Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 188, 189, 190  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 19.04.2024 10:59:05 vasta tsitaadiga

Räägi või hiina keeles, kui pead süsteemile pidevalt sisendit andma, pole tegemist automaatikaga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2024 11:15:46 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Hollow kirjutas:
See alexa, siri ja teab veel kellega ingliskeeles rääkimine (eriti üksi kodus olles) on nagu kaasaegne skisofreenia vorm. Kuni need kõneabilised eesti keeles kõnelema ei hakka on see siinmaal ikka pigem üksikute “haigete” pärusmaa.
thumbs_up.gif
Eks see keeleteema üldse laiem teema, kus riiklik keelepoliitika tegeleb "eesti keele ja kultuuri kaitse" sildi alla peamiselt vene keele välja juurimisega ja vene keelsete kottimisega, samal ajal meie noorem generatsioon eelistab võõrkeelseid nutiseadmeid isegi siis kui on valida ka eesti keelse kasutajaliidesega variante (Iphone'd, kus Apple aastakümneid eesti keelt ignoreerib, on kasutajate hulgas populaarne ja müüduim bränd) ning noorte igapäeva keelekasutus on juba täna inglise-eesti segakeel. Miks keeleamet inglise keele vohamist ei käsitle eesti keele kaitsmise võtmes, on teadmata. Küll kunagi käis kuskilt läbi, kuidas eesti keele asendumine inglise keelega pidada olema "keele loomulik areng" - iga keel pidavat ajas muutuma, arenema, ning suurematest keeltest sõnavara laenamine olla arengu loomulik osa. Lühidalt vene keele levik/laenud on "oht" aga inglise keele levik "areng"..
Nii, et võta nüüd kinni, kas need kellele meeldib oma igapäeva ka kodustes toimetustes/keelena eelistada inglise keelt, on tegelikult ajast ees pioneerid ja need kes eesti keelt ootavad, tagurlased, stagnandid ja ei saa tervikuna arengust ja maailma asjadest aru icon_biggrin.gif


ot:
Võtan omaks, olen selle haiguse lõppfaasis, töö ja ettevõte on ka puhtalt inglisekeelne, 0 tolerants eestikeelsele menüüle (ei suuda sealt mitte midagi üles leida), sassis sõnakasutus. Alexa ka vahelduva eduga kasutuses icon_lol.gif Filoloog ei ole, seega midagi paremaks enam ei lähe ka.


Markos kirjutas:
Häälkäsklused on pilv, me ei ehita omale automaatikat pilvest sõltuvaks, see võib täiendada, aga, kui kõik nagunii toimib, siis pole sellel, ega ka ekraanidel mitte mingisugust mõtet sellest ju jutt käesoleval hetkel käibki. Küte toimib automaatselt (käsitsi pole vaja midagi kruttida), valgustus toimib automaatselt, läheb väljas hämaraks, hakkavad tuled ise süttima ja kustuma vastavalt sellele, kus inimesed viibivad, mitte midagi ei ole vaja käsitsi teha. Õhtul kustuvad tuled automaatselt ära, kui inimesed magama lähevad. Mul on üle elamise 36+ erinevat sensorit, mille pealt tulevate andmete põhjal saab pmst kõike automatiseerida. Praktika näitab ka, et, kui on mingid kohad, kus on vaja midagi vajutada siis äpp vs nupp, pigem nupp.


Sellega ma olen nõus, et põhiline (ainukene) juhtismisviis ei tohiks olla häälkäsklus. Olgu ta siis pilv või local. Enam ka 100% ei saa väita, et häälkäsklus on pilv. HA enda voice assistant on local aga support tundub veel ainult DIY seadmetel olema. LLM'e saab juba ka lokaalselt hostida, seega veel ootaks mõned liidestused ja kommertsseadmed ära. Asjadel peab mingi sisekujunduslik ilu ka olema, nagu Alexa.

Markos kirjutas:
Öösel üle maja karjumine "lights off" ei kõla ka just suurepäraselt.


