Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Keegi CNC pinki on ehitanud? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kirjumega
HV veteran
kirjumega

liitunud: 25.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2016 21:24:38 vasta tsitaadiga

jälg
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IvarV
HV kasutaja
IvarV

liitunud: 29.06.2010




sõnum 24.12.2016 19:56:53 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Stepcrafti masinatega kogemusi on kellelgi siit jagada või isegi ette näidata?

Pidavat päris kobedad olema, aga minuteada müüakse enamasti ilma tarkvarata. CNC tarkvara on kallis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idegraaf
HV kasutaja

liitunud: 24.07.2008




sõnum 24.12.2016 23:06:15 vasta tsitaadiga

Hiljuti leidsin sellise põhjaliku jutuga stepcrafti teema. Puhtas eesti keeles.

http://forum.pistik.com/viewtopic.php?t=9597

Tarkvara kohta ütleks, et ei ole midagi kallis. Mõned programmid:


Tasuta CAM tarkvara:
https://makercam.com veebipõhine
https://github.com/LaserWeb/LaserWeb3

Tasuta CNC juhttarkvara:
https://github.com/grbl/grbl
https://linuxcnc.org

Ise kasutan CAM tarkvarana Cambam-i
Kõik vajalik väikese tasu eest.
3D töörajad
V teraga graveerimine (allalaetav plugin)
spiraal puurimine
plasma (allalaetav plugin)

Väga rahul sellega.

Juhtimiseks kasutan Linuxcnc-d

_________________
http://facebook.com/lihtcnc
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 12.04.2017 20:54:38 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab öelda mis lõikesügavust peaksin kasutama 21mm merevineeri puhul kui kasutan 6mm kahe flöödiga spiraal upcut tera. Masina feedrate peaks olema 1300mm/min ning lõikur ise on rauast raamil koos juhtkruvidega. Frees on 800W ning sammmootorid peaksid olema 3.8A.

Tänud!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.04.2017 11:09:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas keegi oskab öelda mis lõikesügavust peaksin kasutama 21mm merevineeri puhul kui kasutan 6mm kahe flöödiga spiraal upcut tera. Masina feedrate peaks olema 1300mm/min ning lõikur ise on rauast raamil koos juhtkruvidega. Frees on 800W ning sammmootorid peaksid olema 3.8A.

Tänud!

selline kirjeldus ei tõota head ja majanduslikum on katsetada ja vaadata ise mis lõikesügavus ja lõikekiirus ja ettenihe peab olema et saaks soovitud täpsust ja tulemust, logu masinaga pigem kasutada aeglast ettenihet ja väikest lõikesügavust ja kiireid pöördeid et saavutada soovitud täpsus ja pinna ja või servakaredus ja puhtus.

Näiteks alumiiniumi puhul olen kasutand maksimum pöördeid, lõikesügavust kogu tera ulatuses ja maksimum lõikekiirust ja ettenihet, miinusena saavutad laialipillutud freesi laastu ja kiirema masina kulumise. Kõike saab, küsimus on majanduslikkuse ja soovitud lõpptulemsue vahel optimaalse kombinatsiooni leidmises mida vaid võimalik igaüks ise arvutada.

_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarmac
HV kasutaja
tarmac

liitunud: 10.08.2007




sõnum 16.04.2017 22:35:39 vasta tsitaadiga

Teadmata spindli kiirust, katsetaks mina kuni 2mm sügavust lõiget.
Ilmselt võiks ka 4mm ok olla, aga ise pead katsetama ja kuulama.

