Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 101, 102, 103 ... 187, 188, 189  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2020 12:40:24 vasta tsitaadiga

Ehituse ABC-s on alepäevade ajal sonoffi asjad ilusa hiinaga. Basic 6.74, otseseina pesa 14.69, letis olemas thumbs_up.gif https://www.ehituseabc.ee/ee/search?q=sonoff
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PTC
HV vaatleja

liitunud: 27.03.2003




sõnum 13.09.2020 18:48:46 vasta tsitaadiga

keegi selle sonoff'ga on kokku puutunud? nimelt vaja x10 baasil tehtud välivalgustuse lülitused miski muu lahenduse vastu vahetada (x10 ei tööta hästi ja mooduleid pole enam saada). nimelt kas sonoff lüliti mini'ga on võimalik lülitussignaal saata mõnda teise sonoff'i seadmesse?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.09.2020 21:15:23 vasta tsitaadiga

Jah, igast trikke on võimalik sellega teha. Vingema tarkuse jaoks muidugi mõistlik Tasmota selga ajada. Saab täitsa nii, et see seinalüliti sisend on täiesti eraldatud sisemisest releest ja käsu peale aktiveerub hoopis teine seade kusagil mujal. Võimalik, et saab puhtalt lülitite enditega nii, kindlasti saab välise keskjaamaga (näiteks Home Assistant).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
k8heksa
HV vaatleja

liitunud: 28.07.2020




sõnum 13.09.2020 23:06:28 vasta tsitaadiga

Kus Eestisse saab parima hinnaga Smartthings Hub V3 ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 14.09.2020 10:54:47 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Ma seda arvan jah, et lisad viivad hinna samale tasemele, või kõrgemalegi.
Muidugi, Netatmo magamis ja elutoas + Fibaro või muu keskus, teevad sama välja kokkuvõttes.


Ei sa saad valesti aru - Airobot on paketeeritud juba standardis paari lisa-anduriga mida teistel nö hinnas sees ei ole. Kui paned näiteks komfovendile CO2 anduri ja niiskusanduri külge, tuleb hind sarnane Airobotile ning teeb täpselt sama asja - jälgib niiskust ja co2 ning juhib kiiruseid vastavalt sellele. Ei ole vaja netatmot või Fibarot sinna valemisse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 14.09.2020 12:01:25 vasta tsitaadiga

PTC kirjutas:
keegi selle sonoff'ga on kokku puutunud? nimelt vaja x10 baasil tehtud välivalgustuse lülitused miski muu lahenduse vastu vahetada (x10 ei tööta hästi ja mooduleid pole enam saada). nimelt kas sonoff lüliti mini'ga on võimalik lülitussignaal saata mõnda teise sonoff'i seadmesse?


Jah, on ikka võimalik. Kui Tasmotat kasutad, siis saad otse sonoffilt sonoffile käskluseid saata. Originaalpüsivara puhul käib loogika läbi Hiina pilve.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.09.2020 12:06:12 vasta tsitaadiga

Lauri_s, väga hea info. Mul ka komfovent, too aeg kui korterit ehitati oli airobot veel lapsekingades ja ei saanud kuidagi ühilduma. Mul oli justnimelt koos kubuga varianti vaja. Kas sul on kontakte, kes komfovendile hiljem neid andureid juurde poogiks ?
Olen just ise ping2 mooduli paigaldamise faasis. Vähemalt jooniste järgi tundub, et sellega saab ise hakkama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 14.09.2020 12:36:38 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
jägaja kirjutas:
Ma seda arvan jah, et lisad viivad hinna samale tasemele, või kõrgemalegi.
Muidugi, Netatmo magamis ja elutoas + Fibaro või muu keskus, teevad sama välja kokkuvõttes.


Ei sa saad valesti aru - Airobot on paketeeritud juba standardis paari lisa-anduriga mida teistel nö hinnas sees ei ole. Kui paned näiteks komfovendile CO2 anduri ja niiskusanduri külge, tuleb hind sarnane Airobotile ning teeb täpselt sama asja - jälgib niiskust ja co2 ning juhib kiiruseid vastavalt sellele. Ei ole vaja netatmot või Fibarot sinna valemisse.


ma sain just õigesti aru, olen sinu kirjeldatuga nõus icon_wink.gif . Lihtsalt minu arvamus oli, et kuna näiteks sul on juba kodus nn. soodsam ja ilma lisaanduriteta ventseade, siis olemasolevate targa kodu lahendustega saad ka oma mitte just eriti nutika vent. seadme nutikamaks teha, ehk et vent töötab vastavalt ümbritsevat õhukvaliteeti monitoorides, mitte lihtsalt nädalapäevakalendri järgi.