Alexale ei pea nt üldse karjuma (kui ta nt igas toas on). Sosistades öeldes vastab Alexa ka sosistades thumbs_up.gif

Markos kirjutas:
Mul on üle elamise 36+ erinevat sensorit, mille pealt tulevate andmete põhjal saab pmst kõike automatiseerida. Praktika näitab ka, et, kui on mingid kohad, kus on vaja midagi vajutada siis äpp vs nupp, pigem nupp.


Kuidas sa nt mitmeastmelisi tulesid lahendad automaatselt? Lux anduri abil?


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2024 11:43:31 vasta tsitaadiga

Nutikodu lahendus ei tähenda mitte seda, et kõik asjad mis sa sinna kylge paned on ja peavad olema ainult automaatselt. Ma arvan, et me oleme sellest ajast välja kasvanud kus üks seade ongi täpselt üheks tegevuseks kasutatav… nagu sony walkmann kassett pleier. Ei saa salvestada, ei saa tagasi kerida ainult mahamängimine ja edasi kerimine.

Kasvõi mingi erinev meeleoluvalgus see nutikas aparaat ei saa ja ei saa kunagi saama sinu meeleolust arusaama ilma, et sa talle mingi sisendi annaks sihilikult.
Lisaks iga automatsioon ppeaks omama mingit võimalust mehaaniliselt sekkuda, et parameetrit muuta. Toa temperatuuri reguleerib ta välis ja sise tempi vaadates, niiskust mõõtes ja inimeste arvu toas arvestades koos ventilatsiooni eripäradega… aga sa teed ühe ägeda konjaki või kanepi õhtu sõpradega ja see etteseadistatud toa sisekliima osutub sellel päeval sobimatuks…liiga palav…või jääd haigeks… ja siis on liiga külm… või on keskkõrvapõletik… ja sa pead õhu liigutamist toas piirama sest vastaseljuhul piinled kogu selle aja. Alati on võimalus olukordadeks kus see reeglipärane automatsioon ei ole sellesse hetkesse pädev. Tuleb kauge sõber perega kylla aga nende väike laps on harjunud veidi kõrgema/madalama temperatuuriga… sul on valida kas nad minema saata või muuta külalistetoa temperatuuri.

Nutikodu ei ole selleks, et kõike automaatseks muuta vaid selleks, et elu lihtsamaks muuta. Kui automatsioon mingis olukorras ei muuda asja lihtsamaks, siis peab selle kuidagi mugavalt override’ma

_________________
Müüa: Fibaro HomeCenter 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 19.04.2024 11:53:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kuidas sa nt mitmeastmelisi tulesid lahendad automaatselt? Lux anduri abil?


Mitmeastmelisi ? Ma ei saa hetkel aru, mida sa selle all mõtled, aga jahh, mul on nii väline, kui ka sisemised lux andurid (IR anduri koosseisus), mille pealt ma teen otsuseid ühe või teise ruumi valgustuse osas. Enamus valgusteid on dimmerdatavad, seega puhas fantaasiaküsimus, mida nendega ette võtta ja on ka vastavad scened olemas. Ma mitte kunagi ei dimmerda midagi käsitsi, vajadus puudub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2024 11:57:22 vasta tsitaadiga

Vannitoa valgus käis sul vist kellaaja järgi kui ma õigesti mäletan? Et öösel on hämaram? Aga kui kell 2 öösel peolt tulla ja naine soovib meiki eemaldada kas siis saab ikka käsitsi ka täisvalguse panna? Nupp ikka on selleks ma loodan.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2024 12:01:41 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Kuidas sa nt mitmeastmelisi tulesid lahendad automaatselt? Lux anduri abil?


Mitmeastmelisi ? Ma ei saa hetkel aru, mida sa selle all mõtled, aga jahh, mul on nii väline, kui ka sisemised lux andurid (IR anduri koosseisus), mille pealt ma teen otsuseid ühe või teise ruumi valgustuse osas. Enamus valgusteid on dimmerdatavad, seega puhas fantaasiaküsimus, mida nendega ette võtta ja on ka vastavad scened olemas. Ma mitte kunagi ei dimmerda midagi käsitsi, vajadus puudub.


Mitmeastmeline ilmselt väga vale termin. Võib vaadata nii, et kui on 1 lamp aga mitu lülitit või on hoopis mitu valgustit ühe ala peale. Aga ma nüüd saan aru, et selle järgi puudub üldse vajadus kui kõik on dimmerdatav, sest siis lükkad kõikvõimalikud pirnid taha ja dimmid luxi järgi?


