Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 379, 380, 381  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad rattakiivrit?
Kasutan.
44%
 44%  [ 87 ]
Plaanin kasutama hakata, kui ... (täpsistan teemas)
8%
 8%  [ 16 ]
Ei kasuta, sest kiivriga pole enam lahe
21%
 21%  [ 42 ]
Ei kasuta, sest ... (täpsustan teemas)
25%
 25%  [ 50 ]
hääli kokku : 195

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2009 18:44:52 Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] vasta tsitaadiga

Kunagi oli siin vabas mikris jalgratastele pühendatud teema, kuid see on kaduma läinud, vähemalt otsingu tulemusena mul ei õnnestunud midagi taolist leida. Seega teeksingi uue teema jalgrataste kohta.

Kirja võiksite panna siia teemasse, millist ratast omate, millised on rattaga seotud probleemid, millistel aladel/võistlustel osalete ja üldiselt kõik jalgrattaga seonduv.

Ise olen hakanud sellist asja harrastama nagu Downhill, otsest eestikeelset vastet sellele minu meelest ei olegi. Downhill ehk DH on rattaga sõitmise ekstreemsem pool, rada on kurvide ja kändude rikas ning hüpetega varustatud - peaasi, et adrenaliini sisse lööks ja endal hea oleks.
Ise pole veel sõitlustasemele oma sõitmistega jõudnud, pigem enda hobiks.

Lisainfo Downhilli kohta: http://en.wikipedia.org/wiki/Downhill_cycling
Minu praegune ratas siis: http://www.pinkbike.com/photo/2920186/
Lisadena on veel: 661 Strike kiiver, 661 kindad, 661 põlve- ja säärekaitsmed ning Spy Optic Targa prillid





LISAINFO JALGRATTA LUKUSTAMISE JA LUKKUDE KOHTA:
http://www.lfgss.com/thread17938.html (timberg)

LISAINFO Jalgrattavarguste kaart (Lõuna prefektuur Tartu)
http://www.arcgis.com/apps/TwoPane/main/index.html?webmap=6f2412f10ffb446f930e9a14e6ee5243 (timberg)

Tallinnas jalgratta vargused 2012 (6 kuu lõikes)
http://www.politsei.ee/dotAsset/236872.bmp

Tallinnas jalgratta vargused 2012 (6 kuu lõikes)
http://www.politsei.ee/dotAsset/236862.bmp

Tartus jalgratta vargused 2011 (aasta lõikes)
http://www.politsei.ee/dotAsset/236864.bmp

Tartus jalgratta vargused 2012 (6 kuu lõikes)
http://www.politsei.ee/dotAsset/236874.bmp

Jõhvi, Narva, Pärnu varguste kohta info siin:
http://www.politsei.ee/et/nouanded/oma-vara-kaitse/jalgrattavargused.dot
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 22.10.2006




sõnum 02.02.2009 19:05:13 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif

viimati muutis omgwtf 14.04.2012 19:26:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sammer
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2009 19:09:13 vasta tsitaadiga

Endal valikus on mingi 3 suht vana ratast. Aga veerevad ja see on minu jaoks tähtsaim. Sõidan niisama pikki vahemaid ja mõnikord kohalikul rattakrossil ka. Suvel mööda Riisipere > Rohuküla rattateed sõidan mitmeid kümneid kilomeetreid icon_smile.gif Ei, ma olen lihtne poiss.
_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2009 19:46:36 vasta tsitaadiga

omgwtf, 2007 aasta ratas pole mingi vanake icon_biggrin.gif
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Log
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.08.2006




sõnum 02.02.2009 20:00:45 vasta tsitaadiga

Author Traction SX (2004 a. väljalase peaks olema) raami peale on ühtteist poogitud külge

    Amort originaal, hakkab juba väsima icon_redface.gif
    Esimene vahetaja: Shimano XT FD-M761 Down Swing
    Tagumine vahetaja: Shimano XT RD-M770
    Pidurid: Shimano LX BR-M580
    Kett: Shimano XT HG-93
    Sadul: Selle Italia SLR XC
    Pedaalid: Time Atac Alium S
    Lenks: Ritchey Comp Flat Mountain
    Sarved: Ritchey WCS SL
    Stemm: Ritchey Comp
    Deore piduriheeblid
    Deore käiguheeblid
    Scuzzy Logic Pro kaelakauss

