Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 351, 352, 353 ... 379, 380, 381  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad rattakiivrit?
Kasutan.
44%
 44%  [ 87 ]
Plaanin kasutama hakata, kui ... (täpsistan teemas)
8%
 8%  [ 16 ]
Ei kasuta, sest kiivriga pole enam lahe
21%
 21%  [ 42 ]
Ei kasuta, sest ... (täpsustan teemas)
25%
 25%  [ 50 ]
hääli kokku : 195

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
olavsu1
külaline






sõnum 22.09.2020 20:59:37 vasta tsitaadiga

endal on praegu see: https://www.bike-discount.de/en/buy/busch-mueller-toplight-mini-plus-led-rear-light-163267

kokkuliimitud tükk, lahti ei käi. superkondensaator on sees. korraks voolu peale saades põleb ilmatu kaua. Tund aega vist kindlasti.
tagasi üles
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 22.09.2020 21:42:07 vasta tsitaadiga

No need StVZO märgiga tagatuled, näiteks minu Sigma ja varem lingitud KLS komplektis olev, põhimõtteliselt ei vilgu. Osadel on vaid veits tuhmim säästurežiim lisaks. Mulle endale sobib ja tegu teadliku valikuga - kui mina ei suuda pimedas blinkeril kaugust ja kiirust hinnata, on selliseid silmavärde liikluses ilmselt veel. Aga LiIon/ LiPo variandid sellistest kestavad suurusjärgus 3-10 tundi.

Mul on muuks otstarbeks üks Orbiloc - https://orbiloc.com/ - ka, ühe CR2032 nööbiga 100 tundi, vilkudes 2.5x kauem, päriselt veekindel, magnetlüliti jm jutud, aga ratta tarbeks jääb minu meelest hädiseks.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 22.09.2020 22:18:29 vasta tsitaadiga

marqs kirjutas:
No need StVZO märgiga tagatuled, näiteks minu Sigma ja varem lingitud KLS komplektis olev, põhimõtteliselt ei vilgu. Osadel on vaid veits tuhmim säästurežiim lisaks. Mulle endale sobib ja tegu teadliku valikuga - kui mina ei suuda pimedas blinkeril kaugust ja kiirust hinnata, on selliseid silmavärde liikluses ilmselt veel. Aga LiIon/ LiPo variandid sellistest kestavad suurusjärgus 3-10 tundi.

Mul on muuks otstarbeks üks Orbiloc - https://orbiloc.com/ - ka, ühe CR2032 nööbiga 100 tundi, vilkudes 2.5x kauem, päriselt veekindel, magnetlüliti jm jutud, aga ratta tarbeks jääb minu meelest hädiseks.
see, mille endale sain, on asünkroonse vilkumisega, ehk valgustus on koguaeg taga, lihtsalt vilguvad erineva nurga ja rütmiga, et parendada märgatavust
võidetavalt monotoonne vilkumine pärsib märgatavust ja pidev põlemine samuti


kolleegidelt olen saanud positiivset tagasisidet, et mind on lihtne märgata, sõidan pea eranditult sõiduteel
positiivne ka see, et see lamp on ka päevasel ajal märgatav thumbs_up.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2020 23:14:46 vasta tsitaadiga

Kus kohast leida sügiseks/talveks jalgrattajopet erksama värvriga mis ei oleks ümber ? Taskud on olulised ja seljal võiks samuti olla.
Samas ka pikkipükse traksidega millel oleks pehmendus sees ning ei ole liibuvad.
Velopluss, Hawaii jt. olen nädalaga põgusalt läbi käinud. Võimalik, et veel vara.
Jope ja püksid enam-vähem midagi sarnast nagu lingil https://www.redbull.com/au-en/the-best-winter-mtb-kit-to-buy
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 30.09.2020 11:35:56 vasta tsitaadiga

Alari A., ehituspoest oled vaadanud.
tagasi üles
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2020 11:55:22 vasta tsitaadiga

olavsu1, sooviks puhtalt rattariideid.
EDIT: pükse võiks isegi vaadata thumbs_up.gif
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 30.09.2020 13:43:26 vasta tsitaadiga