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 19.04.2024 12:20:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Vannitoa valgus käis sul vist kellaaja järgi kui ma õigesti mäletan? Et öösel on hämaram? Aga kui kell 2 öösel peolt tulla ja naine soovib meiki eemaldada kas siis saab ikka käsitsi ka täisvalguse panna? Nupp ikka on selleks ma loodan.


SPA's on kogaeg täisvalgus, seal pole dimmereid mõtet kasutada. WC'des on öösel jah hämaram ja seal keegi meiki ei eemdalda. Täivalguse saab panna äpist, lüliteid on vajadusepõhiselt väga vähestes kohtades. Selline use case on täiesti olemas, koridoris, kus muidu on kolm erinevat scenet valgustugevuse osas, on üks 80% selline, mis aktiveerub just lülitit vajutades. See valgus süttib ka liikumise peale, kui väljas on hämar ja muud timgimused ka täidetud, aga siis 30% peale, ja ööreziim on 1%.

tsitaat:
Mitmeastmeline ilmselt väga vale termin. Võib vaadata nii, et kui on 1 lamp aga mitu lülitit või on hoopis mitu valgustit ühe ala peale. Aga ma nüüd saan aru, et selle järgi puudub üldse vajadus kui kõik on dimmerdatav, sest siis lükkad kõikvõimalikud pirnid taha ja dimmid luxi järgi?


Sa võid ju programmeerida lõputult sõltuvusi, niipalju, kui fantaasia lubab. Mul on näiteks elutoa põrandalamp osaliselt meeleoluvalgusega ja sõltub elutoa laevalgusest nagu slave. Kui laevalgus on sees, lülitub meeleoluvalgus ka sisee ja vice versa, kui sa meeleolu ei taha, lükkad eraldi laual olevast puldist välja jne. Enemasti seda vaja ei ole, sest automaatikaga scenetud asjad ongi igapäevane vajadus. Sellist asja ei ole, et ma mingit valgustit luxi väärtuse järgi osaliselt dimmin, see on mõttetus. Kui lux langeb alla teatud piiri, siis läheb valgusti põlema nagu vaja ja kustub, kui lux ületab ülemise piiri. Alumise ja ülemise piir ei ole üks ja seesama number, et vältida tihedat sisse-välja plõksimist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2024 12:35:50 vasta tsitaadiga

Mul on nt elutoas 2 suurt laelampi. Ühel 6 pirni ja teisel 7 pirni. Mõlemal 2 lülitit (tsooni?). Fantaasia hetkel ei kujuta ette kuidas sellist asja automatiseerida. Kontorist veel enam vähem saaks aru (laevalgusti, mis on disain rohkem kui funktsionaalsus ja ledriba, mis siis reaalse valguse annab), et defineeriks ära tööaja, millal ledriba sisse paneks... aga kui hakkaks kapist midagi otsima, siis peaks ka ledriba järgi panema, seega peaks siis kapiustele ka magnetsensorid panema.

Kuna sul on neid sensoreid palju, siis ma üritan aru saada kui detailseks minema peab.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 19.04.2024 13:35:06 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Mul on nt elutoas 2 suurt laelampi. Ühel 6 pirni ja teisel 7 pirni. Mõlemal 2 lülitit (tsooni?). Fantaasia hetkel ei kujuta ette kuidas sellist asja automatiseerida. Kontorist veel enam vähem saaks aru (laevalgusti, mis on disain rohkem kui funktsionaalsus ja ledriba, mis siis reaalse valguse annab), et defineeriks ära tööaja, millal ledriba sisse paneks... aga kui hakkaks kapist midagi otsima, siis peaks ka ledriba järgi panema, seega peaks siis kapiustele ka magnetsensorid panema.

Kuna sul on neid sensoreid palju, siis ma üritan aru saada kui detailseks minema peab.