    Kingad: Time MXT
    + erinevaid rattariideid Biemmelt icon_razz.gif


Mõningaid pudinaid on veel, aga peast ei tea. Kevad tulemas ja varsti saab siis sadulasse minna. Esimese asjana peaks siis amordi välja vahetama, ei taha see kohe üldse enam liikuda. Eelmine aasta sai põhiliselt ratta vigadega maadeldud ja jupphaaval asju välja vahetatud- sõita sai nagu väga vähe icon_evil.gif

Et, kes veel aru ei saanud siis MTB-d harrastan vaikselt, see aasta ehk saab juba rohkem km maha tallata.
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 02.02.2009 20:27:15 vasta tsitaadiga

mul tartu linnas liiklemiseks Merida Freeway linnaratas. Väga rahul temaga icon_smile.gif ekstreemi poole ei kaldu.
_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 29.07.2002




sõnum 02.02.2009 20:33:49 vasta tsitaadiga

Mul on niisama sõitmiseks 2002 a Scott Yucatan, suht stock.

Maratonidel ja mitte niisama sõitmiseks Merida Matts TFS-700, clipikinnituste pedaalidega ja pmst kõik komponendid on ühe ringi vahetust saanud

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 02.02.2009 20:44:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Merida Matts TFS-700


Kui ma nüüd õigesti mäletan siis mul peaks olema Merida Matts TFS 300 V vist.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxtor1
HV veteran
maxtor1

liitunud: 06.02.2007




sõnum 02.02.2009 20:55:18 vasta tsitaadiga

omgwtf kirjutas:
Ratas mida oman on juba suht vanake Corratec X-Vert Expert 2007 a vahetama ei plaani hakata kuna sobib ideaalselt mulle 8)
Juppe ka juba mõned vahetatud seega väike Custom ratsu icon_smile.gif

Vanake my ass icon_biggrin.gificon_biggrin.gif Vot mul on vanake. Minu käes on see vokk juba 5 aastat kindlasti, arvatavasti rohkemgi ja sain ta ausalt öeldes ühe päti käest ja suhteliselt õnnetus seisukorras. Minu kätte jõudnud kooslusest on alles raam, keskjooks ja esiratas. Tagaratas suuremalt jaolt ka aga kuna ma pole väga kerge poiss siis on sellele kahekordne velg pandud. Täpsemalt ei oska mina küll öelda mis riistaga tegu on. Raamil on ainukese kirjana ''Douglas USA'' raam ise on alumiinium ja suht kerge. Kuna ta on nii ümbertuunitud siis olen mina oma tagasihoidliku sõitmiste hulga juures temaga rahul aga kiirem võiks olla. Ülekanne on ilmselt mägiratta oma. Peaks tegelikult mingi asjalikuma linnaratta vaatama. Soemal ajal vahel lihtsalt sõidan sõitmise pärast. Ekstremismi ei kaldu.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tame
HV kasutaja
tame

liitunud: 12.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.02.2009 00:17:08 vasta tsitaadiga

Mida väikeste roostetäpikestega, mis on ratta juhtrauale ja velgedele keldris seistes tekkinud, ette võtta?
_________________
Filmiarvuti
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.02.2009 00:51:39 vasta tsitaadiga

Juhtraud ehk lenksud? Veljed vist ära vahetada, kuigi pmst kestaksid need veel oma 10a ilma probleemideta. Lenku võid ju puhtaks nühkida nign uuesti üle värvida. Või siis uus osta.
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.02.2009 21:41:42 vasta tsitaadiga

