Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Arutlused ja ettepanekud ärifoorumi teemal märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 44, 45, 46  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.06.2009 09:56:50 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
XYZ kirjutas:
See su privaatsuse variant - seda on võimatu kontrollida.

Välistatud pole ka võimalus, et sedasi taheti sind sundida rohkem maksma ja see neil ei õnnestunud ja nüüd müüvad mingit muud kanalit kaudu....


Aga kui vahele jäädakse, siis võiks südamerahus profiili märked jätta viitega konkreetsele reegli rikkumisele ja ei nad ei saa "tagasi teha" . Õigemini saavad, aga siis on põhjust lasta see märge profiiilis annuleerida?

Mõnikord võivad vahele jääda küll. Detaile ei tahaks siin mainida.

icon_rolleyes.gif
Seda küll. Sel juhul on sul õigus täiesti põhjendatud kaebus tõsta.
Mittekontrollitavuse all pidasin ma peamiselt silmas seda, et moderaatorid ei jõua kõiki tehinguid/teemasid jälgida ja privade sisu on ka nähtamatu, seal võib mistahes sisu olla, kuni asjaosalised ise ei avalikusta.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 12.06.2009 10:18:10 vasta tsitaadiga

Mõttetu ajada sellist jonni, müüjana müüksid ka oma jubina mitte kõige kõrgemale pakkujale kuna kõrgem pakkumine tuli priva kaudu.
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2009 11:18:24 vasta tsitaadiga

Ma räägin ju ikkagi ostuteemast kauba kaaperdamisest. Kui ma teeksin kellelegi konkreetse pakkumise ja ta nõustub, siis tulgu privasse või kordades parem pakkumine ja ma müüksin ikkagi kokkulepitud isikule. Lihtsad põhimõtted.

Rohekm võiks arutada teemal, et kas lisapunkt reeglitesse sisse panna või mitte.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 393 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 340
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2009 11:18:47 vasta tsitaadiga

... paraku avatud ärifoorumi idee ongi - kes ees, see mees ja kes pakub rohkem, see ka kauba endale saab. Teine asi on muidugi kokkulepe, kuid kuna HV pole kasvatusasutus vaid pakub kohta, kus kaubelda, siis pole ka meie asi kellelegi moraali lugeda. Samas on HV loonud kasutajate kommenteerimise, mis ongi mõeldud peamiselt selleks, et kasutajad saaks üksteise äritavasid kommenteerida. HV ärifoorumite reeglistik ei välista kuidagi ärimaailma heade tavade järgimist, seega kui eksisteeris kindel kokkulepe kauba tegemiseks ja teine osapool murdis seda, siis pole see sugugi ärieetika musternäidis ja vastav kommentaar profiilis oleks täiesti põhjendatud ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2009 11:22:46 vasta tsitaadiga

Mnjah, siin tuleb mängu ärieetika (puudumine) ja müüjapoolne aps selles mõttes, et kui ta nägi lisavõimalust teenida, kasutas ta seda võimalust koheselt.
Võib-olla oma lollusest küsis ta alguses madalat hinda, aga kui summad on natukenegi suuremad, siis MaSu tingimustes üritatakse turult korjata iga lisakroon.
Tema kaitseks võib öelda vaid seda, et sind teavitati olukorrast, kuna ta oleks võinud oma pakkumisega ka lihtsalt "ära kaduda".
Aga nõuda pakkumisest kinnipidamist reeglitetäiendusega on natuke liig, siis peaks juba väga karmide reeglitega oksjonikeskkonna looma, kus kõik tehingu osapooled oleksid autenditud ja et pakkumised oleksid juriidiliselt siduvad.

Aga vähemalt neutraalse ma paneksin vastavate kasutajate profiili küll - hoiatuseks.

Just my 2 cents.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2009 12:35:27 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

Tema kaitseks võib öelda vaid seda, et sind teavitati olukorrast, kuna ta oleks võinud oma pakkumisega ka lihtsalt "ära kaduda".

