Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Swedbanki internetipank võtab kasutusele unikaalse turvapildi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ärihai
HV Guru
ärihai

liitunud: 14.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2008 18:30:20 Swedbanki internetipank võtab kasutusele unikaalse turvapildi vasta tsitaadiga

link :: hansa.ee


Internetipanga turvalisuse suurendamiseks tuleb kasutajatel alates tänasest (23.10) valida endale meeldejääv turvapilt. Turvapilt koosneb kliendi valitud pildist, kliendi nimest, tervitustekstist ning infost eelmise sisselogimise aja ja koha kohta. Kogu see info on muudetud üheks pildiks.


Swedbanki elektrooniliste kanalite osakonna juhataja Margus Simsoni sõnul muutub senine keskkond veelgi turvalisemaks. „Kliendil tuleb valida piltide seast üks ning see meelde jätta. Edaspidi näeb turvapilti pärast sisselogimist internetipanga avalehel,” rääkis Simson, lisades, et sellise pildi lisamine internetikeskkonda muudab autentimistunnuste kopeerimise võimalikele petturitele senisest veelgi raskemaks. „Sisuliselt saab klient nüüd ka ise end võimaliku petuskeemi vastu kaitsta, jälgides internetipangas olles, kas turvapilt on ikka sama, mis sai esialgu välja valitud. Kui kliendil tekib kahtlus, et tegu ei ole eelnevalt väljavalitud pildiga, peaks sellest koheselt teavitama panka,” lisas ta.
Esialgu on turvapilt valitud automaatselt, kuid pärast sisselogimist saab klient valida endale meeldivama pildi. Turvapilti on võimalik muuta internetipangas seadete lehel, olles eelnevalt internetipanka sisse logitud.

Kui klient ei logi internetipanka sisse avalehe kaudu, on turvapilt nähtav ka sellel lehel, millelt internetipanka sisenetakse.

Käesoleva aasta kevadel tuli Swedbank välja uue internetipangaga, mis ühendab endas panga kodulehe ja internetipanga funktsioonid. Kokku on Swedbankil üle 800 000 internetipanga kliendi.
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.10.2008 19:40:37 vasta tsitaadiga

Jäi üles aga küsimus et mis puhul peaks see pilt üldse muutuma
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2008 19:42:25 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Jäi üles aga küsimus et mis puhul peaks see pilt üldse muutuma


Muutub siis kui oled sattunud Ganzanetti...
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2008 19:43:50 vasta tsitaadiga

Vägagi omapärane ja küllaltki tõhus uuendus!
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.10.2008 19:44:13 vasta tsitaadiga

Max Powers, ses mõttes et ok, satud vahepeal ganzanetti, keegi saab sinu konto andmed, ise unustad vaadata vahepeal seda pilti, siis satud jälle õigesse, kus vaatab endiselt õige pilt vastu aga kolmandal poolel on juba olemas sinu andmed
miks peaks nüüd see kolmas pool sinu pilti muutma et sa märkaks seda ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
loser
HV kasutaja

liitunud: 13.08.2006




sõnum 27.10.2008 19:55:14 vasta tsitaadiga

Ega nad ei muudagi midagi,enam pole lihtsalt standardset pangalehte mida järgi teha,pilte pole küll lõputult aga siiski kokkusattumus välistatud. Igal kasutajal on nüüd isikupärane panga avaleht ja kergem aru saada kui libalehele satud,samas lukust pole muidugi kasu kui võtmed ette jätad (ei märka,unustad vaadata).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2008 20:16:47 vasta tsitaadiga

Päris hea lahendus thumbs_up.gif

HinnaVaatluse foorumi registeerimisel on ka muidu aastast 2006 kaitseks robotite eest turvapilt, kus tuleb kirjutada looma nimi eesti keeles icon_smile.gif
Peale seda pole ka ükski robot või bot suutnud registreeruda thumbs_up.gif
Manus
Turvapilt
Turvapilt


