Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 190, 191, 192  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
aims
HV kasutaja

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.11.2019 11:45:03 vasta tsitaadiga

Kui ühe lambi sees on neid rohkem kui üks, siis ehk oleks juba jumet. Mul on poisi toas 6 pirni laelambi sees.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004




sõnum 14.11.2019 20:58:30 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
https://www.ikea.ee/et/products/magamistuba/magamistoa-valgustus/lambipirnid/tradfri-hamardikomplekt-art-10435926

Tundub hea diil. On keegi proovinud?


Endal kasutusel kolm 1000lm-st lampi(https://www.ikea.ee/et/products/magamistuba/magamistoa-valgustus/lambipirnid/tradfri-led-lamp-e27-1000-lm-valge-opaal-valge-skaala-art-60408483) välivalgustuseks, senimaani toimib väga hästi. Kõik lambid ja IKEA seadmed on ühendatud läbi Conbee II sticki Home Assistanti alla kokku.

_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mistafox
HV kasutaja

liitunud: 14.05.2004




sõnum 18.11.2019 14:08:52 vasta tsitaadiga

Kas kuskil eestis võimalik osta zigbee led kontrollerit ka mis sobib philips hue bridge? Või on keegi mingi muu kontrolleri ka tööle saanud philips hue bridge?
_________________
www.mööblihunt.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 18.11.2019 22:26:15 vasta tsitaadiga

Ma ei saa täpselt aru mida sa küsid, aga athom Homey on zigbee kontrolleri võimekusega ka ning suhtleb Philips hue pirnidega otse, ilma hue bridgeta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mistafox
HV kasutaja

liitunud: 14.05.2004




sõnum 19.11.2019 00:08:37 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Ma ei saa täpselt aru mida sa küsid, aga athom Homey on zigbee kontrolleri võimekusega ka ning suhtleb Philips hue pirnidega otse, ilma hue bridgeta.



Küsin täpsemalt seda, et olen uurinud veidi seda teemat, et panna kodu valgustus tööle philips teleri ambilightiga. Ühesõnaga on olemas ambilight telekas ja on olemas philips hue bridge. Nii tahan lisada koju led riba paar pirni. Aga milleks osta mingi ca 100 euri maksev philipsi enda led riba 2m kui saad osta rgbww led riba paarkümmend EUR ja ostad zigbee led kontrolleri mis suudab suhelda samuti philips hue bridge ja töötab. Lihtsalt kas eestis ka kuskil müüakse uurin ennem või hakkan tellima. Samuti töötavad ikea pirnid ja muud odavamad pirnid juba philips hue'ga.

_________________
www.mööblihunt.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.11.2019 20:14:04 vasta tsitaadiga

Kuna vahel tuleb ikka ette probleem, et keegi on võtmed koju unustanud ja siis ei saa sisse, hea, kui keegi saab koju minna ja inimene sisse lasta. Alles möödunud nädalal pidin ise korraks koju kiirustama sel põhjusel.

Seega, kas ja kuidas saab DanaLock V3 lukku siduda bluetoothiga kaudu nii androidiga kui ka õunatelefoniga? Lihtsalt lae äpp alla ja seadista vastavas keskkonnas või on see valulikum protsess? Või hoopis plug´n play icon_smile.gif nagu siin kirjas https://valnes.ee/nutilukk/nutitelefoniga-apist-avatav-nutilukk-valnes/

Siin vaatan neid tutvustavaid videosid ja ei saa hästi aru sellest toimimisvõimalustest. See numbritega lisanupustik annab siis võimalik väljaspoolt ka koodiga ust avada? Uksekaarti see ei tunnistavat.
Aga läbipääsu uksekaardi saaks sinna külge pookida, mis on tänapeaval paljudes töökohtades ja koolideski kasutatav ning isikuga kaasas käib.
Z-wave annab läbi targa kodu lahenduse siis rohkemaid võimalusi, kas saab sinna kaardilugeja pookida, mis läbi keskseadme ka lukku avaks?

