|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
diisel
HV vaatleja
liitunud: 27.03.2005
|
21.01.2009 13:24:43
hotelli wifiga katmine |
|
|
Tere!
Kas keegi oskab anda hinnangu kui palju maksab ca 100 toalise hotelli wifi-ga katmine. Tean tean, et vaja oleks täpseid ruumiplaane ja tsemendi segu tihedust - aga palun hinnangut:) võib öelda umbes.
Millist seadmeparki selline üritus vajab? Wifi ruuter ja siis mingid repiiterid, et singaal igale poole laiali jagada? Kas on vaja ka mingit networki jälgimise seadet, mille kaudu keelata torrentid jms sikutamine, et kõigile ikka netti jaguks võrdselt?
Kes eestis üldse sellist teenust osutavad?
Suur tänu
Martin
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Absona
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008
|
21.01.2009 13:28:51
Re: hotelli wifiga katmine |
|
|
| diisel kirjutas: |
Tere!
Kas keegi oskab anda hinnangu kui palju maksab ca 100 toalise hotelli wifi-ga katmine. Tean tean, et vaja oleks täpseid ruumiplaane ja tsemendi segu tihedust - aga palun hinnangut:) võib öelda umbes.
Millist seadmeparki selline üritus vajab? Wifi ruuter ja siis mingid repiiterid, et singaal igale poole laiali jagada? Kas on vaja ka mingit networki jälgimise seadet, mille kaudu keelata torrentid jms sikutamine, et kõigile ikka netti jaguks võrdselt?
Kes eestis üldse sellist teenust osutavad?
Suur tänu
Martin |
Ehk saab 50000.- hakkama Kindlasti on vaja tarkvara, millega jälgida liiklust, muidu on nett koguaeg "koomas".
_________________ Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid. |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ArQ
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.09.2004
|
21.01.2009 13:29:04
|
|
|
Ma arvan, et seda hinda on isegi umbes väga raske sedasi öelda. Sõltub väga suurel määral tööde teostajast, valitud seadmetest, turvalisusest jne.
Võta telefon kätte ja siit peaks nii mõnedki variandid leidma: http://www.1182.ee/baas/valdexp.cgi?id=060030040&level=4
_________________ No worries! |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karlsonk
HV vaatleja
liitunud: 21.01.2009
|
21.01.2009 16:03:46
|
|
|
| Kui räägid hoonest täpsemalt, siis võime pakkuda lahenduse . Kirjuta info@scalewireless.ee täpsemalt kus asub ja mis eesmärgid on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
wifi.ee
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.10.2006
|
21.01.2009 18:00:12
hotelli WiFi |
|
|
Hind on 5 -kohaline kuid sõltub sellest kas hoones on kaabeldus veetud või tuleb teha rohkesti tööd trelliga.
Kaablikanalid hoones ikka on?
WiFi peab hotellis olema keskhaldusega ja võimaldama teenust muuta sõltuvalt hotellijuhi soovist.
Hüva eeskuju on Reval hotel Group hotellid. näide oskamatusest on aga hotell Foorum, mille kliendid on ohus.
Pildil on Roosta WiFi, mis valmis läinud aastal.
_________________ WiFi/WiMax.ee traadita Interneti levialad
WiFi oskusteave: http://wiki.wifi.ee/index.php/Esileht
Roosikrantsi 9. Tallinn EMail: veljo(at)wifi.ee |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nuhk
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2001
|
21.01.2009 20:47:29
|
|
|
Läheneksin veidi teisiti - kalkuleeriks mitte-wlan võrgu ehituse maksumust eraldi, vaid hotelli (+klientide) Interneti hinda, näiteks aasta jooksul. Seadmetele, paigaldusele ja käivitamisele lisandub sisseostetava ühenduse maksumus, võrgu haldamine ja võimalik taastamine kui midagi maha kärvab, lõhutakse või ära varastatakse.
