Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Nokia E55 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
tarme
HV kasutaja
tarme

liitunud: 02.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2009 22:49:12 Nokia E55 vasta tsitaadiga

link :: GSMArena

Et siis selle aasta II kvartalis peaks müüki jõudma. Tundub isuäratav icon_smile.gif Samas jälle, moblal Qwerty-klaviatuur tekitab küsimusi... Aku peaks ka enam-vähem olema, eelkäijal oli suht saast, sellel isendil Li-Ion 1500 mAh. Autofookus, välk, ilus ja õhuke. Jääme ootama.
Huvitav, palju raha nad selle eest küsivad....

_________________
Liigne agarus on ogarus.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 18.02.2009 22:53:35 vasta tsitaadiga

tulevane E75 tundub asjalikum.
_________________
www.estonia1918.com
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zimson
Kreisi kasutaja
zimson

liitunud: 04.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2009 14:22:20 vasta tsitaadiga

Kindlasti vaatan üle kui Eestisse jõuab. Tundub asjalik. Ehk vahetab mu praeguse E51 välja. Hind peaks jääma 6000.- kanti (http://www.tarbija24.ee/?id=84529). Aga tõesti, ka E75 on vägagi huvipakkuv.
_________________
Juriidiliselt on kõik korrektne!
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andu
HV vaatleja
andu

liitunud: 05.07.2003




sõnum 23.02.2009 12:10:35 vasta tsitaadiga

Pigem peaks hind tulema kusagile 5k kanti, kuna ilma maksudeta on 265EURi. E75 on Soome Nokia leheküljel ettetellitav 499 EUR'i eest.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2009 23:27:28 vasta tsitaadiga

Lihtsalt infoks, E55 tuleb uue 600mhz prosega, E75 on vana 369 mhz.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mmlaw
HV kasutaja
mmlaw

liitunud: 16.12.2001




sõnum 16.05.2009 22:18:57 vasta tsitaadiga

millal siis välja tuleb? oleks nagu aeg juba.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chuulo
HV vaatleja

liitunud: 21.05.2006




sõnum 19.05.2009 10:50:54 Telefonipood KermeT vasta tsitaadiga

Kui sa nüüd mõtled E75-te... siis see on meil juba pea kuu aega müügis olnud. Aga E55 kohta hetkel andmed veel puuduvad, aga arvan, et juuni alguses peaks tulema. Koos E52-ga.

kermet.ee
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lindremant
Kreisi kasutaja
Lindremant

liitunud: 06.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.06.2009 12:06:26 vasta tsitaadiga

Millal see E55 ükskord müügile kavatseb jõuda?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kivilaid
HV vaatleja

liitunud: 23.03.2008




sõnum 19.08.2009 23:51:01 vasta tsitaadiga

Täna siis saabus kauaoodatud E55.
Soetasin EMTst. Varem kasutasin E51. Esimene mulje on ülipositiivne. Kergem ja õhem aga samas laiem ning pikem. Klaviatuur on väga hästi välja tulnud. Juba peale mõneminutist näppimist edenes kirjutamine päris kiirelt. Sisemine GPS on superkiire. Laadimine töötab ka läbi USB.
Eks mõne päeva pärast selgub kas esmamulje on petlik või mitte icon_smile.gif

Nüüd siis juba mõned päevad möödas...
Exchange tugi töötab laitmatult. GPS ja kaardirakendus on lausa uskumatult hea. Ilma A-GPSi kasutamata töötab autos sees armatuuri juures väga hästi ja ekstrakiire on ta ka (seda siis nii GPS kui ka kogu telefon ise). Ei tea kas sellest et prose on hea sees või on lihtsalt hästi välja kukkunud.

Lahe on see, et kui telefon laual ja heliseb, siis keerad teistpidi ja jääb vait icon_smile.gif. Sama siis äratusega.

Ja mis kõige tähtsam - aku eluiga on mitu-mitu ööpäeva icon_exclaim.gif ( Võrdluseks, et E51 rääkisin päevaga tühjaks.) beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif


viimati muutis kivilaid 25.08.2009 00:32:03, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puuma56
HV kasutaja

liitunud: 11.06.2002




sõnum 20.08.2009 17:16:55 vasta tsitaadiga

Jah, esimene asi, mis võrreldes E51 kohe meeldima hakkab on klaviatuur. Kunagi tõstsin Nokia 6288 pealt andmed E51 peale "Vahetus" nimelise tööriistaga, siis toimis see 100%. Nüüd E51 pealt E55ga peale andis aga korduvalt veateateid ja bluetooth-side oli sealjuures korralik.
Kaablitest on kaasas USB-microUSB kaabel, 230V-microUSB laadija, ja Nokia 2 mm/3.5 mm adapter microUSB peale. Niiet sisuliselt kolm laadimisseadet.
Esialgu tundub mulle, et aktseleromeeter on liiga tundlik aga vaikimisi on see maha keeratud.