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 27.10.2008 20:28:50 vasta tsitaadiga

ot:
Anna neile aega, kunagi õpivad nad eesti keele ära ja hakkavad taas tempe tegema ja sul ei jää muud üle, kui pead pilte lisama + setu keeles pildi nime hakkama nõudma icon_wink.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2008 20:33:28 vasta tsitaadiga

Nojah, "loodame" icon_biggrin.gif
Aga üks loomaaias tehtud pilt on veel varuks, juhuks kui see pilt läbi hammustatakse 8)

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2008 20:35:00 vasta tsitaadiga

Jõehobu ilmselt?
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2008 20:36:27 vasta tsitaadiga

Eip, üks teine "täpiline" icon_biggrin.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ärihai
HV Guru
ärihai

liitunud: 14.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2008 20:41:09 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Päris hea lahendus thumbs_up.gif

HinnaVaatluse foorumi registeerimisel on ka muidu aastast 2006 kaitseks robotite eest turvapilt, kus tuleb kirjutada looma nimi eesti keeles icon_smile.gif
Peale seda pole ka ükski robot või bot suutnud registreeruda thumbs_up.gif


irw selle pildiga sai nalja, kui üks regas. ei jaganud kohe matsu lahti kes ta on.
suutis erinevaid nimesid talle pakkuda icon_lol.gif
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 27.10.2008 20:45:10 vasta tsitaadiga

ärihai kirjutas:
Tanel kirjutas:
Päris hea lahendus thumbs_up.gif

HinnaVaatluse foorumi registeerimisel on ka muidu aastast 2006 kaitseks robotite eest turvapilt, kus tuleb kirjutada looma nimi eesti keeles icon_smile.gif
Peale seda pole ka ükski robot või bot suutnud registreeruda thumbs_up.gif


irw selle pildiga sai nalja, kui üks regas. ei jaganud kohe matsu lahti kes ta on.
suutis erinevaid nimesid talle pakkuda icon_lol.gif
Kuna mäletamisi oli tegemist vene rahvusest inimesega, kes küll oskas ka päris talutavalt eesti keelt aga selle pildi puhul jäi veidi kimpu.......
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ärihai
HV Guru
ärihai

liitunud: 14.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2008 20:46:34 vasta tsitaadiga

oli küll venelane.
_________________
Ütle siis mõtle icon_smile.gif
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 27.10.2008 20:58:10 vasta tsitaadiga

Võte iseenesest iidvana. Yahoo pakub IIRC juba aasta otsa vähemalt oma meiliteenuse puhul kasutaja sisestatud teksti/upitud pildi kuvamise võimalust millega õige sait tuvastada. Ja seda pilti kuvatakse enne sisselogimist, nii et pole üldse seda võimalustki et esmalt mingi parooli ära annad ja alles siis avastad et tegu pole õige lehega.
Kahjuks on kogu see lahendus aga küpsiste põhine, nii et peale masina saastast puhastamist (mis enamike puhastajate puhul hõlmab ka küpsiste eemaldamist, ehkki normaalsete progede puhul saab seda välja lülitada) on pilt jälle kadunud icon_sad.gif

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 28.10.2008 08:58:19 Re: Swedbanki internetipank võtab kasutusele unikaalse turvapildi vasta tsitaadiga

ärihai kirjutas:
[kärtz...]turvalisuse suurendamiseks tuleb kasutajatel alates tänasest (23.10) valida endale meeldejääv turvapilt. Turvapilt koosneb kliendi valitud pildist, kliendi nimest, tervitustekstist ning infost eelmise sisselogimise aja ja koha kohta. Kogu see info on muudetud üheks pildiks.
...niipaljukest siis rootsi arusaamast turvalisusest ning Eesti ID-ioodi-kaardist.
Tjaaa... ei tea, kas ainult mulle tundub(pääle eila-õhtast prassingut) maailm kummalisena või milles asi icon_wink.gif

_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2008 10:17:11 vasta tsitaadiga

tsitaat:

...niipaljukest siis rootsi arusaamast turvalisusest ning Eesti ID-ioodi-kaardist.

mis see ID-kaart siia puutub?
Suur osa kasutajaid logivad endiselt sisse koodikaardiga ja/või PIN kalkulaatoriga.
Mõistlik on siis juba vaikimisi kõigile näidata seda turvapilti, mitte hakata erandeid tegema.

