Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Piraatlus ja ülereageerimine. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002




sõnum 02.05.2003 09:55:42 Piraatlus ja ülereageerimine. vasta tsitaadiga

Päris mitu korda olen tähele pannud, et on tihti hakatud piraatluse(kartuse) osas ülereageerima. Näiteks üks viimaseid oli see . Kas maksab ikka minna lausa äärmustesse ja hakata juuksekarva lõhki ajama.
Nii mõnigi kord on kusagile teemasse keegi eriti paranoiline isik vahele hüpanud ja hakanud urgitsema. Mul kunagi siis, kui ma mingi arvuti komplekti kohta siin küsisin ja hinnas polnud op-süsteemi sees ning kohe oli kusagilt keegi küsija, et "kas hakkad pirama või mis".
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2003 10:06:58 vasta tsitaadiga

Seaduse mittetundmine ei vabasta karistusest! See kuidas keegi mingis asjas käitub on puhtalt tema enda asi kui kellegi teise kandadele ei astu. See kas on õige vaadata seaduserikkumist kõrvalt kui kahju kannatab tootjafirma, on igaühe enda südametunnistuse asi. Foorumi omanikud ei saa endale muidugi sellist luksust lubada, sest see on kivi nende kapasaeda. Kuid palju meist siin on selliseid, kes saavad oma käed piraatluse süüdistusest täielikult puhtaks pesta!? Kui keegi rikkumise tuvastab ja kedagi korrale kutsub, siis ei saa talle seda küll kuidagi ette heita thumbs_up.gif
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002




sõnum 02.05.2003 10:12:08 vasta tsitaadiga

Ent samas on ka "rikkumisel" ja rikkumisel vahe. See, kas sa ajad autoga kellegi alla, või lihtsalt lõikad korra jooksuga üle muru. Ja mu idee on selles, et nii mõnigi kord on lihtsalt ülereageeritud. Siin foorumis, niipalju, kui ma olen tähele pannud, kui on tõsiseid märke rikkumise kohta, siis teema kustutatakse lihtsalt ära icon_wink.gif ja nii on normaalne. Aga see urgitsemine teemal a´la et mis te poisid teete, äkki see pole täiesti legaalne, on natuke (kuidas nüüd öelda)eeee, imelikud.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 10:16:52 vasta tsitaadiga

Oobik kirjutas:
Ent samas on ka "rikkumisel" ja rikkumisel vahe. See, kas sa ajad autoga kellegi alla, või lihtsalt lõikad korra jooksuga üle muru. Ja mu idee on selles, et nii mõnigi kord on lihtsalt ülereageeritud. Siin foorumis, niipalju, kui ma olen tähele pannud, kui on tõsiseid märke rikkumise kohta, siis teema kustutatakse lihtsalt ära icon_wink.gif ja nii on normaalne. Aga see urgitsemine teemal a´la et mis te poisid teete, äkki see pole täiesti legaalne, on natuke (kuidas nüüd öelda)eeee, imelikud.
Selle sinu meelest urgitsemisega tuletatakse asjaosalistele ka meelde, milliseid reegleid siin HVF-is tuleb järgida, et teema ei läheks kustutamisele.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
univerzoid
HV kasutaja
univerzoid

liitunud: 17.03.2003




sõnum 02.05.2003 10:16:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ent samas on ka "rikkumisel" ja rikkumisel vahe. See, kas sa ajad autoga kellegi alla, või lihtsalt lõikad korra jooksuga üle muru.

ega tegelikult ei tohiks olla. nulltolerantsi hakatakse rakendama Tallinnas vähemalt. see tähendab, et kui ikka jooksed üle muru ja pollar peale satub, viiakse jaoskonda, võetakse sõrmejäljed ja tehakse pilti ning saad maksimaalse trahvi, mis seadus sulle määrata võimaldab. aga mis autoga alla ajamisse puutub, siis ma ei usu, et on eriti palju inimesi, kes TAHTLIKULT ajaks kellegi alla. nii et seal tuleb juba vaadata, kas juht oli purjus jne. tihti on ka allaaetu hoopis süüdi. aga kui sa üle muru lähed, siis ei saa küll öelda, et "kogemata" läksid üle, kuigi sa ei tahtnud, või et "muru on ise süüdi, et ta seal ees oli"

see tähendab ka piraatluse puhul, et täie rauaga tuleb anda igale väiksemalegi rikkumisele, sest väikesest ähvardab alati kasvada suur.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Robot
Bännitud

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 10:21:44 vasta tsitaadiga

Niisiis räägime seadustest pättide ja kuritegevuse paradiisis-riigis - lahe, groteskne, hyperrealism, n o r m a a l n e. icon_biggrin.gif
_________________
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002




sõnum 02.05.2003 10:27:14 vasta tsitaadiga

Piraatluses endas on ju jube suur hulk dilemmasid. Kas näiteks arvutiga, millele on litsensileeps pandud tohib sama programmi kasutada ühel ajal korraga icon_exclaim.gif kaks inimest või rohkem. Kas see kleeps on arvutile, kui tervikule, või ainult korpusele? Miks siis, kui ma arvuti sisu välja vahetan saan ma selle litsentsiga proge kasutada, aga kui ma vahetan ainult korpuse, millel kleeps on, siis enam ei saa? Kuidas saab intellektuaalset omandid kinnistada reaalselt eksisteeriva vara külge? Kui ma ostan tarkvara, kas ma siis oman seda, või selle kasutusõigust ( ja kui oman, kuidas saab mind takistada ja teha mulle piiranguid selle edasiandmisel). Kas see, kui winzip on mul arvutis prooviperioodi ületanud on võrdeline sellega, kui mul on peal piraat photoshop näiteks?
...
...
...