_________________
this message is environment friendly and posted with recycled electrones
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
san1983
HV vaatleja

liitunud: 20.08.2009




sõnum 20.08.2009 23:41:59 vasta tsitaadiga

kivilaid kirjutas:
Sisemine GPS on superkiire. Laadimine töötab ka läbi USB.


Paistab, et mulle on siis üks vigane E55 juhtunud, nimelt sisemine GPS ei tööta üldse icon_sad.gif

Oled sa seda sisemsit GPS-i kasutandu ka navigeerimiseks? AGPS funktsiooniga või ilma? (mina lülitasins elle välja, kuna see nõuab pidevalt võrgu liiklust).

Aga telfonist endst nii palju, et kõige muuga olen väga rahul, kuigi see qwerty klaviatuur nõuab harjumist ja tomtom6 seda kasutada ei saa, kuna tomtom'il mingi sisemine süteem, mis ikka tahab numbriklahvidelt tähti saada.
Proovisin täna ka navigeerimist, seda küll BT GPS-iga, kuna minu telefon sisemine ei toimi - ja peaks ütlema, et see ovi maps üllatas mind väga positiivselt, häälkasklused olid täpselt õigel ajal, kaardi pilt oli hasti ja selgelt loetav - ühesõnaga vajaliku koha leiab sellega mõnusalt ülesse.
Asjad mida pole veel tööle saanud, võimalik et viga minus: SIP-iga interneti telefon(e51 toimis hästi), ja exchange-iga mail(siin võib probleemiks olla pigem server millesse ühendun).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puuma56
HV kasutaja

liitunud: 11.06.2002




sõnum 21.08.2009 16:59:48 vasta tsitaadiga

san1983 kirjutas:


Paistab, et mulle on siis üks vigane E55 juhtunud, nimelt sisemine GPS ei tööta üldse icon_sad.gif

Oled sa seda sisemsit GPS-i kasutandu ka navigeerimiseks? AGPS funktsiooniga või ilma? (mina lülitasins elle välja, kuna see nõuab pidevalt võrgu liiklust).


Kaardid ikka laadisid enne mälukaardile?

_________________
this message is environment friendly and posted with recycled electrones
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
san1983
HV vaatleja

liitunud: 20.08.2009




sõnum 21.08.2009 19:07:43 vasta tsitaadiga

puuma56 kirjutas:
Kaardid ikka laadisid enne mälukaardile?


Laadsin, või tegelikult, olid nad juba enne mälukaardil olemas. BT GPS-iga toimis asi väga hästi thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puuma56
HV kasutaja

liitunud: 11.06.2002




sõnum 22.08.2009 15:02:14 vasta tsitaadiga

san1983 kirjutas:

Laadisin, või tegelikult, olid nad juba enne mälukaardil olemas. BT GPS-iga toimis asi väga hästi thumbs_up.gif

Jajah, ma kaasas olnud mälukaardiga ei pannudki aparaati tööle. Kui paned näiteks käima rakenduse Kaardid, siis mis ta üldse sul teeb?

Üks asi mis tuleb suhteliselt kohe maha võtta on N-Gage ja seda tuleb eemaldada nii rakenduse alt kui ka rakendushaldurist. Nt ma installisin paar väiksemat midp programmi (Mail by Google, Opera Mini) ja 14MB telefonimälust vaba.
Kuhu see mälu kõik kaob on siiani müstika, sest "mälu andmed" näitab aparaadi kohta MIDP ca 500kB, SIS ca 500kB ja Muud failid 23MB. Üks tobe asi on veel see, et teemad jms asjad on paigutatud ositi nii telefoni kui ka mälukaardi peale. Niiet kui kohe uue mälukaardi sisse paned, siis on osa N-Gage'ist ja teemadest ning GPS kaardid kadunud. Peale nende konkreetsete teemade võib muud asjad ise alla laadida.
NB! Opera Minil ei tööta veel uue klaviatuuri tõttu Opera enda aadressiribal backspace. Samas aparaadi enda sisestusrežiimis töötab kõik.

_________________
this message is environment friendly and posted with recycled electrones
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
san1983
HV vaatleja

liitunud: 20.08.2009




sõnum 22.08.2009 21:51:59 vasta tsitaadiga

puuma56 kirjutas:

Jajah, ma kaasas olnud mälukaardiga ei pannudki aparaati tööle. Kui paned näiteks käima rakenduse Kaardid, siis mis ta üldse sul teeb?

