|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ärihai
HV Guru

liitunud: 14.04.2006
|
27.10.2008 18:30:20
Swedbanki internetipank võtab kasutusele unikaalse turvapildi |
|
|
link :: hansa.ee
Internetipanga turvalisuse suurendamiseks tuleb kasutajatel alates tänasest (23.10) valida endale meeldejääv turvapilt. Turvapilt koosneb kliendi valitud pildist, kliendi nimest, tervitustekstist ning infost eelmise sisselogimise aja ja koha kohta. Kogu see info on muudetud üheks pildiks.
Swedbanki elektrooniliste kanalite osakonna juhataja Margus Simsoni sõnul muutub senine keskkond veelgi turvalisemaks. Kliendil tuleb valida piltide seast üks ning see meelde jätta. Edaspidi näeb turvapilti pärast sisselogimist internetipanga avalehel, rääkis Simson, lisades, et sellise pildi lisamine internetikeskkonda muudab autentimistunnuste kopeerimise võimalikele petturitele senisest veelgi raskemaks. Sisuliselt saab klient nüüd ka ise end võimaliku petuskeemi vastu kaitsta, jälgides internetipangas olles, kas turvapilt on ikka sama, mis sai esialgu välja valitud. Kui kliendil tekib kahtlus, et tegu ei ole eelnevalt väljavalitud pildiga, peaks sellest koheselt teavitama panka, lisas ta.
Esialgu on turvapilt valitud automaatselt, kuid pärast sisselogimist saab klient valida endale meeldivama pildi. Turvapilti on võimalik muuta internetipangas seadete lehel, olles eelnevalt internetipanka sisse logitud.
Kui klient ei logi internetipanka sisse avalehe kaudu, on turvapilt nähtav ka sellel lehel, millelt internetipanka sisenetakse.
Käesoleva aasta kevadel tuli Swedbank välja uue internetipangaga, mis ühendab endas panga kodulehe ja internetipanga funktsioonid. Kokku on Swedbankil üle 800 000 internetipanga kliendi.
|
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
27.10.2008 19:40:37
|
|
|
| Jäi üles aga küsimus et mis puhul peaks see pilt üldse muutuma
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
27.10.2008 19:42:25
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| Jäi üles aga küsimus et mis puhul peaks see pilt üldse muutuma |
Muutub siis kui oled sattunud Ganzanetti...
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
27.10.2008 19:43:50
|
|
|
Vägagi omapärane ja küllaltki tõhus uuendus!
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
27.10.2008 19:44:13
|
|
|
Max Powers, ses mõttes et ok, satud vahepeal ganzanetti, keegi saab sinu konto andmed, ise unustad vaadata vahepeal seda pilti, siis satud jälle õigesse, kus vaatab endiselt õige pilt vastu aga kolmandal poolel on juba olemas sinu andmed
miks peaks nüüd see kolmas pool sinu pilti muutma et sa märkaks seda ?
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
loser
HV kasutaja
liitunud: 13.08.2006
|
27.10.2008 19:55:14
|
|
|
| Ega nad ei muudagi midagi,enam pole lihtsalt standardset pangalehte mida järgi teha,pilte pole küll lõputult aga siiski kokkusattumus välistatud. Igal kasutajal on nüüd isikupärane panga avaleht ja kergem aru saada kui libalehele satud,samas lukust pole muidugi kasu kui võtmed ette jätad (ei märka,unustad vaadata).
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
27.10.2008 20:28:50
|
|
|
| ot: |
Anna neile aega, kunagi õpivad nad eesti keele ära ja hakkavad taas tempe tegema ja sul ei jää muud üle, kui pead pilte lisama + setu keeles pildi nime hakkama nõudma |
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ärihai
HV Guru

liitunud: 14.04.2006
|
27.10.2008 20:41:09
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Päris hea lahendus
HinnaVaatluse foorumi registeerimisel on ka muidu aastast 2006 kaitseks robotite eest turvapilt, kus tuleb kirjutada looma nimi eesti keeles
Peale seda pole ka ükski robot või bot suutnud registreeruda  |
irw selle pildiga sai nalja, kui üks regas. ei jaganud kohe matsu lahti kes ta on.
suutis erinevaid nimesid talle pakkuda
|
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
27.10.2008 20:45:10
|
|
|
| ärihai kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
Päris hea lahendus
HinnaVaatluse foorumi registeerimisel on ka muidu aastast 2006 kaitseks robotite eest turvapilt, kus tuleb kirjutada looma nimi eesti keeles
Peale seda pole ka ükski robot või bot suutnud registreeruda  |
irw selle pildiga sai nalja, kui üks regas. ei jaganud kohe matsu lahti kes ta on.
suutis erinevaid nimesid talle pakkuda  |
Kuna mäletamisi oli tegemist vene rahvusest inimesega, kes küll oskas ka päris talutavalt eesti keelt aga selle pildi puhul jäi veidi kimpu.......
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ärihai
HV Guru