viimati muutis Oobik 02.05.2003 10:59:21, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2lk
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003




sõnum 02.05.2003 10:33:53 vasta tsitaadiga

olukord, kus laiatarbe tarkvara luuakse raha saamise eesm2rgil, kus seda myyakse, ostetakse ja vahetatakse, on ebanormaalne, idiootsus. 6nneks on see uuema aja ajutine n2htus ja kaob peagi t2nu kvaliteetsema vaba tarkvara olemasolule.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 10:46:30 vasta tsitaadiga

v2lk kirjutas:
olukord, kus laiatarbe tarkvara luuakse raha saamise eesm2rgil, kus seda myyakse, ostetakse ja vahetatakse, on ebanormaalne, idiootsus. 6nneks on see uuema aja ajutine n2htus ja kaob peagi t2nu kvaliteetsema vaba tarkvara olemasolule.
Äkki juhatad, kus sellist pakutakse?
Linuxit ära sellena paku, see laseb hoogsat seatraavi tasulisuse poole!!!
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ePe
HV kasutaja
ePe

liitunud: 18.11.2001




sõnum 02.05.2003 10:47:00 vasta tsitaadiga

pisut OT antud teemas, aga mul ka üks asi hinge peal.

Piraatluse osas oleme väga põhimõttekindlad ja karmid ja ega mul pole ka miskit selle vastu. Samas oli siin mõnda aega tagasi teema, kus keegi poolkirjaoskamatu bissnesmän müüs garantiiga, aga ilma ostutšekita kallemaid arvutitarvikuid ca 10% odavaimast poehinnast odavamalt. Odavale kaubale oli tahtjaid murdu... Mitmed kasutajad, sh. mina, juhtisid tähelepanu sellele, et tõenäoliselt toimub meie silme all käibemaksupettus, st. raha varastamine Eesti riigilt.

Mode, konkreetselt Trainspotting, pidas vajalikuks teema puhastada - asja ebaseaduslikkusele tähelepanu juhtivatest kommentaaridest. Kas ongi nii, et ainus püha seadus HV-s on autorikaitseseadus ja kõik muu on teisejärguline? Mind üllatas ka suhteliselt negatiivselt, kui palju oli sellele hämarale kaubale tahtjaid icon_neutral.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2lk
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003




sõnum 02.05.2003 10:52:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:

see laseb hoogsat seatraavi tasulisuse poole!!!


sokki ajad. see, et managerid m6tlevad v2lja igasugu jama raha teenimiseks, ei puutu asjasse. sa tutvu GNU litsentsiga.
www.gnu.org
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 10:56:23 vasta tsitaadiga

v2lk kirjutas:
tsitaat:

see laseb hoogsat seatraavi tasulisuse poole!!!


sokki ajad. see, et managerid m6tlevad v2lja igasugu jama raha teenimiseks, ei puutu asjasse. sa tutvu GNU litsentsiga.
www.gnu.org
Võiksid ise tegeliku eluga korralikult tutvust teha läbustamise asemel. GNU litsents ei ole ju mingi takistus!
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2lk
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003




sõnum 02.05.2003 11:00:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:

GNU litsents ei ole ju mingi takistus!


aha, no hakka siis myyma gnu utiliite näiteks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2003 11:03:55 vasta tsitaadiga

tegelikult suunatakse piraattarkvaraga inimeste tähelepanu sellele, et see on siiski vale
aga siiski praeguse Eesti elatustaseme juures lihtsalt ei ole võ9imalik elada seaduslikult
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002




sõnum 02.05.2003 11:04:17 vasta tsitaadiga

Vabavara vabavaraks, ent isegi, kui see läheks kuidagi icon_wink.gif tasuliseks aga hetkel kehtivaid absurdimaigulisi reegleid leevendaks, oleks seegi ju areng.

(Ja iga mõistusega inimene kasutaks, kui tal selleks aga (finants)võimalus on originaaltarkvara. Töökindel, ei pea muretsema seaduste pärast, ametlik tootetugi ja kvaliteet...)
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JL
Kreisi kasutaja
JL

liitunud: 15.02.2002




sõnum 02.05.2003 11:09:14 vasta tsitaadiga

Mind hämmastab siin foorumis kõige rohkem see, et moded pööravad erilist tähelepanu piraatlusele aga samas maksupettused ei huvita kedagi. Kui palju on siin müüjaid, kes müüvad kaupa ilma arveta - neid on ikka päris palju. Neid ei kohelda kui piraate, mis sest, et jätavad kauba deklareerimata ja käibemaksuga arvega kirjutamata. Tegelikult on ju need samasugune rikkumine kui piraatlus. Või olen mina millestki valesti aru saanud? Kas ühed halvad on halvemad kui teised halvad?

