Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Üha kasvav internetipiraatlus saab löögi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
tige kala
HV veteran
tige kala

liitunud: 16.11.2004




sõnum 19.03.2009 18:13:40 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif

Aga kui ma ostan kalli raha eest Picasso maali ja siis sõbrad tulevad külla ja hakkavad maali vahtima siis nad on ka tegelt piraadid ju, vahivad ilma tasu maksmata kunsti, röövlid rsk icon_evil.gif

_________________

3D Portfolio
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 19.03.2009 18:19:14 vasta tsitaadiga

tige kala kirjutas:
icon_eek.gif

Aga kui ma ostan kalli raha eest Picasso maali ja siis sõbrad tulevad külla ja hakkavad maali vahtima siis nad on ka tegelt piraadid ju, vahivad ilma tasu maksmata kunsti, röövlid piix icon_evil.gif
See ärahoidmiseks, et sa ise kuriteole kaasaaitajaks ei osutuks, pead sa selle maali peitma seifi ja ise vaadata võid ka ainult kottpimedas ruumis icon_wink.gif, et oleks välistatud võimalus - kui keegi sinu teadmata majas viibib, siis ka ei näeks, isegi juhuslikult mitte icon_wink.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
electron
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 19.03.2009 20:22:35 vasta tsitaadiga

Lihtsalt uudishimust küsin et kas te tõmbaks igast ussiaukudest piraatfilme, kui need samad oleks kõik DVD`l kohalikus poes müügil ja mingi 25 eeku maksaks tükk? Ma ei pea silmas tutikaid alles kinna jõudvaid filme, vaid umbes pool aastat vanu.
_________________
Tuleb lihtsalt täiega panna!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TheDJ
HV veteran

liitunud: 02.02.2003




sõnum 19.03.2009 20:24:29 vasta tsitaadiga

electron kirjutas:
Lihtsalt uudishimust küsin et kas te tõmbaks igast ussiaukudest piraatfilme, kui need samad oleks kõik DVD`l kohalikus poes müügil ja mingi 25 eeku maksaks tükk? Ma ei pea silmas tutikaid alles kinna jõudvaid filme, vaid umbes pool aastat vanu.

Ise olen filme kogunud ca 2 aastat ja originaale kusagil 150 ringis kollektsioonis thumbs_up.gif

_________________
Võta aega veidi ringi vaadata
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tige kala
HV veteran
tige kala

liitunud: 16.11.2004




sõnum 19.03.2009 20:24:44 vasta tsitaadiga

Ausaltöeldes, ei.
_________________

3D Portfolio
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TheDJ
HV veteran

liitunud: 02.02.2003




sõnum 19.03.2009 20:32:00 vasta tsitaadiga

Keegi oskab kommenteerida kumb on odavam? Eestis poodides osta tutikaid filme 100 - 250EEK tk DVD või Ebayst jne. icon_rolleyes.gif Eestis valmistab filmiost pettumust sest vahest võiks mõni vanem asi odavam kah olla aga ikka vaatad et 180 nagu WTF! USAs on filmid kindlasti odavamad kui meil ma oletan.Ega muidu ei saa kuhjade viisi olla selliseid videosid kus mingi tüüp räägib ja endal on seljatagune DVDsid ja BluRaysid täis icon_razz.gif http://www.youtube.com/watch?v=ZvAOnLccl2c ja kõik käib nagu muuseas "Oh, just bought it yesterday so this is my movie collection thats all folks" ja endal on mingi 800 filmi reas seljataga icon_lol.gif
_________________
Võta aega veidi ringi vaadata
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2009 20:58:04 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Nii, aga nüüd tuleb siis defineerida mida tähendab sõber? Kuidas keegi teine saab kindlaks teha kas ta oli mu sõber või mitte?
Mõne jaoks on kõik maailma inimesed sõbrad icon_razz1.gif
Tähtis pole see kes näeb vaid kus nähakse - ehk siis oma kodu pole avalik koht ja seal näita või tuhandele matsile. Teoreetiliselt peaks nii olema, et kui sul on kinosaal siis võid seal kahh vilmi näidata aga raha ei tohi võtta - mis sest, et vaatajaid võib olla tohutu hulk.
tige kala kirjutas:
icon_eek.gif Aga kui ma ostan kalli raha eest Picasso maali ja siis sõbrad tulevad külla ja hakkavad maali vahtima siis nad on ka tegelt piraadid ju, vahivad ilma tasu maksmata kunsti, röövlid piix icon_evil.gif
Esiteks nagu öeldud siis oma kodu pole avalik koht. Teiseks ostes picasso maali on see sinu oma erinevalt tarkvarast mis pole sinu oma vaid mida sa omad õigust kasutada teatud tingimustel.
electron kirjutas:
Lihtsalt uudishimust küsin et kas te tõmbaks igast ussiaukudest piraatfilme, kui need samad oleks kõik DVD`l kohalikus poes müügil ja mingi 25 eeku maksaks tükk? Ma ei pea silmas tutikaid alles kinna jõudvaid filme, vaid umbes pool aastat vanu.
Head filmi olen nõus ostma ka selle 100.- eegu eest ja vägahäid ka palju kallimalt. Ehk siis häid ostaks muidugi 25.- eest - aint, et algul vaataks ära ikka kas tasub ostmist.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hendrique
HV kasutaja
Hendrique

