Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 185, 186, 187  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 12.02.2019 05:30:16 vasta tsitaadiga

lehm2, kas Sonoffi tempi ja niiskuse andurid ei sobi? https://www.indome.ee/et/a/temperatuuri-ja-ohuniiskuse-andur-am2301 ja https://www.indome.ee/et/a/temperatuuri-ja-ohuniiskuse-andur-si7021
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004




sõnum 12.02.2019 09:01:24 vasta tsitaadiga

Hea vihje, võimalik et täitsa sobib hetkel muidugi ühtegi sonoffi anduri sisendiga pole icon_wink.gif.
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 12.02.2019 09:55:24 vasta tsitaadiga

lehm2, lõikad selle pistiku maha ja ühendad olemasoleva Sonoffi vaba PINi külge. Ütled Tasmotast mis PINi küljest Sonoff konkreetse anduri leiab ja olemas icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.02.2019 18:45:56 vasta tsitaadiga

Homey kasutajatele. https://flow.homey.app/

Ma ole vana versiooni torkida saanud, kuid seda flow ülevaatlikkust arvutitekraanilt igatseti kõvasti taga.
Noh, siin ta siis nüüd on.
https://blog.athom.com/announcing-homey-flow-for-web/

Tegelikult üks kasutaja oli sarnase asja juba valmis nikerdanud, kuigi see oli suht beeta staadiumis alles tal.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
okpoiss
HV kasutaja
okpoiss

liitunud: 07.11.2001




sõnum 25.02.2019 21:55:02 Homey vasta tsitaadiga

Sai ka Homey soetatud ja testiks siis Fibaro door sensor 2 ja Fibaro smoke sensor.

Mõned küsimused on tekkinud, millega ehk mõni kogenum oskab aidata.

Ukse andur suudab aeg ajalt enda contact alarmi sisse jätta, ehk siis ei näita, et uks on sulgenud. Enamasti töötab, kuid korra paari päeva peale suudab ikkagi segi minna. Ise ta seda korda ei tee, et aitab kas restart. Milles võib probleem olla? Samas ka temp anduri viimane info on paaripäeva tagune.

Sama jama oli ka suitsuanduri testimisega reaalse suitsiga, et alerti maha ei saanud enne, kui andur seadmest üldse eemaldada.

Minu vòi pereliikmete automaatne kodusoleku kontroll ei toimi. Ta lihtsalt ei trigerda olekut ise. On keegi selle tööle saanud?

Kas on Homeyle olemas ka dashboard lahendus või kuidas ma näiteks näeksin suitsuanduri termomeetri mõõtegraafikut?

Hetkel on süsteem ikka väga ebastabiilne, et kodust vara sellele usaldada väga veel ei julgeks.

Homey ja seadmete softid on kõik uuendatud. Kuidas teistel kogemused?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.02.2019 22:27:12 vasta tsitaadiga

Mul on ka need liikumisandurite ja ukseandurite trigerid siin kõik püsti.

Vanema Fibaro ukseanduri temperatuuriandurit ka ei tuvastata mingitki moodi, mitme anduriga see jama. Panin prooviks HomeAssistanti külge, töötab, tagasi Homey külge ja ei tööta. Seadmete tehasereset ei anna tulemusi.

Fibaro z-wave5 ukseandur, mis õues tempi mõõdab sic!, uuendab ka ennast suht kaootiliselt, ehk siis eriti ei uuenda tegelikult.

Fibaro nupp ja üldse patareitoitel stseenikontrollerid ei taha ka eriti töötada (tegelikult praktikas korraks töötavad ja siis enam käske ei edasta, või Homey ei tuvasta. Kõik seadmed ühes toas testimiseks mõne meetri kaugusel ja otseleviga.
Association´e ei ole ka suutnud patareitoitel lülititega teha, ülesäratamist on ma ei te palju tehtud aga no ei tööta asjad.