Sissetulevat netiühendust, kui see on ainus, kasutab kindlasti ka hotell ise - broneeringud, kaardimaksed, arved vms, lisaks on suurematel öömajadel kalduvus firmadele konverentse korraldada. Viimasel juhul lisandub vajadus osavõtjaile vajalikul arvu VPN-ühenduste järele, tänapäeval ka Skype ja muud võimalikud ja võimatud tcp/ip-vidinad. Võrgukiirusi ja prioriteete kontrolliva seadme võimalused peavad seega olema piisavad ja administraatoril täielik ülevaade, mis majas toimub - ükski teenus ega grupp ei tohi teisi häirima hakata ega ka ülearu aeglane olla. Kui kirjeldatud pisiasjad enesele selgeks tehtud, võib edasi tegelda signaali eetrisse ja kaablisse jagamisega... ja alles kõige viimaseks saaks rääkida rahast, aga las seda teeb mõni teine - info vähesuse tõttu ei oska ma isegi ligikaudset numbrit pakkuda.
nuhk@hot.ee
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eldorado
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
21.01.2009 23:12:19
|
|
|
... keskele tuleb linuxiga masin panna miinimumiks, ehk arvestame et nett hakavad kasutada ca 50 inimesed uhelajal.(max).
netti kiirus vahemalt 8mbps, tuleb kindlasti teha profileid et kui tuleb uus kasutaja, saab kindel paketti kiirus(soltub serverist). Igal korrusel ca 3 linksys WAP54g seadmed, mis on WDS/Repeater-na seastatud, juhul kui ei soovi vedada kaableid, ehk kasutaja liikub vabalt ja automaatselt huppab uhelt teisele AP-le.
4xWAP54g=4000kr /korrus (30 tuppa) x3=12000 traadita uhendus
server = ca 5000 kr (tarkvara instaleerimisega jms)
switch = 1x500kr juhul kui reapeter-na koik teha. voi 1000kr 16porti oma, tavaline, ajuta
kaablide paigaldus, seadmete paigaldus jne mingi summa.
ahjaa muidugi auteriseerimine parooli ja kasutajatunnustuse j2rgi, ning iga klient saab oma paketti kiirus, ehk ei hakka teisele segama. vajaduse puhul saab firewall seadistada et p2p ja enam "ebavajalikku" blokeerida
huvikorral umbes selline hinnakiri on yleval, saame alati r22kida
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
4 :: |
106 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wifi.ee
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.10.2006
|
22.01.2009 09:49:46
lähemalt |
|
|
Räägi lähemalt .
Puistad hoonesse laiali hulga WAP karpe, aga kui võrk tõrgub, siis kuidas sa vea üles leiad?
_________________ WiFi/WiMax.ee traadita Interneti levialad
WiFi oskusteave: http://wiki.wifi.ee/index.php/Esileht
Roosikrantsi 9. Tallinn EMail: veljo(at)wifi.ee |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
22.01.2009 10:14:59
|
|
|
wifi.ee: Aga mis siin vahet on, kas maja on kaetud terve rea switchide või WiFi-"karpidega". Vea otsing käib ju ikkagi täiesti ühtmoodi - vigase karbi väljaotsimine. Ja on ju näha ka, millise karbi ümber võrk toimib ja millise ümber mitte.
Selles suhtes on mitme karbi idee tunduvalt parem lahendus, kui 1-e karbi ja super-imevõimsa antenni variant. Kuigi jah rahaliselt ehk kulukam, kuid hilisemad odavad hoolduskulud viivad selle hinna alla tagasi.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eldorado
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
22.01.2009 11:59:43
Re: lähemalt |
|
|
| wifi.ee kirjutas: |
Räägi lähemalt .
