kui on tegu viisakama kirja ja firmaga, aga suurem osa satub otse blacklisti või koostan mingi üldisema reegli kogu sarnase pahna spämmiks kuulutamiseks. REJECT-i konkreetse teatega pole pähegi tulnud kasutada ja tõenäoliselt ei hakka ka - las see spämmija arvab, et kirjad jõudsid eesmärgile ja ta ei hakka ehk kohe oma spämmimise strateegiat muutma ning reeglid töötavad kauem.
Kui kirjas sisaldub vaid soovitus saata neile eraldi kiri palvega ennast listist eemaldada, on see kindel reegel otse blacklisti sattumiseks.

Esialgu pole veel võrdlust jõudunud enda väikese listiga teha ega ka sinu oma Spamassassinile söödavaks tegemiseks midagi valmis kirjutada, aga plaanis on see küll.

PS. Mõned Eesti spämmerid õnneks järgivad "rahvusvahelisi spämmi koostamise standardeid" icon_smile.gif, nii et Spamassassin saab ka iseseisvalt aru, millega on tegemist.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 15.06.2009 23:36:28 vasta tsitaadiga

tonuonu. Meisterda blacklist .txt kujul. Nii mitmedki meilikliendid söövad seda kenasti. Asja point selles, et võibolla oleks mõni kasutaja ka tasemel "lõpp-klient", mitte meiliserver, seega oleks ka see variant teretulnud.

Samuti võiksid välja mõelda konseptsiooni, mismoodi uuendustest teada anda. Igast uuest lisanevast domeenist poleks vast mõtet, aga teatud ajaperioodiline uuendamine kõikvõimalikesse erinevatesse väljunditesse, mis kasutajate poolt rakendust leida võiksid, oleks mõistlik lähenemine.

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.06.2009 23:36:32 vasta tsitaadiga

Oh seda Sergeid oma küttegraanulitega ja puhasloodus.ee - terve rodu maile taaskord istumas spämmitõrje karantiinis.

Õnneks pole veel ükski eesti spämmija vihaseks läinud, kui olen viisakalt seenele saatnud, ja massilist spämmirünnakut teinud. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.06.2009 23:46:28 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
tonuonu. Meisterda blacklist .txt kujul. Nii mitmedki meilikliendid söövad seda kenasti. Asja point selles, et võibolla oleks mõni kasutaja ka tasemel "lõpp-klient", mitte meiliserver, seega oleks ka see variant teretulnud.

Samuti võiksid välja mõelda konseptsiooni, mismoodi uuendustest teada anda. Igast uuest lisanevast domeenist poleks vast mõtet, aga teatud ajaperioodiline uuendamine kõikvõimalikesse erinevatesse väljunditesse, mis kasutajate poolt rakendust leida võiksid, oleks mõistlik lähenemine.

Gmaili kasutajatele minu poolt ülevalpool juba on nö "põhi" olemas.Seda muuta või .txt-na saidile üles riputada peaks olema väga lihtne thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
react
Kreisi kasutaja
react

liitunud: 02.10.2003




sõnum 16.06.2009 00:06:15 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
tonuonu. Meisterda blacklist .txt kujul. Nii mitmedki meilikliendid söövad seda kenasti. Asja point selles, et võibolla oleks mõni kasutaja ka tasemel "lõpp-klient", mitte meiliserver, seega oleks ka see variant teretulnud.

Samuti võiksid välja mõelda konseptsiooni, mismoodi uuendustest teada anda. Igast uuest lisanevast domeenist poleks vast mõtet, aga teatud ajaperioodiline uuendamine kõikvõimalikesse erinevatesse väljunditesse, mis kasutajate poolt rakendust leida võiksid, oleks mõistlik lähenemine.