Fibaro RGBW lülitit polegi suutnud tööle panna nelja eraldi kanalina, nagu varem teiste kontrolleritega oli jne jne. ooo-mai-ooo. icon_neutral.gif

okpoiss, mul suitsuandurit pole, ilmselt smoke levelit võib siin näidata.
https://insights.homey.app/


See insights on tore, aga ka see töötab ju vigaselt, kuna näiteks tänase päeva, eilse päeva, käesoleva kuu, jne elektritarbimisi ju ei näita, on mingi graafik, millest pead konkreetse ajavahemiku tarbimisi ise ajaskaalalt arvutama.
Oli see Fibaro mis ta oli selles graafiku osas, aga valides kuupäeva sain ka konkreetse ajavahemiku tarbimise, Homeys seda pole. Kuupäev on, tarbimist aga ole, elektriarvesti, mis arvet arvutab, arvab teisiti. icon_lol.gif
No mis sa seal arvutad, kuna Aeotec clamp on ju ka pooliku lahendusega, tunnistab ainult ühte voolumõõtekanalit. Ülejäänud kaks on olematud.
But Hey, Works with Homey icon_lol.gif

Tegelikult on need kõik basic asjad, mis võiksid töötada aga nad ei tee seda. Ehk siis see kolmanda osapoole arendajate kaasamine on ka nii, ehk kui viitsitakse, tehakse.

No muidugi see Homey Ver2. lahendus, kõik arendajad peavad oma äpid sinna peale uuendama, seega võib ju ka vigu olla ja neist tuleb arendajat teavitada.
Aga ma ei viitsi. Siis võinuksin HA edasi kasutada juba. Teeb sama välja.
Plug and forget sobiks mulle rohkem.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
okpoiss
HV kasutaja
okpoiss

liitunud: 07.11.2001




sõnum 25.02.2019 22:54:54 vasta tsitaadiga

Door sensor 2 kinab temperatuuri küll, kuid andur ise on kuidagi ebastabiilne. Hetkel näiteks avamime/sulgemine toimib aga temp on ikka uuendamata.

Insight on abiks, seda ma veel ei olnud leidnud.

Eks peab veel katsetama. Näiteks on ideid, kuidas saaks lahendada seda, et näeksbjooksvalt andurite olekuid ja temperatuure. Selline dashi moodi vaade oleks asjalik. Hetkel on selline pimedas kobamine ja loodad, et asjad toimivad. Hea oleks vaadata palju näiteks keldris hetkel temparatuur on ja toa õhuniiskus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.02.2019 23:18:10 vasta tsitaadiga

Siis on veel selline tore lehekülg, kui pole juba tuttavad: http://developer.athom.com/

Ma olen ukseanduri raporteerimise edastusaega muutnud seadme sätetest ja ka temperatuurivahmikku, et tihemini raporteeriks. Kuid mulle tundub pigem, et siis lakkab seade üldse vastamast ja ühendumast.

Lõpuks ma need fibaro muna andurid eemaldasin resettisin tehaseseadetesse, kuna keeldusid üldse töötamast parameetrite muutmise järel. Nii ver1 kui ka ver2 andurid.
Patareitoitel seadmete parameetrite puhul tuleb need alati nn. üles äratada, kui tahad nende sätteid muuta, et need ka rakenduks seadmes endas.

Ma olen ka ise täiesti iduroheline selle Homeyga, ilmselt teen vahel midagi nii, kuis ei peaks. Õppimisaeg alles... icon_neutral.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 26.02.2019 08:41:51 vasta tsitaadiga

Mul oli esiti probleem fibaro liikumisanduritega mille infot Homey nägi kaootiliselt. St 10 liikumisest 7 korral pani tule põlema ja 3 korral ei pannud. Täna on seis 10:10 ehk siis wc-s käies enam pimedas ei pea kobama icon_lol.gif

Ukseandurit mul endal hetkel kasutuses ei ole, aga testin need ka ära. Homey Fibaro app on nende enda tehtud seega kõik sellised mured võiks otse neile saata.

