Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Piraatlus ja ülereageerimine. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002




sõnum 02.05.2003 11:27:20 vasta tsitaadiga

ePe kirjutas:
Trainspotting kirjutas:
Seni, kuni pole tõestatud vastupidist, on inimene süütu.
Ma ei saa aru, miks seda kriminaalõiguse põhimõtet siin välja tuua? Me siin HV-s ei mõista ju kedagi kuritegudes süüdi? Haldusõiguses mingit süütuse presumptsiooni pole ja foorumite administreerimine on pigem ikka haldus /---/


See ei ole kriminaalõiguse põhimõte.
Selle põhimõtte kehtestab kehtiv EV Põhiseadus - see on õigusreiigi lahutamatu osa.
Ja sellest tulenevalt kehtib see alati ja igal pool.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ePe
HV kasutaja
ePe

liitunud: 18.11.2001




sõnum 02.05.2003 12:59:51 vasta tsitaadiga

Trainspotting kirjutas:
To ePe, konkreetsel juhtumil sain ma mainitud Teema Algatajalt kaebuse reeglite rikkumise kohta. Seda ka seal oli. Seega võtsin kätte ja puhastasin teema asjatust läbust.


Ei saa kuidagi aru, miks sa ikkagi tõenäolisele seaduserikkumisele viitamist läbuks tahad nimetada. Antud teema kontekstis räägime just sellest, et piraatluse puhul ollakse väga valvsad iga vihje ja kahtluse korral ja seal sa oma süütuse presumptsiooni ei rakenda. Samahästi võib ju öelda, et kui kellelegi miski ei meeldi, siis pöördugu BSA-sse. Miks peaks arvama, et näiteks mängu CD key küsija tahab sellega miskit ebaseaduslikku teha - võibolla viskas tema vanaema selle koodi kogemata ära ja mängu aus omanik ei saa nüüd mängida icon_smile.gif

voyager_est kirjutas:

See ei ole kriminaalõiguse põhimõte.
Selle põhimõtte kehtestab kehtiv EV Põhiseadus - see on õigusreiigi lahutamatu osa.
Ja sellest tulenevalt kehtib see alati ja igal pool.


Sorri, aga tegemist on justnimelt kriminaalõiguse põhimõttega ja kehtib justnimelt kuritegude ja kriminaalprotsessi puhul.

Vaidlustes maksuametiga, liikluspolitsei, Tallinna linnavalitsuse ja muude selliste tegelastega on sinu probleem oma õigusi tõestada ja määratud trahve ja karistusi vaidlustada, esitades selleks vajalikke tõendeid. Oled süüdi ja pead trahvi maksma, kuni pole kohtus tõestatud vastupidist.

Põgiseadus kirjutas:
§ 22. Kedagi ei tohi käsitada kuriteos süüdi olevana enne, kui tema kohta on jõustunud süüdimõistev kohtuotsus.

Keegi ei ole kriminaalmenetluses kohustatud oma süütust tõendama.

Kedagi ei tohi sundida tunnistama iseenda või oma lähedaste vastu.


Tegelikult ei vii see õigusfilosoofiline arutelu eriti kuhugi ja ma kirjutaks kahe käega alla XYZ mõttele:

XYZ kirjutas:
Trainspotting, piraatluse puhul me siin 100% politseid ja kohut ei dubleeri, tegutseme oma mõistuse abil lihtsalt. Kui sama selgelt paistab välja käibemaksupettus ja keegi selle üle nuriseb, siis mina vähemalt selle nurina kustutamisele küll põhjendust ei näe vaid pigem meelsamini sulgeks või kõrvaldaks teema.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2lk
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003




sõnum 02.05.2003 13:10:38 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
v2lk kirjutas:
tsitaat:

GNU litsents ei ole ju mingi takistus!
aha, no hakka siis myyma gnu utiliite näiteks.
Mängid muudkui lolli oma postide arvu tõstmiseks???
Neid ju müükse ilma minutagi - veidi oma tasulist softijuppi juurde pandud ja/või tuge juurde pandud ja ongi müügiobjekt olemas ja papp tuleb...aasta aastalt järjest rohkem...


kule, m6ni inimene myyb s***a ka, kas see t2hendab, et s**t laseb seatraavi tasulisuse poole?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 02.05.2003 13:10:41 vasta tsitaadiga