NB! Opera Minil ei tööta veel uue klaviatuuri tõttu Opera enda aadressiribal backspace. Samas aparaadi enda sisestusrežiimis töötab kõik.


Hmm, ma ei oskagi kirjeldada, mida see ovi maps teeb, kävitub ja hakkab gps-i otsima. Seadistasin seal erinevad variante GPS-ile, et koos ja ilma A-GPS-ita, aga ainukesega millega asukoht tuvastati oli AGPS-iga, mis on muidugi väga ebatäpne ja navigeerimiseks võimatu.
Aga sisemise GPS-i funktsioneerimist kontrollisin mitme programmiga: nokia sporstracer, racechrono(kus NMEA lausetes oli näha, et signaal ei saanud kunagi seda A staatust kätte, koguaega oli V)
Andsin juba telefoni garantiisse ülevaatamiseks, et mis ikkagi selle sisemise GPS-iga lahti on.

N-Gage-i ma ei kasutanud ja ausalt isegi ei uurinud milleks see on.
Muide selle QWERTY klavjatuuringa on ka sama probleem tomtom6-ga, kes arvab et tegu on tavalise numpadiga.

Mis minuarust veider E55 puhul on see, et telefoni vaba mälu on 60MB samas vanale E51 on see 125MB, huvitav kuhu nad oma arendutegevuse käigus selle üljäänud 65MB panid?
Paar funktsiooni oli kah E55 võreldes E51 ära kadunud, näiteks kopeeris E51 automaatselt SIM-ilt kõik numbrid telefoni mällu, E55 seda ei teinud, aga see võibolla seetõttu, et uus telefoniraamat oskas neid korraga kuvada.
Ja huvitav kus võiks nokiale sellise pimenduspildi leida, kus suurelt üle ekraani kuvataks kellaaega, mitte ei näidata seda väikeses kirjas(E55 on see veel väikem kui E51).
Minu jaoks see päris oluline, kuna kella otseselt ei kanna, siis täidab seda funktsiooni telefon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kivilaid
HV vaatleja

liitunud: 23.03.2008




sõnum 25.08.2009 00:24:49 vasta tsitaadiga

[quote="san1983"]
puuma56 kirjutas:

Ja huvitav kus võiks nokiale sellise pimenduspildi leida, kus suurelt üle ekraani kuvataks kellaaega, mitte ei näidata seda väikeses kirjas(E55 on see veel väikem kui E51).
Minu jaoks see päris oluline, kuna kella otseselt ei kanna, siis täidab seda funktsiooni telefon.

Hoia seda keskmist nuppu peal paar sekundit (siis kui keylock peal). thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
san1983
HV vaatleja

liitunud: 20.08.2009




sõnum 27.08.2009 21:52:42 vasta tsitaadiga

kivilaid kirjutas:

Hoia seda keskmist nuppu peal paar sekundit (siis kui keylock peal). thumbs_up.gif

Tänud icon_smile.gif

Muide kas keegi on veel seda GPS-i ilma AGPS-ita kasutada üritanud?
Mina olen saanud 2 korda GPS fixi kätte rohkem pole õnnestunud - võiks öelda, et see sisemine GPS on väga niru ja sellele loota ei saa icon_sad.gif
Isegi ühe telefoni andisin tagasi selle pärast arvates, et tegu on konreetse telefoni probeemiga(kus fixi ei saanud üldse), siis praeguse variandiga jäi rõõm üürikeseks kui esimene kord sain gps fix-i kätte aga hiljem see aga ei õnnestunud.
Et kui keegi üritab seda sisesmist GPS-i kasutada, siis peaks arvestama 1-2h ühekohapeal ootamisega, et siis äkki õnnestub.

Veel lisainfot, suure häkkimise peale sain ka SIP-iga interneti kõned tööle, kuigi E55 pidi seda tööle seadma ringiga, mis E51 käis hulka lihtsamalt.
Põhjuse selles, et by default pole E55 interneti kõned aktiveeritud, selleks et seda teha peab mingi Gizmo asja alla tõmbama, mille seaded tuleb enda teenusepakuja omadega üle kirjutada.
Niisama SIP profilli lisades interneti kõnesi teha ei saanud.
Et minu seiskukohalt on usabiliti E55 natuke kehvem kui E51 oli, aga see võibolla harjumise asi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puuma56
HV kasutaja

