Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Lenovo [ThinkPad] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 133, 134, 135 ... 155, 156, 157  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2020 02:50:36 vasta tsitaadiga

2,5" pesa tühi, jah (võiks minu poolest juba läpakal olemata ka olla). Device Manageri järgi LMT-128M3M sees. Põhja alt luugist ega klaveri alt paraku kätte ei paista, korpust pooleks ei viitsi hetkel kakkuda, lihtsam guugeldada, et tõesti mSATA.

X390-st rääkides meenus, et mu kunagine esimene Thinkpad oli 390. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2020 08:16:30 vasta tsitaadiga

Ei ütleks, et praegune kuvasuhe oleks mingi harjumuse ohvriks olemine. Reaalselt ka on vaja tihtipeale tööd tehes 2 akent üksteise kõrvale mahutada ja proovi seda ruuduga teha.

Facebookis ja postimehes surfates on vast jah suva, milline ta on.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2020 09:38:13 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:

DigeBeni kirjutas:
lisaks mitmed kaasaegsed mugavused nagu sõrmejälje lugeja

Seegi tegelikult praegusel T410-l olemas, aga ei kasuta ega tunneks ka järeltulija puhul puudust. Kunagi väga ammu proovisin (T42-l äkki?), siis tundus kuidagi liiga konarlik värk (softipoolelt just, raud on ka tõesti vahepeal muutunud), võimalik, et tänapäeval etem, minu jaoks paraku mulje rikutud...
Sõrmejäljelugeja on seni sitt(x280), loeb heal juhul kolmandikul kordadest esimesel korral, muudkui võimle sellega. ma ei tea, vbolla on Õuna oma ilgelt ebaturvaline aga no lähed teise logoga aparaadi juurde ja asi lihtsalt töötab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2020 10:07:21 vasta tsitaadiga

Vaidlen vastu. Alates sellest, kui Lenovo asendas need nühitavad sõrmejäljelugejad puutetundlikega, pole mul mingeid probleeme - kohe esimesel korral tuvastab ära. Samas, kui sõrmed niisked, siis tekib küll probleeme, aga see on paratamatu. Telefoniga sama lugu.
Võib-olla peaksid need sõrmejäljed uuesti laskma sisse lugeda erinevate nurkade all. Olen täheldanud nii telefonide kui arvutitega, et sisselugedes tasub kõikvõimalikke sõrme ekstreemasendeid pakkuda. Siis töötab hiljem probleemivabalt. Oma Galaxy'ga sain selle selgeks - mitte kunagi ei aseta sa telefoni avamiseks sõrme lugejale täpselt vertikaalselt. Ikka igasuguste nurkade all icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2020 10:54:18 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Vaidlen vastu. Alates sellest, kui Lenovo asendas need nühitavad sõrmejäljelugejad puutetundlikega, pole mul mingeid probleeme - kohe esimesel korral tuvastab ära. Samas, kui sõrmed niisked, siis tekib küll probleeme, aga see on paratamatu. Telefoniga sama lugu.
Võib-olla peaksid need sõrmejäljed uuesti laskma sisse lugeda erinevate nurkade all. Olen täheldanud nii telefonide kui arvutitega, et sisselugedes tasub kõikvõimalikke sõrme ekstreemasendeid pakkuda. Siis töötab hiljem probleemivabalt. Oma Galaxy'ga sain selle selgeks - mitte kunagi ei aseta sa telefoni avamiseks sõrme lugejale täpselt vertikaalselt. Ikka igasuguste nurkade all :D
Võimalik. Aga no mujal (õuna telefon, õuna läpakas, androidi telefon) paned sõrmejälje paika ja töötab, kohe, paugust, iga kord. Seega natuke teeb tuska, et ühe vidinasega pole asju seni mugavaks tehtud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2020 13:46:03 vasta tsitaadiga

... siin on segamine personaalsed eelistused ja valdkonnas juba standardiks kujunenud disain. Paraku tehnoloogiaga ongi nii, et kui ajaga kaasas ei käi, siis on ükskord ootuste ja reaalsue vahel korraga adapteerumiseks natuke liiga suur lõhe.

Ekraani resol on kasutamiskogemuse aspektist väga suur roll, mis ja kuidas sinna ära mahub ja välja paistab. FHD resoga (1920x1080) X230-ned on pigem haruldus, enamik on 1366×768 resoga, mis on suhteliselt kasutuskõlbmatu lukuauk. Rääkimata TN ekraanist, mille vaatenurk ja värvid on ikka väga koledad. 12,5" ekraaniga tööd teha on samuti rohkem hädapärane tegevus, kui mõnus kogemus, ei anna võrreldagi T-seeria 14" FHD IPS ekraaniga.

Õuna ekraanidega 1:1 otsevõrdlust teha on keeruline, sest seal mängib süsteemi graafilise liidese skaleeruvus ekraani füüsilise suuruse ja reso kooslusega oluliselt paremini kokku, kui Windowsis. Isegi 12" ekraani puhul on seetõttu võimalik täiesti normaalselt toimetada, sest UI ei mõju kuidagi piiravalt.