Muidugi on see ilus, et tõsised arvutihuvilised hoiavad HV piraatlusest puhtana ja ei propageeri seda aga samas on see täiesti variserlik - piraatlus on igal pool ja ära ei kao see kunagi.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 02.05.2003 11:10:53 vasta tsitaadiga

Seni, kuni pole tõestatud vastupidist, on inimene süütu.
_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002




sõnum 02.05.2003 11:11:55 vasta tsitaadiga

JL aga suurem osa müügist on siin ju edasimüük, nõ käestkätte nagu soovis või börsis. Vaevalt, kui sugulane sulle oma vana vindi müüb, kui ise uue ostis sa talt arvet hakkad nõudma icon_confused.gif
Eriti ei usu, et siin maksupettustega suuremas skaalas tegutsetakse icon_question.gif
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2lk
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003




sõnum 02.05.2003 11:12:12 vasta tsitaadiga

oma isiklike asjade myymisel-ostmisel eesm2rgiga saadud raha mingi muu kauba alla paigutada ei pea mingit maksu maksma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 11:17:52 vasta tsitaadiga

v2lk kirjutas:
tsitaat:

GNU litsents ei ole ju mingi takistus!
aha, no hakka siis myyma gnu utiliite näiteks.
Mängid muudkui lolli oma postide arvu tõstmiseks???
Neid ju müükse ilma minutagi - veidi oma tasulist softijuppi juurde pandud ja/või tuge juurde pandud ja ongi müügiobjekt olemas ja papp tuleb...aasta aastalt järjest rohkem...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ePe
HV kasutaja
ePe

liitunud: 18.11.2001




sõnum 02.05.2003 11:22:00 vasta tsitaadiga

Trainspotting kirjutas:
Seni, kuni pole tõestatud vastupidist, on inimene süütu.


Ma ei saa aru, miks seda kriminaalõiguse põhimõtet siin välja tuua? Me siin HV-s ei mõista ju kedagi kuritegudes süüdi? Haldusõiguses mingit süütuse presumptsiooni pole ja foorumite administreerimine on pigem ikka haldus icon_wink.gif

Pärast seda, kui võimaliku maksupettuse küsimus üles tõusis, oli tollel tüübil piisavalt aega väga põhjendatud kahtlused ümber lükata, mida ta ei teinud. Lõpuks tunnistas ta ka ju ise üles, millega tegeleb ja kirus kurje ametivõime, kes tublit ettevõtjat takistasid...
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 11:23:02 vasta tsitaadiga

Trainspotting kirjutas:
Seni, kuni pole tõestatud vastupidist, on inimene süütu.
Trainspotting, piraatluse puhul me siin 100% politseid ja kohut ei dubleeri, tegutseme oma mõistuse abil lihtsalt. Kui sama selgelt paistab välja käibemaksupettus ja keegi selle üle nuriseb, siis mina vähemalt selle nurina kustutamisele küll põhjendust ei näe vaid pigem meelsamini sulgeks või kõrvaldaks teema.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JL
Kreisi kasutaja
JL

liitunud: 15.02.2002




sõnum 02.05.2003 11:23:59 vasta tsitaadiga

loomulikult ei mõelnu ma selle all vana vindi müümist.... olen piisavalt tark, et neid tegelasi käibmaksukohuslaseks mitte liigitada.

tegelikult on siis palju ju neid, kes müüvad hinnakirjade kaupa kraami ja tellimisvõimalused ja kogused on ju ikka kümnetes.


Tegelikult ei ole ka ju piraattarkvara omamine patt. Miks ei tohiks siis sellest rääkida?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002




sõnum 02.05.2003 11:24:14 vasta tsitaadiga

Jagan täielikult teema alhgataja mõttekäiku.
HV's on kohutav piravastane üle reageerimine.
Ja tuleks tõesti järgida põhimõtet, et isik on süütu, kuni pole vastupidist tõestatud.
Ja sellest tulenevalt isikusse ka suhtuda.

PS!
See on ebatäpne: "Seaduse mittetundmine ei vabasta karistusest!"
Korrektne on nii: "Seaduse mittetundmine ei vabasta vastutusest"
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 02.05.2003 11:26:16 vasta tsitaadiga

To ePe, konkreetsel juhtumil sain ma mainitud Teema Algatajalt kaebuse reeglite rikkumise kohta. Seda ka seal oli. Seega võtsin kätte ja puhastasin teema asjatust läbust. Samuti koondasin kokku mittukümmend postitust ainult meiliaadressidega, kus paluti saata hinnakiri.
Miks ma tõin enne selle lause välja -- seni, kuni pole tõestatud vastupidist pole ka teistel õigus HV reegelid rikkuda. Toimus asjatu ilkumine ainult. Keegi ei keela sul maksuametisse kaebus esitada.

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Piraatlus ja ülereageerimine. mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.