Just my 2 cents.


Ehk siis üle pakkuja teavitas mind. Müüja kadus lihtsalt kui tina tuhka ja lõpus tuli mulle PS, et kes üle pakub - saab omale. Jättis veel "otsa lahti", et äkki pakun üle. icon_lol.gif

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 393 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 340
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2009 12:40:02 vasta tsitaadiga

Tjah, see muidugi thumbs_down.gif , aga süvene palun ka mu ülejäänud teksti.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 12.06.2009 12:53:10 vasta tsitaadiga

See on üks paratamatus, millega tuleb sellises vabas ärikeskkonnas leppida. Olen mina mitmeid samu kogemusi saanud nagu kasutaja Killhoven. Niikaua kui ei ole ametlikku oksjonikeskkonda nagu seda on osta.ee, ei saa ka müüjat sundida müümaa selle hinnaga, mille ta välja pakkus. Asi on täpselt ärieetikas või selle puudumises - mina näiteks sellise käitumise peale tigedaks ei saa, kuna olen ka näinud teiste ostuteemades pakkumisi ning siis küsinud müüjalt, et mis hinnaga kaup kohe läheb ja selle ka omistanud. See ei ole vale, see on paratamatus. Kõik me tahame ja kõigil on õigus tahta ning kaubelda - kes ees see mees. Vahest jään mina hiljaks, vahest keegi teine.
Muidugi ärieetikas ma siiski nahaal pole. Eelnev jutt on lihtsalt üks äritüüp, mis mu südametunnistust valutama ei pane, kuid kui ma olen ostjale müüjana lubanud kauba, siis seda ma muidugi ka teen olenemata kõrgemast pakkumisest viis sekundit tagasi.

Päikest.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2009 13:09:21 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
kuna olen ka näinud teiste ostuteemades pakkumisi ning siis küsinud müüjalt, et mis hinnaga kaup kohe läheb ja selle ka omistanud. See ei ole vale, see on paratamatus.


Jah MarioA, ka mina olen nii teinud. Seal pole ju kokkuleppeid vaid sa lihtsalt lugesid teiste ostuteemasid ning otsisid sealt sind huvitada võivaid müügipakkumisi. Ma teen täpselt sama moodi ja see on igati eetiline. teema autor pole seal ju selget soovi antud kaubale väljendanud.

Just selle pärast mõtlesin, et kui just ostuteemade foorumi reeglistikku see lisapunkt "ostuteema foorumites ei ole sünnis teema autori nina eest pakkumisi ära võtta kui teema autor on väljendanud selget soovi kauba järele " panna. Või siis vähemasti märkus, mitte kindel nõue.

Lihtsalt mina tahtsin rõhutada, et kui mul on olemas minu teemas pakkumine, mille avalikult olen seal samas teemas quote`nud ning öeldnud et ma võtan pakkumise vastu, siis peale seda on nahaalseks mindud.

Aga tühja sellest, minu poolest on teema ammendanud: ärieetika on ikkagi rohkem südametunnistuse asi. Igati arusaadav thumbs_up.gif beer_yum.gif

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 393 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 340
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2009 13:09:29 vasta tsitaadiga

Trwind55 kirjutas:
Tanel kirjutas:
Endiselt on oodatud vastav abi softikoodi osas, et teemasse saab juurde kirjutada, olemasolevat teksti muutmata (y)

Kas on võimalik selle teemaline teadanne sobivasse alamfoorumisse "punaselt" üles panna? Mina loen seda informatsiooni küll teist korda, aga minust pole ka kasu. Kas kõik potentsiaalsed progejad loevad käesolevat teemat näiteks?


