Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Internet ühest majast teisse, elioni DTV. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
martin.org
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2006




sõnum 17.09.2008 00:20:01 Internet ühest majast teisse, elioni DTV. vasta tsitaadiga

Tere.
Nimelt oleks vaja internet ühest majast teisse vedada, majad on kõrvuti ja nende vahel on saun, majade vaheline kaugus on 45-50m ja juhtme saab teostada ilusti sauna katusele (maja -> saun -> maja) aga küsimus on järgmine:
Milline juhe peaks olema ühest hoonest teise interneti saatmiseks nii, et interneti kadu oleks võimalikult väike.

Kas 50m juhet ei ole liiga pikk, et signaal tugev püsiks ja kas internet mis juhtme taha ulatab, on üldse kasutamiskõlbulik kui on töös nii esimese maja arvuti, DTV kui ka teise maja arvuti.. ?!

Hetkel kodus olles (järel on 3 arvutit ja telekas töötab) avan ruuter.ee ja saan kiiruseks 5034.8 Kbit/sec, see on täiesti okei selle kõige juures mis mul tõmbab ja missugune on kellaaeg... Kui mu arvuti asuks nüüd 50 meetrise juhtme taga mis tuleks läbi õue, ilm oleks külm ja lund sajaks, kas mu kiirus oleks ikka 5mega või oleks ainult 0.5 mega?


Oleks suuresti abi kui keegi oskaks mind selle teemaga abistada ja kui pakub mingit juhet, siis oskaks ka öelda kust seda osta ja veelparemal juhul annaks ka lingi.


Tervitades,
Martin
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ra*
HV Guru
Ra*

liitunud: 19.04.2003




sõnum 17.09.2008 00:26:12 vasta tsitaadiga

Tahad just juhtmega?

Pane wifi ruuter. Vajadusel pikenda ala sauna katusele ühe levialalaiendajaga vms?
Ja õu,ja saun ja kõi kohe netti täis icon_smile.gif

Muidu arvuta välja mis see lag nii öelda oleks jne :
http://en.wikipedia.org/wiki/Category_5_cable

Siin onud ütlevad,et kuni 100m pole hullu:
http://episteme.arstechnica.com/6/ubb.x?a=tpc&s=50009562&f=469092836&m=5760980942

Mina seda ei oleks arvanud. Aga noh mina ei ole päris spetsialsit siin soovitama.
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin.org
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2006




sõnum 17.09.2008 01:15:42 vasta tsitaadiga

Ra* kirjutas:
Tahad just juhtmega?

Pane wifi ruuter. Vajadusel pikenda ala sauna katusele ühe levialalaiendajaga vms?
Ja õu,ja saun ja kõi kohe netti täis icon_smile.gif
Aga just ei ole vaja, et kõik koht netti täis oleks ja wifiga saaks asja võib olla kätte aga see oleks kulukam (ma arvan) + inimene kellega internetti jagama hakatakse, ei tahtnud wifiga ja ütles "vea kaabel kui tahad".

Seega kaabel on ainuke võimalus, siit http://en.wikipedia.org/wiki/Category_5_cable ei osanud midagi välja arvutada, lugesin jutu enamvähem läbi ja üldiselt oli see kõik mu peakolu vahel juba olemas aga neid takistusi ma arvutada ei osanud..

tsitaat:
Siin onud ütlevad,et kuni 100m pole hullu:
http://episteme.arstechnica.com/6/ubb.x?a=tpc&s=50009562&f=469092836&m=5760980942
Nende jutu järgi võib jah, kuni 100m ilma igasuguste probleemideta kaabeldada.. küll pole mainitud ilmastikku ega seda, kas seda tuleks teha täiesti tavalise cat5 kaabliga või tuleks seda teha nö. kaetud cat5-ga ehk et ümbris oleks vähe paksemast materjalist kui tavaline cat5.

Igasuguseid lisa masinaid kuhugile ei soovi ja traat võiks levida nii: DTV Ruuter -> majakatus -> saunakatus -> Rõdu -> Arvuti.

Vahele mingeid signaali võimendajaid etc osta ei tahaks, hea meelega prooviks esialgu tavalise kaabliga aga ei tea kust ja millist valida + äkki on peale cat5 veel mõni võimalus (*valguskaabel näiteks)

* selle kohta nii palju et ei tea kuidas see funkab ja mida ta funkamiseks vajab üldse.