Lampidest veel, ise võtsin 26 eur eest osrami OSLEDBL102. Väga hea imo selle raha eest.
Autoeksperdist peaks leiduma neid letis ka
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 15.10.2020 17:56:27 vasta tsitaadiga

vahetasin keti täna, arvasin juba, et lootusetult hiljaks jäänud, 2850km oli kellal, aga polnudki nii hull

määret ei kasutanud kordagi, aegajalt lasin wd40 peale ja tõmbasin kaltsuga üle, et kogunenud sita vähemaks saada

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004




sõnum 15.12.2020 08:58:46 vasta tsitaadiga

Millised GPS-id teil on? Vaatan ise Oregon 700-t ja mõtlen, kas sobiks

Päris jalgratta GPSi ei tahaks, kuna niisama ka palju matkamist ja liikumist igal pool, siis võiks olla mingi veekindel käsiGPS

Eesmärk siis mitte ära eksida või sõita mingit kindlat rada. Pulsivöö ja võimsusemõõtja külge ühendamist ei ole vaja. Küll tahaks rada näha, gpx failide tuge jne

Ja millised katuseraamid teil on?
Thule ThruRide vs UpRide.

ThruRide meeldiks rohkem, saab kahvlist jäigalt kinni, ratas madalam, äkki väriseb vähem. Aga Süsinik-kahvliga ei luba tootja seda kasutada.
Upride kiirem ja lihtsam paigaldada, tootja lubab kuni 130km/h sõita, siis vist peaks sobima küll ja piisavalt tugev olema?

Vaja vedada nii CF raamiga MTB-d kui jäiga CF kahvliga mnt-d

_________________
------
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 15.12.2020 10:21:03 vasta tsitaadiga

hans, otsi kuskilt see: https://www.garmineesti.ee/kasigps-metsa-merele/kasi-gpsid/kasi-gps-garmin-gpsmap-66i-inreach#tehnilised-andmed


endal on montana 650. vihmaga kipub monitor lollitama. nuppude ja ant+ ühendusega versioonid on paremad.
tagasi üles
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004




sõnum 28.12.2020 10:47:20 vasta tsitaadiga

Help icon_smile.gif

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=792073&highlight=

_________________
------
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 02.03.2021 12:09:53 vasta tsitaadiga

kas lätlaste vairas ei tee selliseid asju: https://www.bike-discount.de/en/radon-professional-wheel-truing-stand-for-qr/thru-axles
tagasi üles
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.03.2021 21:32:23 vasta tsitaadiga

1k piires mõni sõidetav cyclocas on olemas ja kus neid proovida saaks? 185/80kg.

Vaja vana väikeseks jäänud ratas välja vahetada ja võiks siuke olla, millega kannatab trenniks ka vändata nii asfaldil kui vahel terviseradadel.

_________________
Kui inimesel on lamba-ajud, on ka kaasaegne meditsiin võimetu!
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 05.03.2021 22:01:38 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:
1k piires mõni sõidetav cyclocas on olemas ja kus neid proovida saaks? 185/80kg.

Vaja vana väikeseks jäänud ratas välja vahetada ja võiks siuke olla, millega kannatab trenniks ka vändata nii asfaldil kui vahel terviseradadel.
Hawaii pakub lausa asendi mõõdistamisteenust
soovitatakse kohati võtta pigem väiksem number, kui mõõtmised näitavad, seda just madalama positsiooni võimaluse tõttu
samas kui sul jalanumber väga suur, siis väiksemal rattal võib varvas pööramisel tüli tekitada, kuna esiratas on pedaalile lähemal

aga ise olen 90-95kg ja 181cm, siruulatus on kätel mingi 187cm vms ning cyclo on asendi osas minu jaoks väga okei, võtsin 56cm suuruse - oleks ehk pidanud väiksema pigem võtma, kuna meeldib madalam sõiduasend

Kui varem pelgasin seda geomeetriat ega teadnud, kuidas sobib, siis täna olen lasknud lenksu stemil põhja ja lisaks sõidan koguaeg sarvedel - madal sõiduasend mulle väga meeldib, lisaks on kontroll ratta üle sedasi kindlam.