Tõepoolest eilaõhtane prassing võib asju mõjutada icon_smile.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 28.10.2008 10:48:18 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
[kärtz...]mis see ID-kaart siia puutub? Suur osa kasutajaid logivad endiselt sisse koodikaardiga ja/või PIN kalkulaatoriga. Mõistlik on siis juba vaikimisi kõigile näidata seda turvapilti, mitte hakata erandeid tegema. Tõepoolest eilaõhtane prassing võib asju mõjutada
Ei vaidle vastu - mõju on siiani tuntav, kuid see selleks.

ID-kaart puutub niipaljukest, et see pidada olema väegade turvaline ja nii edasi ning tagasi. Alles hiljuti muudeti ka ülekande-limiit sellest sõltuvaks ja propageeriti hirmsaste ID kasutamist. Nüüd lisaks ka veel mingi pildike, kus-juures kulu-tulena(või oli see vastupidi) levib bot'tide "kap(t)sa" lahti-harutamise võimekuse uudis... Selle kõige taustal tundub, et rootslane ei usalda meite ID-ioodi-kaarti piisavalt. Koodidest-pinnidest rääkimata.

Ju see eilne on pääle kõige muu ka mu paranoiat väheke liigselt mõjutand icon_wink.gif

_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2008 10:53:40 vasta tsitaadiga

Ma arvan et pigem oli IT-osakonnal lihtsam kõigile see pildisüsteem juurde toppida, mitte hakata erandeid tegema vms.
Pealegi mitmed kasutajad logivad sisse mõnikord erinevate autentimisvahenditega ja siis peaks süsteem käivitama eraldi scripti, et ahhaa, nüüd see kasutaja sisenes tavapärase ID-kaardi asemel PIN-kalkulaatoriga ja hakkame talle genereerima seda pildisüsteemi. Suht mõttetu ju.
Pealegi, PIN-kalkulaatorit ju peetakse sama turvaliseks kui ID-kaarti, miks siis sellele kuvatakse seda pildisüsteemi? icon_smile.gif `

Seega IMHO on põhjuseks tõenäoliselt süsteemi lihtsus, mitte rootslaste paranoia icon_wink.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 28.10.2008 11:04:12 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
[kärtz...]Pealegi, PIN-kalkulaatorit ju peetakse sama turvaliseks kui ID-kaarti, miks siis sellele kuvatakse seda pildisüsteemi? Seega IMHO on põhjuseks tõenäoliselt süsteemi lihtsus, mitte rootslaste paranoia
ot:
Ähhh... kes icon_evil.gif seda teab, miks see kõik hea või halb olla võib. Arvatavasti on siiski tegu minu paranoilisusega ning loogiline mõtlemine on mulle täna vastunäidustatud icon_redface.gif

_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2008 17:46:59 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Eip, üks teine "täpiline" icon_biggrin.gif


leopard?

(pidin lihtsalt küsima 8) )

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2008 19:24:33 vasta tsitaadiga

leopardi nimes pole ju täpitähti icon_smile.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
JannoT
HV kasutaja
JannoT

liitunud: 23.12.2005




sõnum 29.10.2008 20:21:09 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
leopardi nimes pole ju täpitähti icon_smile.gif

Lõvi?

Checkisin kah asja ära :/ Suurem valik võiks olla. icon_lol.gif Endale valisin pildi: xxxx
Hmm. Pilt on ainult avalehel? Mujal võiks ka olla. Nt ülekande tegemis lehel.