Noh, Lauri_s, mis pakkuda on icon_biggrin.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VectraT
HV kasutaja

liitunud: 30.07.2005




sõnum 21.11.2019 11:35:50 vasta tsitaadiga

BT-ga lihtne - laed Danalock äpi alla, regad ennast ära, teed äpile oma luku (lukud) selgeks ja annad kasutusloa, kellele tahad ( saadad neile äpis kutse). Toimib nii androidi kui õunaga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2019 11:54:10 vasta tsitaadiga

Kas selle luku avamiseks peab app-s ka nuppu pressima või tuvastab ta lihtsalt telefoni läheduse?
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VectraT
HV kasutaja

liitunud: 30.07.2005




sõnum 21.11.2019 12:10:58 vasta tsitaadiga

No jutu järgi peaks saama niisama ka, kui lähened lukule (kui oled selle võimaluse sisse lülitanud)...Aga kuna see eeldab telefoni GPS-i sees hoidmist, siis ma pole seda proovinud...
Tavaolukorras telefonis äpp lahti ja pressid luku avamise nuppu. Aeg-ajalt küsib siiski ka kontole sisselogimist uuesti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009




sõnum 21.11.2019 12:42:05 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Kuna vahel tuleb ikka ette probleem, et keegi on võtmed koju unustanud ja siis ei saa sisse, hea, kui keegi saab koju minna ja inimene sisse lasta. Alles möödunud nädalal pidin ise korraks koju kiirustama sel põhjusel.
Seega, kas ja kuidas saab DanaLock V3 lukku siduda bluetoothiga kaudu nii androidiga kui ka õunatelefoniga? Lihtsalt lae äpp alla ja seadista vastavas keskkonnas või on see valulikum protsess? Või hoopis plug´n play icon_smile.gif nagu siin kirjas https://valnes.ee/nutilukk/nutitelefoniga-apist-avatav-nutilukk-valnes/

Selleks on olemas eraldi soft:
Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=dk.polycontrol.ekey
iOS
https://apps.apple.com/dk/app/danalock/id768685462
Lisaks on vaja seda softi aegajalt uuendada:
https://danalock.com/support/ios-firmware-upgrade/
https://danalock.com/support/android-firmware-upgrade/

Isiklikult eelistan aastatagust omatehtud (avamise/sulgemise põhimõte teada ainult minule) tavalukku, sest ainult 2 puudust: võtme vargus või mehaaniline rike

Valnes Danalock luku halvatused/puudused:
Elekter/aku/patarei
Bluetooth/Side
Z-Wave/HomeKit/Softi probleem
Telefoni/Parooli vargus
Telefoni probleemid
Luku mehaaniline rike
Parooli puhul lisaks ka oma mälu lüngad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 21.11.2019 14:41:16 vasta tsitaadiga

Jah, ma neid kasutusjuhendeid lugenud küllaga. Parakum, need ei too esile mingeid kitsaskohti, millised kasutajatel reaalses elus tekkida võivad. Selega sab alati orki lennata, et kujutasid üht ja said sellele vastupidist.
Seega ootaks pigem kogemusi.

Danalock on aga ainult seespool lukku, füüsiline võti säilib ka väljapool. Erinevalt näiteks IDLock/YALE jmt lukkudest.
Igasugu kaotused ja vargused saab kohe master kasutaja võimaluse lukult kasutajad eemaldada, seega sisse niikuinii ei saa. Kui ka signalisatsioon on majas olemas siis sissepääs on ainult pool lahendust.
Samas olen ka ise kasutanud üürikorteris kaugsissepääsu lahendust. Pole see asi nii hull midagi. Teoorias võib igasugu asju juhtuda.

