Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 188, 189, 190  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 31.01.2020 22:06:37 vasta tsitaadiga

elukaz, tegin just uue katse, 1h21m ja nii kaua ka töötas. Panin uue timeri, 1h51m, tõenäoliselt töötab ka see.

Süsteem võib bugine olla, äpp võib mõne uendusega bugi sisse visata. Muus osas aga loogika toimib.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2020 01:53:13 vasta tsitaadiga

See on ikkagi loop timer, korra aktiveerid ära ja edasi ei küsi muudkui lülitab. Ja see ei tea midagi sisselülitamisest vaid hakkab aega lugema taimeri stardiajast. Kuidas sinna hetkekellaaeg saada polegi aru saanud aga pole ka vaja olnud sest kasutan ümmargusi numbreid ja suvaline täistund kuskilt minevikust on piisav.

Kui niimoodi iga kord menüüd näppida siis ühekordset tööd teeb lihtsalt "timer", paned sinna eelseadistatud variandid, nt 10min, 1h, 5h, valid sobiva ja aktiveerid, lülitad lülitit, käib korra ära ja rohkem ei sega.

Samas ei sobi kumbki lihtsaks taimeri rakenduseks sest eeldab iga kord netiühendust ja autoriseeritud nutiseadet. Su enda poolt varem soovitatud keldritule kustutamiseks see ei sobi, või kuidas see sinu nägemuses pidi lahenduma?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 01.02.2020 13:40:25 vasta tsitaadiga

elukaz, absoluutselt pole sinu jutuga päri, olgu nimi milline tahes, minul asi töötab oodatult.
Mini juures pole mingit netiühendust ka vaja, kuna sinna lihtne olemasolev lüliti kruvida.
TH16 juurde saab ka välise lüliti tinutada. Töötab samuti.
Kui sinul ei saavuta asi soovitut siis olgu. Minul ja paljudel töötab soovitult.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2020 13:53:26 vasta tsitaadiga

Kirjelda siis täpsemalt kuidas programmeerida keldri valgus välja lülituma pärast tunni möödumist sisselülitusest. Inchingut kasutamata. Ja iga kord nutiseadet kasutamata. Sest vajalik on see just unustamise vastu. Kui meeles on siis on lihtsam tuli ise ära lasta kui telefoni otsida.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 01.02.2020 14:34:31 vasta tsitaadiga

elukaz, seda eelpool kirjeldati. Mida sa veel ootad?
Veebis on kogu info leitav, kuna paljud inimesed soovivat täpselt sama asja.

Ma juba ütlesin, mõtle oma allkirjast kaugemale.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2020 15:13:17 vasta tsitaadiga

Sa kirjeldad natuke teist asja. Ma tean kuidas erinevad funktsioonid töötavad ja kasutan neid vastavalt otstarbele. Sinu kirjeldus ei võta arvesse mehaanilist lülitit ja väljalülitusaeg on kellaajaliselt paigas ja reaalne põlemisaeg varieerub ühest sekundist ühe tunnini, sõltuvalt millisel ajahetkel tuli põlema pannakse.

Tee katse. Loop timer>cycle 5min>start action off>after disabled. Nii sa ju ütlesid?

Lase üks tsükkel läbi nii et tuli kustub. Löö stopper käima ja 4min pärast "mine keldrisse ja pane tuli põlema". Kaua tuli põleb?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 01.02.2020 15:24:05 vasta tsitaadiga

Kui ei viitsi leiutada, siis võta näiteks fibaro switch, lase parameetrid auto off panna 1h peale ja pane lüliti taha. Kõik olemas mis vaja ja iga lülitus nullib taimeri.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2020 15:31:33 vasta tsitaadiga

Sonoff teeb sama asja, aga teises menüüs.
Settings>inching>duration 0.5-3600s.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 01.02.2020 15:50:11 vasta tsitaadiga

Siis ma ei saa aru, mida te maadlete siin kahekesi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2020 17:46:39 vasta tsitaadiga

Ma püüan eksitavat infot korrigeerida. Muidu keegi leiab teema ja teeb nagu kästud ja jääb ootamatult moosiriiulite vahel pimedusse.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muusik
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2007




sõnum 01.02.2020 18:53:41 vasta tsitaadiga

Mul mõned küsimused tekkinud seoses kodu nutikamaks tegemisega.