liitunud: 16.12.2003




sõnum 20.03.2009 00:57:50 vasta tsitaadiga

electron kirjutas:
Lihtsalt uudishimust küsin et kas te tõmbaks igast ussiaukudest piraatfilme, kui need samad oleks kõik DVD`l kohalikus poes müügil ja mingi 25 eeku maksaks tükk? Ma ei pea silmas tutikaid alles kinna jõudvaid filme, vaid umbes pool aastat vanu.

Ma arvan, et enamus tõmbaks ikka pira edasi. Lisaks hinnale ja kättesaadavusele on küsimus ka mugavuses ja kiiruses. Heaks näiteks on Elioni Digi-TV videolaenutus. Kui seal oleks kõik mind huvitav olemas, siis ma enam netist mingit audio-visuaalset materjali ei sikutaks.
Olukorra päästaks see, kui kõik p2p failivahetuse ja torrentitega seonduv pannakse kinni ja lõpetatakse ära, ISP-d teeksid omalt poolt kõik võimaliku piraatluse tõkestamiseks ning muusikat/filme/seriaale jne saaks igaüks sümboolse tasu eest ametlikust kanalist legaalselt alla tõmmata. Seejuures oleks hädavajalik luua väga kiiresti ja lihtsasti kasutatav minimaksete süsteem.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TheDJ
HV veteran

liitunud: 02.02.2003




sõnum 20.03.2009 08:02:54 vasta tsitaadiga

Mina näiteks ostan juba mõnda aega filme.Vahest juhtub ka seda et ostan viimase paarisaja eest pigem filmi nii et ei jää söögiraha enam ka üle. Siis vaatan filme ja neelan efekte icon_lol.gif
_________________
Võta aega veidi ringi vaadata
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
electron
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 20.03.2009 08:40:00 vasta tsitaadiga

Hendrique kirjutas:

Olukorra päästaks see, kui kõik p2p failivahetuse ja torrentitega seonduv pannakse kinni ja lõpetatakse ära, ISP-d teeksid omalt poolt kõik võimaliku piraatluse tõkestamiseks ning muusikat/filme/seriaale jne saaks igaüks sümboolse tasu eest ametlikust kanalist legaalselt alla tõmmata. Seejuures oleks hädavajalik luua väga kiiresti ja lihtsasti kasutatav minimaksete süsteem.


Ma arvan, et pigem vastupidi. Piraatlusega võideltakse veel vana malli järgi, kus üritatakse piraatlust füüsiliselt tappa... Tuleks aga süveneda MIKS üldse piraatlust nii laias mahus harrastatakse - inimesed ei ole nõus nii suurt summat mingi loo või filmijupi eest maksma. Kui nüüd piraatlus täiesti ära kaoks (hüpoteetiliselt ma mõtlen praegu) siis kahjuks arvan, et näiteks Elioni digilaenutus küll hinda langetama ei kipuks ja ka filmi/muusikatöösturid (samuti ka arvuti software arendajad) tantsiks rõõmutantsu ja ehitaks suuremaid kappe kus raha hoida.
Miks ei võiks olla tulevik selline: Mingi uhke filmi esilinastus on näiteks reede õhtul ÜLE MAAILMA igas kinos ja DIGITV`d pakkuva operaatori võrgus. Et siis kes tahavad, lähevad kinno, kellel omal kodukino need vaatavad kodus jne. Näiteks mul on praegu valik, kas ma lähen kinno või tõmban netist illegaalselt. Esimesel juhul maksan ma umbes 400-500 krooni (vaja ju naine kaasa võtta, auto parkida, natuke pähkleid ja krõbuskeid ja jook) ja teisel juhul sisuliselt mitte midagi. Ega ikka ei kipu kinno... Samas kui näiteks Elion näitaks mulle sedasama filmi samal ajal, kui see kinno tuleb maksaks ma meelsasti näiteks 50 eeku selle vaatamise eest. Tulemus - üks piraat vähem ja mingi seib filmitootjate taskusse. Ma usun et ma ei ole mitte ainuke, kes nii käitub.