ToePe, kahjuks pole mul enam ette näidata neid kustutatud poste -- prügikastis toimub automaatne kustutus seitsme päeva pärast. Kui ka üks postitus oli seal informatiivne, siis sellele järgnevad oli sulaselge läbu! Mõningad, mis on meelde jäänud: "Räägi välja jah, mis asjaga tegeled", "Soomes olla suur koorem juppe varastatud" jne jne. Et ära hoida teema edasist väärarengut kustutasin KÕIK reeglitesse mittepuutuva! Kuna pole enam kustutatud poste ette näidata, siis tõestada ma seda ei saa. Ise leian, et valesti ma käitunud pole.
_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 13:24:47 vasta tsitaadiga

v2lk kirjutas:
XYZ kirjutas:
v2lk kirjutas:
tsitaat:

GNU litsents ei ole ju mingi takistus!
aha, no hakka siis myyma gnu utiliite näiteks.
Mängid muudkui lolli oma postide arvu tõstmiseks???
Neid ju müükse ilma minutagi - veidi oma tasulist softijuppi juurde pandud ja/või tuge juurde pandud ja ongi müügiobjekt olemas ja papp tuleb...aasta aastalt järjest rohkem...
kule, m6ni inimene myyb s***a ka, kas see t2hendab, et s**t laseb seatraavi tasulisuse poole?
Äärmiselt huvitav.... kaudselt nimetab kodanik v2lk siin nüüd oma kiidetud kvaliteetset tarkvara s**taks...

viimati muutis XYZ 02.05.2003 13:28:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 13:28:01 vasta tsitaadiga

Trainspotting kirjutas:
ToePe, kahjuks pole mul enam ette näidata neid kustutatud poste -- prügikastis toimub automaatne kustutus seitsme päeva pärast. Kui ka üks postitus oli seal informatiivne, siis sellele järgnevad oli sulaselge läbu! Mõningad, mis on meelde jäänud: "Räägi välja jah, mis asjaga tegeled", "Soomes olla suur koorem juppe varastatud" jne jne. Et ära hoida teema edasist väärarengut kustutasin KÕIK reeglitesse mittepuutuva! Kuna pole enam kustutatud poste ette näidata, siis tõestada ma seda ei saa. Ise leian, et valesti ma käitunud pole.
See seletab paljut.
Minu silmis jääb veaks seega, et mõneti oleks põhjust olnud too konkreetne juhtum siiski täielikult kustutada.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
boro
Kreisi kasutaja
boro

liitunud: 26.08.2002




sõnum 02.05.2003 13:32:14 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Äärmiselt huvitav.... kaudselt nimetab kodanik v2lk siin nüüd oma kiidetud kvaliteetset tarkvara s**taks...

Mismoodi ta seda teeb ? icon_eek.gif äkki jätaks mõttetu loba teemast väljapoole beer_yum.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 4 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
v2lk
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003




sõnum 02.05.2003 13:37:01 vasta tsitaadiga

XYZ: sa uuri ikka seda GNU litsentsi ja m6tle asjade yle j2rele. varsti saad aru, mida see m6nede asjade myymine t2hendab ja miks ei ole vaja karta, et miski asi kunagi M$ taoliseks muutub. poel m6tet vaielda selle yle, mina tegelen asjaga juba aastaid, sinu jutt on selline, et oled lihtsalt midagi siit-sealt kuulnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Troll
HV Guru
Troll

liitunud: 01.06.2002




sõnum 02.05.2003 13:46:44 vasta tsitaadiga

Boro kirjutas:
XYZ kirjutas:
Äärmiselt huvitav.... kaudselt nimetab kodanik v2lk siin nüüd oma kiidetud kvaliteetset tarkvara s**taks...

Mismoodi ta seda teeb ? icon_eek.gif äkki jätaks mõttetu loba teemast väljapoole beer_yum.gif

Mul on parem mõte: äkki jätaks kodanik V2LGU HinnaVaatlusest välja! icon_biggrin.gif Kohe on läbu tükk maad vähem!

