Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 361, 362, 363 ... 379, 380, 381  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad rattakiivrit?
Kasutan.
44%
 44%  [ 87 ]
Plaanin kasutama hakata, kui ... (täpsistan teemas)
8%
 8%  [ 16 ]
Ei kasuta, sest kiivriga pole enam lahe
21%
 21%  [ 42 ]
Ei kasuta, sest ... (täpsustan teemas)
25%
 25%  [ 50 ]
hääli kokku : 195

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2021 08:51:10 vasta tsitaadiga

Tekkis huvitav küsimus. kuidas võiks toime tulla higistamisega? Ilmselt ma ei ole tõukerattaga piisavalt ära harjuda jõudnud. Kui särgi peale dressipluusi panen, hakkab juba kergel pingutusel higi jooksma. Üsna pea hakkab tihti siis külm ja kodus võin särki kuivaks väänata. Kui muud üle ei jää, tuleb ilmselt paarsada eurot kulutada ja asjalikumad rõivad osta. Pidavat eksisteerima rõivaid, mis ka hullema higistamisega suudavad keha üsna kuiva ja soojana hoida.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2021 23:07:28 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
erko kirjutas:
Osiris kirjutas:
1500km sõidetud - ei tohiks veel vajadus kõiki hammakaid vahetada icon_smile.gif
Sõltub, kus oludes see 1500km on sõidetud. Mudas, liivas - vabalt võib kassett vahetust vajada.
2019 Tartu Rattamaraton näiteks, mis oli ikka julm pa*aralli. Mul läksid kett ja tagakäikari litrid peale seda üritust vahetusse. Juppide eluiga oli ca 230km. icon_smile.gif

Ainult kõvakattega teed ilma mudata.

Nüüd sai sram-i asemel shimano kassett ja probleem kadunud. Krt teab mis seal omavahel neil ei klappinud. Ilmselt vaja veel srami kett ka välja vahetada shimano vastu ja siis kaovad ka imelikud helid mis peale hooldust juurde tekkisid icon_biggrin.gif
Vähemalt hawaiis polnud hoolduse hetkel neil pakkuda shimano ketti.

EDIT: krdi huinaa nüüd peale hooldust tekkinud on? Sõites käib mingi tiks läbi. Olenemata mis käiku kasutada. Niipea kui koormus peale tuleb on tiksumine kohal. Kahtlustan, et keskjooksuga miskit lahti.

Minu rattasaaga sai ka lõpu. Viisin seekord Tartu Hawaiisse ja lasin kaeda. Kohe viga ei leitud aga järgmisel päeval kätte saades proovides - oli tiksumine alles vaadati ja mõeldi lähemalt ja leidis üles probleemi - pedaalid.

Ehk siis mai kuus ostetud Shimano PD-M324 olid hakanud häält tegema. Uuteks sai Shimano XT PD-T8000 ja sõidab nagu vaja thumbs_up.gif
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2021 23:22:30 vasta tsitaadiga

Kassmees kirjutas:
Tekkis huvitav küsimus. kuidas võiks toime tulla higistamisega? Ilmselt ma ei ole tõukerattaga piisavalt ära harjuda jõudnud. Kui särgi peale dressipluusi panen, hakkab juba kergel pingutusel higi jooksma. Üsna pea hakkab tihti siis külm ja kodus võin särki kuivaks väänata. Kui muud üle ei jää, tuleb ilmselt paarsada eurot kulutada ja asjalikumad rõivad osta. Pidavat eksisteerima rõivaid, mis ka hullema higistamisega suudavad keha üsna kuiva ja soojana hoida.


Nii on. Head kvaliteetsed hingavad riided teevad sõitmise tunduvalt meeldivamaks (isegi sügisel, kui kannad 3-4 erinevat kihti). Parema vormi (võhma) puhul saab higistamama hakkamise hetke ajas veidi edasi liigutada, aga see on ka kõik.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.08.2021 14:28:13 vasta tsitaadiga

Kassmees kirjutas:
Tekkis huvitav küsimus. kuidas võiks toime tulla higistamisega? Ilmselt ma ei ole tõukerattaga piisavalt ära harjuda jõudnud. Kui särgi peale dressipluusi panen, hakkab juba kergel pingutusel higi jooksma. Üsna pea hakkab tihti siis külm ja kodus võin särki kuivaks väänata. Kui muud üle ei jää, tuleb ilmselt paarsada eurot kulutada ja asjalikumad rõivad osta. Pidavat eksisteerima rõivaid, mis ka hullema higistamisega suudavad keha üsna kuiva ja soojana hoida.


