Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Nigeeria internetipetised said kergeusklikult 400 000 dollarit märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.11.2008 19:43:10 Nigeeria internetipetised said kergeusklikult 400 000 dollarit vasta tsitaadiga

link :: Novaator


Ilmselt kõik on saanud Nigeeriast pärit rämpskirju, kus palutakse abi hiigelpäranduse riigist väljatoimetamisel. Vähesed on sellistele meilidele reageerinud, kuid ühel ameeriklannalt õnnestus selle skeemi taha peitunud kurjategijatel välja meelitada 400 000 dollarit (ligi 5 miljonit krooni). See petmisjuhtum arvatakse olevat omataoliste seas rekord, kirjutas Novaatori vahendusel The Guardian.

USAs Oregoni osariigis medõena töötav Janella Spears hakkas petturitele raha saatma 2005. aastal, pärast seda, kui ta oli saanud meili, milles tõotati mitme miljoni dollari suurust pärandust kaugelt sugulaselt. Seejärel võtsid petturid Spearsiga korduvalt interneti teel ühendust, pakkudes märkimisväärset osalust 20,5 miljoni dollari suuruse rahasumma riigist väljatoimetamise eest.

„Uskusin, et see piirdub mõnesaja dollariga ja ma saan selle tagasi,“ ütles petta saanud naine ajakirjanikele.

Kuid summad aina kasvasid. Kahe aasta jooksul meelitasid petturid üle kandma ühekordseid summasid, mis küündisid kuni 14 000 dollarini. Lõpuks muutus asi naisel kinnisideeks ning ta kandis petturitele kokku üle üle 400 000 dollari. Selle raha saamiseks võttis ta oma maja peale laenu ning kulutas ära abikaasa poolt pensionipõlveks kogutud säästud.

Hoolimata sellest, et nii pangaametnikud, politsei kui ka FBI hoiatasid, et tegu on pettusega, jätkas naine raha saatmist. Isegi võltsitud e-kirjad Nigeeria presidendilt ja isegi George Bushilt ei suutnud naise silmi avada.

Naine püüdis uurida, miks kirjutab president mitteametlikult e-posti aadressilt. Vastuseks tuli, et presidendi arvutis on parajasti viirus.
Pettusskeem, mis on saanud Nigeeria kriminaalkoodeksi paragrahvi järgi koondnime 419 on üks levinumaid interneti pettusskeeme. Välja saadetakse miljoneid e-kirju, lootes, et keegi hakkab õnge.

Kuivõrd e-mailide saatmisega ei seostu eriti suuri kulutusi on säärane pettus ülimalt kasumlik.

California ülikooli teadlaste uuringu järgi tuli ühe toimiva kontakti saatmiseks saata 12,5 miljon e-kirja. Kuid suurte pettuste maht on miljardeid e-maile ning sellise pettusega on võimalik aastas teenida kuni kaks miljonit dollarit.

Kuigi enamasti jäävad ohvrid ilma väiksematest summadest ei ole Spearsi näide siiski ainulaadne.
Möödunud aastal tegeles Briti politsei samasuguse pettusskeemi lahendamisega, kus võltsitud tšekkide abil peteti välja miljon naela. Selle skeemi jäljed viisid välja Hollandisse ja Nigeeriasse.
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
3GHZ
HV kasutaja
3GHZ

liitunud: 29.02.2008




sõnum 14.11.2008 19:50:43 vasta tsitaadiga

Vabandust keele kasutuse eest, aga milline taun! icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
_________________
Eesti vanarahvatarkus: S*tu ruttu, karu tuleb! Kui ei s*tu, karu pureb!
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005




sõnum 14.11.2008 19:54:08 vasta tsitaadiga

ajuvaba =/
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006




sõnum 14.11.2008 21:21:55 vasta tsitaadiga

Tahtsin öelda, et "olny in america", kuid tegelikult on kergeusklikeid ja rahaahneid inimesi ju maailm täis. Ausalt öeldes sellest naisest küll kahju pole, kes peale hoiatusi ikka raha saatis. Ja kindlasti saadab ta ka edasi. Mcdonaldsikuningriigi haritus ruudus. Nigeeria "ärimeestest" on küll palju juttu olnud, kuid nagu suures plaanis midagi muutunud ju ei ole. Petsid nad 5-10 aastat tagasi, petavad täna ja kindlasti ka veel pikalt tulevikus. Kas Nigeeria valitsus ei taha/suuda midagi ette võtta, et oma riigi mainet pisutki parandada.Ja sellist massilist kuritegevust kontrollida. Kui paljasjalgsele saadetakse kümneid mobiile ja läptoppe postiga, kas siis see ei ärata kahtlust, kas nende legaalsust ei saa kontrollida? Või pangaarveid, rahavooge.Kujutan(või õigemini üritan ette kujutada)nende majanduslikust olukorrast tingitud korrupsiooni, kuid siiski minu hea ja rumal Eestlase süda tahab loota, et igast riigiasutusest ei saadeta miljoned petumeile välja,et ära elada. Kuid....see on vist vaid lootus.
Kommentaarid: 597 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
3GHZ
HV kasutaja
3GHZ