_________________
www.crawl.ee Eesti R/C Rock Crawlerid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 12.06.2017 18:12:05 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab öelda kuskohast Eestis saaks dustshoe harjasriba nagu pildil, värv ja mõõdud pole hetkel olulised.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
essb
HV kasutaja
essb

liitunud: 14.02.2017




sõnum 14.06.2017 18:52:16 vasta tsitaadiga

ixidor, Küsi põranda/pori- vaipade, -mattide ja muu sellisega tegelevast ettevõttest, nad kindlasti saavad aidata. Madalaid selliseid on müüa tööriistapoodides ka, erinevatele tolmuimurite otsikutele vahetuseks jms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jkddp
HV veteran
jkddp

liitunud: 22.12.2004




sõnum 14.06.2017 19:07:21 vasta tsitaadiga

tallinna pimedate ühingust olen kunagi ühe harja tellinud ühele cnc-le
_________________
Kui vaja joonistada/saagida/hööveldada midagi, võib alati küsida thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 15.06.2017 08:36:18 vasta tsitaadiga

Tööriistapoodidest ei ole leidnud, aga uurin vaibapoodidest varsti. Huvitav kas tõesti pimedateühingu kaudu saab sellist riba?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jkddp
HV veteran
jkddp

liitunud: 22.12.2004




sõnum 15.06.2017 10:58:55 vasta tsitaadiga

neil liigub seal igast materjale
_________________
Kui vaja joonistada/saagida/hööveldada midagi, võib alati küsida thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarmac
HV kasutaja
tarmac

liitunud: 10.08.2007




sõnum 03.07.2017 19:37:02 vasta tsitaadiga

Foorumis ma reklaami väga teha ei taha. Küll aga kui kellelgi on vaja ise ehitatava CNC masina jaoks komponente freesida, siis www.ttometals.com
Või kiri mulle. Korra päevas käin ikka siit läbi.

_________________
www.crawl.ee Eesti R/C Rock Crawlerid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
myxzel
HV kasutaja
myxzel

liitunud: 14.02.2002




sõnum 17.08.2017 14:46:19 vasta tsitaadiga

Märksõnaks 1,5kw õhkjahutusega hiina spindel koos kontrollerboksiga - ega kohalikel meistrimeestel sellist vigurit üle ei ole? Mul pingil spindel lendas, asendust hiinast ootaks mitu nädalat. Võib olla kasutatud, saan aidata lahtimonteerimisega kui tarvis.
_________________
CNC frees, 3D print, 3D modelleerimine ja joonestamine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 15.09.2017 17:34:40 vasta tsitaadiga

Paluks abi mootorite seadistamisel. Minu CNC on üleni metallist keermelattidega. X ja Z telg on ühe mootoriga ning Y telg on kahega. Üks Y telje mootor on slave režiimis. Viimasel ajal olen tähendanud et üks y telje mootoritest jätab veidi samme vahele sest hiljem home positionisse minnes on mõõdud paigast. Avastasin et tootja poolt on järgmised mootorite seadistused Mach3-es . Steps per mm 200, Velocity 1200, Acceleration 200. Kas ma olen ainuke, aga mulle tundub et see sammude vahele jätmine tekib sellest et kiirendus on liiga järsk? Teiseks mootorid kipuvad päris kuumaks minema. Mootoriteks on Nema 23 3A 1.8 . Võiks öelda et masin on täitsa ok, aga tulevikus vajaks juhtkruvid vahetust, sest kasutatud on kas hiina või väga kehva täpsusega latte. Latid vänderdavad ja seetõttu tekitavad veidi takistust mootoritele. Kõik muu on isenesest ok ja kontroller on ka hea. Peale seda mõtlesin uurida, kas on ehk mõnda head juhtprogrammi mida kasutada? Mach3 on küll hea, aga sisaldab väga palju ebavajalikku ning tekib tunne nagu masin ei liigu piisavalt sujuvalt ja targalt. Teeb nagu mõttetuid liigutusi, aga see võib ka cami viga olla ma arvan. Seega äkki oskab keegi targem paar soovitust anda, mis sättel mootorid peaksid olema, ma ise arvan et see acceleration peaks väiksem olema ning kuskohast võiks saada hea hinna ja kvaliteediga juhtkruvisid? Samuti millist juhtprogrammi kasutada edaspidi.