liitunud: 11.06.2002




sõnum 31.08.2009 15:46:52 vasta tsitaadiga

Jah, GPS on väga niru. Proovisin ilma A-GPS'ita ja tõesti võibki ootama jääda, bussis-autos ilma assisteerimiseta seda kasutada ei saa.
Küll on aga mul hoopis see probleem, et kõned kipuvad kuhugi n.ö ära kaduma. Kõnes osalejad räägivad, et minu kõne muutub väga vaikseks, samas aga katkendlik pole. Võibolla on see aktiivne mürasummutus, mis ei oska funktsioneerida.
Kui nüüd PyNetMony'ga vaadata, siis on see toimunud alal, kus LAC'i ja CID'i järgi arvates toimuks nagu UMTS2100 pealt UMTS900 peale handover. (Tartu linn)
Uut firmware'i on vaja, E51 hakkas mul ka pärast teist uuendust (u. 2008 a. sügis) laitmatult tööle.

_________________
this message is environment friendly and posted with recycled electrones
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaupz
HV Guru
kaupz

liitunud: 14.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.09.2009 15:40:50 vasta tsitaadiga

garmin mobile xt rakenduses on numbritega jama, ei tunnista function klahviga valikut.
riigi, linna ja tänava sisestusel töötab,
aga majanumbri sisestamisel mitte,
kaardi sirvimisel on 1 ja 3 zoomimiseks, seal ei ole kasu funcion klahvi 2x vajutamisest või hoidmisest

_________________
O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lindremant
Kreisi kasutaja
Lindremant

liitunud: 06.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.09.2009 11:45:19 vasta tsitaadiga

Tahaks ikkagi teada aku pidamise kohta, suht aktiivsel kasutamisel.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005




sõnum 06.09.2009 12:20:35 vasta tsitaadiga

Keegi E55 ja E52 on saanud käes võrrelda? Kas vahe on ainult klaviatuuris või mõnes muus olulisemas punktis ka? Klaasvitriinist vaadates eriti targemaks ei saanud, tele2 kodanikud ei osanud kummagi kohta midagi pajatada - ah võta parem n97, mis nende käkkidega ikka teed ...
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
atss
HV vaatleja
atss

liitunud: 08.09.2002




sõnum 08.09.2009 13:39:49 vasta tsitaadiga

Kellel on vaja E55 Mac'iga ühendada, siis ametlik isync plugin asub siin http://nds1.nokia.com/files/support/global/phones/software/Nokia_E55_isync_plugin_2v0.dmg

Samuti sain Nokia Multimedia Transfer'i tööle, kirjutasin E66 stringid E55 peale üle. Kellel tarvis võib saata PS'i
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rosco
HV kasutaja

liitunud: 26.07.2004




sõnum 24.10.2009 16:58:57 vasta tsitaadiga

Suht ebapop telefon vist,et nii vähe muljeid. Igatahes sai kah see ostetud ja rohkem,kui rahul. GPS töötab suurepäraselt. Aku peab suurepäraselt. Klaviatuur vajab harjumist,aga kah ei midagi hullu. Kui käpas asi,siis saab kiirelt sms valmis trükitud.

Edit: Hõikasin vist liiga vara. Nüüd ei taha gps vapsee connectida. Paremal juhtudel näitab sateliitide olemasolu,aga ei ühendu.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puuma56
HV kasutaja

liitunud: 11.06.2002




sõnum 14.12.2009 01:33:00 vasta tsitaadiga

puuma56 kirjutas:
Küll on aga mul hoopis see probleem, et kõned kipuvad kuhugi n.ö ära kaduma. Kõnes osalejad räägivad, et minu kõne muutub väga vaikseks, samas aga katkendlik pole. Võibolla on see aktiivne mürasummutus, mis ei oska funktsioneerida. Kui nüüd PyNetMony'ga vaadata, siis on see toimunud alal, kus LAC'i ja CID'i järgi arvates toimuks nagu UMTS2100 pealt UMTS900 peale handover. (Tartu linn)


Niisiis, lõpuks ei saanud enam ühtki normaalset kõnet teha ja läks tehasesse remonti, kokku läks kolm nädalat.

_________________
this message is environment friendly and posted with recycled electrones
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanx
HV veteran
jaanx

liitunud: 09.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2009 23:24:55 vasta tsitaadiga

Mingi kaks kuud antud telefon juba kastuses olnud.
Ainult kõlar on ragisema hakanud ning aku võiks ka rohkem pidada.
Kõik võimalikud nn aku ressursi raiskajad on küll välja lülitatud, aga minimaalne kasu sellest.
GPS on samuti OK töötanud. OVI maps uuendas ka oma litsentsi mingi nipiga üle 500 päevaseks 3 kuulise demo versiooni asemel.

Üldjoontes võib antud telefoniga rahule jääda thumbs_up.gif
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Nokia E55 mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.