Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Roccat Valo märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
maxman321
Kreisi kasutaja
maxman321

liitunud: 14.11.2006




sõnum 23.12.2009 17:03:27 Ülevaade: Roccat Valo vasta tsitaadiga


Sai soetatud ROCCAT™ Valo – Max Customization Gaming Keyboard. Kuna oli juba pikemat aega plaan osta üks ilus klaviatuur, mis on ka osaliselt mõeldud mänguritele, jäi silma Roccat Valo oma lihtsa välimuse, ilusa disaini ja rohkete võimalustega. Nii siis läksin Rakvere Photopoint esindusse ja ütlesin, et ma võtan selle Roccat Valo (hinnaks 1599.-). icon_lol.gif

Pakend.
Pakend ise näeb välja selline:
Spoiler Spoiler Spoiler

Pakendist leiab:
Spoiler Spoiler Spoiler

Roccat Valo,
Mikrofon, mille saab kinnitada klaviatuuri külge,
Mikrofoni ja kuularite juhtmed(nö. pikendus),
15(M0-M14) sinist, helesinist ja punast vahetatavat klahvi,
Roccat klahvide vabastaja,
Quick Install juhend,
Inari Case missioni raamat koos Roccat ID kaardiga,
CD koos Valo draiveritega ja juhendiga.

Klaviatuurist endast.
Laiuseks 49.5cm, pikkust 20cm, esimese külje kõrgus 2cm, tagumine külg 2.8cm. Jalad klaviatuuri all annavad tagumisele küljele 1cm kõrgust juurde.
Nupud on kaetud kergelt krobelise värviga vms, et ei annaks niisama lihtsalt libisema.
Klaviatuuri raam on kummiga kaetud(hea kinni hoida ja mugav).
Klaviatuuri jalad on kummist, et klaviatuur ei hakkaks laual liikuma ka kõige karmima ja pingelisema mängu aeg. (v/a kõrgendustel)
Sellel on 105 klahvi; lisaks 48 macrote, profiilide ja asetuste tarvis; ja veel 7 meedia nuppu.
Saab valida 5 profiili ja nelja asetuse vahel(igal profiili 4 asetust), milles üks on Profile-2-Go.
Klaviatuuril on 2MB sisemist mälu, mida saab uuendada ja flashida, sellele saab salvestada soovikorral kõik marcod ja sätted.
Stereo 3.5mm heli sisestus ja väljundi peasad paremal küljel.
Lisaks ka käepärane 1.1 USB pesa vasakul küljel.
Väikene ekraan suurusega 6.5cm x 1.5cm; Roccat Logo. Neid saab soovikorral valgustada(sinine valgus).
Kõikidele nuppudele saab panna tausta valgustuse, et pimedas oleks lihtsam trükkida.

Klahvid ja Trükkimine.
Profiilid ja Asetuse nupud. Olen Valot kasutanud juba paar päeva... Nalja kui palju. Kuna olin harjunud, et trükkimise klahvid(sealhulgas ka liikumise nupud mängimisel) asetsevad suht klaviatuuri äärest, siis seda Valoga enam ei olnud, sest ääres asuvad Profiili nupud. Iseenesest heas käepärases kohas, kuid esialgu on see harjumatu. Lisaks igal Profiilil on eraldi veeel 4 Asetust(layout). Kui õigesti arvutada, teeb see kokku 20 asetust. Põhimõtteliselt on olemas asetused 20-ks erinevaks tegevuseks(mängud, netis surfamine jne) või 20-le erinevale inimesele oma asetus.
Macro nupud. F1 kuni F12 ja kirjutamis nuppude vahel asetsevad 30(M0-M14, mida on kaks rida)+6(pildikestefa) macro nuppu, mida saab oma soovide kohaselt seadistada ja vahetada(töö funktsiooni ja värvust). Macrosi saab luua tegevuse pealt(mängimise aeg) või draiverite abil. Midagi keerulist nende loomisel ei ole, kuid mõlemad variandid on kuidagi "tuimad". Kuna hetkel ei ole neid otseselt väga vaja, vaid on kasutusel lihtsamad meedia ja netis surfamise macrod mis on nö tehasepoolt kaasa pandud, siis kasutan neid. Profiili nuppudest ülesse jääb siis M rec, M pause/play, M stop. Vastavalt siis Macro lindistamise, pause ja mängimise, ja stopp nupp. Macro nuppe jätkub igaks elujuhtumiks selle klaviatuuri puhul.
Meedia nupud. Sellel on siis ka 7 meedia nuppu: Windows Keys, Valgus, Pluss, Miinus, Vol maha, Vol üles, Mute.
Valgustuse, miinus, plus nuppude abil saab reguleerida kõiki klaviatuuri valgustusi eraldi(logo, ekraan, nupudja lisaks ka ekraani kontrastsus).
Helitugevuse nupud- helitugevust juurde, vähemaks ja mute.
Windows Keys, selle abil saab aktiveerida windowsi nuppe, mis viiksid Töölauale ja deaktiveerid, et seda ei juhtuks.
Teised klahvid ja kirjutamine. Peaks minima, et Valoga kirjutamine on üllatavalt meeldiv: head madalad nupud; ei käi raskelt ega klõbise ülearu, kuigi võiksid siiski vaiksemad olla(Vaikus on hea icon_razz1.gif ). Endal on US asetusega klaviatuur(kokku 11 asetusega), nii et täpp tähti pole(samas ei näe, et see oleks probleem). Kui Backspace ja Enter on natuke harjumatu kuju ja suurusega.

