Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Õpilaste arvutioskus on nigel märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.12.2008 11:18:16 vasta tsitaadiga

no kui jutt k2ib info otsimisest, siis leian ma vajaliku info ka muu kohta 99% yles, kui ainult veebitreimise kohta... alustades kunstist l6petades bioloogiaga. Olen ainult netti ainsa allikana kasutanud aastaid juba k6ige jaoks ja pole probleeme tekkinud. icon_wink.gif

Ja muidugi, raamatutes on rohkem teksti kokku, kui netis. Ilukirjandust on maailmas nii palju, et pea hakkab ringi k2ima.

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 04.12.2008 11:28:29 vasta tsitaadiga

tahanteada, ole normaalne, meid õpetatav materjal on 100% internetist saadud icon_lol.gif
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Firefly
HV Guru
Firefly

liitunud: 26.02.2004




sõnum 04.12.2008 12:19:03 vasta tsitaadiga

Mina olen täpselt nii tark kui on Internet beer_yum.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 04.12.2008 12:20:53 vasta tsitaadiga

Firefly kirjutas:
Mina olen täpselt nii tark kui on Internet beer_yum.gif


HinnaVaatluses on palju "wiki-tarku"
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Erx15
HV kasutaja
Erx15

liitunud: 09.08.2008




sõnum 04.12.2008 15:49:36 vasta tsitaadiga

Meil koolis näiteks on wifi, samuti mobiilsed arvutiklassid(kaks kappi kus on läpparid ja siis neid veetakse klassi kui vaja)
Samas see, mis arvutitunnis õpetaja räägib ei jää küll hästi meelde sest ega eriti ei viitsi seda juttu kuulata ja kodus MS office 07, koolis aga 03, seega enamus töid tuleb ikkagi ise kudagi ära nuputada(kõige raskem oli minu arust referaadi koostamine, see ikka paras peavalu)
Samas võib läptop minu juures tunnis isegi natukene plussiks olla(käekiri on ikka nii s*** et ise ka ei saa aru, mida ma kirjutasin)
Ning kui meil oli ingliskeeles esse , siis õpetaja ütles et ta saab teada, kui netist tõmmatud ja pmõtselt ta pärast tööde esitamist trükkiski osad laused googlesse, et teada saada, paljud on oma töö netist tõmmatud.


viimati muutis Erx15 04.12.2008 15:51:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 04.12.2008 15:51:28 vasta tsitaadiga

tsitaat:

(käekiri on ikka nii s*** et ise ka ei saa aru, mida ma kirjutasin)



Kuidas te kirjandeid jms teete?
Hindaja ei saa aru tekstist..
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Erx15
HV kasutaja
Erx15

liitunud: 09.08.2008




sõnum 04.12.2008 15:53:52 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
tsitaat:

(käekiri on ikka nii s*** et ise ka ei saa aru, mida ma kirjutasin)



Kuidas te kirjandeid jms teete?

Kirjandi ajal võlub midagi ilusat välja aga mitme töö puhul on õpetajad töö peale kirjutanud punasega KÄEKIRI.
Seda käekirja mõtlen pigem konspekteerides, sest siis vaja kiiresti kirjutada ja käekirja kvaliteet langeb tohutult
Arvutis saan ma vähemalt aru mis tähed ma sinna trükkisin icon_razz.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2hja
HV Guru
v2hja

liitunud: 14.03.2003




sõnum 04.12.2008 19:46:37 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
v2hja kirjutas:
wiki fucking pedia
google on ju ka tarkust täis. (geograafia, matemaatika, eesti keel (õs?), inglise keel, keemia, etc etc etc)

Ja sealt need ühesugused referaadid, esseed ja muud sarnased koolitööd tulevadki. Mu tüdruksõber on õpetaja ja tõesti vihkab juba neid Wikipediaid jms. "tarkuseallikaid". Enamik õpilasi peab õpetajat idioodiks ja ei viitsi isegi sõnastust muuta ning kirjutab sõna-sõnalt sealt maha (ja mõnikord isegi vigadega icon_lol.gif ). See on ka põhjuseks, miks tahetakse, et õpilased kasutaksid raamatuid ja arendaksid oma mõtlemisvõimet, mitte ei mäluks tuima näoga "valmistoitu".
v2hja kirjutas:
online dictionary'd ja translatorid

Trükime kogu lause tõlkimisprogrammi ja voila - kodutöö tehtud thumbs_up.gif Mõnus, ei pea isegi mõtlema.
Ainus, millega võib nõustuda, on EKI kasutamine, aga ma olen kindel, et enamik õpilasi pole sellest kuulnudki või ei viitsi seda kasutada - siis poleks MSNi-keel nii levinud (mida võib täheldada ka siinses foorumis).