No tsoonid, ehk lülitid saad releedega/dimmeritega juhitavaks muuta, edasine on juba fantaasia küsimus. Pead teostama analüüsi, mis hetkedel on sul vaja ühte ja millal mõlemat tsooni, vastavalt sellele leiutad ka sisendi. Mul näiteks on elutoa laelambil ni, et kui puldist sisse vajutada, siis on 100%, aga kui siis telekas tööle panna, dimmerdab 30% peale. Kui telekas juba töötab, siis dimmerdamist ei toimu, sest tõenäoliselt sellise case puhul on sul valgust rohkem vaja. Kui mingil põhjusel kumbki variant ei sobi, siis puldist saab kõike overrideda.

tsitaat:
Kuna sul on neid sensoreid palju, siis ma üritan aru saada kui detailseks minema peab.


Põhiküsimus on alati see, millist probleemi sa lahendama asud ja sealt tulevad ka vahendid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2024 15:20:35 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Mul on nt elutoas 2 suurt laelampi. Ühel 6 pirni ja teisel 7 pirni. Mõlemal 2 lülitit (tsooni?). Fantaasia hetkel ei kujuta ette kuidas sellist asja automatiseerida. Kontorist veel enam vähem saaks aru (laevalgusti, mis on disain rohkem kui funktsionaalsus ja ledriba, mis siis reaalse valguse annab), et defineeriks ära tööaja, millal ledriba sisse paneks... aga kui hakkaks kapist midagi otsima, siis peaks ka ledriba järgi panema, seega peaks siis kapiustele ka magnetsensorid panema.

Kuna sul on neid sensoreid palju, siis ma üritan aru saada kui detailseks minema peab.


Ma lahendasin selle “sama tuba, mitu tsooni” ära Aqara FP2 presence sensoriga. Mingid lambid syttivad siis kui teatud kindlas asukohas tuvastatakse inimene
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2024 18:47:03 vasta tsitaadiga

Aqara FP2 on ka mõttes olnud aga tundub, et sellele offline integratsiooni lõpuks ei tulnudki. Ootan kuni Apollo Air-1'd kohale tulevad, siis vaatan kuidas see tootja tundub. Leidsin neilt ka mmWave sensori (https://apolloautomation.com/products/mtr-1). See tundub ka suht asjalik ja väga hea hinnaga ning mis kõige parem, pole cloudi.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2024 19:23:31 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Aqara FP2 on ka mõttes olnud aga tundub, et sellele offline integratsiooni lõpuks ei tulnudki. Ootan kuni Apollo Air-1'd kohale tulevad, siis vaatan kuidas see tootja tundub. Leidsin neilt ka mmWave sensori (https://apolloautomation.com/products/mtr-1). See tundub ka suht asjalik ja väga hea hinnaga ning mis kõige parem, pole cloudi.

Mismõttes? Kuna tegu on HomeKit sertifitseeritud seadmega, siis selle eeltingimus on, et see on offlines töötav.

Edit: täpsustus, eeltingimus HomeKit seadmeks on, et ta töötab ainult lokaalselt ja ei saada andmeid võrgust välja. Lokaalne ühendus peab muidugi toimima
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2024 19:46:29 vasta tsitaadiga

HomeKitist ei tea midagi, pole ühtegi HomeKit seadet.
Jäi see teema silma: https://community.home-assistant.io/t/integrating-aqara-fp2-presence-sensor-directly-into-home-assistant/660018


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2024 21:24:01 vasta tsitaadiga

No selleks, et see lisada HA’sse on vaja kasutada HomeKit integratsiooni. Tõsi, seadme seadistamiseks pead kasutama Aqara oma tarkvara pärast võid selle äppi nahh saata
Manus

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2024 00:31:49 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Mul on nt elutoas 2 suurt laelampi. Ühel 6 pirni ja teisel 7 pirni. Mõlemal 2 lülitit (tsooni?). Fantaasia hetkel ei kujuta ette kuidas sellist asja automatiseerida. Kontorist veel enam vähem saaks aru (laevalgusti, mis on disain rohkem kui funktsionaalsus ja ledriba, mis siis reaalse valguse annab), et defineeriks ära tööaja, millal ledriba sisse paneks... aga kui hakkaks kapist midagi otsima, siis peaks ka ledriba järgi panema, seega peaks siis kapiustele ka magnetsensorid panema.

Kuna sul on neid sensoreid palju, siis ma üritan aru saada kui detailseks minema peab.