Panen lingi tootja kodulehelt.
http://www.cnc1.eu/en/Kompas_H_1000_HF.htm

Tänan tähelepanu eest! icon_smile.gif
Martin
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarmac
HV kasutaja
tarmac

liitunud: 10.08.2007




sõnum 15.09.2017 19:30:53 vasta tsitaadiga

ixidor kirjutas:
Paluks abi mootorite seadistamisel. Minu CNC on üleni metallist keermelattidega. X ja Z telg on ühe mootoriga ning Y telg on kahega. Üks Y telje mootor on slave režiimis. Viimasel ajal olen tähendanud et üks y telje mootoritest jätab veidi samme vahele sest hiljem home positionisse minnes on mõõdud paigast. Avastasin et tootja poolt on järgmised mootorite seadistused Mach3-es . Steps per mm 200, Velocity 1200, Acceleration 200. Kas ma olen ainuke, aga mulle tundub et see sammude vahele jätmine tekib sellest et kiirendus on liiga järsk? Teiseks mootorid kipuvad päris kuumaks minema. Mootoriteks on Nema 23 3A 1.8 . Võiks öelda et masin on täitsa ok, aga tulevikus vajaks juhtkruvid vahetust, sest kasutatud on kas hiina või väga kehva täpsusega latte. Latid vänderdavad ja seetõttu tekitavad veidi takistust mootoritele. Kõik muu on isenesest ok ja kontroller on ka hea. Peale seda mõtlesin uurida, kas on ehk mõnda head juhtprogrammi mida kasutada? Mach3 on küll hea, aga sisaldab väga palju ebavajalikku ning tekib tunne nagu masin ei liigu piisavalt sujuvalt ja targalt. Teeb nagu mõttetuid liigutusi, aga see võib ka cami viga olla ma arvan. Seega äkki oskab keegi targem paar soovitust anda, mis sättel mootorid peaksid olema, ma ise arvan et see acceleration peaks väiksem olema ning kuskohast võiks saada hea hinna ja kvaliteediga juhtkruvisid? Samuti millist juhtprogrammi kasutada edaspidi.


Panen lingi tootja kodulehelt.
http://www.cnc1.eu/en/Kompas_H_1000_HF.htm

Tänan tähelepanu eest! icon_smile.gif
Martin



Juhtsüsteemina Mach3 on suht ok. Ma olen 2a tööstuspingi peal seda kasutanud(eelnevas töökohas)
Masina liikumise määrab ära AINULT masinkood(G-Code). Kui on kahtlane liikumine, milles kindel ei ole, saada kood mulle.
Ma olen juba pea 9a cnc pinke seadistanud ja koode kirjutanud.
Koodi genereerimiseks/Cam tarkvaraks kasutan hetkel Fusion360 millel on vastav postprotsessor.
Mälu järgi peaks Mach3-le sobima nii Haas kui ka Fanuc postprotsessor.
Mootori kiirenduste kohta ei oska öelda muud kui et katseta poole väiksemat kiirendust.

_________________
www.crawl.ee Eesti R/C Rock Crawlerid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 15.09.2017 21:33:13 vasta tsitaadiga

