Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 184, 185, 186  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
aadiadio
HV vaatleja
aadiadio

liitunud: 22.02.2005




sõnum 18.05.2012 10:21:54 vasta tsitaadiga

kfl kirjutas:
targa maja korral oluline küte-vent kontrolli alla saada!
turva ja valgustus on juba teisejärguline
mis mõte aga kõiki pisikupesasi automatiseerida?
mida sinna ühendada, juhtida?


Pistikupesa kohapealt on õigus, seda asja pole nii keeruliseks. Bauhausis/hofis müüakse adaptereid mida saab puldiga juhtida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 18.05.2012 10:29:31 vasta tsitaadiga

aadiadio kirjutas:
kfl kirjutas:
targa maja korral oluline küte-vent kontrolli alla saada!
turva ja valgustus on juba teisejärguline
mis mõte aga kõiki pisikupesasi automatiseerida?
mida sinna ühendada, juhtida?


Pistikupesa kohapealt on õigus, seda asja pole nii keeruliseks. Bauhausis/hofis müüakse adaptereid mida saab puldiga juhtida.

Neid pulte saab omakorda Arduino ja Arduino Ethernet Shieldiga edukalt internetist lülitatavaks teha icon_wink.gif (pult tuleb laiali lõhkuda ja puldi lülitid ühendada Arduino väljunditega - LIHTNE!)

_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 18.05.2012 10:30:39 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, ma hakkan vist vanaks jääma. Eelistan pigem valmislahendust ise leiutamisele icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 18.05.2012 10:59:28 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
Ma ei tea, ma hakkan vist vanaks jääma. Eelistan pigem valmislahendust ise leiutamisele icon_biggrin.gif

Eks see oleneb inimese vaba aja hinnast icon_smile.gif
Kui ise tehtud asi kogukulu poolest mitmeid kordi odavam ei ole, on jah mõistlik valmislahendus osta.

_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 26.05.2012 21:17:06 vasta tsitaadiga

Aitäh teema arendajatele...

viimati muutis Lauri_s 30.10.2012 09:45:49, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 26.05.2012 22:46:39 vasta tsitaadiga

märk maha...Elion arendab nutikodu...näis mis sest saab, ehk sügisel on midagi ka klientidele pakkuda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 30.05.2012 03:10:13 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
märk maha...Elion arendab nutikodu...näis mis sest saab, ehk sügisel on midagi ka klientidele pakkuda.

lillat värvi tapeedi saab tasuta kaasa?

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 30.05.2012 08:24:24 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
märk maha...Elion arendab nutikodu...näis mis sest saab, ehk sügisel on midagi ka klientidele pakkuda.

https://cosm.com/ feed'idega võiks olla võimalus asja siduda.

_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.05.2012 08:43:18 vasta tsitaadiga

tsitaat:


On keegi veel selle peale mõelnud, et võiks kodus läbi arvuti või siis koguni läbi interneti juhtida igasuguseid seadmeid kodus

kasutaja tihver siin ja biker.ee s peaks sama kasutajanimi olema, ehitas omale paar aastat tagasi mingi sellise juhitava suvila. uuri temalt, mida ta kasutas. niipalju kui ma põgusalt teemaga kokku olen puutunud, on igasugu tarvikuid selleks viimastel aastatel väga palju turule tulnud alates poseidoni keskkonnaanduritest kuni kurat teab milleni. mõõdavad aj reguleerivad sul kodus ja saadavad vähimastki muutusest meili ja SMSi . poseidonit tõi tuttava firma tšehhist seoses serveriruumide ehitamisega.

saan vastavalt vajadusele osta juurde mooduleid, mitte ei pea hakkama juhtmeid vedama vms..

enamus sellest "värgist" elab cat5 e otsas niikuinii ja seda oled sa omal eeldatavasti maja täis vedanud.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 30.05.2012 10:07:56 vasta tsitaadiga

laurx, inDome pakutav atribuutika tundub wirelessi otsas elavat. Vähemalt sellel eeldusel ma sinnapoole olen piilunud. Mul kivimaja ning netikaabeldus puudub. Iseasi on muidugi see, kuidas info läbi minu ~60cm paksuste kiviseinte ronib... icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.05.2012 10:23:31 vasta tsitaadiga

fifi on muude segajate poolt sama halvatav. freesi kaablirennid parem kui tahad 100% töötavat lahendust.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 30.05.2012 11:55:07 vasta tsitaadiga

laurx, tundub, et tegu pole päris wifiga. http://en.wikipedia.org/wiki/Z-Wave toimib 900MHz peal mis peaks tunduvalt vabam ja puhtam olema kui 2.4GHz sagedus. Ning niipalju kui ma tööpõhimõttest siiani aru olen saanud, toimib iga üksus nii saatja, vastuvõtja kui repiiterina. Ehk siis ühendus ei pea käima suunal: keskseade<->lambidimmer vaid võib tugevama signaali saamiseks käia keskseade<->kohvimasin<->kardinamootor<->lambidimmer
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005




sõnum 30.05.2012 21:32:21 vasta tsitaadiga

900mhz võib mingite noname beebimonitoride või traadita telefonide poolt ära risustatud olla. Traat on parem, nt elektripistikusse väikest tehnoloogiat juurde.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.06.2012 07:14:59 vasta tsitaadiga