Nende olemasolevate uksekaartidega on ilmselt keerulisemad lood, miskid eri standardid ja kuidas saab neid üldse õpetada oma kodusele kaardilugejale. Puudub igasugune kogemus. Lihtsalt uksekaart on rahakoti vahel niikuinii.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2019 14:50:59 vasta tsitaadiga

Mul ilma nuppudeta variant. Peaks teoreetiliselt luku lahti tegema, kui mingile kaugusele lukust jõuad. Aga paraku see ei tööta korteris, sest koridoris kaob GPS ära. Ilmselt see funktsioon on eramutele mõeldud... Äpist saab muidugi ka avada.

jägaja kirjutas:
Jah, ma neid kasutusjuhendeid lugenud küllaga. Parakum, need ei too esile mingeid kitsaskohti, millised kasutajatel reaalses elus tekkida võivad. Selega sab alati orki lennata, et kujutasid üht ja said sellele vastupidist.
Seega ootaks pigem kogemusi.

Danalock on aga ainult seespool lukku, füüsiline võti säilib ka väljapool. Erinevalt näiteks IDLock/YALE jmt lukkudest.
Igasugu kaotused ja vargused saab kohe master kasutaja võimaluse lukult kasutajad eemaldada, seega sisse niikuinii ei saa. Kui ka signalisatsioon on majas olemas siis sissepääs on ainult pool lahendust.
Samas olen ka ise kasutanud üürikorteris kaugsissepääsu lahendust. Pole see asi nii hull midagi. Teoorias võib igasugu asju juhtuda.

Nende olemasolevate uksekaartidega on ilmselt keerulisemad lood, miskid eri standardid ja kuidas saab neid üldse õpetada oma kodusele kaardilugejale. Puudub igasugune kogemus. Lihtsalt uksekaart on rahakoti vahel niikuinii.

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2019 14:55:48 vasta tsitaadiga

No kui ma juba telefoni pean taskust välja tirima ja seal app-s nuppe pressima siis samahästi võin ma ka võtit keerata. Koduukse võti on teistest selgesti eristuv, leian vajadusel selle ka pimedas sõrmedega kimbust ülesse.
Lootsin pigem et sõidan autoga varjualusesse, lukk tuvastab mu saabumise (3-4m) ja teeb ukse automaatselt lahti. Saavad nt. lapsed eest tuppa minna kuniks ise pakkidega sahmid vms.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 21.11.2019 15:59:20 vasta tsitaadiga

bladerunner, asi sai alguse sellest icon_cool.gif

jägaja kirjutas:
Kuna vahel tuleb ikka ette probleem, et keegi on võtmed koju unustanud ja siis ei saa sisse, hea, kui keegi saab koju minna ja inimene sisse lasta. Alles möödunud nädalal pidin ise korraks koju kiirustama sel põhjusel.

Asukohapõhine tuvastamise võimekus on paljudes lahendustes olemas. Tegema saab panna igasugu asju, kuniks autost tuppa ukerdad.
Antud lukul on olemas nii bluetooth, mis võimaldab õigustega kasutajatel ukselukku avada, või siis z-wave lisa, mis võimaldab igasugu kuldkalakese soove lisaks täita.
Muidugi, see bluetooth ainuvalikuna vajab kaughalduseks lisaks ka Danabridge https://danalock.com/products/danabridge-v3/ nimelist jubinat.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 21.11.2019 16:13:25 vasta tsitaadiga

Bluetooth ja Z-Wave koos ka on olemas?
edit: Vist on jah.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 21.11.2019 16:17:57 vasta tsitaadiga

On täiesti olemas.
a) bluetooth
b) bluetooth + z-wave
c) homekit

plus igale lukuversioonile tuleb veel sobiv danalock osta. icon_biggrin.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 21.11.2019 16:24:05 vasta tsitaadiga

Suht õudne. Aga mingi 200 raha eest okei vist. Võib proovida. Mulle läheb vist see Scandi versioon...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 21.11.2019 16:27:18 vasta tsitaadiga

Mulle ka Scandi icon_razz1.gif

Selle disain on jah paras kobakas, need esimesed versioonid olid viisakamad. Samas, selle raha eest katsetuseks on just paras.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 21.11.2019 16:28:03 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Mulle ka Scandi icon_razz1.gif

Selle disain on jah paras kobakas, need esimesed versioonid olid viisakamad. Samas, selle raha eest katsetuseks on just paras.
Ilmselt detsembri alguses ostan jälle mingeid jubinaid. Tellin sulle ka ühe luku?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2019 18:29:25 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
No kui ma juba telefoni pean taskust välja tirima ja seal app-s nuppe pressima siis samahästi võin ma ka võtit keerata. Koduukse võti on teistest selgesti eristuv, leian vajadusel selle ka pimedas sõrmedega kimbust ülesse.
Lootsin pigem et sõidan autoga varjualusesse, lukk tuvastab mu saabumise (3-4m) ja teeb ukse automaatselt lahti. Saavad nt. lapsed eest tuppa minna kuniks ise pakkidega sahmid vms.