_________________
Tuleb lihtsalt täiega panna!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.03.2009 10:44:24 vasta tsitaadiga

electron: See Sinu idee - viia film aktiivsesse vaatamisse üle interneti - omab üht väga suurt probleemi - väga suurt ja võimalt internetiühendust koos väga võimsate serveritega. Ja siia taha jääbki asi toppama, kuna praegused Internet I kiirused seda ei võimalda. Küll on aga midagi samasugust räägitud seoses Internet II arendusega.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2009 10:53:19 vasta tsitaadiga

tahanteada, milleks meil siis p2p on?
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.03.2009 11:10:57 vasta tsitaadiga

gan3b: P2P ei puutu üleüldse asjasse, kuna õnnelikel p2p omanikel pole olemas piisava kiirusega a 10-100 Gigabit ühendusi ja võimsaid servereid jooksutamaks reaalajas Blu-Ray kvaliteediga filme icon_wink.gif Ja väiksemate kiirustega pole jälle midagi peale hakata, kui mõni Hollywoodi filmikompanii kavatseb korraga käivitada interaktiivse filmiesitluse maailma kõikides kinodes ja Digi-TV-des üheaegselt.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.03.2009 11:12:42 vasta tsitaadiga

gan3b kirjutas:
tahanteada, milleks meil siis p2p on?

Seni pole seda minu meelest äriliselt väga kasutatud - et mõni filmipakkuja kasutaks klientide arvuteid kiiruse tõstmiseks. Muidu tahtsin küll tähelepanu juhtida torrentile...kiirus seal ju nii hea, et film tihti alla tunni käes.
HD puhul jamad igalpool jah icon_smile.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
electron
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 20.03.2009 11:13:21 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
electron: See Sinu idee - viia film aktiivsesse vaatamisse üle interneti - omab üht väga suurt probleemi - väga suurt ja võimalt internetiühendust koos väga võimsate serveritega. Ja siia taha jääbki asi toppama, kuna praegused Internet I kiirused seda ei võimalda. Küll on aga midagi samasugust räägitud seoses Internet II arendusega.


No aga Elioni DigiTV ju töötab... Miks ei võiks filmide levitaja samamoodi nagu kinos näidata flme ka Elioni kaudu? Või siis visaku nii DVD laenutusse kui ka kinno samal ajal filmid. Mina ausõna enne laenutaks filmi ja vaataks kodus DVD kvaliteediga filmi, kui sikutaks kuskilt netist mingit mittekvaliteetset rippi. OLULINE aga on see et ma MAKSAN selle eest - tõsi küll, mitte niipalju kui filmitööstus tahaks - kuid midagi siiski. Ja kui see valem kehtiks miljonite inimestega, siis tuleb kokkuvõttes ju summa suur. JA piraatlus väheneks iseenesest, otseselt selle vastu võitlemata!

_________________
Tuleb lihtsalt täiega panna!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 20.03.2009 11:41:03 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
p2p omanikel pole olemas piisava kiirusega a 10-100 Gigabit ühendusi
Aga kui leppida natuke kehvema kvaliteediga, siis piisab ka eestis pakutavast (paarist)ADSL2 ühendusest. Piraadina levivad 720p (keskmiselt 5GB) ja 1080p (keskmiselt 8GB), võibolla täis elamust ei saa aga 25 krooni eest peaks kärama küll.