okpoiss - kui sul mingi info jääb "kinni" siis seadme eemaldamise asamel proovi teda üles äratada (3klikki nagu lisamisel). Kunagi oli Homeyl olemas dashboard app ma natuke torkisin, ei tea kas see 2.0 versiooniga juba töötab? Sinna sai laduda tempe ja muud infot peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 26.02.2019 09:06:34 vasta tsitaadiga

Lauri_s, seda nn. Dashboard äppi, ilslet siiki arvuti töölauarakendust pead silmas, igatsetakse suht palju taga jah, Homey aga väidetavalt ei taha seda luua enam, pidavat asi olema hea androidiäpiga ka seadistatav.
Aga nagu näha, eile nad väljastasid eile selle flow rakenduse desktopi jaoks.

Aga mis puutub Homey kui arendaja teavitamisse probleemidest, siis eile just lugesin seda soovitud Fibaro RGBW funktsionaalsust nelja eraldi kanali kohta, vastati mu meelest suht kõrgilt, et ei ole loodud jah tuge ja kes kurat seda ikka kasutada tahab niiväga.
Parameeter 14 fibaro RGBW sätetes, mille muutmine Homeys tulemust ei anna, kuna GUIS tugi ikka puudub. 2018 aasta request oli see foorumis.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
okpoiss
HV kasutaja
okpoiss

liitunud: 07.11.2001




sõnum 26.02.2019 20:52:49 vasta tsitaadiga

Kaalun Homey vahetada Fibaro vastu. On kellelgi kogemust?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 26.02.2019 22:12:06 vasta tsitaadiga

icon_biggrin.gif oojaa

Kevadel saanuks 5aastat fibaro kasutamisest.
Ega tal midagi viga pole, sealgi omad oskused vaja selgeks saada ja kõik ei hakka kunagi ka seal veatult toimima, isegi z-wave seadmeid paljuski ei toetata, nagu igal konkureerival süsteemil.

Iseenesest on Fibaro kasutajale lihtsam üles seada ja kasutada, kui Homey.

Fibaro puudus on tänasega siiski ainult z-wave raadioseadmete tugi, erinevalt Homey võimalustest.

Muidu aga on rahulolematud kasutajad liikunud Fibaro juurest Homey juurde ja vastupidi.
Need süsteemid iseenesest nõuavad ikka inimeselt kapoti all tegutsemist, või siis ostad teenusena toe sisse.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
okpoiss
HV kasutaja
okpoiss

liitunud: 07.11.2001




sõnum 26.02.2019 22:51:23 vasta tsitaadiga

Ma täitsa usun aga hetkel see, et need andurid töötavad nagu jal juhatab tekitab tunde et Homey on lihtsalt ilus seade nurgas. Kuidas ma tean, et suitauandur mulle teate saadab, kui jama majas?

Aga miks Fibaro välja vahetasid? Nagu aru saan siis see Homey 2.0 ongi hetkel suht toores. Kuidas vanem versioon oli?

Mul on lihtsalt 1 nädal veel aega testida, sest siis saab 14 päeva läbi, millal saaksin seadme lihtsalt tagasi saata.

Palju seadmeid Homeyga kontrollid ja kuidas stabiilsus on? Soovitus stabiilsete ukse, liikumis, uputus ja wallplug valikuks?

Edit: testisin Fibaro ukse andurit ja tundub et ebastabiilsuse põhjus on kaugus Homeyst, mis on muidugi u 9 meetrit ja vahele jääb 2 telliskivi seina. Kas see ongi lagi? Seadmed peaks siitma läbi üksteise levi pikendada, kas see töötab automaagiliselt või peab selleks midagi tegema? Kuidas siis välised seamed töötavad kui levi on olematu?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 26.02.2019 23:06:18 vasta tsitaadiga

okpoiss - ma saan aru et sul on kasutusel Homey ja 2 patareiandurit. Need töötavad ainult otselevis Homeyga ja sõltuvalt mis takistused vahele jäävad võib levi olla 30m kuni 3m. Saad suitsuanduriga mõõta levi majas - hoia nuppu all kuni käib piiks, lase nupp lahti ja oota - kui tuli läheb lillaks kliki korra peale. Nüüd näitab ta ära leviala. Roheline OK, Kollane (läbi mõne repiiteri, mida sul ei ole) ja lilla/punane näitab et levi ei ole.