Ekraan
Sellel on 2 rida, kuhu saab kuvada informatsiooni; Kuupäev ja aeg, CPU Ja RAM koormus protsentides, Profiil/asetus, E-postkast(Lugemata kirjad jne), Skype(kuna seda ei kasuta, ei oska miskit öelda selle kohta). Kokku saab kuvada 6 informatsiooni, 2 korraga, mis vahetub soovitud ajale. Lühikese ajajooksul, olen täheldanud et CPU koorumus on alati 40%(koormuse all või mitte). Kuid muu on siiani ilusti töötanud.
Spoiler Spoiler Spoiler

Mängimine
Mängimise kohapealt jäin väga rahule. Ebamugavusi otseselt ei tekkinud. Kuid suht harjumatu oli see, et nupud, millega mängisin, ei olnud enam klaviatuuri ääres. Nupud ei olnud liiga väikesed ega suured, näppudel oli lihtne ja mugav liikuda klaviatuuri peal. Kui MMO-d või teisi mänge mängida, kus tuleksid Macrod kasuks, siis need on hästi ligipääsetavad ja käepärased. Lisaks saaks neid sedaistada(numbrite ja värvide abil) nii nagu soovitakse.
Sai pelada mänge, kus macrosi ei ole vaja(COD4, COD6, GRID, Dirt2 jne), kuid eks tulevikus proovin ka teisi mänge, kus need tuleksid kasuks.
*Sai pelada Runes Of Magic, mis on MMORPG, midagi WoW sarnast. Seal saab kasutatda macrosid js Keybinds, mis hõlbustavad mängimist väga palju. Peaks ütlema, et Valo sobiks kõige paremini MMORPG või teistele mängudele, kus tuleksid kasuks macrod/key binds/...*

USB, kuularite ja mirofoni pesad.
Mirofoni ja kuularite pesade testimisega eriti vaeva ei näinud. Heli, mida kuulasin, oli täiesti normaalne(muusika jne) aga mikrofoni poolt lindistatud heli jäi natuke kaugeks(ega see mikker ei olnud suu juures ka...).
USB pesa töötas täiesti ilusasti ja probleemide vabalt. Väga heas kohas ja praktiline.

Draiverid
Kohe alguses tõmbasin Roccat kodukalt kõige uuemad draiverid ja installisin need. Kuid draiverid ei tööta üldsegi hästi. Draiveritega tehtud muudatused(macrod, valgustus, ekraanil kuvatav info jne) toimiksid, peab vajutama Ok/apply(loogiline samm), kuid siis saan sellise toreda errori nagu ValoOption is not responding... muudatused tehakse küll ära, kuid ma pean seda draiverit pidevalt kinni panema ja taas avama. EDIT: sai nüüd teha windows reinstall ja samused drivad peale lasta, mis olid ka eelmise windowsiga ja drivad töötavad laitmatult, vast oli viga siiski mu eelmises windowsis thumbs_up.gif
Pilte Draiverist
Spoiler Spoiler Spoiler