Mul näiteks oleks täiesti huvi sellise asja vastu.

ma ei tea minumeelest pole sellest unsubscribe lingist tihti kasugi. Mõnel mailil olen selle leidnud alt ja üritanud. Sama hunnik tuleb edasi ikka. Peabki üle vaatama jälle oma mailboxi. Selles mõttes on sinu list hea, see on kindel laks mille võib prükarisse saata, mulle ei meeldi kui ma pean eraldi spam kaustas veel surfima ja otsima kas äkki mingi tähtis asi sinna läks.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 16.06.2009 00:41:19 vasta tsitaadiga

Kas juba rünnatakse seda saiti või on asja vastu nii suur huvi, et server või ühendus ei vea välja?
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.06.2009 00:48:31 vasta tsitaadiga

Pigem attack ikka või lihtsalt kehva server
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gnoom
HV veteran

liitunud: 12.12.2003




sõnum 16.06.2009 01:04:54 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Kas juba rünnatakse seda saiti või on asja vastu nii suur huvi, et server või ühendus ei vea välja?

tonuonu läks magama ning MASU tingimustes ei kuluta liigselt elektrit ja lülitas serveri ka välja. icon_smile.gif
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.06.2009 01:06:45 vasta tsitaadiga

gnoom kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Kas juba rünnatakse seda saiti või on asja vastu nii suur huvi, et server või ühendus ei vea välja?

tonuonu läks magama ning MASU tingimustes ei kuluta liigselt elektrit ja lülitas serveri ka välja. icon_smile.gif

Kass läks magama.Hiirtel jälle pidu icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuonu
HV kasutaja
tonuonu

liitunud: 29.01.2005




sõnum 16.06.2009 02:12:19 vasta tsitaadiga

Ei tea mis seal on. Ma ei hakka sellele tüübile ka helistama, kes serveri juures magab enne hommikut. Aga sergei sai jälle minult kiusukõne. Hakkas jälle jaurama, et tema saadab klientidele ainult pakkumisi ja minul pole lihtsalt raha et temalt seda osta. Imelik tüüp, et ikka ei õpi telefoni välja lülima :=)

Aga huvilistele ainult tänase päeva saagi näide http://pastebin.com/m74a1469d
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.06.2009 11:13:06 vasta tsitaadiga

ma siin mõtlesin omaette, et äkki peaks nende domeenide omanikele saatma ka viite sellele lehele... info@ aadress peaks ikka olemas olema enamikel
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RIH0
HV kasutaja
RIH0

liitunud: 02.12.2004




sõnum 16.06.2009 14:46:36 vasta tsitaadiga

Hollow, tänud tõlke eest. thumbs_up.gif See kraanuli vend ei saa ikka üldse aru, mis ta valesti on teinud. icon_biggrin.gif
Ma üritan samuti nendele kohalikele spämmaritele telefonikõnedega närvidele käia.
Võibolla õnnestub umbrohtu veidigi piirata, et lausa vohama ei hakkaks.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 16.06.2009 15:37:53 vasta tsitaadiga

mingi raibe saatis mulle mailboxi lausa 4 samasugust kirja. Lootsid vist, et ülejäänud sita (spammi) alt paistab siis nende kiri rohkem välja.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Rabrat
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.06.2009 03:39:11 vasta tsitaadiga

Mina vaatan seda asja itimehe ja mailiadminni pilguga.

Tõnu leht: informatiivne, puust ja punaseks ning ei midagi üleliigset.
Tõnu list: selle kasutuselevõtt, automaatne uuendamine ja suvalisele teisele meilitarkvarale arusaadavaks tegemine kuulub itimehe elementaarsesse kompetentsi. Tõnu haldab ning jagab listi, ning sellest piisab. Kui palju sa tahad inimese missioonitunde peal elada? Ehita veebileht, mis jagab tema listi thunderbirdi, gmaili, mille iganes formaadis.

Spämmi probleem: põhimõtteliselt pole mingit probleemi nõustuda, et spämmiks arvatu hulgas on ka soovitud või vajalikku infot. Probleem on selles, et iga saatja peab just enda infot selleks õigeks, ning kamba peale kokku tekitavad nad hea ummistuse. Ekstra rõõmu lisab see, et enamus spämmareid kas rehitseb netist või sisuliselt petab inimestelt aadresse välja ning siis ajab mingit astroturfi, mis muidugi satub konflikti Tõnu grassrootsiga.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ander
HV kasutaja
ander

liitunud: 01.03.2007




sõnum 17.06.2009 08:34:10 vasta tsitaadiga

tonuonu, sa vehid siin isikuandmetega. Sind võib selle eest vastutusele võtta või veel parem... HV saab karistada. Ära pulli.