_________________
TÜMPA, TÜMPA...EEST ÄRA, TROLL TULEB!!!
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 13:47:33 vasta tsitaadiga

v2lk kirjutas:
XYZ: sa uuri ikka seda GNU litsentsi ja m6tle asjade yle j2rele. varsti saad aru, mida see m6nede asjade myymine t2hendab ja miks ei ole vaja karta, et miski asi kunagi M$ taoliseks muutub. poel m6tet vaielda selle yle, mina tegelen asjaga juba aastaid, sinu jutt on selline, et oled lihtsalt midagi siit-sealt kuulnud.
Ma olen mitmed korrad kirjutanud, et mäletan suurepäraselt aega, kus MSDOS-gi oli samamoodi "tasuta" saada nagu linuks ja näen väga tugevaid paralleele asjade arengus...
(ja minagi tegelen nende asjadega päris otseselt aastaid!!! nagu aru saada võiksid)
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2lk
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003




sõnum 02.05.2003 13:49:27 vasta tsitaadiga

mina rohkem sinuga ei vaidle, tee mis tahad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2003 13:50:56 vasta tsitaadiga

Eee... mina küll ei mäleta aegu kui MS-DOS samamoodi "tasuta" oleks olnud kui linux... Ehk valgustad? Minu teada on MS oma toodete eest alati pappi tahtnud.
_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2lk
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003




sõnum 02.05.2003 13:54:04 vasta tsitaadiga

to Raiku: eino sellega pani ta hoopis piixu, ma m6tlesin, et seda ei hakka kommenteerimagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 02.05.2003 13:57:27 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas ju "tasuta". Tõesti oli aegu, kui arvati, et tarkvaraeest ei pea maksma ja ka riigiasutustes jagati diske dosiga kõigile.
_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
boro
Kreisi kasutaja
boro

liitunud: 26.08.2002




sõnum 02.05.2003 13:59:47 vasta tsitaadiga

Aga linuxi eest ei peagi ju maksma icon_rolleyes.gif st et ei arvata, et ei pea maksma, vaid ei peagi.. vms icon_wink.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 4 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2003 14:00:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:
XYZ kirjutas ju "tasuta". Tõesti oli aegu, kui arvati, et tarkvaraeest ei pea maksma ja ka riigiasutustes jagati diske dosiga kõigile.

See ei ole ju samamoodi kui linux icon_evil.gif
Linux ON tasuta.

_________________
Честных психов можно не лечить...


viimati muutis Raiku 02.05.2003 14:01:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 02.05.2003 14:01:06 vasta tsitaadiga

Raiku kirjutas:
See ei ole ju samamoodi kui linux icon_evil.gif
Linux ON tasuta.

Mitte kõik icon_wink.gif
Ka sellega probleeme olnud.

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
v2lk
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003




sõnum 02.05.2003 14:01:38 vasta tsitaadiga

yhes6naga, asi sai alguse sellest, et mees teadmatusest pani maha lolli sõna, et GNU open-source asjad muutuvad varsti tasuliseks. nüüd ta ei taha oma viga tunnistada ja k2ib see kammaiiaa, olenemata sellest, et asi oli maailmas suure kella kyljes 80ndate l6pus ja see teema n2riti juriidilises m6ttes nii l2bi, et siin pole enam midagi arutada.

viimati muutis v2lk 02.05.2003 14:03:28, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2003 14:03:14 vasta tsitaadiga

Kõik Linuxi distrod per se on tasuta. Nende Pro jms versioonid... ning mõningatel juhtudel installikettad (Suse) on tasulised. Lisaks veel see, et linuxit OSTES saad ka klienditoe.

Lisaks... Ostes ÜHE Pro versiooni, võid sa ikkagi neid lugematule arvule masinatele LEGAALSELT peale toppida.

_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2lk
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003




sõnum 02.05.2003 14:07:01 vasta tsitaadiga

to raiku: sõna "linux" t2hendab operatsioonisysteemi kernelit e. tuuma. kui sellest on raske aru saada, siis v6iks lihtsustatult 6elda nii, et see, mis asub sul /boot partitsioonil, on linux, muu aga ei ole. terve tasuta opsysteem kannab nime GNU/Linux, kusjuures ei tohi segamini ajada GNU t2hendust eri kontekstis, st. ka linux kuulub omakorda GNU litsentsi alla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tupsu
HV Guru
Tupsu

liitunud: 02.10.2002




sõnum 02.05.2003 14:12:54 vasta tsitaadiga

Mis puutub teema algata toodud linki, siis kordan veelkord üle seal lingis juba öeldu.