liitunud: 14.04.2006
|
27.10.2008 20:46:34
|
|
|
oli küll venelane.
_________________ Ütle siis mõtle  |
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
27.10.2008 20:58:10
|
|
|
Võte iseenesest iidvana. Yahoo pakub IIRC juba aasta otsa vähemalt oma meiliteenuse puhul kasutaja sisestatud teksti/upitud pildi kuvamise võimalust millega õige sait tuvastada. Ja seda pilti kuvatakse enne sisselogimist, nii et pole üldse seda võimalustki et esmalt mingi parooli ära annad ja alles siis avastad et tegu pole õige lehega.
Kahjuks on kogu see lahendus aga küpsiste põhine, nii et peale masina saastast puhastamist (mis enamike puhastajate puhul hõlmab ka küpsiste eemaldamist, ehkki normaalsete progede puhul saab seda välja lülitada) on pilt jälle kadunud
_________________ IMO & GPLed |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
28.10.2008 08:58:19
Re: Swedbanki internetipank võtab kasutusele unikaalse turvapildi |
|
|
| ärihai kirjutas: |
| [kärtz...]turvalisuse suurendamiseks tuleb kasutajatel alates tänasest (23.10) valida endale meeldejääv turvapilt. Turvapilt koosneb kliendi valitud pildist, kliendi nimest, tervitustekstist ning infost eelmise sisselogimise aja ja koha kohta. Kogu see info on muudetud üheks pildiks. |
...niipaljukest siis rootsi arusaamast turvalisusest ning Eesti ID-ioodi-kaardist.
Tjaaa... ei tea, kas ainult mulle tundub(pääle eila-õhtast prassingut) maailm kummalisena või milles asi
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
28.10.2008 10:48:18
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| [kärtz...]mis see ID-kaart siia puutub? Suur osa kasutajaid logivad endiselt sisse koodikaardiga ja/või PIN kalkulaatoriga. Mõistlik on siis juba vaikimisi kõigile näidata seda turvapilti, mitte hakata erandeid tegema. Tõepoolest eilaõhtane prassing võib asju mõjutada |
Ei vaidle vastu - mõju on siiani tuntav, kuid see selleks.
ID-kaart puutub niipaljukest, et see pidada olema väegade turvaline ja nii edasi ning tagasi. Alles hiljuti muudeti ka ülekande-limiit sellest sõltuvaks ja propageeriti hirmsaste ID kasutamist. Nüüd lisaks ka veel mingi pildike, kus-juures kulu-tulena(või oli see vastupidi) levib bot'tide "kap(t)sa" lahti-harutamise võimekuse uudis... Selle kõige taustal tundub, et rootslane ei usalda meite ID-ioodi-kaarti piisavalt. Koodidest-pinnidest rääkimata.
Ju see eilne on pääle kõige muu ka mu paranoiat väheke liigselt mõjutand
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
28.10.2008 10:53:40
|
|
|
Ma arvan et pigem oli IT-osakonnal lihtsam kõigile see pildisüsteem juurde toppida, mitte hakata erandeid tegema vms.
Pealegi mitmed kasutajad logivad sisse mõnikord erinevate autentimisvahenditega ja siis peaks süsteem käivitama eraldi scripti, et ahhaa, nüüd see kasutaja sisenes tavapärase ID-kaardi asemel PIN-kalkulaatoriga ja hakkame talle genereerima seda pildisüsteemi. Suht mõttetu ju.
Pealegi, PIN-kalkulaatorit ju peetakse sama turvaliseks kui ID-kaarti, miks siis sellele kuvatakse seda pildisüsteemi? `
Seega IMHO on põhjuseks tõenäoliselt süsteemi lihtsus, mitte rootslaste paranoia
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
28.10.2008 11:04:12
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| [kärtz...]Pealegi, PIN-kalkulaatorit ju peetakse sama turvaliseks kui ID-kaarti, miks siis sellele kuvatakse seda pildisüsteemi? Seega IMHO on põhjuseks tõenäoliselt süsteemi lihtsus, mitte rootslaste paranoia |
| ot: |
Ähhh... kes seda teab, miks see kõik hea või halb olla võib. Arvatavasti on siiski tegu minu paranoilisusega ning loogiline mõtlemine on mulle täna vastunäidustatud |
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
29.10.2008 17:46:59
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Eip, üks teine "täpiline"  |
leopard?
(pidin lihtsalt küsima 8) )
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JannoT
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2005
|
29.10.2008 20:21:09
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
leopardi nimes pole ju täpitähti  |
Lõvi?
Checkisin kah asja ära :/ Suurem valik võiks olla. Endale valisin pildi: xxxx
Hmm. Pilt on ainult avalehel? Mujal võiks ka olla. Nt ülekande tegemis lehel.
_________________ 011010000110100101101110011011100110000101110110011000010110000101110100011011000111010101110011 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
29.10.2008 21:14:14
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
leopardi nimes pole ju täpitähti  |
Aga on täpiline loom
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
30.10.2008 09:13:08
|
|
|
Kääbusjõehobu tuleb panna ja enne veel reklaamleping teha loomaaiaga, sest looduskauged arvutinohikud peavad siis esmalt minema pilt käes loomaaeda otsima, et mis selle looma nimi küll võiks olla
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UB
HV Guru