liitunud: 29.02.2008




sõnum 14.11.2008 22:20:26 vasta tsitaadiga

wfiles, a kust sa võtad et kurjategijad ISE on Nigeerias. Äkki on hoopis näiteks Venemaal.
_________________
Eesti vanarahvatarkus: S*tu ruttu, karu tuleb! Kui ei s*tu, karu pureb!
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006




sõnum 14.11.2008 22:26:20 vasta tsitaadiga

Ja enamus kaup palutakse saata Nigeeriasse. Milleks? Et DHL-i toetada? rofl.gif
Kommentaarid: 597 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
3GHZ
HV kasutaja
3GHZ

liitunud: 29.02.2008




sõnum 14.11.2008 22:27:01 vasta tsitaadiga

wfiles, aadress võib olla ka kuskile mujale.
_________________
Eesti vanarahvatarkus: S*tu ruttu, karu tuleb! Kui ei s*tu, karu pureb!
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006




sõnum 15.11.2008 00:34:54 vasta tsitaadiga

muidugi võib.
Kommentaarid: 597 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trap
HV vaatleja

liitunud: 13.05.2005




sõnum 15.11.2008 01:11:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Naine püüdis uurida, miks kirjutab president mitteametlikult e-posti aadressilt. Vastuseks tuli, et presidendi arvutis on parajasti viirus.


A'la ma ei saa enda panga kontolt raha saata, kuna minu arvutis on viirus, siis teen seda sõbra arvutist ja sõbra kontolt. Kogemata saatsin 500 krooni asemel 5000 krooni, palun tagasta minu arvele raha, kuna olen viirusest lahti saanud. Kuu aja pärast koputab inkasso ja annab teada, et olete võtnud SMS-laenu, summas 5000 krooni, aga koos intressidega võlgnete 10000 krooni. icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.11.2008 01:43:37 vasta tsitaadiga

Irw @ perekonnanimi:Spears icon_eek.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.11.2008 07:24:43 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Irw @ perekonnanimi:Spears icon_eek.gif
odad icon_neutral.gif
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006




sõnum 15.11.2008 15:01:50 vasta tsitaadiga

Britni Odad. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 597 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.11.2008 11:21:45 vasta tsitaadiga

Mnjah.. Ei meeldi petised/vargad jm. sellised loomad, aga paras neile lollakatele, kes tünga saavad icon_confused.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
3GHZ
HV kasutaja
3GHZ

liitunud: 29.02.2008




sõnum 16.11.2008 16:13:38 vasta tsitaadiga

Tanel, hea pilt. thumbs_up.gif
_________________
Eesti vanarahvatarkus: S*tu ruttu, karu tuleb! Kui ei s*tu, karu pureb!
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tige kala
HV veteran
tige kala

liitunud: 16.11.2004




sõnum 16.11.2008 16:34:32 vasta tsitaadiga

WOW medõel jääb aastas üle 100k dollari üle niisama igalepoole saatmiseks, tahaks kaaa Ameerikasse!!! icon_biggrin.gif
_________________

3D Portfolio
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.11.2008 20:17:41 vasta tsitaadiga

No ma ei saa aru kuidas on nii võimalik:S
_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Unholy
HV veteran
Unholy

liitunud: 13.05.2003




sõnum 17.11.2008 21:27:13 vasta tsitaadiga

tige kala kirjutas:
WOW medõel jääb aastas üle 100k dollari üle niisama igalepoole saatmiseks, tahaks kaaa Ameerikasse!!! icon_biggrin.gif


Enne nii idiootset postitust võiks 1. posti läbi lugeda. Ta võttis maja peale laenu ja kulutas ära abikaasa säästud.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2008 01:29:42 vasta tsitaadiga

lollidelt tulebki raha ära võtta
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2008 01:41:14 vasta tsitaadiga