1. Mul on hetkel vannitoa põrandakütte termostaadiks "Eberle-Fenix FRe-F2A". Mõte oleks asendada Themo termostaat, mis toetab järgnevaid andureid: NTC 6,8 kOhm (25°C) / NTC 10 kOhm (25°C) / NTC 12 kOhm (25°C) / NTC 15 kOhm (25°C) / NTC 22 kOhm (25°C) / NTC 33 kOhm (25°C) / NTC 47 kOhm (25°C)

On mu oletus õige, et Fenix toimib sama anduri baasil mis Themol toetatud on? Või kuidas ma selles veenduda saaks, et mis andur mul on?

2. On kellelgi head kogemust Heat Linki paigaldamisega gaasikatlale, st. reaalset tegijat soovitada? Mõte oleks tänased toasooja termostaadid välja vahetada Nesti omade vastu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2020 23:27:45 vasta tsitaadiga

Anduri andmed on su postituses olemas, võtad testri ja mõõdad takistust. Kui põrand on 25C juures saad vastava näidu, mida soojem seda vähemaks takistus läheb.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2020 05:01:10 vasta tsitaadiga

muusik kirjutas:
Mul mõned küsimused tekkinud seoses kodu nutikamaks tegemisega.

1. Mul on hetkel vannitoa põrandakütte termostaadiks "Eberle-Fenix FRe-F2A". Mõte oleks asendada Themo termostaat, mis toetab järgnevaid andureid: NTC 6,8 kOhm (25°C) / NTC 10 kOhm (25°C) / NTC 12 kOhm (25°C) / NTC 15 kOhm (25°C) / NTC 22 kOhm (25°C) / NTC 33 kOhm (25°C) / NTC 47 kOhm (25°C)

On mu oletus õige, et Fenix toimib sama anduri baasil mis Themol toetatud on? Või kuidas ma selles veenduda saaks, et mis andur mul on?

Üldjuhul ei sobi vanad andurid uute seadmetega. Kuid tavaliselt saab anduri välja tirida ja uue asemele lükata. Vahetasin endal vannitoa põrandakütte termostaadid Qubino Z-wave Thermostat vastu ja andurid vahetasin ka välja.

See Themo börsihinnaga töötamine kõlab ahvatlevalt, kuid pole ju kasu soodsamal ajal kütmisest, kui parasjagu pole vaja sooja põrandat. icon_rolleyes.gif Jälgisin, et põrand läheb 18C pealt 25C-ni umbes 30-45min. Eks see muidugi oleneb, kui palju on põrandas betooni ja kuidas see on isoleeritud. Kui vaja elektrienergiat kokku hoida, siis pigem programeerida taimer töötama hommikuti ja õhtuti, siis kui on suurim tõenäosus vannitoa kasutamiseks.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 02.02.2020 10:51:51 vasta tsitaadiga

Vr53, qubino kasutab digitaalset andurit, võrreldes nende vanakooli takistuse anduritega. Üldiselt kõik El kütte termostaadid on takistuswpõhise anduriga. Kui sa oleks võtnud näiteks Heatiti zwave termostaadi oleks saanud vana anduri alles jätta tõenäoliselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muusik
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2007




sõnum 02.02.2020 12:44:01 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:

See Themo börsihinnaga töötamine kõlab ahvatlevalt, kuid pole ju kasu soodsamal ajal kütmisest, kui parasjagu pole vaja sooja põrandat. icon_rolleyes.gif Jälgisin, et põrand läheb 18C pealt 25C-ni umbes 30-45min. Eks see muidugi oleneb, kui palju on põrandas betooni ja kuidas see on isoleeritud. Kui vaja elektrienergiat kokku hoida, siis pigem programeerida taimer töötama hommikuti ja õhtuti, siis kui on suurim tõenäosus vannitoa kasutamiseks.


See börsihind pole otseselt määrav argument Themo valimiseks, lihtsalt saan selle parema hinnaga kätte kui alternatiivid. Kohaliku ettevõtte "pillid kotti" risk on muidugi.

tsitaat:
Anduri andmed on su postituses olemas, võtad testri ja mõõdad takistust. Kui põrand on 25C juures saad vastava näidu, mida soojem seda vähemaks takistus läheb.