Mis puutub sõrmejälje lugejat, siis T410 vs. T470 on nagu öö ja päev, täiesti teine tehnoloogia ja minu kogemus on igati postiiivne. Pole tõepoolest päris nii hea, kui parimatel telefonidel, kuid kui valida pideva parooli sisestamise või sõrmejälje vahel, siis pole siin üldse mingit küsimust, toimib täiesti kasutuskõlblikult.

Mis vastupidavusse puutub, siis X vs. T ei eristu mainimisväärselt, kui raha pole palju välja käia, siis pole siinkohal väga valikutki millekski paremaks. Mõlema seeria korpused on valmistatud kergest magneesiumi sulamist (https://i.redd.it/cn8pe9ekv8yy.png) ja peavad üldjuhul üsna hästi vastu. Enamik prolbeemseid juhtumeid, millega mina olen kokku puutunud, on tulenenud pigem üsna järjekindlast väärkasutamisest või lihtsalt õnnetustest ...

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2020 15:27:42 vasta tsitaadiga

DigeBenile vastamine on nagu taoks peaga vastu seina. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2020 17:40:50 vasta tsitaadiga

... vaata asja pigem sedapidi, kui sa tunned ennast olevat oma nõudmistes üksi, siis ilmselt ei ole selles kogu maailm süüdi sh. mina icon_rolleyes.gif
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2020 18:06:07 vasta tsitaadiga

Mass allub lihtsalt kergesti dressuurile. Sama on selle "standardiks kujunenud disainiga". Ostetakse, kuna kõikidel on samasugused.

Aga mida ma valesti soovisin? Võtame ette T480 pildi:
Spoiler Spoiler Spoiler

Miks, pagana pärast, ei võiks sellisesse korpusse ekraani ülilaia alaserva asemele 1920x1200 ekraani tahta? Kas 120 lisapikslit kõrguses muudaks kahe rakenduse kõrvuti kasutamise oluliselt halvemaks? Miks peaks läpaka ekraanil kasutama sama ekraanisuhet kui TV-l, eriti kui tegu pole kodukasutusse mõeldud multimeedialäpakaga?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2020 18:09:35 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Mass allub lihtsalt kergesti dressuurile. Sama on selle "standardiks kujunenud disainiga". Ostetakse, kuna kõikidel on samasugused.

Aga mida ma valesti soovisin? Võtame ette T480 pildi:
Spoiler Spoiler Spoiler

Miks, pagana pärast, ei võiks sellisesse korpusse ekraani ülilaia alaserva asemele 1920x1200 ekraani tahta? Kas 120 lisapikslit kõrguses muudaks kahe rakenduse kõrvuti kasutamise oluliselt halvemaks? Miks peaks läpaka ekraanil kasutama sama ekraanisuhet kui TV-l, eriti kui tegu pole kodukasutusse mõeldud multimeedialäpakaga?
Just täpselt, 100 ja 1% nõus. Eriti kuna üks teine tootja seda teeb. Praegu kirjutan seda 16:9 läpaka tagant, no on tüütu tõesti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2020 18:39:24 vasta tsitaadiga

Masstoodang. Ühesuguse mõõduga ekraani on mugavam toota.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2020 19:35:22 vasta tsitaadiga

... ekraanide suurus sõltub palju erkaanide tootjaist ja neid ei tooda Lenovo. Praktiliselt kõigi brändide läpakatel on ekraanil ääred sh. õunal (eriti jubedad n. vana Air mudelil), seega ma ei näe põhjust, miks peaks Lenovo kontekstis seda asjaolu kuidagi eriliselt üldse esile tõstma. Igasugused erilahendused maksavad raha ja kui nende järgi mõistlikku nõudlust pole, siis saadki seda, mida pakutakse ja mis proprotsiooni pakutakse. Tahta võib ju kõike, kuid kui liialt pirtsutada ja raha maksta pole, siis jäädki oma vana lõhkise künaga vastuvoolu sõudma. Dresseerimisega pole siin midagi pistmist, maailm lihtsalt toimib nii ...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2020 20:07:06 vasta tsitaadiga

Ekraanitootja toodab sellist, nagu tellitakse. Sellises hinnaklassis tootele võiks Lenovo lausa rätsepaekraani tellida, mida aga 16:10 suhe reaalselt sugugi pole. Maailm toimibki suuresti dressuuril.