Tõepoolest - äkki võiks see "töökuulutus" olla foorumi topis punaselt kasvõi. Kui kasvõi progemise alamfoorumit piiluda siis on seal palju nimesid, keda ma mujal ei kohta, kes ilmselt ei loe paljusid teemasid - ka seda siin - kus on juttu sellest, et HV foorum vajaks abijõudu. Aga kes vast paneks käe külge HV paremaks muutmisel.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2009 13:11:53 vasta tsitaadiga

Üks asi korraga, arendatava koodijupi peab Nevermind üle vaatama, testima olemasolevate rakendustega jne.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.06.2009 14:21:02 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Üks asi korraga, arendatava koodijupi peab Nevermind üle vaatama, testima olemasolevate rakendustega jne.
Tegelikult vist pole eriti palju koodi vajagi.
1. "Tsiteeri" või "Muuda"- nupule paariline luua, pealkiri võiks vast olla "Lisa teksti"
2. Tsiteerida pole midagi tarvis ( NB! sellega kaob võimalus vana teksti muuta)
3. Kasutaja sisestab teksti, redigeerib seda
4. "Sisesta" nupule vajutusel automaatselt genereeritakse kuupäev ja kellaaeg, et millal lisatakse ja ainus tõeliselt uudne moment selles koodis -> tulemus liidetakse vanale postitusele juurde.

Kui tagantjärele selgub, et miskit läks valesti, siis parandagu taas õige teksti lisamisega või nõudku abi modedelt/adminnilt, nagu praegu
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maremark
Piiratud kasutaja

liitunud: 05.07.2005




sõnum 18.06.2009 13:41:13 vasta tsitaadiga

no aga selles asi ongi ju, et tuleb teha postitamise funktsioonile lisa või üldse kloonfunktsioon, mis postitaks samade paragrahvide ja funktsoonidega (bbcode, smailid etc) postituse, mis jääks veel omakorda eraldatuna kuupäeva ja vb ka mingi joonekesena disaini mõttes.

tehtav, aga vaeva saab palju näha. kuna HV foorum on niivõrd ise custom koodiga nagu ma aru olen saanud, siis võib tulla ka mõningaid konflikte koodiga icon_rolleyes.gif

EDIT: lisaks tean, et phpBB3 oleks see asi palju kergem
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.06.2009 16:02:49 vasta tsitaadiga

maremark, pead ka arvesse võtma, et HV foorum pole sugugi väike foorum ja on pealegi väga sügavuti ja laialdaselt modifitseeritud, seega igasugused, isegi pealtnäha tühised muudatused, võivad olla väga keerulised teostada ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.06.2009 16:04:12 vasta tsitaadiga

DigeBeni, täpselt nii thumbs_up.gif
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maremark
Piiratud kasutaja

liitunud: 05.07.2005




sõnum 18.06.2009 16:17:41 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
maremark, pead ka arvesse võtma, et HV foorum pole sugugi väike foorum ja on pealegi väga sügavuti ja laialdaselt modifitseeritud, seega igasugused, isegi pealtnäha tühised muudatused, võivad olla väga keerulised teostada ...


seda kindlasti, aga mida sa pead silmas tühise muudatusena?

EDIT: minu nägemuse järgi on tühine muudatus keelefailis trükiviga parandada, edasine on juba muudatus mis võib kogu foorumit koodi mõjutada
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RPG16
HV Guru
RPG16

liitunud: 18.02.2006




sõnum 24.06.2009 21:44:19 Keelata uutel kasutajatel postitamine ärifoorumisse vasta tsitaadiga

Võibolla tundub nüüd liiga resoluutne aga mulle on küll kopa ette visanud probleemid uute kasutajatega äriteemades. Probleemideks siis:
* Mõttetu ja kohatu läbustamine teemades.
* Topeltkasutajate loomine ja nii hinna upitamine.
* Petturlus mida tuleb ikka ja jälle ette, hoolimata hoiatustest.
* Ebaprofessionaalsus äri tegemisel (pakkumistest alt hüppamine, viivitused, kauba seisukorraga hämamine a'la "minu arvates see ei ole viga")

Neid põhjuseid on veelgi, kui meenub, siis lisan.
Ehk siis kõigil "Uus Kasutaja" staatusega kontodel ärifoorumisse (va. ostuabi) igasugune postitamine keelata.
Kommentaarid: 202 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ra*
HV Guru
Ra*

liitunud: 19.04.2003




sõnum 24.06.2009 21:51:25 vasta tsitaadiga

Paljude jaoks on ärifoorum see tee siia. - https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=71882&highlight=
Ise olen mitme uue kasutajaga äri teinud - edukalt.
Petturlust on uuekasutaja puhul kergem läbinäha.