Mina haldan higistamist sellega et panen vähem riideid selga. Kas see variant ei sobi? Miks sa ajad dressipluusi särgi peale kui sedasi palav on?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 26.08.2021 21:53:15 vasta tsitaadiga

ma lähenen higistamisele hoopis teisiti
kuna ka tühine sõit ajab higistama, siis panen, kuidas jalast tuleb - vähemalt ei higista asjata icon_cool.gif
pärast leiab selle kaevu, mille all loputada

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 26.08.2021 21:59:40 vasta tsitaadiga

ah sellepärast too kaev vahest lõhnabki imelikult.
tagasi üles
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 27.08.2021 23:05:44 vasta tsitaadiga





see strava kohe ei oska ikka arvestada ilmastikuolusid, 454w avg sellel lõigul, never
sõit oli kirdest edelasse, seega ei olnud täielikult pärituult

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.08.2021 23:13:21 vasta tsitaadiga

libe, teed pikemaid otsi kui 10kmi ?
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 27.08.2021 23:56:19 vasta tsitaadiga

Alari A. kirjutas:
libe, teed pikemaid otsi kui 10kmi ?
nah, mitte eriti

eelmine aasta peale puhkust tegin korra pikema otsa, et saaks tööle sõitudeks taas vormi, joogipudelit polnud ja jooki polnud võimalik kuskilt osta ka - elu esimene rattasõidu pohmakas
jaksu oli kõvasti, kuid janu kustutas pilti.
sel sõidul oli ka kõvasti seiklemist
Spoiler Spoiler Spoiler



25-30km sprinte enda jaoks ikka teen aegajalt, hea kiire sõit, ei raiska aega päevast ega midagi

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.08.2021 00:06:23 vasta tsitaadiga

Ma väga spetsialist ei ole aga vanamehena nagu mina, sõida ikka pumba järgi mitte palju jalast vatte tuleb. Pikemas persketiivis tervislikum thumbs_up.gif
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 28.08.2021 00:11:01 vasta tsitaadiga

Alari A. kirjutas:
Ma väga spetsialist ei ole aga vanamehena nagu mina, sõida ikka pumba järgi mitte palju jalast vatte tuleb. Pikemas persketiivis tervislikum thumbs_up.gif

ma sõidangi pumba järgi, üle 170 tahab minna, siis tõmban tagasi
samas alati, kui nädal kaks sõitnud ei ole, siis kohe pulss laes, maks vast 190 olnud

aga niikui sõitnud juba natukene, siis täie pauguga 170, aga stabiilselt keskmine 155

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003




sõnum 28.08.2021 20:05:58 vasta tsitaadiga

Tubli, pole üldse paha, kuid ultramees Ratasepa sõidupulssideni annab veel minna https://media.voog.com/0000/0041/0350/photos/statistika%20blogisse%201-40%20p%C3%A4ev.png
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.08.2021 20:22:45 vasta tsitaadiga

Ricki kirjutas:
Tubli, pole üldse paha, kuid ultramees Ratasepa sõidupulssideni annab veel minna https://media.voog.com/0000/0041/0350/photos/statistika%20blogisse%201-40%20p%C3%A4ev.png


hea vend oled võrdled tippsportlast ja commuterit

_________________
Kui inimesel on lamba-ajud, on ka kaasaegne meditsiin võimetu!
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 28.08.2021 21:09:35 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:
Ricki kirjutas:
Tubli, pole üldse paha, kuid ultramees Ratasepa sõidupulssideni annab veel minna https://media.voog.com/0000/0041/0350/photos/statistika%20blogisse%201-40%20p%C3%A4ev.png


hea vend oled võrdled tippsportlast ja commuterit
aus võrdlus, ma lihtsalt olen sitem mees ja ei häbene icon_cool.gif
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.08.2021 21:33:55 vasta tsitaadiga

Oskab keegi nõu anda - vähegi märjema ilmaga on sodi ketaspidurite vahel ja siis need kriuksuvad ja teevad sadat muud häält. Ja seda kergliiklusteel sõites. Kas on mingit moodust kuidas seda vähendada või elimineerida või ongi sellise ilmaga lootusetu üritus?
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 30.08.2021 22:54:20 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
Oskab keegi nõu anda - vähegi märjema ilmaga on sodi ketaspidurite vahel ja siis need kriuksuvad ja teevad sadat muud häält. Ja seda kergliiklusteel sõites. Kas on mingit moodust kuidas seda vähendada või elimineerida või ongi sellise ilmaga lootusetu üritus?
sõida kiiremini ja pidurda kuumaga puhtaks icon_cool.gif
mul kipuvad tagumised laulma hakkama, kui spray wd40ga ketti puhastan ja muid liigendeid või siis märja ilmaga liikluses osalen

seda õli ja paska lendab kettale, kui liikluses oled ja pidurdamine põletab selle jama maha