Aga ettevõtmisel endal ma hetkel jumet ei näe. Võib-olla pole ma piisvalt lokaliseeritud spämmi saanud.

Siinkohal küsiks, et kuivõrd raske on seda nimekirja SpamAssassinile krõmpsutatavaks teha?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 17.06.2009 09:05:48 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Mina vaatan seda asja itimehe ja mailiadminni pilguga.

Tõnu leht: informatiivne, puust ja punaseks ning ei midagi üleliigset.
Tõnu list: selle kasutuselevõtt, automaatne uuendamine ja suvalisele teisele meilitarkvarale arusaadavaks tegemine kuulub itimehe elementaarsesse kompetentsi. Tõnu haldab ning jagab listi, ning sellest piisab. Kui palju sa tahad inimese missioonitunde peal elada? Ehita veebileht, mis jagab tema listi thunderbirdi, gmaili, mille iganes formaadis.

Spämmi probleem: põhimõtteliselt pole mingit probleemi nõustuda, et spämmiks arvatu hulgas on ka soovitud või vajalikku infot. Probleem on selles, et iga saatja peab just enda infot selleks õigeks, ning kamba peale kokku tekitavad nad hea ummistuse. Ekstra rõõmu lisab see, et enamus spämmareid kas rehitseb netist või sisuliselt petab inimestelt aadresse välja ning siis ajab mingit astroturfi, mis muidugi satub konflikti Tõnu grassrootsiga.


Mina aga vaatan seda tavakasutaja pilguga. Kui suudetakse väljundvormingud nii pädevaks teha, et ka tavakasutaja saab tuntud e-posti klientidega (a la Thunderbird, Outlook Express, Windows Mail, Microsoft Outlook) filtreid rakendada, jõuab asi massidesse ja hakkab levima märgatavalt kiiremini. Fakt on see, et teenusepakkujad, kelle e-posti servereid (tuntuimad vast mail.ee ja hot.ee) ei rakendaks selliseid filtreid kunagi ja seega peab kaitsma ennast ka lõppkasutaja.

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 17.06.2009 09:57:08 vasta tsitaadiga

Rasmus: Muide, Hot.EE kasutas mingid ajad tagasi sellist suuremat ja üsna tõhusat spämmifiltrit. Kuid nad olid sunnitud sellest loobuma klientide survel, kes kisama pistsid, et kirjad ei jõua nende postkastideni.

Ja siis tehtigi Elionis nii, et iga postkasti omanik peab ise oma postkasti kaitsma ja peab ise olema hoolas, et seda spämmi võimalikult vähe tema kasti satuks. Mitte jagama suvalistes kohtades oma mailiaadressi jms...
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BigBabba
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2003




sõnum 17.06.2009 10:02:56 vasta tsitaadiga

Ettevõtmine on hea jah, aga selline ühe isiku subjektiivse arvamuse "reject" list pikas perspektiivis ei tööta.

Pigem võiks teha spamcopi laadse süsteemi, mis oleks automatiseeritud, modereeritud, spämmi saatja saaks lisada oma kommentaarid jne. See aitaks lahendada kiiremini ka nn. Joe Job probleeme. http://en.wikipedia.org/wiki/Joe_job

Kogu domeeni rejectimine on natuke liiga karm. Kui teenusepakkujal on üle 100000 postkatsti, siis on alati keegi, kes seda spämmi tahab ja eraldi talle seda spämmi lubada on praeguse listi kujul võimatu. See tähendab, et vähegi suurematel teenusepakkujatel ei ole võimalik seda listi kasutusele võtta.