Puistad hoonesse laiali hulga WAP karpe, aga kui võrk tõrgub, siis kuidas sa vea üles leiad? |
selleks on server olemas, selleks ei kasuta dlink ja muu seadmed. kogemus annab teada, et wap54g puhul on p2ris stabiilne uhendus, juhul kui tehtud - iga AP taga on kaabel, alati saab restarti teha admini lehelt keerulist siin küll midagi ei ole
saaks muidu tasuta tarkvara panna, et omanik saaks naha kas koik seadmed toimivad voi mitte ) ehk tead joonistatud vxrg win jaoks olen seda proovinud, paned ip-d, kui paned k2ima - pingid koike - kui seade valjas siis on hallikas ning vastupidi sinikas
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
4 :: |
106 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
22.01.2009 18:43:59
|
|
|
Wap54G unusta kohe heaga ära. Vähegi suurema klientide arvu korral on seade kohe kummuli. Kasutada tuleb professionaalset lähenemist ja sellega seotult ka seadmeid. Kui tahad odavalt hakkama saada, siis võta endale suvaline töll, kes asja valmis ehitab. Kui aga mõtled tuleviku peale ja kõik muud argumendid juurde, mida head kodanikud siin juba välja on ütelnud, siis kõigepealt tee kindlaks oma vajadused, leia vajaminev ettevõte, kellel on head kogemused asja ehitamiseks ning alles siis võib hakata rahast rääkima.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eldorado
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
22.01.2009 19:15:57
|
|
|
| Rasmus kirjutas: |
| Wap54G unusta kohe heaga ära. Vähegi suurema klientide arvu korral on seade kohe kummuli. Kasutada tuleb professionaalset lähenemist ja sellega seotult ka seadmeid. Kui tahad odavalt hakkama saada, siis võta endale suvaline töll, kes asja valmis ehitab. Kui aga mõtled tuleviku peale ja kõik muud argumendid juurde, mida head kodanikud siin juba välja on ütelnud, siis kõigepealt tee kindlaks oma vajadused, leia vajaminev ettevõte, kellel on head kogemused asja ehitamiseks ning alles siis võib hakata rahast rääkima. |
nõus teiega ma ei ole, kuna kõige rohkem sõltub serverist mis seisab keskel. juhul kui tehtud paketid, ehk kasutaja ei saa rohkem kiirust saada kui lubatud, kust ülekormus tuleb? 1AP hoiab normaalselt 10 kasutajad ühel ajal =)
muidugi kui on rohkem raha kulutada, valiks ciscod või midagi sarnast
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
4 :: |
106 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Silver?!
HV veteran
liitunud: 26.04.2004
|
23.01.2009 19:44:23
|
|
|
Tahaks kohe vanduda.
Küsimus ei ole ju võrgu mahus seadmetes ja muus sellises. See kõik on tehtav.
Alustada võiks sellest, et miks sellist süsteemi vaja on?
Pane kirja eesmärgid, mida tahad saavutada.
Analüüsi riske.
Leia sobiv tehnoloogia või tehnoloogiate .
Leia endale sobiv partner tehnoloogia vallas.
Juhi projekt õigesti.
....
$$$ Profit!
Ärge olge kinni konkreetses tehnoloogias ja tehnilises lahenduses. Think out of Box!
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.01.2009 19:54:49
|
|
|
Tegelikult võiks alustada maja ehituse projekti uurimisest. Kuna paljud ehitusprojektid võimaldavad üsna lihtsalt vedada igasse tuppa oma kaabli(otsa). Ja sel juhul pole vaja mingite WiFi-seadmete ja antennidega möllamist.
Olen ise kokku puutunud päris paljude majade kaabaldamistega ja väga vähe on maju, kus ei anna kõikvõimalikke kaableid peidetult vedada, kas siis LAN-i, telefoni - mida iganes...
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Absona
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008
|
24.01.2009 14:26:25
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Tegelikult võiks alustada maja ehituse projekti uurimisest. Kuna paljud ehitusprojektid võimaldavad üsna lihtsalt vedada igasse tuppa oma kaabli(otsa). Ja sel juhul pole vaja mingite WiFi-seadmete ja antennidega möllamist.