BT-ga võiks ju teoorias nii toimida, et avab uuesti paaritumise peale. BT reaalne levi on 10m kanti. Aga puhtalt selle pealt võib hakata avama ka siis, kui kuskil aias toimetad ja uuesti majale lähened, aga tahaks, et esiuks lukku jääks. Seal tuleb see GPS-värk mängu, mis jälgib, et kas oled vahepeal määratud alalt välja läinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2019 18:53:07 vasta tsitaadiga

Mnjah. Samas kõik sellised nutividinad teevad telefoni kaitsmise veelgi kriitilisemaks.
Satub telefon kellegi kätte kes selle lahti saab - vaatab et oh mis tore äpp seal sees. No kus sa siis ka elad? No avame Google Maps-i. Too pakub kohe lahkelt et kuhu lähme? "Koju?" Pole probleemi, kohe juhatan! icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 21.11.2019 19:00:35 vasta tsitaadiga

kusjuures ei juhata. Ma olen selle kodu-töö asja ära keelanud.
Lisaks, kui ajalugu ei salvestata siis on ka keerulisem see tuvastamine, aga mugavuse huvides me oleme ju kõik "vähetõenaolise" asjus silma kinni pigistama. Minuge ei juhtu midagi ja olen nii ebahuvitav icon_rolleyes.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 21.11.2019 19:01:35 vasta tsitaadiga

Ma tahaks näha kuidas keegi mu telefoni lahti saab. Optimistid...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2019 22:47:16 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Mnjah. Samas kõik sellised nutividinad teevad telefoni kaitsmise veelgi kriitilisemaks.
Satub telefon kellegi kätte kes selle lahti saab - vaatab et oh mis tore äpp seal sees. No kus sa siis ka elad? No avame Google Maps-i. Too pakub kohe lahkelt et kuhu lähme? "Koju?" Pole probleemi, kohe juhatan! icon_lol.gif

Nii paraku on - ka pärast seda, kui lisaks lihtsalt helistamisele-sõnumineerimisele said sinna sisse emailindus, isiklikumat laadi pildid, pangandus, märkmed jms, muutus kaitsmine omajagu kriitilisemaks. Enne seda ei kasutanud pea keegi ekraanilukku (peale klahviluku, mis on midagi muud). Smartphone on tänaseks praktiliselt juba smart implant, aja küsimus ainult, kui võrguadapterit meile kolba sisse siirdama ja kesknärvisüsteemiga ühendama hakatakse. Siis hakkad stseene oma peas jooksutama. Lippame kõik väikeste IoT-mehikestena ringi. Tahaks pakkuda uut nimetust IoH (Internet of Humans), aga tõenäoliselt pole selleks ajaks inimlikkusest enam suurt järel...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 25.11.2019 11:25:46 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Mulle ka Scandi icon_razz1.gif

Selle disain on jah paras kobakas, need esimesed versioonid olid viisakamad. Samas, selle raha eest katsetuseks on just paras.

Danalocki esimesed 2 versiooni olid õudsad ja kobakad. Praegune on päris viisakas juba. icon_smile.gif

Aga ise julgen soovitada küll, olen ise kasutanud tööl/kodus ja kordagi pole ukse taha pidanud jääma.

Auto-Open funktsioon on jah pigem eramute teema sest nad sidusid selle gps signaaliga ja kui gps ei saa ühendust,siis ust lahti ei tee. Trepikojas siis ei toimi.


Lauri
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 190, 191, 192  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.