Maanteeratta geomeetria oleks isegi sobilikum mul, paraku aastaläbi sõitmiseks on poritiivad vajalikud ja cyclo on parim variant thumbs_up.gif

muide endale ostsin, siis näiteks proshopist eeltellimisel oli 20% soodustus uuele rattale ja nõmmel x-sportis on orbea ratastele 25% soodukas ettetellimisel vms

lisaks veloplusis tõmmati mulle ratta valimisel soodushinnalt ka veel paar sotti alla, kuid tolleks hetkeks olin oma voki juba välja valinud


mis puutub käiguvahetitesse, siis shimano 105 on täitsa tiptop ja pigem väldiks ultegra seeriat icon_biggrin.gif
säästab kõvasti raha

tsüklo hooaeg on ka läbi, seega ehk leiab veloclubbersi foorumis hea voki soodsa hinnaga thumbs_up.gif

_________________
☠


viimati muutis libe 05.03.2021 22:02:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.03.2021 22:02:06 vasta tsitaadiga

kas nüüd juba taas pakub asendimõõtmist?
Kevadel öeldi mulle, et ei lasta mingit spetsialisti seadme hoolduseks karoova pärast riiki ja ei saa teenust pakkuda. Olin valmis Tallinna ka sõitma

_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 05.03.2021 22:06:18 vasta tsitaadiga

Jerry kirjutas:
kas nüüd juba taas pakub asendimõõtmist?
Kevadel öeldi mulle, et ei lasta mingit spetsialisti seadme hoolduseks karoova pärast riiki ja ei saa teenust pakkuda. Olin valmis Tallinna ka sõitma
koroona asjast ja hetkeolukorrast ei tea midagi

ja päris aus olla, siis see mõõtmine on abiks siis, kui tõesti vale asendiga sõidad, kui ikka omal on mingi baasteadmine olemas ja enesetunne annab sulle suurema osa infost

muidugi füüsiline tervis määrab ka hoiaku ja eelkõige vale sõiduasendi valiku
lihased nõrgad ja otsitakse püstisemat asendit jne

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.03.2021 22:12:05 vasta tsitaadiga

ma oleks lihtsalt huvi pärast lasnud mõõtmise teha icon_razz.gif
_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2021 19:59:46 vasta tsitaadiga

Tere, kas oskate soovitada rehve mõõdus 25-622 maanteele, sellise mõistliku 25€ hinnaga. Tänud
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 28.03.2021 23:01:29 vasta tsitaadiga

mihkel7 kirjutas:
Tere, kas oskate soovitada rehve mõõdus 25-622 maanteele, sellise mõistliku 25€ hinnaga. Tänud


offroaderi all on need: https://www.bike-discount.de/en/buy/schwalbe-marathon-plus-28-smartguard-25-622-wire-802282

turisti all on sellised: https://www.bike-discount.de/en/buy/vittoria-zaffiro-iv-23x622-731009
tagasi üles
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2021 23:20:07 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif uurin neid
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2021 21:26:59 vasta tsitaadiga

Enne kui poodi lähen, küsin ikka targematelt nõu. Millist maanteeratast soovitate?
Päris algajate oma ei taha. Hind 1000-1500€. Poest või järelturult?
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikrom
HV kasutaja
mikrom

liitunud: 11.03.2007




sõnum 31.03.2021 10:21:31 vasta tsitaadiga

Taavi_R kirjutas:
Enne kui poodi lähen, küsin ikka targematelt nõu. Millist maanteeratast soovitate?
Päris algajate oma ei taha. Hind 1000-1500€. Poest või järelturult?