Mulle pole eriline probleem ka poest tutikas X või T osta (rahaboss, eksole!), aga ei pea seda lihtsalt mõistlikuks. Eriti kui ma sellele vaatamata 16:10 "retinat" ei saa...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2020 20:32:16 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... ekraanide suurus sõltub palju erkaanide tootjaist ja neid ei tooda Lenovo. Praktiliselt kõigi brändide läpakatel on ekraanil ääred sh. õunal (eriti jubedad n. vana Air mudelil), seega ma ei näe põhjust, miks peaks Lenovo kontekstis seda asjaolu kuidagi eriliselt üldse esile tõstma. Igasugused erilahendused maksavad raha ja kui nende järgi mõistlikku nõudlust pole, siis saadki seda, mida pakutakse ja mis proprotsiooni pakutakse. Tahta võib ju kõike, kuid kui liialt pirtsutada ja raha maksta pole, siis jäädki oma vana lõhkise künaga vastuvoolu sõudma. Dresseerimisega pole siin midagi pistmist, maailm lihtsalt toimib nii ...
icon_rolleyes.gif

Juttu pole ekraanide äärtest vaid kuvasuhtest. 16:10 ekraanidega läpakad on turul olemas, Lenovo neid mingil põhjusel ei paku enda Thinkpadide seeriates. Sel teemal pole tegelikult rohkem väga midagi rääkida, ei ole mõtet laurx'i panema hakata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2020 20:53:02 vasta tsitaadiga

Huvitav jah, et õun hüppas 1280x800 pealt 2560x1600 peale ja keegi ei nuta, et pole 16:9. Ostetakse letid tühjaks. Samuti hoiab õun iPad'i ekraani kõigeks muuks kui filmivahtimiseks palju mõistlikuma ülimalt antiikse 4:3 peal ja on edukas, kuigi konkurendid on vahepeal üritanud ka tahvlitel 16:9 trendi luua.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2020 10:43:58 vasta tsitaadiga

tsitaat:
16:10 ekraanidega läpakad on turul olemas
Ohoh, ma mõtlesin viimane 16:10 laiatarbekaup on 24' 1920*1200 monitorid. Linki?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004




sõnum 25.03.2020 11:01:59 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
tsitaat:
16:10 ekraanidega läpakad on turul olemas
Ohoh, ma mõtlesin viimane 16:10 laiatarbekaup on 24' 1920*1200 monitorid. Linki?


https://www.apple.com/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2020 11:23:20 vasta tsitaadiga

Dell XPS 13 on ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2020 12:31:20 vasta tsitaadiga

rex, kui sa nii arvad, siis pole sul õrna aimugi, kuidas neid tellitakse. Väga paljud koostebrändid kasutavad tegelikult samu ekraane just seepärast, et personaalsete näitajate järgi eritellimused oleks üüratult kallid ja nad ei püsiks oma toodetega konkurentsis.

Baeskades, sa ju lausa ise tsiteerisid äärtest rääkivat posti icon_rolleyes.gif ääred tulenevadki ju sellest, et iga toote jaoks ei ole valida sobivat ekraani, mis ulatuks äärest-ääreni. Jah, olemas on küll mudeliseeriaid, kuhu sobib ekraan paremini, kuid need on mõeldud teisele sihtgrupile, kooste on erinev, hinnaskaala on erinev jne.

Teisalt, ma töötan igapäevaselt paljude erinevate monitoridega, millele erinevad kuvasuhted ja kordan veel, kui ekraani füüsiline suurus ja pikslite arv on mõistlikus proportsioonis, siis pole kuvasuhe mainimist väärt teema. Loomulukult, kui osta läpakas, nagu see X230, mille 12.5" ekraanil tuleb 1366×768 piksliga hakkama saada, siis on seda ilmselgelt vähe, oleneata kuvasuhtest ja isegi uuena oli seda väga vähe. 1920x1080 ehk FHD on aga täiesti paras, pole mingit probleemi.

Pealegi, minu praktikas on paralleeltöö jaoks laiem ekraan igal juhul efektiivsem, sest võimaldab mitut akent kõrvuti lahti hoida ja see on kordades väärtuslikum, kui misiganes kivistunud arusaam ruudust.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2020 17:25:35 vasta tsitaadiga

eusa_wall.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2020 17:43:53 vasta tsitaadiga

... näen jah, et näed selle tegevusega palju vaeva, aga ehk oleks aeg kohaneda juba icon_lol.gif
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2020 17:58:42 vasta tsitaadiga

Anekdoot oli, kus eestlastele polnud põrgukatla juurde valvurit vaja. Ei hakka rääkima, kõik teavad. Digebeni, sa oled hetkel just nagu see jalgadest tagasi sikutaja, et jumala eest keegi massist välja ei sirutuks ja mingit eriarvamust avaldada ei üritaks. Äkki veel keegi Lenovost juhtub lugema, mis nad siis meist arvata võiks!? icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2020 21:31:57 vasta tsitaadiga

... üks asi on eriarvamus, kuid teine asi mitte mõista, kuidas reaalsuses asjad toimivad. Pelgalt mingit soovunelmat välja eldad siin teemas on väga mõttetu, kui sa isegi aru saad, et Lenovo seda sulle ei paku ...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2020 22:50:26 vasta tsitaadiga

Äkki peaks siis mõne muu tootja poole vaatama? Ega Lenovo ainus äriklassi masinate tootja pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2020 22:56:11 vasta tsitaadiga

Peab vist jah mäki võtma, sellele korralikud hinged installima ja windooza peale ajama. Otsin veel lahendusi, kuidas kliitor keset klaverit saada...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Lenovo [ThinkPad] mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 133, 134, 135 ... 155, 156, 157  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.