Kas keegi on häälkäskluseid siit katsetanud? Ise proovisin Dragon NaturallySpeaking 10.0, peab ütlema, et üllatavalt hästi saab mu puisest inglise keelest aru. Samas tahaks süsteemi, mis oleks üles ehitatud põhimõttel, et ma ütlen käskluse ja määran tegevuskava. ST , et ma võiks asju ette lugeda ka eesti keeles.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mustmantel
HV kasutaja

liitunud: 08.01.2009




sõnum 21.06.2012 08:16:40 vasta tsitaadiga

märk maha. Varsti hakkan uut maja ehitama, siis hea infot võtta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 21.06.2012 09:11:27 vasta tsitaadiga

Uut maja ehitades pane kaableid seina pigem rohkem kui vähem icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mustmantel
HV kasutaja

liitunud: 08.01.2009




sõnum 21.06.2012 09:42:30 vasta tsitaadiga

ma olen sama meelt. Ise ehitan kindlasti kaks süsteemi. 220V ja 12V
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.06.2012 09:50:02 vasta tsitaadiga

lihtsalt vahemärkus kaablitest mis sõber remondi käigus oma mustamäe 3 toalisse tekitas: algselt olid seinas ainult 220v pistikud ja 3 toa peale 12, peale remonti on seintes 54 pistikut sh. rj45, coax, kõlarid jms. ca 500kg betooni freesiti välja ja umbes sama palju täiteainet läks rennide katmiseks. 8ndalt korrusel alla ja üles kandmine olla olnud tülikas. ta on vooludega väga lähedalt seotud, seega arvestati ka peakaitsmega.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 22.06.2012 09:39:06 vasta tsitaadiga

mustmantel kirjutas:
ma olen sama meelt. Ise ehitan kindlasti kaks süsteemi. 220V ja 12V

12V toitevõrgu vedamiseks suurema korteri või maja peale laiali on vaja päris jämedaid juhtmeid, kui soovid et tarbijapoolses otsas pinge ära ei kukuks juba mingi mõõduka tarbija külgeühendamisel.

laurx kirjutas:
lihtsalt vahemärkus kaablitest mis sõber remondi käigus oma mustamäe 3 toalisse tekitas: algselt olid seinas ainult 220v pistikud ja 3 toa peale 12, peale remonti on seintes 54 pistikut sh. rj45, coax, kõlarid jms. ca 500kg betooni freesiti välja ja umbes sama palju täiteainet läks rennide katmiseks. 8ndalt korrusel alla ja üles kandmine olla olnud tülikas. ta on vooludega väga lähedalt seotud, seega arvestati ka peakaitsmega.

Samas tehnika ja standardid muutuvad kiirelt ja tõenäoliselt 10 aasta pärast tuleb jälle uuesti ringi teha või oluliselt täiendada. Selles mõttes seinasisene kaabeldus on üks tüütus oma kapitaalse paigaldusviisi tõttu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 22.06.2012 09:54:16 vasta tsitaadiga

12V on enamasti ainult signaaliedastus, mingid andurid jms. Signaaliedastuseks piisab peenematest kaablitest.
Seinasisese kaabelduse saab alati teha vähemkapitaalse kasutades kaablikõrisid, normaalselt tehes on kaablikõris kaablid hiljem vahetatavad/lisatavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 22.06.2012 10:22:59 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir: Väikseks lisaks, 6V-48V on kasutusel ka ohutu pingelahenduse ehitamisel. Näiteks võib ruumi / maja valgustus olla lahendatud 12V halogeenlampidega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 22.06.2012 11:47:43 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Miki-Hiir: Väikseks lisaks, 6V-48V on kasutusel ka ohutu pingelahenduse ehitamisel. Näiteks võib ruumi / maja valgustus olla lahendatud 12V halogeenlampidega.
Võib aga ei ole mõistlik mingit globaalset trafot pidada ja siis igale poole madalpinge vedada. Pigem on mõistlik kasutada ilma pingealaldita 230V lahendusi või siis lokaalsete alalditega madalpinge lahendusi.
Ühelt poolt seetõttu, et lokaalsete alaldite puhul sisse/välja lülitus annab/võtab kohe nominaalkoormuse - tavatarbijale mõeldud alaldid, mis on mõeldud näiteks 3x50W pirnide jaoks, ei kesta kuigi kaua 2x50W pirnide puhul ja tihti isegi ei "käivita" 1x50W puhul. Suurema amplituudiga jurakad on olemas aga kallimad. Globaalse lahenduse tarbijate vajaduste kõikumine on veel suurem, selline üks ühtne alaldi on tõenäoliselt rahakotile päris valus. Lisaks mõni valgustikomplekt vajab 12V, mõni vähem, mõni rohkem ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mustmantel
HV kasutaja

liitunud: 08.01.2009




sõnum 24.06.2012 10:38:22 vasta tsitaadiga

pigem on mõte selles, 12 V tuleb valguse jaoks, mis läheb terves majas led-i peale, lisaks tuleb katusele päiksepaneel ning salvestusakud. Mul vennas ehitab ning tarnib selliseid süsteeme, vanaisa majale said küttesüsteemi pumbad ja vee soojendus päiksepaneelidele ehitatud ja asi toimib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 26.09.2012 21:50:52 vasta tsitaadiga

Tänases päevalehes oli väike artikkel siin teemaks olnud indome kohta. icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 27.09.2012 07:57:56 vasta tsitaadiga

Lisaks veel ühe projekti, mille võib käima panna Raspberry Pi peal http://sourceforge.net/projects/homegenie/
_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 184, 185, 186  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.