Olen ise kokku puutunud päris paljude majade kaabaldamistega ja väga vähe on maju, kus ei anna kõikvõimalikke kaableid peidetult vedada, kas siis LAN-i, telefoni - mida iganes... |
Kaabeldamisega see häda, et otsikud ei taha kaua vastu pidada ja ikka tänapäeval kasutatakse wifit paremini. Muidu kasutaksime siiamaani modemeid. Kaabeldamine on tunduvalt kallim kah.
_________________ Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid. |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wifi.ee
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.10.2006
|
24.01.2009 16:04:21
Hotelli WiFi |
|
|
Hotellis veetakse kaabeldus projekti alusel igasse ruuminurka inimeste peadest kõrgemal, kuhu asetatakse WiFi saatja.
Kõik klientide päringud suunatakse kindlasse kohta kus paikneb WiFi avaleht -"captive portal".
WiFi avalehel on võrgu kasutuskord, millega kliendil võrku sisenemiseks tuleb nõustuda.
Anonüümsete klientide tegevust piiratakse, hotelli klientidel on suurem kiirus ja avatud pordid.
Kodukarpe suuremad hotellid ei kasuta, sest tarvis läheb tuletõrjujat, kes mööda hoonet jookseks ja karpe kontrolliks.
Tuntud hotellides on WiFi loodud võrguvahenditest, mille haldus toimub spetsiaalse tarkvara abil.
NOMADIX on selle vahendi nimi, Reval Hotel Group-is.
_________________ WiFi/WiMax.ee traadita Interneti levialad
WiFi oskusteave: http://wiki.wifi.ee/index.php/Esileht
Roosikrantsi 9. Tallinn EMail: veljo(at)wifi.ee |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
24.01.2009 17:19:17
|
|
|
Absona: Need, kes magada ei taha ja tahavad igasuguste vigade ja probleemidega kokku puutuda ning nendega hommikust hommikuni maadelda, siis need ehitavad igasuguseid WiFi-võrke.
Kes tahavad aga üks kord ehitada ja pärast seda aastaid puhata ning magada, need ehitavad kaabelvõrgu
wifi.ee: Muide - igasuguste raadiolainete ühenduste otsas töötavate lahenduste korral esineb kõikvõimalikke probleeme kümneid kordi rohkem, kui on kaabelvõrkude korral.
Mul on kõge vanem ehitatud kaabelvõrk praeguseks vana 8 aastat ja seda võrku pole olnud kordagi vaja "lappida". Nüüd näita mulle mõni WiFi võrk, mida aastas vähemalt 2-4x ei remondita. Päevade või nädalate viisi ühendused ei toimi, kuna keegi ei oska, või ei viitsi viga üles otsida.
Ja kui ma tulen sellisesse hotelli, siis nõuan ma igal juhul LAN-kaabli võimalust 8)
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Absona
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008
|
24.01.2009 17:22:07
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Absona: Need, kes magada ei taha ja tahavad igasuguste vigade ja probleemidega kokku puutuda ning nendega hommikust hommikuni maadelda, siis need ehitavad igasuguseid WiFi-võrke.
Kes tahavad aga üks kord ehitada ja pärast seda aastaid puhata ning magada, need ehitavad kaabelvõrgu
wifi.ee: Muide - igasuguste raadiolainete ühenduste otsas töötavate lahenduste korral esineb kõikvõimalikke probleeme kümneid kordi rohkem, kui on kaabelvõrkude korral.
Mul on kõge vanem ehitatud kaabelvõrk praeguseks vana 8 aastat ja seda võrku pole olnud kordagi vaja "lappida". Nüüd näita mulle mõni WiFi võrk, mida aastas vähemalt 2-4x ei remondita. Päevade või nädalate viisi ühendused ei toimi, kuna keegi ei oska, või ei viitsi viga üles otsida.