liitunud: 26.12.2002
|
30.10.2008 18:07:34
|
|
|
Tuleb panna emaplaadi pilt ja kui õiget nime panna ei oska, siis regada ei saa:
Spoiler 
D975XBX2
Ja siis ei saa kurta, et arvutiteemalises foorumis ma ei peagi pudulojuseid tundma
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
31.10.2008 15:22:54
|
|
|
kährik?
_________________ NAS |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
31.10.2008 15:37:02
|
|
|
| Leopold kirjutas: |
| kährik? |
jääkaru
kuid sellest hansapanga pildi jaburdusest ei saa muffigi aru.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi_R
HV Guru

liitunud: 30.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
05.11.2008 23:16:17
|
|
|
Saarlased ruulivad:::::hiidlased sakivad!!!!!
_________________ NAS |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
max6
HV vaatleja

liitunud: 24.09.2003
|
06.11.2008 11:22:40
|
|
|
| Mina sain sellest pildist teada siit foorumist 2 nädalat hiljem, ometi olen korduvalt Swedi internetipangas käinud seda pilti märkamata. Milles see turvalisus siin seisneb aru ma ei saa!
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bigmarx
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
06.11.2008 12:08:56
|
|
|
Njah, alles tänu sellele teemale hakkasin netipangas uurima selle turvapildi kohta ja voila, ongi selline koht seal olemas. Ma olen vahepeal korduvalt nii ID kui paroolikaardiga sisse loginud, kuid sellest turvapildist sain siiski teada alles selles teemas.
_________________ "Kes naerab viimasena? Ma olen siis teie järel!" |
|
| Kommentaarid: 485 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
385 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
06.11.2008 12:10:31
|
|
|
Mina sain pangast kirja ka selle kohta, kui ma ei eksi.
Äkki oli kuldkliendi kirja osa vms
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
QWhite
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.02.2004
|
06.11.2008 15:04:21
|
|
|
Siis peaks olema 2 parooli - esimene sisselogimiseks ja teine tehingute tegemiseks. St kui logid sisse ja näed valet pilti siis teist parooli ei sisesta, tähtsamat parooli ei lekita. Sarnane PIN1 ja PIN2-le.
Veidi teemast mööda, aga kui Sampo internetipank mult maksete allkirjastamiseks PIN2 ei küsi, kas kõik mu tehtud maksed on siis kehtetud ja pank on omavoliliselt mu raha liigutanud? Siis ma olen küll kuri ta peale.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
06.11.2008 20:20:14
|
|
|
| QWhite kirjutas: |
| Veidi teemast mööda, aga kui Sampo internetipank mult maksete allkirjastamiseks PIN2 ei küsi, kas kõik mu tehtud maksed on siis kehtetud ja pank on omavoliliselt mu raha liigutanud? Siis ma olen küll kuri ta peale. |
Ei usu, sest PIN2 on siiski digiallkirjastamiseks. (mina sain vähemalt nii aru). Muidu see turvapildi teema oli siis kui sisse logisin, seal pildi all oli link turvapildi muutmisele.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|