Selle asemel, et mingi WiFi ja dokumendivormistamise pärast põdeda, võiks kõigepealt tegeleda koolis muude probleemidega nagu näiteks tasuta koolisöögi võimaldamine kõigile õpilastele, tasuta huviringid ja kooliväline tervislik/arendav tegevus.

sorry. ma ei mõelnud eesti keelset wikit
ma mõtlesin en.wikipedia.com (inglisekeelnewikiversioon), eesti keelse versiooni vastu mul eriti respekti ei ole
ja ma tõesti ei mõelnud et essee'de või referaatide kirjutamiseks seda kasutama keegi peaks.

_________________
www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno_15
HV kasutaja
Rauno_15

liitunud: 29.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2008 05:19:58 vasta tsitaadiga

Netbook põhikoolist edasijõudnutele tasku?

Esimesed 9 klassi oleks mõistlik ikkagi kirjutada ja vanakooli peale jääda, sealt edasi juba netbookidega.

IT-ga seonduvate ainete info toksimine on minu arust kordades mugavam kui kirjutades.

icon_wink.gif
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 05.12.2008 16:18:35 vasta tsitaadiga

Rauno_15 kirjutas:
Netbook põhikoolist edasijõudnutele tasku? Esimesed 9 klassi oleks mõistlik ikkagi kirjutada ja vanakooli peale jääda, sealt edasi juba netbookidega. IT-ga seonduvate ainete info toksimine on minu arust kordades mugavam kui kirjutades. icon_wink.gif

Nõustun. Ja need kes sellega konspekteerimisega hakkama ei saa (aka mängivad tunniajal mänge) on selles 100% ise süüdi.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.12.2008 16:31:56 vasta tsitaadiga

d3t: Aga mida Sa siis teed, kui elekter ära läheb, internetti ja Wiki-t pole 8) Mina lähen raamatukokku ja olen suuteline vajaliku ka raamatutest üles leidma. Ja seda ilma igasuguste otsingumootoriteta icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 05.12.2008 16:52:00 vasta tsitaadiga

tahanteada, läpakaga saab kenasti ligi 3h edasi töötada, internet on mul kahe erineva provideriga (väga ebareaaalne et mõlemad korraga offlini lähevad) ja wiki on decentralised ehk seda on suht keeruline (et mitte öelda võimatu) maha võtta. Ning usun, et isegi kui see kõik juhtuks ei oleks mul vajadust raamatukokku minna vaid saaks hakkama oma mõistusega.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tumbuser
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004




sõnum 05.12.2008 17:01:44 vasta tsitaadiga

Andykas kirjutas:
Konspekteerin igas tunnis


Ma ei saa aru, miks te konspekteerite kui läppar annab võimaluse kõik salvestada. Vähemalt neil, kel peaks teoorias olema kuulmismälu parem (on testid, millega saab määrata mis sulle sobib), pole küll mõtet end vaevata üleskirjutamisetööga. icon_smile.gif

_________________
"The computer says I need to upgrade my brain to be compatible with the new software."



.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 05.12.2008 17:48:04 vasta tsitaadiga

IT Kolledzis harrastas majanduse õppejõud lindistada osasid tunde kaameraga (et oli siis videopilt ja heli mõlemad olemas).
Enne eksamit oli küll hea üle kuulata need.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarantel
HV veteran
tarantel

liitunud: 08.03.2003




sõnum 05.12.2008 18:42:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ma ei saa aru, miks te konspekteerite kui läppar annab võimaluse kõik salvestada
Ja mida Sa teed selle KÕIGEGA icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif Eriti veel enne eksamit icon_lol.gif

-edit-
on näha küll, mida enamus läpaka-üliõpilasi loengutes teeb. Palju olulisem on orkut või mingi mäng. Mõni vaatab enda monitorilt samu slaide, mida õppejõud seinale laseb icon_lol.gif
Lihtsalt kahju on, millist paha selline loengutes "kohal käimine" hiljem majandusele põhjustab.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
~Roger
HV vaatleja

liitunud: 22.04.2007




sõnum 06.12.2008 03:24:35 vasta tsitaadiga

Natuke teemeväliselt postitaks.