Tänud!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 02.02.2020 15:20:32 vasta tsitaadiga

Järgmine nädal saan oma Fibaro HC3 keskuse kätte, laon praeguse kompoti sinna ringi, seega on üle jäämas kohe üks HClite ja Comfortclicki Colibri. Kel huvi võtke ühendust. https://www.comfortclick.com/Products/Servers/Colibri

Praegu võib öelda, et Colibri on iseenesest päris äge asi, ja visualiseerimise poolest kõige vabam mida ma ise olen kasutanud. Miinuseks võib seda lugeda, et neil ei ole oma pilvelahendust, st kui tahad väljastpoolt kodu ligi saada, pead minimaalselt pordid avama kui staatilist IP-d ei soovi tellida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 02.02.2020 19:21:27 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Rohkem ei kommenteeri. Iga huviline saab ise katsetada ja pakutuist sobivaima variandi valida.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2020 01:32:47 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Rohkem ei kommenteeri. Iga huviline saab ise katsetada ja pakutuist sobivaima variandi valida.


Tundub et mini töötab teisiti kui basic, keegi teine siis võiks ära kontrollida kas mini tõesti muudab loop timeri kellatsükli nupuvajutusega ära. See oleks päris halb featuur. Aga panen kuuspaki vahele et ei riku. Varem kirjeldatud katse võiks sobida?
Spoiler Spoiler Spoiler

Hetkel tundub et originaalsoftiga ei saa üle ühe tunni kindla pikkusega taimerit kasutada kui ainult mehaaniline lüliti käeulatuses.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 04.02.2020 00:12:23 vasta tsitaadiga

mis oleks kõige mõistlikum variant kolm radiaatorit targaks teha?
midagi rohkemat pole tarvis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2020 01:49:50 vasta tsitaadiga

Kui targaks? Lihtsalt kraadipealt tempi hoidma, seda ööpäeva jooksul mingil määral ka muutma või lisaks ka moblast juhitav-jälgitav olema?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 04.02.2020 02:05:36 vasta tsitaadiga

Esimene variant jah, teine võiks, kolmas väga ei huvita.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 04.02.2020 04:52:19 vasta tsitaadiga

jaank, sellisel juhul võiks ehk RadBot sobida. Iseseisev nutikas termostaat, jälgib millal inimesed on ruumis ja millal mitte, õpib kasutaja eelistuste järgi temperatuuri manageerima, et küttekulusid vähendada. Igasugused liidestusvõimalused muude süsteemidega puuduvad aga kui ei olegi plaanis kodu/ruumi nutikust edasi arendada, siis ei ole probleemi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oswald
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2004




sõnum 04.02.2020 11:35:56 vasta tsitaadiga

Keegi Neo Coolcami z-wave pistikupesasid kasutab? Tellisin 2tk ja mõlemad "restardivad" aegajalt. On keegi sama viga täheldanud? Elektrisüsteemis endas viga ei tohiks olla ja koormust peaaegu ei olegi (~140w). võtke kui teavitust, et banggoodist neid pigem mitte tellida. Järgmisena vaataks, mida Xiaomi zigbee versioon teeb.[/url]
_________________
Stirlits kõndis mööda öist Berliini. Äkitselt plahvatus ees, taga, paremal, vasemal...
"Dolby surround," mõtles Stirlits.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.02.2020 12:33:52 vasta tsitaadiga

Kasutan, neid ikka üsna mitmeid. Selle restartimise kohta ei oska muud öelda, kuid mingi kala Homey puhul (kui kasutad sama keskseadet) nendega on, ka Fibaro nutipistikutega.
Kaks korda on juhtunud, et lihtsalt Homey lülitab tihti nutipistiuku välja. Paarisaja vatised tarvitid, seega ülekoormuse välistaks. Aga nädalat kaks tagasi võttis kätta ja samaaegselt lülitas välja 1xfibaro ja 1x Neo nutipistiku.
Lihtsalt lampi lülitas välja, kuigi oli pandud väärtus "alati sees" (mingeis stseene ei kasuta, puhas energiamonitooring) Pole seda jama kunagi Fibaro HC kontrolleriga juhtunud aga Homey puhul on mingi kiiks sees.
Möödunud aastal oli sama jama, tookord ma ei osanudki enam muud teha, kui eemaldasin Homeyst nutipistiku ja sidusin uuesti. Probleem kadus.

PS. Meenus, et paar nädalat tagasi vajutasin Fibaro nutipistiku nuppu (üliharva teen seda niikuinii) see sindrinahk oli nii kehvasti plaadile joodetud, et tuli lihtsalt lahti. Pidin selle pistiku laiali kiskuma ja tagasi jootma. Üks takisti tuli ka seetõttu välja vahetada.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2020 12:36:11 vasta tsitaadiga

Ka Sonoff POW on paar korda aastas reseti teinud ilma mingi põhjuseta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 188, 189, 190  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.