Vahetad kõik pirnid dimmerdatavate pirnide vastu (soovitavalt Philips, kuna see on ainuke tootja, kelle pirnud töötavad ka 5a pärast 99%) ja lüliti taha paned Fibaro Dimmer2 või Shelly Dimmer2 näiteks. Seejärel teed valgustuse kohta stseenid ja vastavalt liikumisandurile või kellaajale lülitad soovitud stseene. Näiteks, kui andur tuvastab liikumise kell 00:00-06:00, siis lülitub valgusti 5% heledusega, et ei pimestaks.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2024 01:17:58 vasta tsitaadiga

Kuna ma ei ole nõus alla 95CRI’ga pirne kasutama, siis tegelikuses dimmerdatavaid ja kõrge CRI’ga pirne vägapalju valida ei ole. Philipsil oli vist üks mudel, Osramil on terve seeria küll olemas.

Samas ma katsetamiseks ostsin mingi aeg IKEA Zigbee pirnid, nad ei ole küll läbi dimmeri dimmerdatavad aga kui sul on nutikas lyliti, siis saab seda kasutada sceeni käivitamiseks ja kasutada pirni enda integratsiooni dimmerdamiseks (lisaks veel soojast valgest külma valgeni seadistamine) ja reaalselt mõõdetud CRI on 96, siis see annab päris hea paindlikuse. Lisaks saab ta seadistada, et kui tava lylitist voolu maha võtad ja tagasi sisse lylitad, siis ta lülitab ka pirni põlema… juhuks kui nutikodu keskseade on maas ja sceene ei käivita… seega ei jää sa ka pimedasse kui Home Assistant käpuli käib.

Muidugi Ikea pirnid on hinnapoolest umbes sama kallid kui Osramid, Philipsi kõrge CRI’ga dimmerdatavad pirnid on aga märgatavalt kallimad ja kui sul on vaja näiteks E14 sokliga, küünlakujulist ja läbipaistva klaasiga, kõrge CRI’ga dimmerdatavat pirni, siis kahaneb su valik väga väikeseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2024 01:25:19 vasta tsitaadiga

Pirnid ja lülitid on juba viimased paar aastat tagasi vahetatud (huvitaval kombel ma ka philipsi leidnud). Valguse automatsioonideks on jäänud ainult WC, tehnoruum, koridor. Teistes kohtades pole sisuliselt kellaaja või liikumisanduriga midagi teha (olgugi, et mul on profesionaalsed valvesüsteemi liikumisandurid ümber ehitatud). Ääriveeri mmWave lisamisega saaks ala kontori lahendatud. Igal juhul elutuppa ja magamistubadesse jääb piirsituatsioone liiga palju, mida automaatselt hallata. Rohkem on point selles, et palju Markos'e "ma ei puutu lüliteid" story's on ilukirjandust.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.04.2024 10:36:46 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Pirnid ja lülitid on juba viimased paar aastat tagasi vahetatud (huvitaval kombel ma ka philipsi leidnud). Valguse automatsioonideks on jäänud ainult WC, tehnoruum, koridor. Teistes kohtades pole sisuliselt kellaaja või liikumisanduriga midagi teha (olgugi, et mul on profesionaalsed valvesüsteemi liikumisandurid ümber ehitatud). Ääriveeri mmWave lisamisega saaks ala kontori lahendatud. Igal juhul elutuppa ja magamistubadesse jääb piirsituatsioone liiga palju, mida automaatselt hallata. Rohkem on point selles, et palju Markos'e "ma ei puutu lüliteid" story's on ilukirjandust.