Ei tea kuna vastupidine uudis tuleb " Nigeeria ahvidelt peteti välja 400k taala"
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 18.11.2008 01:54:41 vasta tsitaadiga

alliance kirjutas:
Ei tea kuna vastupidine uudis tuleb " Nigeeria ahvidelt peteti välja 400k taala"

ma lugesingi esimesel korral: "kuid ühel ameeriklannal õnnestus selle skeemi taha peitunud kurjategijatelt välja meelitada 400 000 dollarit (ligi 5 miljonit krooni)."
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2008 02:30:36 vasta tsitaadiga

kui nüüd ausalt ära rääkida, siis olen ka ühe sellise keisiga tegemist teinud. aga seda pigem huvi pärast. sel suvel kui puhkus ja rohkem aega oli, siis sai rämpspostist üks kiri leitud, et minu sugulasel Albert X-il (sama perekonnanimi mis minul, aga ma ei tea ühtegi Alberti) on Hollandi pangas 8 miljonit eurot (oli vist selline summa...) "kinni", kuna ta ise suri ära ja et meilikirjutaja on aus ja hoolitsev Hollandi panga töötaja, kes otsis eradektektiivi abil icon_eek.gif minu meiliaadressi üles (jah, meiliaadressi!) ja et ma võtaks kiiresti ühendust, vastasel juhul peale tähtaja kukkumist jääb kõik raha pangale... OK, mõtlesin, et lollitan seda eite siis veits icon_lol.gif oli puhukus ja oli ka aega/viitsimust kirjutada. esitles ta siis ennast Anna Tomlinson nime all, kes on ühe Hollandi panga töötaja ja et ta on praegu ise Londonis koolitusel... OK, küsisin, et mis ma siis tegema pean, et seda pappi kätte saada. andsin kohe oma kontonumbri, et näe, kanna siia Hansasse ja ma kanna sulle peale seda minuga seoses tekkinud kulud tagasi (eradektetiivid pole ju odavad teatavasti!). ahjaa... mingi notari kulud olid ka vist. aga ei see talle ei sobinud icon_lol.gif ok, mõtlesin, et ega ma ka ei saa siis halvem olla. kirjutasin vastu, et nii suuri rahaasju ma ei saa ikka meiliteel ajada (8 milli euri ju siiski!) ja et vajan mingit garantiid. kirjutasin veel, et ma helistasin sinna Hollandi panka, ja et nende väitel pole seal kunagi töötanud ega ka tööta Anna Tomlinsoni nimelist isikut ning et ilmselt on tegu netipettusega. ahjaa... põhiline, et e-mailid olid tal küll alati nii vormistatud, et esindatava firmanime all allkirjas ei olnud... selle ma mõtlesin muidugi ise välja, sest ei hakand sinna Hollandisse helistama. aga pangale saatsin hoiatuse küll, et nende firma nimel sellie asi praegu toimub icon_lol.gif OK, siis ta seal midagi vabandas ja saatis oma passikoopia, mis oli... noh... ei pea olema eriline kotkasilm, et arusaada, et tegu shopitud pildiga. ja millegipärast väljaantud Belgias... võibolla mõne kergeuskliku tõesti petaks ära. tähed oli veel eri kõrgustel kui sisse zoomida ja foto oli kuidagi liiga selge koopia jaoks. siis kirjutasin vastu, et ei tea, kuidagi kahtlane tundub see värk, et saame kokku! ok, siis ta andis oma Inglismaa telefoninumbri mulle. helistasin siis pullipärast sinna (mul telefonil 150.- EEK limiit peal anyway...), OK; mingi titt võttis vastu alati - no täitsa nagu imiku häälega oli. suht imelik, et kas lasi oma lapsel vastu võtta, lükkas tanki ja ise kuulas teise toruga vms pealt!? no ja katki see jäigi, siis ta rohkem ei viitsind muga jamada, kuna ma vist esitasin talle liiga tupikusse ajavaid küsimusi. mõni aeg tagasi postkasti puhastades lasin need kirjavahetused maha, seega pole kahjuks praegu neid "passikoopiaid" ja muud ette näidata. icon_biggrin.gif
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2008 07:30:04 vasta tsitaadiga

Yhest näost näkku petuskeemist, mingi rändaja blogist..
http://www.rebaseonu.net/go/aafrika/p/yhe_skammi_anatoomia/

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mehaanic
Aeg Maha 2a
mehaanic

liitunud: 22.02.2004




sõnum 19.11.2008 20:46:27 vasta tsitaadiga

"ühelt" mitte "ühel" nagu pealkirjas on
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ragnar7474
HV veteran

liitunud: 14.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.11.2008 23:47:31 vasta tsitaadiga

Kedagi see fakt ei hirmutagi, et sellise mõistusega inimene on pädev arst icon_rolleyes.gif ?
_________________
O: Kaevurikraami - Toiteplokid, riserid, emaplaadid, FAN controllerid jms
O/M: NVIDIA 10xx 20xx 30xx videokaarte.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
recent
HV veteran
recent

liitunud: 12.01.2004




sõnum 27.11.2008 01:45:26 vasta tsitaadiga

See on ikka väga veider icon_neutral.gif
Kuidas üldse suuta siukestele asjadele vastata
ja korduvalt midagi saata..
ja kui näed et midagi vastu ei tule, crazy.. tahaks Log'i näha mailidest icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Nigeeria internetipetised said kergeusklikult 400 000 dollarit mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.