Kui aga on Airoboti sarnane isemõtlev, tark vent. seade siis sellel pole enam vaja seda targa kodu keskust muuks, kui et sul on kõik HVAC seadmed ühest kohast hallatavad ja monitooritavad.
Sestap ka oleks see Modbus integreerimine Fibaroga tervitatav.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cuprum
HV vaatleja

liitunud: 29.12.2002




sõnum 14.09.2020 18:29:58 vasta tsitaadiga

k8heksa kirjutas:
Kus Eestisse saab parima hinnaga Smartthings Hub V3 ?

Vaata Frog.ee lehele. Kui Helsingi kauge pole, siis ka Verkkokauppa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
John Smith
HV veteran

liitunud: 04.11.2001




sõnum 14.09.2020 20:21:01 vasta tsitaadiga

Kas HOMEY toimib mingi vidinaga AINULT sel juhul kui vastava vidina jaoks on app olemas? Smartthings on küllaltki palju vidinaid mis toimivad nö universaalsete handleritega.
_________________
Kui te panete midagi mällu, jätke meelde, kuhu te panete.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2020 10:49:27 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Ma endale panin natuke edevamad (mis kuvavad reaalset ruumi temperatuuri, jne), aga scheduleerida pole seal tõesti midagi... icon_wink.gif


Kas näitavad täpselt ka? Olen kuuld/lugend kuskilt, et lähevad soojaks ja valetavad õhku soojemaks. Millised panid? Kas need edastavad seda tempi ka kuhugi?

---

Mõni aeg tagasi läks siin tuliseks aruteluks el.hinna jälgimisega küttesüsteemil. Ma sain oma süsteemi enam-vähem valmis, õigemini nutikodu pole vist kunagi päris valmis. icon_smile.gif Hetkel selline loogika, kui el.hind on alla 1s siis kõik "full ON" (comfort - vesi ja põrand soojemaks kui eco režiimis) ja kui üle 10s siis kõik OFF. Vahepeal on tavarežiim (eco). Täna tuleb näiteks 22s/kWh, et siis ei hakkaks vett kütma vms. Mul on buffer vähemalt 6-12h, ehk kui pump seisab terve päeva, siis eriti midagi ei muutu. Muidugi -20 nii pikk see aeg pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 15.09.2020 11:21:01 vasta tsitaadiga

Selle ruumi tempi jälgimise ja "õigesti" kuvamise juures on üks nüanss mis tihtilugu unustatakse. Nimelt temp andur näitab siiski ainult selles konkreetses punktis olevat temperatuuri. Toa õhk on reeglina pidevas liikumises ja temperatuur ei jaotu kunagi ühtlaselt. Tekivad soojad ja külmad õhuvoolud, aeglasema vooluga "taskud" jne. Lõpptulemuseks on see, et inimene kes numbrinäudu järgi üritab oma toasooja majandada, ei pruugi kunagi saavutada seda hetke kui ta rahul on.

Mina isiklikult olen soovitanud küttesüsteemist sõltumata näppida ja kruvida omal toa temperatuur selliseks, et endal mugav ja mõnus on. Vahet ei ole kas see näit seal termostaadi peal või äpis on 19 või 25C. Lihtsalt teadki, et "minul on mõnus siis kui siin toas on 24.5C"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.09.2020 11:23:58 vasta tsitaadiga

raitl, sul on täitsa õigus, et asja tuleb enda enesetunde järgi seada.
Muidugi peaks põrandakütte puhul olema kõige vähem selliseid kehvalt segunevate õhuvoogude probleeme olema.
Muud kütteseadmed hoiavad pead soojas aga varbad külmetavad.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 15.09.2020 11:33:45 vasta tsitaadiga

jägaja, tegelikult ventilatsioon, akna-ukse (ka siseukse) vahel tekkivad n.ö koridorid jms. Need on asjad mis küttekoldest sõltumata toa sisekliimat mõjutavad. Seda on jah põrandaküttega vähem et jahedam õhk mis alla vajub, sinna ka jääb. Aga kellel vähegi võimalust, soovitan viisaka termokaameraga omal toas ringi vaadata. Tulemus võib üllatav olla
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004




sõnum 15.09.2020 15:57:50 vasta tsitaadiga

John Smith kirjutas:
Kas HOMEY toimib mingi vidinaga AINULT sel juhul kui vastava vidina jaoks on app olemas? Smartthings on küllaltki palju vidinaid mis toimivad nö universaalsete handleritega.


Midagi standardset on sisse ehitatud ka ikka. Näiteks minul leidis ühe 433MHz välitermomeetri täitsa ilma midagi installimata.

_________________
- censored -
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 15.09.2020 16:05:32 vasta tsitaadiga

John Smith kirjutas:
Kas HOMEY toimib mingi vidinaga AINULT sel juhul kui vastava vidina jaoks on app olemas? Smartthings on küllaltki palju vidinaid mis toimivad nö universaalsete handleritega.