_________________
011010000110100101101110011011100110000101110110011000010110000101110100011011000111010101110011
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2008 21:14:14 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
leopardi nimes pole ju täpitähti icon_smile.gif


Aga on täpiline loom icon_wink.gif

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2008 21:15:17 vasta tsitaadiga

doh.gif icon_lol.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2008 21:18:28 vasta tsitaadiga

Vot kus lops icon_razz.gif
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 30.10.2008 09:13:08 vasta tsitaadiga

Kääbusjõehobu tuleb panna ja enne veel reklaamleping teha loomaaiaga, sest looduskauged arvutinohikud peavad siis esmalt minema pilt käes loomaaeda otsima, et mis selle looma nimi küll võiks olla icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2008 18:07:34 vasta tsitaadiga

Tuleb panna emaplaadi pilt ja kui õiget nime panna ei oska, siis regada ei saa:

Spoiler Spoiler Spoiler


D975XBX2

Ja siis ei saa kurta, et arvutiteemalises foorumis ma ei peagi pudulojuseid tundma icon_smile.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2008 19:08:25 vasta tsitaadiga

Ma teeks veel pisut rohkem challengit ja paneks sellise pildi


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leopold
Kõige suurem sõber
Leopold

liitunud: 19.04.2005




sõnum 31.10.2008 15:22:54 vasta tsitaadiga

kährik?
_________________
NAS
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2008 15:37:02 vasta tsitaadiga

Leopold kirjutas:
kährik?
jääkaru

kuid sellest hansapanga pildi jaburdusest ei saa muffigi aru.

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2008 21:54:57 vasta tsitaadiga

See juba nagu anekdoot kus saarlased otsivad Googlest "möökvaala" kohta icon_biggrin.gif
_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leopold
Kõige suurem sõber
Leopold

liitunud: 19.04.2005




sõnum 05.11.2008 23:16:17 vasta tsitaadiga

Saarlased ruulivad:::::hiidlased sakivad!!!!!
_________________
NAS
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
max6
HV vaatleja


liitunud: 24.09.2003




sõnum 06.11.2008 11:22:40 vasta tsitaadiga

Mina sain sellest pildist teada siit foorumist 2 nädalat hiljem, ometi olen korduvalt Swedi internetipangas käinud seda pilti märkamata. Milles see turvalisus siin seisneb aru ma ei saa!
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bigmarx
HV Guru
bigmarx

liitunud: 06.09.2002




sõnum 06.11.2008 12:08:56 vasta tsitaadiga

Njah, alles tänu sellele teemale hakkasin netipangas uurima selle turvapildi kohta ja voila, ongi selline koht seal olemas. Ma olen vahepeal korduvalt nii ID kui paroolikaardiga sisse loginud, kuid sellest turvapildist sain siiski teada alles selles teemas. icon_neutral.gif
_________________
"Kes naerab viimasena? Ma olen siis teie järel!"
Kommentaarid: 485 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 385
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2008 12:10:31 vasta tsitaadiga

Mina sain pangast kirja ka selle kohta, kui ma ei eksi.
Äkki oli kuldkliendi kirja osa vms icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
QWhite
Kreisi kasutaja
QWhite

liitunud: 24.02.2004




sõnum 06.11.2008 15:04:21 vasta tsitaadiga

Siis peaks olema 2 parooli - esimene sisselogimiseks ja teine tehingute tegemiseks. St kui logid sisse ja näed valet pilti siis teist parooli ei sisesta, tähtsamat parooli ei lekita. Sarnane PIN1 ja PIN2-le.

Veidi teemast mööda, aga kui Sampo internetipank mult maksete allkirjastamiseks PIN2 ei küsi, kas kõik mu tehtud maksed on siis kehtetud ja pank on omavoliliselt mu raha liigutanud? Siis ma olen küll kuri ta peale.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2008 20:20:14 vasta tsitaadiga

QWhite kirjutas:
Veidi teemast mööda, aga kui Sampo internetipank mult maksete allkirjastamiseks PIN2 ei küsi, kas kõik mu tehtud maksed on siis kehtetud ja pank on omavoliliselt mu raha liigutanud? Siis ma olen küll kuri ta peale.

Ei usu, sest PIN2 on siiski digiallkirjastamiseks. (mina sain vähemalt nii aru). Muidu see turvapildi teema oli siis kui sisse logisin, seal pildi all oli link turvapildi muutmisele.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Swedbanki internetipank võtab kasutusele unikaalse turvapildi
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.