Minagi päris rattaga kokku kasvanud, ekstreemi ei tee, rohkem kaldub sinnapoole, et kasutan ratast matkamiseks. Praegust ongi uus matkaratas konstrueerimisel, et sellega siis mitmetuhande kilomeetrine teekond ette võtta. Tüübilt tuleb see LWB Recumbent, kas USS või OSS seda ma pole veel otsustanud. Muidu tavarattana on kasutuses täiesti tavaline mõne aasta vanune kallim kataloogiratas.
(kel pole õrna aimugi missugune üks LWB recumbent välja näeb siis googlei pildiotsing aitab selgust tuua)
Veider näeb välja küll, aga matkaratkaks väga sobilik, sest on äärmiselt mugav.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 22.10.2006




sõnum 10.02.2009 21:47:40 vasta tsitaadiga

http://www.linearrecumbentuk.com/images/image-Linear-LWB-yellow-powdercoat-nostand.jpg sellisega vist annab harjutada alguses icon_smile.gif Tasakaal suht 0 lähedane esimesed 10 min.
Ükspäiv sõitsi mingi matkaline vastu taolisega alguses ei saanud aru kes või mis asi see on mis tuleb sedasi pikutades mööda teed icon_lol.gif (ehk olid sina? icon_biggrin.gif )
Päris huvitav pill igatahes thumbs_up.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.02.2009 21:56:29 vasta tsitaadiga

Minu oma veel ei sõida, võib-olla nägid Marcot, tal on tera teistsugune kui mul ehk tal on SWB USS recumbent trike tüüpi. Üks kehva artikkel tehti ka temast http://www.postimees.ee/?id=78302
Ta siin Tartus olles elas minu parima sõbra pool ja sai temaga ilmaelu arutatud hulgem.
Ja tema blogi kah http://www.berlin-hanoi-2008.com/

Eks see tasakaal on algul raske küll, aga kõik on õpitav. Füüsikaseadused panevad paika asjad, mida madalam raskuskese, seda sitem tasakaal. Ja see seal pildil on veel keskmises kõrgusklassis.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 11.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2009 00:16:25 Jalgratta matkavarustus vasta tsitaadiga

Jõudu.

Plaanis siis peale Viljandi folki teha sõbraga üks rattamatk Hiiumaale. Mitmepäevane.

Kuid pole aimugi mis asjad peaks olema ühel õigel rattamatkalisel kaasas?

No varu sisekumm ja kett peaksid olema + rehviparandusvaht.

Aga mida veel?

Teab keegi midagi veel lisada!


Parimat,
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2009 00:24:56 vasta tsitaadiga

No ma arvan, et ketti pole isegi vaja. Kui sa hiljuti oled uue keti pannud, siis suure tõenäosusega kestab see sama terve selle teekonna ära küll. Katki ta vaevalt läheb. Rehviparandusasjad kindlasti kaasa. Rattamatkale minnes võiks kaasas olla üks siuke universaalne lehtvõti, kus on igast eri suurused peal, et saad eri polte kinni-lahti keerata. Kindlasti tead, nõuka ajal olid juba olemas.
Igast magamisasjad jms kindasti kaasa (see loogish kaasa). Muud nagu väga ei oska öelda. Elamiseks vajalikud asjad ehk oskad ise kaasa võtta.
Mingi esmaabipaki vms võiksid ka ju kaasa võtta, äkki keegi kukub, põlv marraskil, siis hea.

_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 29.07.2002




sõnum 01.03.2009 00:26:22 vasta tsitaadiga

Mingi universaalvõti millega saab kõige tõenäolisemaid lahtilogisevaid mutreid-polte-kruve kinni keerata. Pakiraam, korvid.

Snäkiks teekonnal sobib tavaline PowerBar või siis mingid seemned-rosinad.

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 01.03.2009 02:09:08 vasta tsitaadiga

tavaline kett peab suht 1500-2000 kilti vastu, eks oleneb ka kuidas väänad. kindlasti varukumm kaasa ja kummiparanduse vahendid ja mantlipaigad/pump loomulikult (enne sõitu tasuks ratas hooldusesse saata). ise olen ka mõelnud tartust hiiumaal rattaga ära käia, aga ma sõidaks ja ööbiks kuskil inimlikus kohas. ma ei viitsi kilakola sõites kaasatassida, sesmõttes matkamees ma pole:D
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
its2cold
HV veteran

liitunud: 13.03.2006




sõnum 01.03.2009 13:40:35 vasta tsitaadiga

Otsustasin lõpuks oma ratta koju tuua ja korda teha. Nüüdseks juba palju tehtud ja vaja veel keskjooks kinni keerata(või uus panna), tagumine pöid sirgeks ajada ja tagumised käigud reguleerida. Lisaks veel väiksem nipet-näpet.
Hea, et lõpuks asja kätte võtsin, oleks hea ratta raisku lasknud. thumbs_down.gif
Hea ratta all mõtlesin 2006.aasta Classic Legendi icon_smile.gif , läbisõit hetkel 6100 ja talvist sõitu näinud ei ole. Mingit kangemat sporti selle rattaga ei harrasta, 98% asfalt ja 2% kruus. Niisama hea vahest ennast tühjaks sõita, jooksmise kõrvalt hea trenn vormis püsimiseks.