Ühelgi eraisikul ei ole seadusest tulenevat kohustust hoida alles oma vallasvara ostu arvet. Olgu tegu siis arvuti, tarkvara või muuga. Ammugi veel säilitama selleks, et mingi kontrolli puhul tõestada asja legaalsust.
Üldse ei saa aru, kus selline arve säilitamise ja ettenäitamise jutt siia foorumisse kogu aeg tuleb icon_question.gif

Sellist kohustust pole ka muus arenenud maailmas. Litsentsi tingimused on kõik litsentsi peal kirjas. Mida seal ei nõuta, seda pole ka vaja.
Juriidilisele isikule tuleb kohustus säilitada ostudokumente läbi erinevate Eesti Vabariigis kehtestatud seaduste ja seal on loomulikult ka kohustus arvet säilitada.
Ei maksa kõike lugeda BSA kodulehelt näpp suus järge ajades ja uskuda, et seal on kirjas absoluutne tõde. icon_wink.gif
Ei maksa ikka ära unustada, milliste firmade puhtalt ärihuve see organisatsioon eestis esindab. thumbs_down.gif icon_confused.gif

Loodan südamest, et igasugu targutusi legaalse tarkvara ostu - müügi puhul jääb siin vähemaks. Kui tegu pole piraatkaubaga on foorumi tingimusi täidetud ja tehing täiesti müüja ja ostja vaheline asi.
Igasugu kiibitsejaid sinna vahele mina küll ei vaja icon_mad.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 11 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 14:25:33 vasta tsitaadiga

Selgituseks kordan vana juttu.
Alguses jagati MSDOS iga masinaga kaasa ja mina küll välja ei lugenud piiranguid tema levitamise suhtes. Käsiraamatud ja meedia hind olid need, mille eest tuli maksta (analoog minu silmis linuxi levitamisega).
Alles 3 versioonist alates tuli dos-i litsentseerimine tõsisemalt esile ja 4 versioonist alates muutus täielikult litsentsiobjektiks.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2003 14:32:20 vasta tsitaadiga

XYZ, Bill võttis iga MD-DOS'i koopia eest, mille IBM ,või hiljem teised, oma masinatele peale panid, tasu. Ma ei mäleta, kas summa oli 5 või 25 dollarit... aga point selles, et MS-DOS ei ole olnud kunagi TASUTA.

Trainspotting kirjutas:

Mitte kõik icon_wink.gif
Ka sellega probleeme olnud.

Kui viitad sellega näiteks LindowsOS'i suunas, siis isegi Lindows ise ei nimeta seda linuxiks.

_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 15:23:05 vasta tsitaadiga

Raiku kirjutas:
XYZ, Bill võttis iga MD-DOS'i koopia eest, mille IBM ,või hiljem teised, oma masinatele peale panid, tasu. Ma ei mäleta, kas summa oli 5 või 25 dollarit... aga point selles, et MS-DOS ei ole olnud kunagi TASUTA.
....
Päris tasuta ta selle nüansi najal, mida sa mainid, pole ehk olnud. Aga ma ei tea, et keegi oleks väitnud teiste firmade poolt, peale IBM-i, levitatud koopiaid illegaalseteks. Lisaks minu meelest ei pandud piirangut, kui mitmele masinale võis neil flopydelt installida. Pluss veel - enamasti räägiti ikkagi käsiraamatute eest võetavast hinnast, mitte opsüsteemi eest.
Põhjus selleks oli teatavasti konkureerivad DOS versioonid. Aga käsiraamatud käisid juba tol ajal korralikult litsentseerimise/copyright alla.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BinLaden
HV vaatleja


liitunud: 11.07.2002




sõnum 02.05.2003 15:28:25 vasta tsitaadiga

"Mis õigusega Te piraattarkvara kasutate?" -
"Tugevama õigusega!" -
"Jätke, Teie tugevam õigus on Teie vangitorn." -
"Aga ma armastan Piraattarkvara." -
"......milline suurepärane värv, kas pole?".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Piraatlus ja ülereageerimine. mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.