tarmac kirjutas:
ixidor kirjutas:
Paluks abi mootorite seadistamisel. Minu CNC on üleni metallist keermelattidega. X ja Z telg on ühe mootoriga ning Y telg on kahega. Üks Y telje mootor on slave režiimis. Viimasel ajal olen tähendanud et üks y telje mootoritest jätab veidi samme vahele sest hiljem home positionisse minnes on mõõdud paigast. Avastasin et tootja poolt on järgmised mootorite seadistused Mach3-es . Steps per mm 200, Velocity 1200, Acceleration 200. Kas ma olen ainuke, aga mulle tundub et see sammude vahele jätmine tekib sellest et kiirendus on liiga järsk? Teiseks mootorid kipuvad päris kuumaks minema. Mootoriteks on Nema 23 3A 1.8 . Võiks öelda et masin on täitsa ok, aga tulevikus vajaks juhtkruvid vahetust, sest kasutatud on kas hiina või väga kehva täpsusega latte. Latid vänderdavad ja seetõttu tekitavad veidi takistust mootoritele. Kõik muu on isenesest ok ja kontroller on ka hea. Peale seda mõtlesin uurida, kas on ehk mõnda head juhtprogrammi mida kasutada? Mach3 on küll hea, aga sisaldab väga palju ebavajalikku ning tekib tunne nagu masin ei liigu piisavalt sujuvalt ja targalt. Teeb nagu mõttetuid liigutusi, aga see võib ka cami viga olla ma arvan. Seega äkki oskab keegi targem paar soovitust anda, mis sättel mootorid peaksid olema, ma ise arvan et see acceleration peaks väiksem olema ning kuskohast võiks saada hea hinna ja kvaliteediga juhtkruvisid? Samuti millist juhtprogrammi kasutada edaspidi.


Panen lingi tootja kodulehelt.
http://www.cnc1.eu/en/Kompas_H_1000_HF.htm

Tänan tähelepanu eest! icon_smile.gif
Martin



Juhtsüsteemina Mach3 on suht ok. Ma olen 2a tööstuspingi peal seda kasutanud(eelnevas töökohas)
Masina liikumise määrab ära AINULT masinkood(G-Code). Kui on kahtlane liikumine, milles kindel ei ole, saada kood mulle.
Ma olen juba pea 9a cnc pinke seadistanud ja koode kirjutanud.
Koodi genereerimiseks/Cam tarkvaraks kasutan hetkel Fusion360 millel on vastav postprotsessor.
Mälu järgi peaks Mach3-le sobima nii Haas kui ka Fanuc postprotsessor.
Mootori kiirenduste kohta ei oska öelda muud kui et katseta poole väiksemat kiirendust.


Tänud vastamast! Ma arvan et ka et Mach3 on suht ok, aga siiski võib siis asi olla kiirenduses, et mootor samme vahele jätab? Fusion360 on vist tasuline ja kallis tarkvara? Mis täpsemalt on Haas ja Fanuc?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 15.09.2017 23:00:45 vasta tsitaadiga

Võib olla ka mingi mehaaniline põhjus vahelejätmiseks. Kas takistus siinil või mootori endqga midagi näiteks häda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idegraaf
HV kasutaja

liitunud: 24.07.2008




sõnum 16.09.2017 18:27:29 vasta tsitaadiga

Kui kasutad Mach3, siis küsi tootjalt XML seadistuse faili.
Kodulehel on kirjas, et trapets kruvide mutrid on tellitavad ehk nende surve kruvile on muudetav. Alusta sellest.

_________________
http://facebook.com/lihtcnc
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 17.09.2017 13:43:37 vasta tsitaadiga

idegraaf kirjutas:
Kui kasutad Mach3, siis küsi tootjalt XML seadistuse faili.
Kodulehel on kirjas, et trapets kruvide mutrid on tellitavad ehk nende surve kruvile on muudetav. Alusta sellest.


Tänud, ma uurin edasi. Sain täna uue PC ja proovin masina windows 7 peal tööle saada. Hetkel kõik funkab tarkvaras, homme proovin kas cnc ka tööle hakkab icon_smile.gif


UPDATE:

Eelmine CNC juhtarvuti oli XP baasil 775 HP kast. Nüüd ehitasin 1155 g1620 kasti millel Win7 PRO 64bit ja LPT port. Installisin Mach3 ja kõik ära, ning programmid töötavad. Samuti Mach3 sätted määrasin ära pordid jne, kui cnc ei liiguta ennast :S Ma ei oska midagi peale hakata enam. Ma ei tea kas viga on selles, et kasutan Win7 või seda et see on 64bit või on asi milleski muus. Tootja ise pakub XP baasil arvuteid kasutamiseks ja tarkvara backup mälupulgal oli ka windows xp-ga seotud nagu aru sain. Kas võib olla tõesti nii, et see CNC kontroller ei suuda windows 7.ga ühilduda või on probleem selles 64 bitis. Ehk keegi oskab aidata?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idegraaf
HV kasutaja