Tagumist pöida aga ise sirgeks ei aja, seega vaja kuskile meistrimehe juurde tulla. Kohalik tegelane pani pillid kotti, nüüd vist vaja Tallinna poole sammud seada. Kellelgi soovitusi?
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 22.10.2006




sõnum 01.03.2009 13:43:05 vasta tsitaadiga

http://www.hawaii.ee/index.php?id=4589 thumbs_up.gif
Samas suht paljud poed pakuvad veel hooldust
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 01.03.2009 13:46:15 vasta tsitaadiga

Eks rattavarustuse soetamine sõltub paljuski rahakotist.

Minu soovitused:

1. Tee ratas tehniliselt nii hästi korda, kui vähegi võimalik. Kui on teada, et tegemist on rattaga, mis oma suure läbisõidu tõttu tahaks sättimist, siis tuleks seda teha. Määri ära kõik olulised liikuvad sõlmed, puhkasta hammasrattablokk sodist ja õlita. Hea oleks, kui viitsiksid ka "mängud" (esiratas, keskjooks ja tagajooks) lahti võtta ning korralikult määrida. Kontrolli, et kodarad oleksid kõik olemas ja veljed sirged. Kõverad veljed võivad suurema koormuse korral nn "läbi vajuda".

2. Vastavalt matka iseloomule soeta korralikud rehvid. Selline rehv on küll hea maastikusõidul, kuid maanteele sobiks pigem selline. See võib nüüd tunduda ülespuhutud ja jama jutt, kuid maastikurehviga maanteel liikuda on märgatavalt ebamugavam just suure takistuse tõttu ja endal on väga raske sõita. Seega soovitan hoolikalt selle peale mõelda, kus sõidetakse. Pealegi saab universaalse linnarehviga ka maastikul hakkama, kuid vastupidine variant on ebamugav.

3. Rattakottidest. Rattakotid on iga rattaga matkaja kohustuslik osa. Kes on rattaga palju sõitnud teab, et kogu kraami seljas tassimine (sõidu ajal) on kõige ebamugavam üleüldse. Ratturil peab olema ratta seljas võimalikult mugav ja hea olla. Seetõttu on mõistlik soetada rattakotid nii ette, kui ka taha. Tüüpiline taha paigaldatav rattakott näeb välja näiteks selline. Ette soetatavate kottidega on natuke keerulisem lugu. On olemas palju erinevaid variante, kuid mina sellist varianti ei soovitaks. Hea oleks, kui saaks kottide raskuskeskme viia võimalikult madalale, siis on ratas paremini juhitav. Mõistlik oleks ka ette paigaldada pakiraam ning soetada samasugune kott, nagu taha sai pandud. Lisaks võib paigaldada igasugu väiksemaid kotte jms, kuhu on hea igasugu asju pista.

4. Pudelihoidjad. Kindlasti 1, veel parem, kui 2.

5. Tehnilistest abivahenditest teel. Kuigi plaanitakse liikuda suvisel ajal on ohutusvarustusel siiski oma osa. Võimalusel paigaldada rattale nii ette, kui ka taha latern (mitte helkur). Seda läheb hämaral ajal vaja ja autojuhtidele on laternaga sõitev rattur autoteel märgatavalt paremini nähtav. Kohustuslik vahend ratturile on kiiver. Ei ole mõtet soiguda, et milleks ja kiirused väikesed jms. Kes on ühe avarii läbi teinud, teab, mida ma silmas pean. Tööriistadega on suht lihtne. Kuna jalgratas midagi väga erilist ei vaja, siis tasuks silmadega lihtsalt üle vaadata need tegevused, mida teel võiks ette tulla. Ratta alt ära võtmine, rehvi vahetus jms. Tuleb läheneda loominguliselt. Tagavarakett võiks üks tõesti kaasas olla.