Ja kui ma tulen sellisesse hotelli, siis nõuan ma igal juhul LAN-kaabli võimalust 8) |
Mina aga tahaks jälle, et hotellis oleks Wifi leviala
_________________ Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid. |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
24.01.2009 17:43:30
|
|
|
Niipalju jäi enne lisamata, et kui tahetakse korralikku, veavaba, korrektset WiFI-võrku, siis see tuleb tellida mõne spetsiaalse Proff-firma käest. Ja mis on peamine, see firma peab olema võimeline tulema kohale, maja ära üle mõõtma spetsiaalse proff-tehnikaga ja siis korrektse projekti välja töötama.
Ja siis, alles pärast spetsiaalseid mõõtmisi ja projekti koostamist, järgneb alles süsteemi väljaehitus ja siis omakorda veel ka selle lahenduse sertifitseerimine mõne teise, sõltumatu mõõtefirma poolt.
Nii, et igal juhul on WiFi-võrgu projekteerimine ja väljaehitamine päris kulukas tegevus. Ning mingil juhul pole see odavam, kui kaabelvõrgu rajamine, tõenäoliselt mitu korda kallim.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wifi.ee
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.10.2006
|
24.01.2009 18:20:18
vanim WiFi riigis, mis on igapäevakasutuses |
|
|
absona: Nüüd näita mulle mõni WiFi võrk, mida aastas vähemalt 2-4x ei remondita?
Tartu Lõunakeskuses toimib pildilolev WiFi alates veebruar 2002. remonti pole see vajanud ja kasutajaid on rohkesti.
Korralikus hotellis leidub kaabeldus ja WiFi võrdselt, sest kliendid soovivad mõlemat.
_________________ WiFi/WiMax.ee traadita Interneti levialad
WiFi oskusteave: http://wiki.wifi.ee/index.php/Esileht
Roosikrantsi 9. Tallinn EMail: veljo(at)wifi.ee |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
24.01.2009 18:40:28
|
|
|
wifi.ee: Väike küsimus, kuna Sa fännad isegi une pealt neid wifi-võrke. Et mida vaene hotelliomanik siis teeb, kui saabub külaline, kelle läppariga on kaasas ka võimas antenn ning kelle läppar kiirgab hotelli nii tugeva häirevälja, et hotelli kõikidel korrustel olevad võrgud on müra-pakette täis.
Või paneb naabermajas oleva naabrimees endale tööle mingi võimsa süsteemi, millega ta samamoodi häirepaketid võrgule peale saadab.
Ja siis hotelli omanikud jooksevad ja kaktuvad jookseid - no mitte kuidagi ei tule välja, mis selle võrgu tööd segab.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
24.01.2009 19:03:44
|
|
|
| laiskus on edasivii jõud ja selle esindajaks hotellis on wifi. Kui ettevõte seda korralikult tagada ei suuda ja mul hirmsas itarvis selili sängis puuterdada, vahetan lihtsalt hotelli, mitte ei kargle ühelt jalalt teisele ja nõua kaableid
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nuhk
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2001
|
24.01.2009 22:36:01
|
|
|
Enne irvitamist uuri, kuidas suured hotellivõrgud ehitatud on ja palju neis wlan-raadiokanali krüpti kasutatakse. Viidatud Elcomsofti "auditor" on kõva sõna hoopis teises valdkonnas ja ühtlasi hea näide, kuidas odavalt ja olemasoleva raua baasil arvutusvõimsust tõsta. Aga keskselt hoitavate paroolide (nt radius auth) vastu on sellest samapalju abi kui jänesele pidurituledest.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
28.01.2009 13:42:53
|
|
|
jälgin teemat ... asi huvitab lihtsalt
eldorado lahendus tundub hetkel kõige mõistlikum
kuidas oleks kõige lihtsam autentimist korraldada? kas saaks, klient helistab sisetelefoniga hotelli adminnile, et tahab netti, klient teeb mingi wifi päringu, admin püüab kinni kliendi mac-i ja annab parooli ... mis selle toimingu nimi, kuidas seda korraldada?
kas keegi kohanud vahetuvate klientidega WiFivõrgu lahenduste tutoriale SOHO seadmetega?