Esitlus ei pea ju reaalajas olema, võib ju oodata ka paar tundi kuni film üle maailma levib. Pealegi hollywoodi filme esitletakse tõenäoliselt ikka USA aja järgi kell 20:00 õhtul näiteks. Eestis on sellel ajal 4 öösel icon_lol.gif

Ei tea kui hästi see hollywoodi P2P tööle hakkab. Kuna Peerid kasutavad tasulist teenust, siis ei hakka nad seed-ima ka. icon_lol.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TheDJ
HV veteran

liitunud: 02.02.2003




sõnum 20.03.2009 11:50:44 vasta tsitaadiga

Messenger liiklus on ka ju ülesselaadimine kui laed sõpradele fotosid vms.
_________________
Võta aega veidi ringi vaadata
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.03.2009 11:55:15 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Ei tea kui hästi see hollywoodi P2P tööle hakkab. Kuna Peerid kasutavad tasulist teenust, siis ei hakka nad seed-ima ka. icon_lol.gif

ma küll seediks kui saaks % hinnas alla - umbes nii, et 25% alla kui olen 1 filmi aitanud neil edasi "müüa". Sisuliselt jääks mingi võti ikka müüja serverist saadavaks, aga ülejäänud osa võiks vabalt kasutajate p2p kaudu tulla. Mingi tasuta filmide kampaaniaid oleks ka tootjatel hea teha - võrku ja levib ise icon_smile.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003



Online

sõnum 20.03.2009 13:22:53 vasta tsitaadiga

tomorrow, Õpi pilti panema. Või kasuta vähemalt spoiler tage.

Normaalse kvaliteediga streamimise võite veel pikaks ajaks ära unustada.
Ja selle p2pasjanduse uploadi karistatavuse kohta: viva la irc!!!
Minupoolest võiksid nad selle p2p kinni küll keerata. ISPidel ja atoritasujatel kohe ilusam elu.

Huvitav, kas nad ircu kallale ka viitsiksid minna?
Sest irc on ju kogu teema source ja sealt need asjad pööblini jõuavad.

_________________
KASS
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2009 13:31:58 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
electron: See Sinu idee - viia film aktiivsesse vaatamisse üle interneti - omab üht väga suurt probleemi - väga suurt ja võimalt internetiühendust koos väga võimsate serveritega. Ja siia taha jääbki asi toppama, kuna praegused Internet I kiirused seda ei võimalda. Küll on aga midagi samasugust räägitud seoses Internet II arendusega.

huvitav kuidas siis Netflix ja kõik muud sarnased teenused praegu sinu arust töötavad? icon_smile.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sperov
HV kasutaja
sperov

liitunud: 26.11.2005




sõnum 20.03.2009 14:19:20 vasta tsitaadiga

electron kirjutas:
Lihtsalt uudishimust küsin et kas te tõmbaks igast ussiaukudest piraatfilme, kui need samad oleks kõik DVD`l kohalikus poes müügil ja mingi 25 eeku maksaks tükk? Ma ei pea silmas tutikaid alles kinna jõudvaid filme, vaid umbes pool aastat vanu.


Mina ostaks- lihtsalt mugavusest juba thumbs_up.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2009 14:38:40 vasta tsitaadiga

Keskenduks ehk uudisele, mitte järjekordsele diskussioonile a la "piraatlus hea või paha"? icon_idea.gif
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hendrique
HV kasutaja
Hendrique

liitunud: 16.12.2003




sõnum 20.03.2009 15:15:01 vasta tsitaadiga

Betamax, siin ei diskuteeritagi ju selle üle, kas piraatlus on hea või halb vaid selle üle, millised võiksid olla piraatluse ja autoriõigustega kaitstud audio-visuaalse meedia lähituleviku arengutrendid. Kuna uudise pealkiri, "Üha kasvav internetipiraatlus saab löögi," on pisut eksitav, siis diskussioon selle üle, kas see saab löögi või mitte, on igati õigustatud.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 20.03.2009 15:25:55 vasta tsitaadiga

Mis siin eksitavat niiväga on? Võid vaid lihtsalt mõtteid mõlgutada, et kas sel löögil mõju kah on või on puhtalt varjupoksiga tegemist...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.03.2009 16:45:08 vasta tsitaadiga

Skeptik: No proovi mõni Blu-Ray film korraga ühetööle saada üle maailma asuvates kinode-levivõrkudes (kus on tuhandeid või kümneid tuhandeid kinosid) ja nii, et kõik jookseb sujuvalt ja midagi ei crachi ja et serverid kokku ei jookseks icon_wink.gif

Igasugune kodukasutajatele suunatud, pettekvaliteediga Striimitud filmid jooksevad kuidagimoodi küll, aga sellist lahjat kvaliteeti ma ka silmas ei pea.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Üha kasvav internetipiraatlus saab löögi mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.