Täpsemalt miinustest.
Esimene suur miinus, mille ma tuvastasin kohe alguses, oli see et kui arvuti tööle panna, siis kas arvuti ei leia Valo-t, või Valo ei saada signaale arvutile(klahvide vajutamisel). Selle tulemusena ei ole võimalik pöösed ei BIOS-i, kui kaa Safe Mode-i.. Klaviatuur hakkab alles korralikult toimima siis kui windows on end ära loadinud. Kui Roccatile kirjutasin, siis sain vastuseks, et nad ei tea milles viga on. *Sai vahepeal mindud üle uuemale süsteemile(uus emaplaat, prose ja ram) ja nüüd on võimalik siseneda SafeMode-i, BIOS-i jne ilma igasuguste probleemideta. Arvan, et see viga on seotud vanemate emaplaatidega(ennem oli ASUS P5K ja nüüd on Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P), kuid ei oska öelda täpsemalt, et mis seda põhjustab(arvatavasti mingi tugi[support] või seadme tuvastamisel esineb tõrkeid).*
Teine miinus, mis tekitab kergelt peavalu(ülevaadetes korduvalt esinenud): Nuppude taustavalgustusega kaasneb mingi vingumine. Nimelt kui klahvide valgustus töötab, siis mingi kondekas(või mis iganes see ka pole) hakkab vinguma ja see on vägagi häiriv ja pikapeale paneb ka pea valutama. Ka sellest on Roccat teadlik ja tegutsevad sellel kallal.
Draiveritest juba rääkisin. Kuid ma ise olen proovinud ainult kõige uuemaid ja kuna see ei ole hetkel väga suureks probleemiks, siis ei vaeva ka end sellega.

Kokkuvõte.
Selle raha eest võiks klaviatuur töötada paremini: Draiverid ei jookseks kokku, klahvi valgustus töötaks ilma vingumiseta ja arvuti käivitamisel töötaks klaviatuur nagu iga teinegi*(viimasest probleemist sain õnneks lahti icon_smile.gif )*. Kui ülejäänud osas olen vägagi rahul: mugav mängida ja trükkida, macrode kasutamise võimalus ja seda veel väga laias ualtuses(720 macrot kõikide profiilide ja asetuste peale kokku), Käepärane USB pesa, windows keys nupuke, meedia nupud, ekraan, valgustus, käepärane kuularite ja mikri pesa....

thumbs_up.gif Ilusa disain.
thumbs_up.gif Mugavad nupud.
thumbs_up.gif Macro nupud.
thumbs_up.gif Macro nuppude muutmise võimalus(värvus, numbrid ja järjekord).
thumbs_up.gif Macrode loomine käigupealt kui ka draiverite abil.
thumbs_up.gif Sisemine mälu, et saaks enda sätteid kaasas kanda.
thumbs_up.gif 5 Profiili, Igal Profiilil 4 asetust.
thumbs_up.gif USB, mikri ja kuularite pesad käepärased.
thumbs_up.gif Meedia nupud.
thumbs_up.gif Windows Keys(ei lase töölauale minna kui seda ei taheta).
thumbs_up.gif Valgustus(mida saab vastavalt soovidele muuta).
thumbs_up.gif Ekraan, kuhu saab vajalikku infot kuvada .
thumbs_up.gif Kummist ümbris.
thumbs_up.gif Kummist jalad.
thumbs_up.gif 11 Erinevat keelelist asetust
EDIT: thumbs_up.gif Draiverid TÖÖTAVAD korralikult

thumbs_down.gif Hind päris kõrge.
thumbs_down.gif Osade klaviatuuridega kaasneb klahvide taustavalgustusega "vinguv" heli.
thumbs_down.gif *Osade* arvutite käimapanekul ei ole võimalik siseneda BIOS-i ega Safe Mode-i selle klaviatuuri abil.*(arvan et see esineb ainult vanemate emaplaatidega)*
Loodame, et viimased kolm viga parandatakse. thumbs_up.gif

*EDIT*


viimati muutis maxman321 06.06.2010 02:00:26, muudetud 8 korda
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Log
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.08.2006




sõnum 23.12.2009 17:11:52 vasta tsitaadiga

USB klava ju ?
Biosis see sul ikka sisse on lülitatud, et USB-i oma ja vajab ka siis toidet ? Minu G15 ka enne ei toiminud, kui biosis teada andsin, et usb-iga on.
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxman321
Kreisi kasutaja
maxman321

liitunud: 14.11.2006




sõnum 23.12.2009 17:13:49 vasta tsitaadiga

Log kirjutas:
USB klava ju ?
Biosis see sul ikka sisse on lülitatud, et USB-i oma ja vajab ka siis toidet ? Minu G15 ka enne ei toiminud, kui biosis teada andsin, et usb-iga on.