Sõltub natuke eesmärgist.. Kuu tagasi müüsin just oma carbon raami ja jooksudega / ultegra jupiga ratta (1400€). Tegemist oli 4a taguse suht tipp rattaga ja väga hästi hoitud. Uus omanik rahul, tuli üle vana alu raamiga ratta pealt.
Sõidab aastas 2000-4000km ja võistlusi. Kui näed end sarnase läbisõiduga ja huviga, siis soovitan vaadata järelturult kellegi "püssi". Jupi poolest võib 105 ka olla, aga mitte vanem kui 3-4a. Uuem 105 on sama hea kui vanem ultegra.

Uue puhul ketaspidurit pole mõtet taga ajada, pigem selles hinnaklassis tõstab kaalu.
Ning nagu ikka tuntud nimede puhul / Scott / Specialized jne annab nimi hinnale palju.

Muidugi teatud rataste ja komponentidega on sama kehv seis nagu videokaartidega tarnetel... Kui huvi pane ps, võin midagi pakkuda.

_________________
As the great warrior poet Ice Cube once said: "if the day does not require an AK, it is good"
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004




sõnum 31.03.2021 23:36:26 vasta tsitaadiga

Väga rumal küsimus icon_redface.gif
Aga pole varem nii moodsaid asju olnud

12käiguga MTB-le läheb 126 linki kett? Müüakse sama ketti ka 116 ja 138 lingiga. (Eks vajadusel teeb lühemaks jah)

_________________
------
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mati29
Kreisi kasutaja
mati29

liitunud: 23.03.2005




sõnum 01.04.2021 11:41:58 vasta tsitaadiga


Täna avati Tallinnas Pirita teel ligikaudu viiekilomeetrine neljarealine jalgrattakiirtee, mis tähendab, et nüüdsest saavad kõik ratturid Pirita teel sõita omaette neljal rajal, eraldatuna autodest, kes kolivad varem vaid ühistranspordile mõeldud bussirajale.

Uus jalgratturitele mõeldud kiirtee on pikkusega 4,8 kilomeetrit, algab Lauluväljaku lähedalt kunagise TV1 hoone juurest ning kulgeb linnast väljuval suunal Kose teeni.

Tööde käigus uuendati kogu lõigul sõiduteekatend deformatsiooni- ja kulumiskindlama killustikmastiks asfaltbetoonseguga, kokku ligikaudu 25 000 ruutmeetri ulatuses, teatas linnavalitsus. Korda tehti ka teeäärsed haljasalad.

Teelõigule paigaldati ka muutuvteabega liiklusmärgid ja uued foorisüsteemid, mis tähendab, et lõigul on nüüd uus liikluskorraldus, ütles Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja rattakoordinaator Sadu Lapost.
Koos rattaradade ehitusega alanud valgustuse rekonstrueerimine Kose tee-Pirita silla lõigul veel jätkuvad, lausus Lapost.

Jalgrataste kiirtee ehitas AS REF West. Ehitustööd läksid maksma 5,56 miljonit eurot.

_________________
Number profiili! Keskmine EKRE valija toetab Eesti alkotootjaid ja Soome riiki maksudega, meie riiki ka laevapiletite kaudu.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 01.04.2021 16:49:00 vasta tsitaadiga

Taavi_R kirjutas:
Enne kui poodi lähen, küsin ikka targematelt nõu. Millist maanteeratast soovitate?
Päris algajate oma ei taha. Hind 1000-1500€. Poest või järelturult?
ma ostaks maanteeka asemel cyclo, kuhu saab laiema rehvi alla panna ja mõistlikud poritiivadki kinnitada.
Põhiline on see, et see annab valikuvõimaluse

enda cyclol on 28mm continentali gp5000 all ja kihutab küll, stemi lasin ka nii madalale, kui õnnestus - ostma oleks pidanud endale pigem numbri väiksema ratta, siis oleks saanud maanteesõiduks agressiivsema positsiooni võtta, kuna cyclodel on kael veidi kõrgem

cyclo puhul muidugi sel juhul valida mudel, kus R7000 seeria shimano 105 komplekt peal, ultegra läheb kalliks, kui juppe vaja vahetada

mul on r8000 ultegra ja ette panin 52T hammaka ja taga 11T-25T kasset - näeb täitsa maanteeratas välja

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 351, 352, 353 ... 379, 380, 381  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.