Endal küll läpakat pole, kuid igal juhul on digitaalne konspekt parem. Mingi käekirja oskus ei ole siin vabanduseks (kusjuures endal on korralik käekiri): Nt oli mul harjumus vanu vihikuid säilitada, praegu on seda segamini läinud pahna nii palju kogunenud, et lihtsam oleks see kõik korraga minema visata ja vajalik info kooli raamatukogust uuesti välja ekstraktida. Igasugused sõnaraamatud, entsüklopeediad ja asjad võtavad samuti toa mahust tülikalt suure osa; kõik vabad horisontaalsed pinnad on A4-dega kaetud icon_biggrin.gif icon_sad.gif.
Unistan sageli, et võiks olla eRaamatukogu (eRaamatutega), kuid jah, pole veel välja unistanud, kuidas autorid õiglaselt tasustatud saaksid.

Arvan, et oleks juba aeg paber lausa minetada ja kasvõi kontrolltöödki arvutis vormistada (kt ajaks buuditakse mingilt spets-linuxi live cd -lt, Wordis saaks töö vormistada täiesti esteetiliselt ja emotsioonilidel oleks hindamisse väiksem mõju). Me ei räägi ju, et paber selline õrnake, vaja oleks ikka osata kirja peitli ja haamriga kivisse raiuda.
Isegi lõpukirjandi võiks digitaalselt luua. Selge on, et trükkimine toimub palju kiiremini, kui kirjatähtede maalimine, järelikult jääks tunduvalt rohkem aega paremaid mõtteid luua.
Ja kui nüüd kõik töövihikud vildikad jms lilulilu mitme aasta peale kokku arvata siis on odavama sülearvuti hinnaga võrdlemisvõimalus täiesti olemas.

Jällegi konspekteerimine on ka omaette nähtus. Suuremalt jaolt tähendab see, et õpetaja dikteerib lihtsustatud mahus õpiku teksti ja kui näeb, et pastakas ei liigu, siis on kohe turjas, et miks tunnis kaasa ei töötata.

Kui arvuti võimalused, kui võrratult paremad pastakast paberil, võetaks reaalselt kasutusele, saaks Word ja Exelgi selgeks nagu kirjutamine. Samuti peaks koolis õpetetama info säilitamise oskust.
Tundub, et vanemad inimesed ei ole aru saanud, kui võimas vahend ikkagi on arvuti.
Üleüldse tundub praegune koolisüsteem ja info töötlemine väga sürreaalne.


Loodan et mu ülevasinud pea väljendus oli arusaadav icon_biggrin.gif.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.12.2008 11:51:54 vasta tsitaadiga

ei tohi arvuteid algkoolis küll kasutada igal tunnil vähemalt sest se oleks suur energia raiskamine. Alati paberile kirjutatud asi on kompaktsem ja mahub taskusse ja ei ole karta andmekadu. ja arvutikasutamis oskus ei seisne ainult windowsi kasutamis oskuses.
Inglisekeele tunnis oleks kasu läpparist sest sõnaraamat on väga kiire ja saab rohkem sõnu selgeks väiksema ajaga kui mõtetust raamatu lappamisest

_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.12.2008 12:32:11 vasta tsitaadiga

~Roger: Ja mitu õpilast klassis oskavad sellist asja nagu 10-sõrmega trükkimine või pimekiri. Kui Sa kümne sõrmega kiiresti, veavabalt, trükkida ei oska, siis ei kirjuta Sa mingit kirjandit selle etteantud aja jooksul. Eriti veel siis, kui tegu on pisikese läpakaga ja selle kokkusurutud, pisikese klavaituuriga.

Lisaks veel see, et pärast tekstisisestust pead oma teksti välja printima ja siis läbi lugema ja sisestusvead üles ostima. Siis järgneb vigade parandus ekraanil. Jällegi uus väljatrükk ja teksti läbilugemine ja vigade veelkordne otsimine.