Minul on Homey 2.0 taga hetkel pea 30 z-wave seadet ning pean ütlema et tegelikult kõik töötab. Mul on ka paaril korral olnud juhuseid kus mõni seadme oleku info ei jõua Homeyni kohale, aga see on üsna harv. Jah siin on asju mis vajavad ühe või teise arendaja poolt täiustamist, kuid olles testinud erinevaid keskusi siis sellise hinna eest on tegu täitsa toreda asjaga. Homey pluss on nagu Jägaja ütles see, et sa ei pea raadioside mõistes piirduma vaid Z-wave protokolliga vaid saad ka zigbee, RF 868/433 seadmeid kasutada.

Mis puutub Fibarosse siis täna on neid ainuüksi eestis julgen öelda üle tuhandes majapidamises. Eks sealgi on omad nüansid ning igal juhul soovitan leida see väike lisaraha ja panustada kohe HC2 keskuse peale. Lite keskus on kapriissem olnud. HC2 taga on meil endal ca 300 korterit, kus elavad inimesed kes nutikodundusest väga midagi ei tea - ja ega seal midagi väga torkida ka ei ole vaja.

Aga nagu aru saan siis sulle meeldib ise nokitseda ja pusida, siis minu aus hinnang on selline:

Homey
Plussid: Homey on oma hinna eest hea valik - mitmekesine seadmevalik ning fakt, et liidestusi saab juurde teha igaüks kel selleks huvi ja motivatsiooni. Süsteemi seadistamine on üsna lihtne ja arusaadav. Vähesed "äpid" mida ma olen näinud, mis vajavad süvitsi minekut. Enamasti laed alla, järgid juhiseid ja töötab. Pall näeb ise ka hea välja ning esialgu kasutu LED rõngas on väga hea öölamp icon_smile.gif
Miinused: Homey z-wave seadmete lisamine peab olema vahetus läheduses (Fibaro näiteks lubab ka suvalises kohas läbi meshi seda teha). Tegemist on suhteliselt noore tootega, st siit-sealt on näha titevigu. Näiteks see RGBW mooduli küsimus. Ressursi mõttes on tunda, et võrreldes HC2 keskusega on aeglasem. Eriti paneb seda tähele mõndasid flows-id kasutades mis on seotud valguse juhtimisega. Vitrumi lüliti ja fibaro relee kasutamine on tehtud mul flowga. Vahel läheb tuli hetkega põlema, vahel võtab mõtlemisaja.

Fibaro HC2
Plussid: tegu on väga võimeka seadmega, millega saab teha peaaegu kõike mida automaatikasüsteem peab tegema (vajab Lua keele oskust). Näiteks saab Fibaro soovi korral liita modbusi seadmetega - tuua vent, jahutus, õhksoojuspump jne ka automaatikasüsteemi osaks. HC2 on väljas u 7 aastat kuid senimaani on riistvaraliselt ressurssi küll. Kes keerukamaid süsteeme ehitab on mälu ka juurde pannud (jah seda saab teha). Seadistamine on eestikeelses keskkonnas ja suhteliselt lihtne.
Miinused: HC2 hind võiks olla 299, oleks see palju levinum. Teatud funktsioonide mõnusalt tööle saamine vajab progemisoskust või vähemalt arusaamist sellest - foorumites koode ja juhendeid palju. Riistvaraliselt on liidestus ainult Z-Wave ja lan võrk. Fibaro kasutajad (eriti pikajaalised) on kogenud ka seda rõõmu kui liiga toores soft välja lastakse, aga eks seda juhtub ka suurtel tegijatel (Apple).