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100 |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eldorado
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
29.01.2009 13:00:44
|
|
|
milleks WPA voi muu kasutada? aitab PPPoE 128bit sissehelistamist saab 1 konto teha naitex anonymous, pwd anonymous ja m2rata kui palju kasutajad saavad sellega sisse. Esimesel korrusel hotelli administratorilt saab parool ja salasona, ning a4 juhend kuhu toppida ja okeyyy
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
4 :: |
106 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Laurikre
HV Guru

liitunud: 20.09.2003
|
29.01.2009 13:08:19
|
|
|
| kfl kirjutas: |
jälgin teemat ... asi huvitab lihtsalt
eldorado lahendus tundub hetkel kõige mõistlikum
kuidas oleks kõige lihtsam autentimist korraldada? kas saaks, klient helistab sisetelefoniga hotelli adminnile, et tahab netti, klient teeb mingi wifi päringu, admin püüab kinni kliendi mac-i ja annab parooli ... mis selle toimingu nimi, kuidas seda korraldada?
kas keegi kohanud vahetuvate klientidega WiFivõrgu lahenduste tutoriale SOHO seadmetega? |
Tavaliselt kasutatakse süsteemi ,et hotelli siseprogrammi liidetakse koodijubin mis genereerib uuele kasutajale kasutajanime ja parooli, printides selle paberile.
Teine lahendus iga toa seinal on wifi võrgu kasutajanimi ja parool. Kolmas lahendus hotelli info nr on parool.
Kõik need lahendused on eestis kasutusel.
Laurikre:.
_________________ Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
131 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wifi.ee
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.10.2006
|
29.01.2009 13:29:57
Hotelli WiFi |
|
|
hotelli WiFi suunab kliendid hinnakirja ja kasutuslepinguga tutvuma.
koos ruumiga avatakse kliendile WiFi võrgus kasutajakonto. vajamineva teostab arvuti, mis mahub ruuteriga ühte.
eestlased ehitavad WiFi hotelle turismipiirkonnas, pildil on Türgi.
_________________ WiFi/WiMax.ee traadita Interneti levialad
WiFi oskusteave: http://wiki.wifi.ee/index.php/Esileht
Roosikrantsi 9. Tallinn EMail: veljo(at)wifi.ee |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
30.01.2009 20:10:08
Re: Hotelli WiFi |
|
|
| wifi.ee kirjutas: |
| hotelli WiFi suunab kliendid hinnakirja ja kasutuslepinguga tutvuma. ...] |
win server2003 on windooza enda jubinad captive portalile, hotspotile ja radiusele,
millega võiks katsetada W2k/XP peal? kas selline asi on üldse olemas?
kunagi otsisin, aga ette tuli vaid paar lahendust, kus kliendil tuli mingi programmijupike veel arvutis käima lasta, aga see on ju jama
ja ma ei taha praegu kuulda kuidas tegelikult linuxi ja analoogide, rauapõhiste kastidega asi korraldatakse
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100 |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nuhk
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2001
|
31.01.2009 00:13:26
|
|
|
XP/w2kPro jaoks ei ole midagi töötavat teada, W2k3srv jaoks nimetatutest kõlbab 100% tarvitada IAS (Radius) server. Kuigi erinevalt paljudest Windooza junnidest tuleb Radius enesele selgeks ikka teha - manual-and-point-and-click selle koha peal ei toida. IASi kasutamine on õigustatud ja mu arust ka üsna mõnus, kui radiuse baasil autentimist (ka mac-aadresse, 802.1x jms) tehakse vastu MS Active Directoty't. Sama server võimaldab autentida ka näiteks switchide külge ühenduvaid lan-kliente, accesspointe endid jms. Ülejäänud juhtudel... et on nagu on.