Vastu!

Küll aga võivad moderaatorid alati paremat tööd teha.
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RPG16
HV Guru
RPG16

liitunud: 18.02.2006




sõnum 24.06.2009 21:59:51 vasta tsitaadiga

Ei leia, et selle foorumi eesmärk peaks olema vaid äri tegemine, pealegi on suur osa uute kasutajate müüdavast kraamist tihtipeale olnud paras rämps. Mitu korda on mulle teinud häid pakkumisi misiganes asjade peale aga siis on hakanud viivitamine ja lõpuks on tegelane lihtsalt ära kadunud või saadab sõnumi, et "ema ei luba osta". Enne on aga öeldud kindel sõna ja ma juba teema kinni pannud. Ma ei väida, et tavakasutajatega selliseid probleeme pole, küll aga on neid oluliselt vähem.
Viimasel ajal on märgata aina kasvavat trendi kus erinevates teemades uued kasutajat pakuvad asjade eest täpselt sellist hinda nagu müüjale meeldib, ometigi äriks ei lähe. Topeltkasutajad või niisama tühikargajad? Moderaatorid ka alati igalepoole ei jõua.

Jään endiselt oma seisukohtade juurde ja usun, et on ka teisi, kes nii arvavad icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 202 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.06.2009 22:01:22 vasta tsitaadiga

Äriforumid on minu arvates niigi kokku kuivanud, selle reegli sisse viimine oleks küll täielik jama. thumbs_down.gif
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DonNiger
HV Guru
DonNiger

liitunud: 14.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.06.2009 22:04:26 vasta tsitaadiga

Vastu kuid just suve algusaegadel ühinejatel võiks mingil viisil tõesti tiibu kärpida. Mingi uue kasutaja AM icon_rolleyes.gif
_________________
Müüa EOS 50D
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ra*
HV Guru
Ra*

liitunud: 19.04.2003




sõnum 24.06.2009 22:04:53 vasta tsitaadiga

Ei muidugi. Seisukoht põhjendatud.
Kuid alati võimalus lisada teemasse oma reeglid " Keeldun uute kasutajatega äri tegemast"
Siin osad nt keelduvad alla 16 aastastega äri tegemast.

Mina olen uute kasutajatega edukalt äri ajanud, seega ei tahaks üldse,et neid täitsa ära piirataks.
Samuti sattusin ise just siia, hea ärifoorumi ning kvalitiivse ostuabi pärast
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 24.06.2009 22:12:58 vasta tsitaadiga

ehk teha HV-s uuetele liitujatele ebasõbralikumaks jah? icon_rolleyes.gif
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.06.2009 22:13:18 vasta tsitaadiga

Ei poolda piirangute seadmist.
Pigem üritada uutele kasutajatele selgeks teha ärieetika aluseid.

Ja tekitada võib-olla selline nähtav juhend, koos vastavate näpunäidetega ja miks mitte ka konkreetsete hoiatustega kogenud äritsejate poolt, kuidas pole eetiline äri ajada.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.06.2009 22:15:15 vasta tsitaadiga

time123 kirjutas:
Äriforumid on minu arvates niigi kokku kuivanud

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=5183695#5183695
Eks MaSu teeb ka oma tööd, aga üldiselt püsib teemade arv suhteliselt stabiilsena

Üldiselt võiks selle teema liita selle teemaga -> https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=414574

_________________
HV valuutakalkulaator


viimati muutis Tanel 24.06.2009 22:17:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Arutlused ja ettepanekud ärifoorumi teemal mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 44, 45, 46  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.