Seal, kus toimub aktiivne elu, on mul kõik automaatseks tehtud. Magamistoad on väike erand, kuigi "master bedroomis" on ka see tehtud. Valmidus on igal pool, st kõikjal on nutivalgustus ja lülitid. Füüsilisi vanamoelisi lüliteid on mul majapeale üldse kokku mingi 4tk ja need on peamiselt avariivalguse jaoks ja kohtades, kus kunagi mingit automaatikat rakendada ei ole mõtet.

tsitaat:
Samas ma katsetamiseks ostsin mingi aeg IKEA Zigbee pirnid


Mul on kasutusel 11 GU10't ja 6 E27 Ikeat. Töötavad kenasti, vahel harva kukub mõni võrgust välja, aga selle saab hõlpsasti tagasi. Mujal kasutan olenevalt vajadusest, kas fibaro dimmereid või siis aqara double switche. Dimmerid ja switchd on kas valgusti juures või pööningul, lülitid on minema visatud, otsad wagodega kokku pandud ja ilus Tenuxi klaaspaneel peal. Mulle need no neutral asjad ei istu, seetõttu ei ole hakanud dimmereid ja releesi pesadesse toppima ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




see post läheb kustutamisele sõnum 20.04.2024 21:21:55 vasta tsitaadiga

ot:
RassK, kui Sul Netatmost midagi üle hakkab jääma ja müüa plaanid, siis kirjuta palun. Ega tuuleandurit pole juhuslikult mis üle jääb?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

see post läheb kustutamisele sõnum 20.04.2024 21:29:54 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
ot:
RassK, kui Sul Netatmost midagi üle hakkab jääma ja müüa plaanid, siis kirjuta palun. Ega tuuleandurit pole juhuslikult mis üle jääb?


Esmalt läheb indoor vahetusse, 2 weather stationit jäävad viimasteks.
Lõpuks peaks jah terve komplekt üle jääma koos tuule ja vihmaanduriga.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




see post läheb kustutamisele sõnum 20.04.2024 22:43:23 vasta tsitaadiga

Anna siis teada palun kui vihm ja tuul üle jäävad lõpuks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.04.2024 00:09:41 vasta tsitaadiga

Hollow kirjutas:
Kuna ma ei ole nõus alla 95CRI’ga pirne kasutama, siis tegelikuses dimmerdatavaid ja kõrge CRI’ga pirne vägapalju valida ei ole. Philipsil oli vist üks mudel, Osramil on terve seeria küll olemas.

Samas ma katsetamiseks ostsin mingi aeg IKEA Zigbee pirnid, nad ei ole küll läbi dimmeri dimmerdatavad aga kui sul on nutikas lyliti, siis saab seda kasutada sceeni käivitamiseks ja kasutada pirni enda integratsiooni dimmerdamiseks (lisaks veel soojast valgest külma valgeni seadistamine) ja reaalselt mõõdetud CRI on 96, siis see annab päris hea paindlikuse. Lisaks saab ta seadistada, et kui tava lylitist voolu maha võtad ja tagasi sisse lylitad, siis ta lülitab ka pirni põlema… juhuks kui nutikodu keskseade on maas ja sceene ei käivita… seega ei jää sa ka pimedasse kui Home Assistant käpuli käib.

Muidugi Ikea pirnid on hinnapoolest umbes sama kallid kui Osramid, Philipsi kõrge CRI’ga dimmerdatavad pirnid on aga märgatavalt kallimad ja kui sul on vaja näiteks E14 sokliga, küünlakujulist ja läbipaistva klaasiga, kõrge CRI’ga dimmerdatavat pirni, siis kahaneb su valik väga väikeseks.

CRI teema on päris huvitav, peaks enda lambid üle vaatama.

Philipsil on huvitavaid tooteid:
Dubai Lamp eritellimusel tehtud üliefektiivne ja vastupidav pirn
Ultra Definition
Ultra Efficient 1W=200lm, sellist pirni ei tasugi välja lülitada, kuna tarbib aastas 24h x 365p /1000=8,76kW ja hinnaga 0,1€/kW on see alla 1€ aastas.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
triu
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 23.04.2024 10:15:59 vasta tsitaadiga

Alguses olid vist jah araablastele tehtud, aga nüüd võid juba pärid tükk aega ka meilt neid 200lm/w osta. Näiteks ühes kohalikus netipoes (reaalselt ostetavad- olen proovinud):

Philips LED pirn Ultra Efficient LED E14 4000K 485lm Philips LED pirn Ultra Efficient LED E14 4000K 485lm
Valgusvõimsus 485 lm; Hele toon 4000 K külm valge; Tarbib ainult 2,3 W elektrit; Kasutusaeg 50 000 tundi; Pole hämardatav
OstaOSTA
- 0 +
Hind: 12.75 € | Laos (5-6 tööpäeva)
Võrdle Võrdle