nuhk@hot.ee
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tarantel
HV veteran

liitunud: 08.03.2003
|
31.01.2009 00:50:19
|
|
|
| Laurikre kirjutas: |
| Teine lahendus iga toa seinal on wifi võrgu kasutajanimi ja parool. |
Ebaturvaline, kui parool peale igat klienti ei vahetu.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maniisama
HV kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
31.01.2009 01:07:47
|
|
|
et ei saa nagu aru milleks liigset auru välja lasta selle asja peale- kas ehitate pentagoni võrke? mingi suva hotelli, suva võrk. suvalisele kasutajale- milles küsimus. mis autentimistest te räägite-see võrk ei levigi teil sealt rohkem kui mõne taksoni mis hotelli ees peatub. pole ka liigset auru ja pappi mõtet seadmete peale raisata.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wifi.ee
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.10.2006
|
31.01.2009 12:32:47
SAVI hotelli WiFi |
|
|
| tsitaat: |
| mingi suva hotelli, suva võrk. suvalisele kasutajale- milles küsimus? |
Täpselt nii mehed mõtlesidki, hankisid bloki SAVI karpe ja ehitasid hotellis võrgu.
aga oh häda:
üks külastaja häkkis teise külastaja arvutisse, pani pihta võõra lepingu ja tekitas firmale märkimisväärse kulutuse.
Hotelli vastu esitati kahjunõue. Pilt on tehtud selle SAVI hotelli toas Tallinnas.
Kas see lugu on juba juhtunud või veel mitte?
_________________ WiFi/WiMax.ee traadita Interneti levialad
WiFi oskusteave: http://wiki.wifi.ee/index.php/Esileht
Roosikrantsi 9. Tallinn EMail: veljo(at)wifi.ee |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
31.01.2009 14:22:10
|
|
|
Wifi.ee
Siinkohal ei ole küsimus mitte tehnilises lahenduses, vaid pigem juriidikas. Kui hotell pakub lisandväärtusena traadita andmeside võrgulahenduse (Wifi) kasutamist, siis loomulikult käivad kasutamisega kaasas kasutuse eeskirjad ja "legaalsed noodid", mis hotelli selliste juhtumite puhul vastutusest taandavad. Palju on reaalselt neid avalikke võrke, millel on head audentimissüsteemid jms? Väga vähe. Seda just tehnilise poole pealt asjaduntmatuse tõttu, kuid see ei tähenda ju ometigi seda, et teenus võiks tarbimata jääda.
Mina leian, et oma platvormi turvalisuse tagamine on eelkõige siiski kasutaja mure lahendada, mitte hotelli.
Mõtleme nüüd natuke laiemalt ja toome näite elust enesest. See, kui autotootja paigaldab autosse ridamisi erinevaid turvalisust tõstvaid tehnilisi lahendeid (turvavöö, turvapadjad jms kraam), ei tähenda see ometigi seda, et autotootja, kui tehnilise lahenduse välja töötaja ja pakkuja vastutab nende vahendite kasutamisel (või mittekasutamisel) tekkivate riskide ja kulutuste eest.
P.S. Piltide foorumisse lisamisel võiks spoilertag-e kasutada. Siiski on päris palju kasutajaid, kelle ekraani punktitihedus on 1024X768 või isegi veel vähem ja seega teeb selliste suurte piltidega varustatud teema lugemise väga ebamugavaks.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wifi.ee
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.10.2006
|
31.01.2009 14:53:09
turvaline WiFi hotell |
|
|
Juriidilise lahenduse pakub WiFi kasutusleping mis on ettevalmistamisel.
Lepinguga nõustumisel võtab kasutaja enesele vastutuse oma tegevuse tagajärgede eest.
Mittenõustuja võrku ei pääse.
Turvalises hotellivõrgus leidub teenuse avaleht, koos kasutuslepingu ja võrgureeglitega.
Lisandub ressursihaldus - teenus on tagatud koos toaga, võõras pääseb võrku, kui mahub.
_________________ WiFi/WiMax.ee traadita Interneti levialad
WiFi oskusteave: http://wiki.wifi.ee/index.php/Esileht
Roosikrantsi 9. Tallinn EMail: veljo(at)wifi.ee |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Absona
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|