6. Riietus. Kui vähegi kannatab, siis soovitan osta spetsiaalsed nn "pampersiga" jalgratturi püksid. Kuna ilgelt moekas on sõita suht kitsaste sadulatega, siis on tagumik hiljem väga haige ja ebamugav on olla. Riided võiksid olla erksavärvilised (tavaline oranz t-särk on vägagi hästi teel näha).

7. Meelelahutuslikud abivahendid. Igasugu mp3-me mängijad jms toredad asjad aitavad igavust peletada igati ja kui see liiklemist takistavaks asjaoluks ei saa, siis võib alati kasutada.

8. Navigeerimine. Mõistlik oleks hankida võimalikult detailne kaart. Kui rahakott võimaldab, siis võib ka GPS-i kasutada. Garminil on praeguseks väga head Eesti kaardid olemas, seega miks mitte?

Edu sulle matkamisel!

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
its2cold
HV veteran

liitunud: 13.03.2006




sõnum 01.03.2009 17:01:09 vasta tsitaadiga

Nüüd natuke jama, hakkasin keskjooksu vahetama, aga tööriistad jalutama läinud ja kohalikke töökodasid hetkel pole, suve poole ehk mõni garaazivend tekib.
Siinkohal väike abipalve, äkki kellelgi leidub Rapla maakonnas vändatõmmitsat ja keskjooksu võtit. Välja näevad umbes sellised:
Aitajale positiivne, 50 eeku ja soovi korral ka mingi tagatis. Olen avatud ka müügipakkumistele, kui kellelgi vedeleb kuskil.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2009 15:40:28 Trikke kogemused/soovitused vasta tsitaadiga

Kas on keegi ise kokku puutunud antud tootega?Kas tasuks soetada?
Head/vead?



Kolmerattaline loogeldes inimjõul liikuv sõiduvahend – umbes nii võiks tõlkida selle uudse sportliku sõiduvahendi tööpõhimõtet. Kõlab küll kohmakalt kuid just sõna LOOGELDES kirjeldab kõige kujukamalt Ameerika firma Tikke Tech, Inc poolt välja töötatud ja patenteeritud 3CV tehnoloogiat mis lubab ilma mehaanilise kettülekande ja pedaalideta kolmerattalist sõidukit edasi liigutada ilma et sõitja peaks kordagi jalaga maad tõugates hoogu lükkama. Sõit meenutab mõneti mäesuuskadega mäest alla liuglemist, kus sõitja keha kallutades ja keharaskust üjelt jalalt teisele viies pöörab kord ühele jasiis teisele poole. Selline looklev sõit on ka edasiliikumise võtmeks. Pärast mõningat harjutamist (kogemused näitavad et enamus huvilisi saab sõiduvõtted kätte 10-15 minutilise harjutamise järel) võid sõita tasasel ja siledal jalgratta- või rulluisuteel kümneid kilomeetreid kiirusega kuni 28 km/t ja kogenud sõitjat ei heiduta ka väikesed tõusud. Trikke konstruktsioon võimaldab sõitjal sõidu ajal kasutada kogu keha. Koormust saavad nii jalad mis annavad peamise edasiviiva jõu kui ka ülakeha ja vööpiirkond mis on pidevas liikumises et hoida sõidu ajal tasakaalu ja stabiilsust . Käed aga hoiavad traiki õigel kursil ja suunavad sõidukit just nii, et kogu keha poolt toodetud energia viiks Teid aina edasi.

Allikas: http://funsport.ee/tooted.php?cat=1
Tutvustav video: http://www.youtube.com/watch?v=s7Zto58LARk
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 22.03.2009 20:20:13 vasta tsitaadiga

***

viimati muutis vipu 22.03.2009 21:49:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
O
Kreisi kasutaja
O

liitunud: 22.09.2005




sõnum 22.03.2009 20:31:48 vasta tsitaadiga

eriti homo teema
_________________
PS, kui teemades ei vasta
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] mine lehele 1, 2, 3 ... 379, 380, 381  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.