Energiaklass A ehk 50-60% säästlikum kui tavaline LED pirn


Philips LED pirn Ultra Efficient LED E27 4000K 485lm
Philips LED pirn Ultra Efficient LED E27 4000K 485lm
Valgusvõimsus 485 lm; Hele toon 4000 K külm valge; Tarbib ainult 2,3 W elektrit; Kasutusaeg 50 000 tundi; Pole hämardatav
OstaOSTA
- 0 +
Hind: 10.25 € | Laos (5-6 tööpäeva)
Võrdle Võrdle

Energiaklass A ehk 50-60% säästlikum kui tavaline LED pirn


VR53 kirjutas:
Hollow kirjutas:
Kuna ma ei ole nõus alla 95CRI’ga pirne kasutama, siis tegelikuses dimmerdatavaid ja kõrge CRI’ga pirne vägapalju valida ei ole. Philipsil oli vist üks mudel, Osramil on terve seeria küll olemas.

Samas ma katsetamiseks ostsin mingi aeg IKEA Zigbee pirnid, nad ei ole küll läbi dimmeri dimmerdatavad aga kui sul on nutikas lyliti, siis saab seda kasutada sceeni käivitamiseks ja kasutada pirni enda integratsiooni dimmerdamiseks (lisaks veel soojast valgest külma valgeni seadistamine) ja reaalselt mõõdetud CRI on 96, siis see annab päris hea paindlikuse. Lisaks saab ta seadistada, et kui tava lylitist voolu maha võtad ja tagasi sisse lylitad, siis ta lülitab ka pirni põlema… juhuks kui nutikodu keskseade on maas ja sceene ei käivita… seega ei jää sa ka pimedasse kui Home Assistant käpuli käib.

Muidugi Ikea pirnid on hinnapoolest umbes sama kallid kui Osramid, Philipsi kõrge CRI’ga dimmerdatavad pirnid on aga märgatavalt kallimad ja kui sul on vaja näiteks E14 sokliga, küünlakujulist ja läbipaistva klaasiga, kõrge CRI’ga dimmerdatavat pirni, siis kahaneb su valik väga väikeseks.

CRI teema on päris huvitav, peaks enda lambid üle vaatama.

Philipsil on huvitavaid tooteid:
Dubai Lamp eritellimusel tehtud üliefektiivne ja vastupidav pirn
Ultra Definition
Ultra Efficient 1W=200lm, sellist pirni ei tasugi välja lülitada, kuna tarbib aastas 24h x 365p /1000=8,76kW ja hinnaga 0,1€/kW on see alla 1€ aastas.

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 23.04.2024 10:31:34 vasta tsitaadiga

triu kirjutas:
Alguses olid vist jah araablastele tehtud, aga nüüd võid juba pärid tükk aega ka meilt neid 200lm/w osta. Näiteks ühes kohalikus netipoes (reaalselt ostetavad- olen proovinud):

Philips LED pirn Ultra Efficient LED E14 4000K 485lm Philips LED pirn Ultra Efficient LED E14 4000K 485lm
Valgusvõimsus 485 lm; Hele toon 4000 K külm valge; Tarbib ainult 2,3 W elektrit; Kasutusaeg 50 000 tundi; Pole hämardatav

See kasutusaeg on tõenäoliselt laest võetud ja puudutab LEDi osa. Aga tavaliselt lähevad tuksi kondensaatorid ja tüüpiliselt 1-2 aasta jooksul. Garantii alla tõenäoliselt ei lähe peale 2 aastat ja siis on juba selle tüübi asemel uus asendusmudel müügis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.04.2024 13:52:39 vasta tsitaadiga

triu kirjutas:
Alguses olid vist jah araablastele tehtud, aga nüüd võid juba pärid tükk aega ka meilt neid 200lm/w osta. Näiteks ühes kohalikus netipoes (reaalselt ostetavad- olen proovinud):

Need pole päris samad, elektroonika osa on palju nigelam. Dubai versioonil on palju elektroonikat dubleeritud ja veel muid töökindlamaks muutvaid komponente (link lammutamies kohta minu eelmises postis)

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 188, 189, 190  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.