USB-ga jah, olen biossis tuhlanud ja uurinud, seadistanud et voolu annaks jne... kuid miskit, rääkisin roccat-ga ka, ütlesid, et see probleem on olemas ja nad ei tea täpselt milles viga on. Kui probleem saab lahendatud, pidid teavitama.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2009 19:04:32 vasta tsitaadiga

microsofti oma ägedam ja odavam
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxman321
Kreisi kasutaja
maxman321

liitunud: 14.11.2006




sõnum 23.12.2009 20:52:02 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
microsofti oma ägedam ja odavam
Spoiler Spoiler Spoiler

Ei tea ei isuta see välimus icon_confused.gif samas mine tea kuidas pelamisel tundub..
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tumbuser
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004




sõnum 24.12.2009 10:41:46 vasta tsitaadiga

minu jaoks kohe esimene miinus on see et klaveril pole randmetuge. Hardcore player võib saada sellest randme kõõlusetupe põletiku kui mõni lisategur kaasa hakkab mängima
_________________
"The computer says I need to upgrade my brain to be compatible with the new software."



.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006




sõnum 24.12.2009 14:06:36 vasta tsitaadiga

Mis ülevaade see on ilma pildita antud asjast icon_smile.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxman321
Kreisi kasutaja
maxman321

liitunud: 14.11.2006




sõnum 24.12.2009 20:53:32 vasta tsitaadiga

Syncmahv kirjutas:
Mis ülevaade see on ilma pildita antud asjast icon_smile.gif

kas sa oled pime, et pilte ei näe või milles probleem? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006




sõnum 25.12.2009 15:04:19 vasta tsitaadiga

Kardetavasti pimedaks jäänud vahepeal thumbs_up.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.12.2009 02:10:19 vasta tsitaadiga

Oli see toode Teie arust oma hinda ka igati väärt ?
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxman321
Kreisi kasutaja
maxman321

liitunud: 14.11.2006




sõnum 06.06.2010 02:02:09 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Oli see toode Teie arust oma hinda ka igati väärt ?

Mind võib sinatada icon_wink.gif Plussides ja miinustes oli hind nagu negatiivsel kohal. Kuid kui vead saaks paradatud, siis hind jääks endiselt krõbedaks, kuid "that is the price i can live with" icon_lol.gif . samas see klaviatuur oleks "Best Fit" MMO sõpradele icon_rolleyes.gif

EDIT: Sain lahti probleemist mis eisnes arvuti käima panemisel jne.: Sai vahepeal mindud üle uuemale süsteemile(uus emaplaat, prose ja ram) ja nüüd on võimalik siseneda SafeMode-i, BIOS-i jne ilma igasuguste probleemideta. Arvan, et see viga on seotud vanemate emaplaatidega(ennem oli ASUS P5K ja nüüd on Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P), kuid ei oska öelda täpsemalt, et mis seda põhjustab(arvatavasti mingi tugi[support] või seadme tuvastamisel esineb tõrkeid). thumbs_up.gif Loodan siiski et see viga parandatakse täielikult icon_exclaim.gif

EDIT2: Olen viimast osta päris mitmeid erinevaid macrosi lisanud klaviatuurile, olgu see siis COD4-s olevad niisamaütlused ja igasugu käsklused, Netis surfamiseks käsklused, JetAudio-le käsklused või suisa "default playback device" vahetus(Soundblaster X-Fi-ga on klapid, ja realtekiga suured kõlarid). Natukene mõtlemis, proovimist ja asi toimub kiirelt ja muretult thumbs_up.gif Kõik sugu ajastusi(nuppude vajutuste vahelised ajad ja kaua all hoiab) saab muuta nii nagu süda lustib icon_razz.gif

EDIT3: Eilse seisuga lasin uuesti windowsi peale ja ka valo drivad, mis olid eelmise windowsiga ja tulemuseks on see, et drivad töötavad korralikult. Viga oli siiski vast windowsis icon_wink.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipi666
HV Guru
vipi666

liitunud: 22.07.2007




sõnum 11.08.2010 23:42:22 vasta tsitaadiga

Mul 2a. vana arvuti,ei nimetaks kiviajaks,aga tundub,et Roccati meestele on see eelajalooline.
BIOSis vaja integreeritud helikaart aktiivseks teha uuesti,aga võta näpust.
Peab hakkama homme suvalisse arvutipoodi minema,et 75eek maksev toimiv klaviatuur tuua.
Ja klahvide paigutusest ei räägi üldse... whistle.gif

Põmst kes osta soovib,siis privaatsõnum mulle! icon_lol.gif

_________________
* kui ma väike olin panin raudtee peale kive ja vaatasin kuidas rong nendest üle sõidab.
üxkord jäi rong seisma ja rongijuht viskas mind suure mutriga vastu jalga.
*mulle meeldib teistele inimestele anda asju hoida ja siis kõrvalt vaadata ja naerda kuidas keegi seisab asi käes
Kommentaarid: 625 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 6 :: 456
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxman321
Kreisi kasutaja
maxman321

liitunud: 14.11.2006




sõnum 11.08.2010 23:58:41 vasta tsitaadiga

klahvide paigutus ju nii nagu peab, lihtsalt f nuppude all on pandud 2 rida makrosid ja siis vasakusse äärde profiili nupud.. harjumise asi icon_razz.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rändur_000
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2008




sõnum 26.08.2010 00:37:31 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Osade klaviatuuridega kaasneb klahvide taustavalgustusega "vinguv" heli.