liitunud: 24.07.2008




sõnum 17.09.2017 22:21:10 vasta tsitaadiga


Uuri kas porti aadress ja nr on õiged.
Kas LPT port emaplaadil või lisatud. Kui emaplaadil, siis port 1 on enabled. Kui lisatud, siis port 2 on enabled. Kindlasti uuri kas porti aadress on õige.

_________________
http://facebook.com/lihtcnc
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 18.09.2017 08:23:49 vasta tsitaadiga

idegraaf kirjutas:

Uuri kas porti aadress ja nr on õiged.
Kas LPT port emaplaadil või lisatud. Kui emaplaadil, siis port 1 on enabled. Kui lisatud, siis port 2 on enabled. Kindlasti uuri kas porti aadress on õige.


Sain tööle :p . Viga oli windowsis. Panin 32bit versiooni ja töötab kenasti. icon_smile.gif Accelerationi pani 50 peale. Nüüd liigub veidi uimaselt aga samas ei tohiks üle visata. Avastasin, et Y telje juhtkruvid on kaardus. Mootori ots kõrgemal kui x telje kandur ja trapetsmutrid. Seega kui x telg hakkab y telje mootoriteni jõudma, siis juhtkruvi on painde all ja mootorid viskavad üle. Pean hakkama seda muutma nüüd. Aga peamine on, et masin töötab Win7-ga ja ma olen õnnelik icon_smile.gif.

Tänud!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarmac
HV kasutaja
tarmac

liitunud: 10.08.2007




sõnum 20.09.2017 08:41:33 vasta tsitaadiga

tarmac kirjutas:
ixidor kirjutas:

Panen lingi tootja kodulehelt.
http://www.cnc1.eu/en/Kompas_H_1000_HF.htm

Tänan tähelepanu eest! icon_smile.gif
Martin

Fusion360 on vist tasuline ja kallis tarkvara? Mis täpsemalt on Haas ja Fanuc?


Fusion360 on vabavarana saadaval, kui kasutad õppelitsentsi. Kui tegeled juba suurtootmisega ning üle 3 telje, peaksid ostma litsentsi.
Haas on tööstuslike CNC masinate tootja kellel on oma juhtsüsteem.
Fanuc on juhtsüsteemi tootja kelle tarkvada süsteem on laialt levinud. Seda kasutatakse ka näiteks kutsekoolides õppebaasina.
Ka mina olen Fanuc-i peal alustanud.
Eelnevalt nimetasin neid lihtsalt sellepärast, et Fanuci ja Haasi postprotsessorid on Fusionis olemas.
Vajadusel saab neid ka veidi modifitseerida, kuid seda ma ei soovita sul ise teha. Lõpptulemus võib masinale väga halvasti lõppeda kui eksid millegagi.
Alguses soovitan genereerida g-koode standard postprotsessoritega.

_________________
www.crawl.ee Eesti R/C Rock Crawlerid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
essb
HV kasutaja
essb

liitunud: 14.02.2017




sõnum 11.12.2017 20:02:21 vasta tsitaadiga

Siin on veidi juttu olnud V Slot alumiiniumprofiilidest/siinidest. Varasemad kokkupuuted puuduvad, kuid vaja oleks ehitada üks käsifreesi raam. Ehk oskab keegi nende osas veidi abiks olla - kust saab? palju maksab? tehniline pool? Raami on vaja kasutada suurte plankude sirgeks freesimiseks. Jah, on võimalusi muid (cnc, ulmelise mõõduga paksusmasinad ja höövlid jne) kuid praegu paistab ainukese mõistliku ja hea lahendusena just selline raam/rakis.