Mõlemat, kuid üldiselt on jah nii, et vidina jaoks on app. Universaalsete handleritega on see jama, et võivad toimida ainult osaliselt, basic funktsioonidega. Appe treib nii Athom ise, kui ka kolmandad osapooled.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.09.2020 22:21:10 vasta tsitaadiga

Naljateemast ka siia, mida tuleb silma pidada,kui häälassistendiga oma kodu juhite..


tsitaat:
alexa kuulab kogu aeg..

Nimelt vaatan hetkel eilset Amazoni dokumentaalfilmi ETV pealt, seal anti ka käsklusi, et Alexia, tee seda ja toda, meenuta mulle, pane äratus jne...
Korraga hakkab mul toas olev Alexa häälitsema, okei, panen sulle äratuse ja okei, tuletan sulle meelde, et helistaksid homme.. icon_rolleyes.gif icon_biggrin.gif

ehk kuigi Alexa on kuidagi suupärane kutsung assistendi äratamiseks siis võib-olla on tark kasutada oma niiöelda äratussõna.

PS. Muidugi on kasutajad avastanud, et häälduse ja intonatsiooni koha pealt on inglise keeles mitmeid sõnu, mis kõlavad justnagu Alexa.., ka need aktiveerivad häälassistendi.v icon_rolleyes.gif

Alexa, freeze my house (from popular cartoon) icon_eek.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 16.09.2020 16:10:31 vasta tsitaadiga

Kas neid kindlat (just sinu) hääletooniga ei anna siduda vist?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 16.09.2020 17:38:48 vasta tsitaadiga

Google puhul annab thumbs_up.gif Teisi ei kasuta, ei oska kommenteerida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DaneL
HV vaatleja

liitunud: 01.03.2002




sõnum 16.09.2020 21:26:54 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Saab ikka jah, kui Lua koodiga sõber ei ole siis on võimalik teha ka plokkstsseenidega reeglid kus kasutad muutujat nimetusega aeg näiteks. Sinna alla lood nii mitu väärtust kui soovid, näiteks hommik, päev, lõuna, õhtu ja öö.
Järgmisena vorbid mõned stseenid juurde mis sinu soovitud kellaajal neid muutujaid õigeks sätib - näiteks E-R kell 7.00 või L,P kell 8.00 = Hommik.

Edasi on lihtsad reeglid. KUI tuli on kustus JA pannakse põlema JA on Hommik, Siis pane tuli 30% peale.

Lua puhul on hea see, et kõik saab ühte stseeni pmts kokku laduda.


Tänan, aga ma ei ole asja käima saanud. Esimese poole jaoks arvan, et leidsin kuidas teha aga see reegel (KUI tuli on kustus JA pannakse põlema JA on Hommik, Siis pane tuli 30% peale) ei õnnestu. Kas kuvatõmmist vajalikest stseenidest oleks jagada? Olen täitsa roheline selles asjas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Edz
HV Guru

liitunud: 19.10.2002




sõnum 20.09.2020 13:00:53 vasta tsitaadiga

Hei! Uuriks, kas keegi ja kuidas kontrollib markiisi? Hetkel töötab Somfy RF puldiga (avaneb ja sulgeb). Otsin sobivat lahendust, millega saaks automatiseerida seda (kodus toimetab Fibaro HC2). Tänud!
_________________
M: Uued karbis Lenovo ThinkPad Pro dokid koos 90W laadijaga
O: Pakuvad huvi häbiväärse hinnaga Nintendo Switch mängud icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 20.09.2020 16:42:56 vasta tsitaadiga

Edz, üks selline mitte kõige soodsam kuid lahendus mille puhul pole vaja juhtmeid nuppude külge joota vms - paigalda Homey HC2 kõrvale. Homey suudab Somfy asju juhtida. Fibaro suudab omakorda Homey’ga suhelda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.09.2020 22:38:12 vasta tsitaadiga

raitl, sa omad mingit asjalikku juhendit, kuidas HC2 külge Homey siduda? Veebis on sellest räägitud, kuid otsest juhendit pole kohanud.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 21.09.2020 03:08:41 vasta tsitaadiga

jägaja, Homey suudab GET ja POST päringuid vastu võtta ja neile vastata: https://homey.app/en-ca/app/com.internet/HTTP-request-flow-cards/

Olen paaril korral neid kasutades HC2'ga liidestusi teinud. Ka konkreetselt Somfy kardinate liigutamiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Edz
HV Guru

liitunud: 19.10.2002




sõnum 21.09.2020 21:59:52 vasta tsitaadiga

raitl, odavam vist tuleks proovida seda siin.
_________________
M: Uued karbis Lenovo ThinkPad Pro dokid koos 90W laadijaga
O: Pakuvad huvi häbiväärse hinnaga Nintendo Switch mängud icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 101, 102, 103 ... 187, 188, 189  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.