Väljatrükk vigade otsimiseks on täiesti paratamatu, kuna inimene ei leia ekraanilt nii palju vigu, kui ta leiab väljatrüki korral.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 06.12.2008 12:39:06 vasta tsitaadiga

tahanteada, Küll see asi selgeks saab kiirelt kui pidevalt on vaja kiirelt kirjutada.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 06.12.2008 13:33:08 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
~Roger: Ja mitu õpilast klassis oskavad sellist asja nagu 10-sõrmega trükkimine või pimekiri. Kui Sa kümne sõrmega kiiresti, veavabalt, trükkida ei oska, siis ei kirjuta Sa mingit kirjandit selle etteantud aja jooksul. Eriti veel siis, kui tegu on pisikese läpakaga ja selle kokkusurutud, pisikese klavaituuriga.


hökhm.Pimekiri 10 näpuga on kindlalt 5-da klassi õppekavas.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarantel
HV veteran
tarantel

liitunud: 08.03.2003




sõnum 06.12.2008 13:45:47 vasta tsitaadiga

teretalv kirjutas:
Inglisekeele tunnis oleks kasu läpparist sest sõnaraamat on väga kiire ja saab rohkem sõnu selgeks väiksema ajaga kui mõtetust raamatu lappamisest
Julgen sellele väitele väga tugevalt oponeerida. Arvutist sõna otsides on see lühiajaline lüngatäide. Sõna pannakse konteksti, mille jaoks see otsiti ja ununenud ta juba ongi. Sõnaraamatust sõnu otsides jääb meelde väga palju kõrvalisi sõnu, raamat seletab ja näitlikustab reeglina põhjalikumalt, kui webipõhine.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 06.12.2008 13:47:11 vasta tsitaadiga

Hala ja viletsus kogu aeg. Kogu aeg kuulen, need ei kõlba kuhugi, need ei oska jne. bla bla bla. Mingi vananaiste vingumine koguaeg. Õpilased vinguvad ja virisevad, ei taha, ei viitsi bla, bla bla....

Kõik asi saab alguse õpilaste, vanemate ja õpetajate suhtumisest. Kes tahab õpib selgeks saab selgeks, see kes ei taha ei õpi kunagi. Õpetaja võib olla nii hea kui tahes aga õpilasel koguaeg virisev ja "Fa fa" hoiak siis pole seal midagi teha.

Me võime teha ei tea mis IT viimasepeal laborid kooli ning tehnikaga varustada aga kui õpilastel ja õpetajatel ning eestis elavatel inimestel selline oksele ajav hoiak on, siis on see sama hea kui peaga seina jooksmine.

Mitte, et koolid pole valmis. Eestis inimeste hoiak, väärtused, suhtumine pole valmis

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.


viimati muutis Andium 07.12.2008 19:15:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.12.2008 14:42:25 vasta tsitaadiga

jaank: Õpi pimekiri selgeks näiteks Eesti klaviatuuriga. Siis annan Sulle US-Internationali klaveri ja vaata, palju sellest pimekirja oskusest kasu on. Pooled tähed valesti. Või siis täismõõdus Full klaviatuur versus "läppari kokkusurutud klaviatuur". Sama tulemus - segadust kui palju.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oicu
HV kasutaja

liitunud: 23.11.2006




sõnum 06.12.2008 14:48:01 vasta tsitaadiga

olin mitu mitu aastat sülearvuti kasutaja. kui lõpuks pc peale läksin, oli trükkimine nagu ununenud. Väga vigaselt tulid esimesed laused.

Huvitav kui terve klass kirjutab kirjandit sülearvutiga, kuidas nad mõelda saavad? see klõbistamine häirib keskendumist ju?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 06.12.2008 14:49:52 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
jaank: Õpi pimekiri selgeks näiteks Eesti klaviatuuriga. Siis annan Sulle US-Internationali klaveri ja vaata, palju sellest pimekirja oskusest kasu on. Pooled tähed valesti. Või siis täismõõdus Full klaviatuur versus "läppari kokkusurutud klaviatuur". Sama tulemus - segadust kui palju.


Ei ole pooled tähed valesti.MUl siin igasugu asetusega klavereid.Pole probleemi.Läppariga on jah veits tüütu kirjutada.Saab aga hakkama.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Õpilaste arvutioskus on nigel mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.