Üks võimalik lahendus olekski, nagu ander ütles, spamassassinisse integreerimine. See võimaldaks kliendil ikkagi kirja kätte saada, kui ta seda soovib ja samuti saab spamassassinit per mailbox seadistada. Üks näide meie custom confist:


# SISUSTUSWEB.EE
header __SISUSTUSWEB_FROM                       From:addr =~ /tm\@sisustusweb.ee/i
meta SISUSTUSWEB                                __SISUSTUSWEB_FROM
describe SISUSTUSWEB                            sisustusweb.ee commercial
score SISUSTUSWEB                               5


Meie kui teenusepakkuja võitleme pea igapäevaselt "reklaamkirjade" saatjatega. Näiteks suurtel reisifirmadel on väga palju kliente, kes nende "sooduspakkumisi" tahavad. Ühes listis on tihti üle 50000 aadressi. Kui nüüd 1 inimene seal listis tunneb, et ta pole reklaami tellinud (ei mäleta et täitis lennukis mingit küsitluslehte ja nõustus saama eripakkumisi), kas see annab õiguse kogu firma domeen kõikidest mailiserveritest blokeerida? Kust jookseb mõistlik piir? Kas seda peaks Tõnu üksi otsustama?

Hetkel on tekkinud selline olukord, kus infokataloogid müüvad e-posti aadresse. Kui firma nende e-posti aadresside eest on maksnud, siis arvatakse automaatselt, et neil on õigus sinna spämmi saata. Seaduse järgi on kõik JOKK, ehk teenusepakkujal ei ole õigust sellist tegevust blokeerida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 17.06.2009 10:42:27 vasta tsitaadiga

tsitaat:
# SISUSTUSWEB.EE
header __SISUSTUSWEB_FROM                       From:addr =~ /tm\@sisustusweb.ee/i
meta SISUSTUSWEB                                __SISUSTUSWEB_FROM
describe SISUSTUSWEB                            sisustusweb.ee commercial
score SISUSTUSWEB                               5

Miks metaga? On sellel mingi konkreetne põhjus? Miks mitte
# SISUSTUSWEB.EE
header SISUSTUSWEB                              From:addr =~ /tm\@sisustusweb.ee/i
describe SISUSTUSWEB                            sisustusweb.ee commercial
score SISUSTUSWEB                               5

Kui hiljem osutub vajalikuks reegleid lisada sama pahategija kohta, siis metaks ringikirjutamine pole oluliselt mahukam kui meta jaoks skoorita reegli lisamine. Natuke muidugi on, nii et selles mõttes on asjal jumet, aga samas on jälle reegli esmasel koostamisel rohkem kirjatööd ja juhul kui kunagi midagi lisama ei peagi, on see tühi töö.

anderi küsimusele vastates - ei ole keeruline see konvertimine. Bashis peaks saama selleks skripti valmis nikerdada ja see on mul plaanis.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuonu
HV kasutaja
tonuonu

liitunud: 29.01.2005




sõnum 17.06.2009 12:54:51 vasta tsitaadiga

Mingis perspektiivis ma võin ka kümnes formaadis seda listi välja anda. See kõik nõuab aega ning praegu aega rohkem pole kui see tunnike päevas maile sorteerida ja listi kirjutada. Aga millalgi ikka.

Ja isikuandmete teema on endiselt ebaselge?

EDIT: Kui kellelgi on aega ja viitsimist siis võib kogu koodi valmis kirjutada. Hetketl pole midagi, seega hea ise oma käe järgi teha. Üks spämmifilter peaks tulema ka Sieve formaadis. Näidis http://no.spam.ee/sieve.
Mingi idee oli kasutada Pligg mootorit hääletamiseks ja kommenteerimiseks jne.
Võiks ju veel mitu listi ka olla. Radikaalsem ja vähem radikaalsem. Üks ISP kasutab seda listi nii, et REJECT asemel on DROP. Selles on tõsine iva, et mina pakun ainult listi (infot). Reaalsed reeglid teeb ikkagi ISP ise. Tõstab skoori 3 punkti või lihtsalt lennutab spämmikasti kontrolliks vms. Hostingus tühja virtuaalmasina ma saan tekitada veerand tunniga.


viimati muutis tonuonu 17.06.2009 15:51:23, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Spämmivastane võitlus mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.