Mina isiklikult soovitan sul läbi mõelda mida sa soovid kokkuvõttes saada. Homey on kiiresti arenev ja potentsiaalikas seade. Kui arvad, et see ei ole ikka sinu jaoks siis Fibaro poole vaadates soovitan võtta pigem HC2 või oodata kuni HC3 välja tuleb.

Homey osas - ma ei tea kust sa selle soetasid, aga paljud e-poed ei võta selliseid seadmeid tagasi kui need on juba veebis registreeritud ehk siis käima pandud ja kasutatud. VÕS: "Et veenduda asja olemuses, omadustes ja toimimises, peaks tarbija käsitsema ja kasutama asja üksnes nii, nagu tal lubataks tavapäraselt seda teha poes."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
okpoiss
HV kasutaja
okpoiss

liitunud: 07.11.2001




sõnum 26.02.2019 23:41:28 vasta tsitaadiga

Lauri_s tänan põhjaliku tagasiside eest. Hetkel testinnja katsetan kuidas saan. DIY ei ole probleem. Homey vaba platvorm tegelikult meeldib ja on juba ka mõned ideed veidi API kallale minna. Kuna targa kodubseadmetegabolen veel suhteliselt algaja, kulub hetkel tõesti palju aega foorumite ja artiklite lugemiseks.

Fibaro puhul meeldib mulle kõige enam dashboard, mis annab ülevaate kogu sensorimajandusest. Jääb loota, et Homey teeb sarnase asja kinagi või kui API seda toetab, nikerdan ehk ise enda jaoks miskit. Niipalju kui uurond, siis ideaalset hubi eineksisteeri. Igaühel omad plusod ja miinused.

Headest andurisoovitustest ära ei ütleks. Aitab vältida liigseid kulusid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004




sõnum 05.03.2019 00:08:56 vasta tsitaadiga

Sooviks välisvalgustuse lülitamise targemaks muuta, millised variandid selleks oleks? Kõige lihtsam on osta odav prožektor liikumisanduriga, kuigi pole vist kõige targem lahendus. Otsisin erinevaid PIR lahendusi aga välitingimuste jaoks on neid üpriski vähe, mille tahaks sonoff-ga ära ühendada. Välikaamera variant oleks ka, millega suudaks liikumist tuvastada. Millised variandid veel oleks? icon_rolleyes.gif
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.03.2019 02:17:40 vasta tsitaadiga

Variant on hämaraandur, või on vaja vahepeal ära kustutada?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 05.03.2019 05:25:32 vasta tsitaadiga

lehm2, mina kombineerisin tavalise rumala liikumisanduriga prose ja Fibaro relee (selle asemel võib kasutada Sonoffi releed + pisikest vahereleed et prose 230V väljundist kuivkontakt info saada) Ühendatud on selliselt, et prože liikumisandur annab lihtsalt infot minu nutikodule, kui pimedal ajal liikumist tuvastatakse. Edasi on juba nutikodu loogika asi otsustada kas peaks selle teadmisega midagi pihta hakkama või mitte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 05.03.2019 08:52:17 vasta tsitaadiga

oot, mismoodi siis?
Proze llikumisandur annab läbi vaherelee Fibaro relee IN sisendisse signaali, ja Fibaro paneb siis proze põlema ja vahepeal tarkkodu otsustab, kas panna kustu või mitte?
Või miks see vaherelee (kuivkontakt) seal vahepeal üldse on? Mingi info on nagu puudu eusa_think.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triu
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 05.03.2019 09:05:54 vasta tsitaadiga