Google abiga leiab ka pilte kus on juba osaliselt kasutatud V Slot profiile ning rullikuid mille peal nii frees kui ka risti olev latt liigub. Nagu eelnevalt kirjas, tunnen huvi nii hinna kui ka saadavuse osas + just see tehniline pool mis puudutab nende tugevust jms. Plangud mida töödelda on vaja, on mõõdus ~5m x ~1,5m ehket raam peaks saama tugev. Neid profiile on vägagi erinevas mõõdus (20x20, 20x40 jne). Minu soov on tugev raam mis läbi ei paindu, samas ei soovi üle pingutada ning üleliia mõõdus tükke hankida. Kui peaks oluline olema, siis kasutatav frees on Festool OF 2200 mille otsas 80mm freesitera. Kaal freesil koos selle juraka teraga ~8,5kg.

icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 25.12.2017 23:25:21 vasta tsitaadiga

essb kirjutas:
Siin on veidi juttu olnud V Slot alumiiniumprofiilidest/siinidest. Varasemad kokkupuuted puuduvad, kuid vaja oleks ehitada üks käsifreesi raam. Ehk oskab keegi nende osas veidi abiks olla - kust saab? palju maksab? tehniline pool? Raami on vaja kasutada suurte plankude sirgeks freesimiseks. Jah, on võimalusi muid (cnc, ulmelise mõõduga paksusmasinad ja höövlid jne) kuid praegu paistab ainukese mõistliku ja hea lahendusena just selline raam/rakis.



Google abiga leiab ka pilte kus on juba osaliselt kasutatud V Slot profiile ning rullikuid mille peal nii frees kui ka risti olev latt liigub. Nagu eelnevalt kirjas, tunnen huvi nii hinna kui ka saadavuse osas + just see tehniline pool mis puudutab nende tugevust jms. Plangud mida töödelda on vaja, on mõõdus ~5m x ~1,5m ehket raam peaks saama tugev. Neid profiile on vägagi erinevas mõõdus (20x20, 20x40 jne). Minu soov on tugev raam mis läbi ei paindu, samas ei soovi üle pingutada ning üleliia mõõdus tükke hankida. Kui peaks oluline olema, siis kasutatav frees on Festool OF 2200 mille otsas 80mm freesitera. Kaal freesil koos selle juraka teraga ~8,5kg.

icon_rolleyes.gif


Alas-kuul pakub kõike icon_wink.gif

EDIT: Plaanin ise ka sealt varsti hinnapakkumise küsida, vbl tasuks koos tellida, saab ehk mingeid kulusid jagada vms.

Väike pildigalerii nokitsemisest enda CNC kallal. Uuendamisele läks raam ja keermelatid. Kuna raam oli purjus slovakki tehtud, siis ei olnud võimalik masinat korralikult kalibreerida. Keermelatid olid veidi lühikese sammuga ning ebatäpsed. Uued tulid 1610 kuulkruvid koos laagrite ja mutritega. Raamiks 30x60 alu profiil. Ülejäänud alumiiniumist jupid sai ise lõigatud vana cnc-ga 15mm 6000 seeria alumiiniumplaadist.

https://www.dropbox.com/sh/vie3cb5nc0xl47j/AADZfIlPL623SSVyizygfiJya?dl=0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tarvok1
HV vaatleja

liitunud: 06.01.2018




sõnum 07.01.2018 10:36:10 CNC pingi ise ehitamine vasta tsitaadiga

Kas on siin kedagi, kes Tartus või Tartu lähistel tegeleks MACH4 Hobby juhitavate CNC pinkidega?
Mure selles, et omal mitmeid pinke ehitatud aga nüüd plaanis ATC juurde teha ühele aga ei saa toimima.
Probleemid M6 ülesehitusega (script, makro).
Tahaks keegi teadjam mees kampa lüüa arenduses?
Omalt poolt saaks pakkuda vastu metalli töid (freesimine, treimine, keevitamine).
Tarvo

tarvo@alpina.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Keegi CNC pinki on ehitanud? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.