Kas see on see kõrgsageduslik heli mis tekib ka siis kui näiteks teleka käima paned (vanemad eriti)?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxman321
Kreisi kasutaja
maxman321

liitunud: 14.11.2006




sõnum 26.08.2010 08:30:06 vasta tsitaadiga

see pole nii kõrge sageduseline aga midagi sinna poole
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 03.10.2010 15:58:53 vasta tsitaadiga

Sry kui vale teema aga siin foorumis pole mingit teemat igasugustest klaviatuuridest...Mis vahe neil Roccati ja Razeri mänguklaviatuuridel muidu on ? Kumb see parem on siis ? Mõte endale ka varsti vist mingi uus klaviatuur soetada 4 aastat vana Logitech juba väsind ja kopp ka ees icon_biggrin.gif Siin netis kolades jäi silma et Razeril mingi Black Widow ka varsti välja tulemas või juba väljas aga meil müügil pole. Ei tea kas on ka hea ja välimus täitsa meeldib icon_rolleyes.gif Siis midagi sellist just tahaks... Roccatil oli üks klaviatuur veel aga selle polnud neid nooli ja need teised Razerid tundusid kuidagi hiiglasuured icon_biggrin.gif


http://geekhack.org/showpost.php?p=227115&postcount=575
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipi666
HV Guru
vipi666

liitunud: 22.07.2007




sõnum 03.10.2010 19:45:44 vasta tsitaadiga

Gap osta mu Valo ära, seisab karbis icon_lol.gif
_________________
* kui ma väike olin panin raudtee peale kive ja vaatasin kuidas rong nendest üle sõidab.
üxkord jäi rong seisma ja rongijuht viskas mind suure mutriga vastu jalga.
*mulle meeldib teistele inimestele anda asju hoida ja siis kõrvalt vaadata ja naerda kuidas keegi seisab asi käes
Kommentaarid: 625 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 6 :: 456
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 28.09.2012 13:43:28 vasta tsitaadiga

Sai ka endale nüüd ostetud see monstrum. Vigu tal jah ikka leidub. Klahvide valgustus on tal nõrk, tõenäoliselt kleebin klahvid üle, kleebitu täht on heledam kui sisemine valgustus. Display näitab mul ka CPU koormuseks koguaeg 40%.
Lugemata mailide asemel näitab kogu mailboxi mailide arvu. Wake-up klaveri abil ei tööta (kuid Biosi saan hästi). Pisut vaiksem võiks ka klaver olla, väga hull pole ka. Puudub failide käivitamise makrod, kuid selle saan asendada klahvimakrodega mis ise run boxi käiviatava faili asukoha toksib. Üldiselt jäin rahule. Ikkagi minu teada ainus klaver mis võimaldab 41 programmeeritavat klahvi otse, ilma mingi tobeda F-klahvita. See oligi mulle primaarne. Väga äge on ka
kaasas olevad värvilised klahvid. Kuna Eesti klavereid meil saada pole (US klaver), siis tegin ise eesti keyboard-layouti ümber 'Microsoft keyboard layout creatoriga', nii et jäi alles US klahvide paigutus, kuid täpitähtedele tegin lisa 'ctr-alt' ja
'shift-ctr-alt' näol ning panin need makroklahvideks. Algselt plaanisin klaverit just DAW (muusikategemisplatform arvutis) juhtimiseks, et terve rida makroklahve avaksid ja suleksid tracke. Muusikariistadest on muide küllalt selliseid MIDI pulte
kus on näiteks kolm rida nuppe ja need saad linkida DAW'i juhtimiseks, kuid millegipärast arvutite klavereid peale selle Valo ei tehta ühtegi 41 makronupuga. Aga makrod muidu töötavad hästi, juba kõik suspendid ja shutdownid ja screensaveri käivitused on makrode alla pandud - täitsa mugav ikka, makro piirang oli ka mingi 500 või veel rohkem klahvivajutust.

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Roccat Valo
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.