Pakuks, et Fibaro IN pole õnnelik 230 voldi AC üle?
"oot, mismoodi siis?
Proze llikumisandur annab läbi vaherelee Fibaro relee IN sisendisse signaali, ja Fibaro paneb siis proze põlema ja vahepeal tarkkodu otsustab, kas panna kustu või mitte?
Või miks see vaherelee (kuivkontakt) seal vahepeal üldse on? Mingi info on nagu puudu eusa_think.gif"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 05.03.2019 09:07:55 vasta tsitaadiga

triu,
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 05.03.2019 10:09:17 vasta tsitaadiga

jägaja, triu, Minul vahereleed vahel pole vaid prose liikumisandur annab signaali otse IN2 otstele. Tegemist on 1x2.5kw releega seega teine sisend lülitab tal sisuliselt virtuaalset releed. Vaherelee märkus käis Sonoffi kohta. Need tahavad kuiva kontakti saada. Kuna hämara info minu jaoks oluline ei ole - kasutan päikesetõusu j a-loojangu infot ja sealt tuletatud koidu ja eha aega, siis on see pote mul täiesti maha keeratud. Liikumisandur triggerdub iga liikumise peale, olenemata sellest kas on pime või mitte.

Edasi on juba targa kodu loogika: KUI on liikumine, JA on hämar või pime aeg, SIIS pane tuli põlema ja hoia teda põlemas kuni vähemalt 10min jooksul pole uut liikumist tuvastatud. Siis kustuta tuli ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 05.03.2019 12:46:55 vasta tsitaadiga

raitl, ok. Jäigi natuke selgusetuks, et kas see vaherelee on igal juhul vahel. Aga ei, muus osas on loogika nagu ette kujutasin.
(See sulgudes osa ei jõudnud esimese hooga kohale, kuigi see oligi sulgudes ja eraldi lahenduse kirjeldusena, vahereleega ja puha icon_redface.gif icon_smile.gif )

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004




sõnum 05.03.2019 18:29:27 vasta tsitaadiga

Tänud kaasa mõtlemast, leidsin ühe vähe soodsama liikumisanduri mis sobiks välitingimustesse ka https://www.ledpood.ee/liikumisandurid/steinel-is-1-liikumisandur-seinale-lakke-120-2046814078 on kellelgi kogemust antud tootega?
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 06.03.2019 13:25:32 vasta tsitaadiga

Vahepeal natuke Fibaro poolelt ka uudiseid. Kuigi ametlikult veel ei ole müügile paisatud, siis siit-sealt juba saab neid kätte - smart implant. https://www.fibaro.com/en/products/smart-implant/

Tegu Fibaro universaalse anduri järglasega, mis on tegelikult uskumatult lahe vidin Z-Wave automaatika maailmas.

Mis tal on olemas:

a) 2 sisendit NO/NC või 0-10V
b) 2 releed (kontaktivabad) potentsiaalivabad.
c) 6 temperatuurianduri sisendit DS18B20
d) 1 x DHT22 niiskuse+temperatuurianduri sisend (sellisel juhul 6x temp ei saa kasutada).
e) Sisse-ehitatud temepratuuriandur. See andur on pigem informatiivne, sest 24V toite korral genereerib pingeregulaator sees piisavalt sooja, et häirima hakata. Ma madalama ca 9V pingega ei testinud ise.

Soovituslik jaemüügihind vaid 45€

Ta asendab out of the box fibaro universaalse anduri ja FGS 222 relee.

Eriti äge on see, et saab kasutada väga mitmekülgselt. Näiteks võib tal olla küljes samaaegselt 6 temperatuuriandurit (ruumide temperatuurid), lisaks võib ta lugeda 0-10V sisendiga õues olevat LUX andurit ja teise sisendiga NO/NC valve staatust. Relee väljundiga saab juhtida näiteks Paradox valve keyswitchi ja teise releega võib avada auto väravat.

Kõik on loomulikult ilusas väikeses karbis ja Z-Wave 500 seeria kiibi peal.



NB! vanem universaalandur on ka lõpumüügis paljudes kohtades https://www.indome.ee/et/a/fibaro-universaalne-andur
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 185, 186, 187  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.