Fiiberoptika ehk siis valguskaabel eks ?!
http://et.wikipedia.org/wiki/Fiiberoptika

Palju valguskaabli hind olla võiks + kas see on samasuguse otsaga ühendatav nagu on tavaline netijuhe (RJ-45 -> CAT5 -> RJ-45) või vajab vahele mingit aparaati, mis ka maksab ?


Martin
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2008 08:14:31 vasta tsitaadiga

Fiiber unusta kohe ära. Seda sa osta tõenäoliselt ei jaksa.

Kaablit võib vedada küll. 50 meetrit liini pole mitte mingi probleem. Standard lubab 100 m. Kindlasti kasuta välikaablit. Kaabel kinnita kenasti kandetrossi külge. Hea oleks kasutada kaetud 3mm trossi, ei lähe roostetama. Maja sisse paigalda aasaga ankurpolt. Selle külge läheb pinguti ja vajadusel ka lukustiga kinnitusaas. Mina olen teinud nii, et kuni trossini olen kaabli pannud sobiva läbimõõduga (16-20mm) kõri sisse, millega on hea kaabel tuppa vedada. Kõri otsad olen isoleerinud termokananeva isolatsiooniga, nii on asi ilmastikukindel ja ei tule tuppa. Toru lõppu (enne majja sisenemist) teen alati aasa, et mööda toru valguv vihmavesi ei tuleks seina vahele - tuppa.

Üks soovitus veel. Kui sa vead kaablit, siis ära pane otsastuspistikuid kohe kaabli külge, vaid kasuta mõlemal pool spetsiaalset RJ45 otsastuskarpi (näiteks midagi sellist). Tulemus saab kvaliteetsem igati.

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
odamees
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 18.09.2008 08:16:41 vasta tsitaadiga

50 meetrit pole mingi probleem. Mul omal sarnase kaabli pikkuseks 74 meetrit ja toimib kui siidi. Eelkõneleja Rasmuse jutt on tõeterasid täis nii et loe seda tähelepanelikult. Isiklikult ei viitsinud nii palju vaeva näha ja ostsin Sõpruse pst endiste a-kaabli poiste käest spetsiaalse välikaabli mis juba eraldi kõri sees ja pingutustross ka kohe küljes. Mugav, aga mitte eriti odav lõbu, nii et Rasmuse õpetuse järgi tehes tuleb kindlasti odavam.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Armagedon
HV kasutaja

liitunud: 31.08.2004




sõnum 10.10.2008 13:14:39 vasta tsitaadiga

Reaalsuses ei pea olema välikaabel. Üks töötav võrk juba 6 aastat sisekaabli peal töötab, kaabel on trossile kinnitatud ja kordagi ei ole probleemi olnud. Aga võimaluse korral soovitan kindlasti kaablit kasutada - garanteeritud, et töötab ja odavam ka.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.10.2008 13:37:25 vasta tsitaadiga

Üks oluline täiustus: Tross, millel kaabel ripub, peab olema kindlasti ühendatud mõlemalt poolt maandusega. Kas siis maanduskontuuri külge või näiteks elektrikilpide maanduslattide külge. Ilma maandamata tross on igal juhul äikese- ja staatilise elektri "ligimeelitaja" ja kui tross maandatud pole, siis indutseerib õhus olev elekter LAN-kaablisse ja otsib endale maandust läbi nõrkvoolutehnika.

Ise tean kohta Tallinna lähistel, kus ISP-mehed vedasid maandamata trossi ning selle suve jooksul lendas ruuter 2x. Seejärel suvatseid sellesama ISP-mehed alles ühendada trossi maanduskontuuriga.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Carl
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2008 22:08:43 vasta tsitaadiga

100m käib cat 5 suht OK, kui mõni viletsam seade välja ei kannata, siis ühte või mõlemasse otsa miski switch vahele (osa võrkareid ei saa hakkama, switchide vahel pole 100m peal probleeme tuvastanud).


kui fiibrihuvi on, siis vedeleb üle 50m multimode fiibrid ja kaks konverterit icon_smile.gif
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Internet ühest majast teisse, elioni DTV.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.