ja sellest ei saa igavesti lahti, lootusetu

samas kiirus ja pidev pidurdamine aitavad icon_idea.gif

kõrvaklapid ja muusika aitab ning kasuta pidureid signalisatsiooniks thumbs_up.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 30.08.2021 23:00:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kasuta pidureid signalisatsiooniks



just selleks toimivad ideaalselt, paremini kui kõiksugu kellad.
tagasi üles
Zorg
Batareimees

liitunud: 06.04.2002




sõnum 31.08.2021 11:40:32 vasta tsitaadiga

Ma olen aegajalt kettaid, klotse piiritusega puhastanud, aitab küll. Kui juhtub et õli satub piduriklottsidele siis ketaspiduri klotsid imavad õli mõnuga. Puhtaks saab need leeklambi või lõkkekohal. Õli põleb välja
_________________
Protsessorid mis mul juba olemas
Kommentaarid: 140 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 126
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.09.2021 16:39:35 vasta tsitaadiga

See krdi Scott on mul paras nuhtlus.

Selline kägin/tiksuv heli koos vahel tekkiva raginaga on kaaslaseks sõidul. Siis just kui koormus taga. Ei Tartu ega Võru hawaii pole seda suutnud korda teha. Sai siin ükspäev äkkpidurdusega pidurilink liiga käepidele lähedale tõmmatud ja viisin ülevaatamiseks Tartusse. Sama päeva õhtul kui kätte sain proovides ratast ei saa enam 8`t käiku kasutada - peksab üle.

Mu vana scott 10 aasta vanusena ja ilma hoolduseta töötas ka paremini kui pidevat hooldust saanud scott. Rattaks siis Sub Cross 30

kopp.gif
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV veteran
Ramones

liitunud: 09.07.2004




sõnum 03.09.2021 00:35:40 vasta tsitaadiga

Osiris, vii igaks juhuks kuskile mujale ja lase üle vaadata. Mul tekkis ükshetk mingi kummaline nagin/ragin tugevama koormusega sõitmisel. Käis 3x hawaiis, kuni väideti, et raamis on kuskil mikromõra ja polegi midagi teha sellega. Viisin ühte teise kohta, kus ratas väidetavalt pilbasteks võeti, kõik osad puhastati ja määriti ning peale seda on ratas täiesti vaikne juba pikka aega. Peale seda pole rohkem rattaga hawaiis käinud.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2021 08:32:07 vasta tsitaadiga

Osiris, võimalusel vaheta prooviks pedaalid ära. Ning kindlasti sadulapost välja, nii see kui sadulatoru seest puhtaks, uuesti sobiv määre peale ning kokku tagasi. Sealt edasi kontrollida keskjooks ning tagumise jooksu rumm, tirr ja kassett.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zorg
Batareimees

liitunud: 06.04.2002




sõnum 03.09.2021 09:23:12 vasta tsitaadiga

Vahel jamab ka stem ehk siis lenksu kinnitus. Kui sõidad siis proovi vändata nii et sadulas ei istu. Kui nagin endine siis viga pole sadulapostis. Kui oskused olemas siis tee sama lenksuga. Sõida käed lahti ja kuula. Nagina võid avastada ka nii et seisad rattakõrval ja vajutad tugevalt sadulale või väänad lenksu, hoiad pidurit peal ja vajutad pedaalile. Üldiselt sellise nagina otsimine on paras tüütu tegevus.
_________________
Protsessorid mis mul juba olemas
Kommentaarid: 140 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 126
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2021 09:58:18 vasta tsitaadiga

Mul paremat jala all tekib samuti ragin. Ostin uued pedaalid ja sama. Umbes 20min tugevat sõitu siis hakkab pihta. Alguses vaikus.
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2021 12:32:51 vasta tsitaadiga

Ärge üle mõelge, endal 23 aastat vana maastiku Scott. Sõidan aastas jämedalt 1200km (talvel/sita ilmaga ei sõida). Ehk siis 23x1200km on üle 27 tuhande kilomeetri... Korra olen lasknud poe mehhaanikul üle vaadata - kuu peale ostu. Ise pole väga midagi teinud, ei oska ja viitsigi süveneda. Vahetanud/parandanud ainult rehve, piduriklotse, muu kõik vana. Mõned "kiiremad" käigud ei lähe eanm sisse (elab üle, väntab "kiiremini"), amordid on nipukatega kinni tõmmatud, vastasel korral tuleks sisemine osa välimisest välja, kui esimest ratast kergitada äärekivist ülesõidul, pedaalid ragisevad kohati, aga kestavad veel. Osati vanasti asju teha. thumbs_up.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2021 13:23:29 vasta tsitaadiga

Ratas maksis mõni a. tagasi tiba üle 3k. Võiks veatult toimida icon_rolleyes.gif Täishooldust sai kevadel ja ragin siiani sees.
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 361, 362, 363 ... 379, 380, 381  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.