Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Microsoft leiab: Maailm on väike. Väga väike! märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Vermon
Kreisi kasutaja
Vermon

liitunud: 04.12.2003




sõnum 06.08.2008 09:14:26 vasta tsitaadiga

Rain01 kirjutas:
nüüd siis väike arvutus teha... aluseks võtta umbes, et kõigil on nii keskmiselt ikka vähemalt 10 inimest seal msn'is ja siis otsides seda seitsmendat ehk siis arvutus oleks 10 seitsmendas astmes ja plaks ongi miljard inimest läbi käidud

Nüüd tuleb ainult siis arvesse võtta miinus kattuvad kontaktid
Aga arvestada siis palju on inimesi kogu maamuna peal kokku, paljudel nendest inimestest tegelt ka nett olemas on ja siis nendest kellel nett siis kes siis tegelt ka kasutavad seda messengeri??? icon_smile.gif


No seda pole öeldud ju, et sa oled seotud vähem kui 7 inimesega nendega kes ei kasuta messengeri icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 06.08.2008 09:29:57 vasta tsitaadiga

Vermon kirjutas:
ArQ kirjutas:
Aq kirjutas:
ArQ kirjutas:
"Ükskõik milline sõnumivõrgustikku ühendatud isik on teise isikuga seotud seitsme või vähema arvu isikute kaudu."

Null on samuti väiksem kui 7 ...

No? Iseendaga oled jah 0 inimese kaudu ühendatud... mis siis?


Ehk siis ma arvan, et ma võin kellegi suvalisega Kongost ühendatud olla ka 0 inimese kaudu kuna uuring näitab mingit keskmist. Ja asja iroonia on selles, et ülaltoodud lause iseloomustab seda situatsiooni väga hästi.


0 siin kontekstis ei tähenda seda, et sa ei oleks seotud vaid seda, et tutvusahelas on 0 inimest, ehk siis kuidas sa ise endaga tuttav oled icon_biggrin.gif


On ju öeldud, et "seotud seitsme või vähema arvu isikute kaudu"
Ehk siis mina saan aru, et kui mul on MSN ja sellel Kongo tegelasel on MSN, siis minu ja tema vahel on vastavalt uurimusele keskmiselt 6,6 inimest ja reaalselt 7 või 6 või 5 või 4 või 3 või 2 või 1 või 0 ....
Ehk oleks õigem lause "Ükskõik milline sõnumivõrgustikku ühendatud isik on teise isikuga seotud vähem kui seitsme isiku kaudu." Selline sõnastus viitaks sellele numbrile 6,6 mis hiljem kasutusele tuleb.
Täitsa võimalik, et ma sain aga sellest asjast hoopis valesti aru icon_razz.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vermon
Kreisi kasutaja
Vermon

liitunud: 04.12.2003




sõnum 06.08.2008 12:06:35 vasta tsitaadiga

ArQ kirjutas:
Vermon kirjutas:
ArQ kirjutas:
Aq kirjutas:
ArQ kirjutas:
"Ükskõik milline sõnumivõrgustikku ühendatud isik on teise isikuga seotud seitsme või vähema arvu isikute kaudu."

Null on samuti väiksem kui 7 ...

No? Iseendaga oled jah 0 inimese kaudu ühendatud... mis siis?


Ehk siis ma arvan, et ma võin kellegi suvalisega Kongost ühendatud olla ka 0 inimese kaudu kuna uuring näitab mingit keskmist. Ja asja iroonia on selles, et ülaltoodud lause iseloomustab seda situatsiooni väga hästi.


0 siin kontekstis ei tähenda seda, et sa ei oleks seotud vaid seda, et tutvusahelas on 0 inimest, ehk siis kuidas sa ise endaga tuttav oled icon_biggrin.gif


On ju öeldud, et "seotud seitsme või vähema arvu isikute kaudu"
Ehk siis mina saan aru, et kui mul on MSN ja sellel Kongo tegelasel on MSN, siis minu ja tema vahel on vastavalt uurimusele keskmiselt 6,6 inimest ja reaalselt 7 või 6 või 5 või 4 või 3 või 2 või 1 või 0 ....
Ehk oleks õigem lause "Ükskõik milline sõnumivõrgustikku ühendatud isik on teise isikuga seotud vähem kui seitsme isiku kaudu." Selline sõnastus viitaks sellele numbrile 6,6 mis hiljem kasutusele tuleb.
Täitsa võimalik, et ma sain aga sellest asjast hoopis valesti aru icon_razz.gif


No minu esimene kommentaar siin teemas juba selle sõnastusega noris icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TALIBAN
HV kasutaja

liitunud: 23.05.2006




sõnum 06.08.2008 15:40:21 vasta tsitaadiga

(Nokia) WLM- Connecting People
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voime
HV vaatleja

liitunud: 29.10.2003




sõnum 06.08.2008 20:32:59 vasta tsitaadiga

Ma kunagi mõtlesin et kõik inimesed on omavahel kuidagipidi sugulased. Selleks on ainuklt vaja uurida iga inimese sugupuud küllalt kaugele. Näiteks minu vana-vana-......-vanaisa oli Bill Gatesi vana-vana-...-vanaonu. Kuskil nagunii ulatub ühe suguharu oks teise haru sisse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
acer
HV veteran

liitunud: 22.06.2002




sõnum 06.08.2008 22:01:32 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:

Naistega samamoodi - saadaval / kinni / kättesaamatud jne.

Päris hea idee MSNis gruppide moodustamiseks icon_biggrin.gif

carlking kirjutas:
Mina õnneks kustutan iga kuu oma messegeris kontaktlisti mingi 4-5 inimeseni maha kellega rohkem jutustada on vaja ja siis tagasi võtan vaid need, kes minuga järgmise kuu aja jooksul ise vestlema tulevad ja listis ei ole... ja iga kuu niimoodi, enam ei olegi mingi mõttetu 100-150 inimest listis, kes seal lihtsalt on ja kõik... vaid 20-30 aktiivsemat icon_smile.gif

Peab sul alles kõvasti vaba aega olema. Aga jah, kui nüüd mõtlema hakata, siis selliseid aktiivseid inimesi, kellega pidevalt MSNis suhelda, on nii umbes 10 tk. Samas kunagi ei tea, millal kedagi vaja võib minna. Eriti endised kursavennad või töökaaslased.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004




sõnum 07.08.2008 04:25:41 Re: Microsoft leiab: Maailm on väike. Väga väike! vasta tsitaadiga

Aq kirjutas:
Või näiteks tuleb Sinul teha kõigest seitse telefonikõnet oma tuttavate tuttavatele, et jõuda välja Bill Gates'ini...


ehk siis ainult 823543 kõnet? icon_wink.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tige kala
HV veteran
tige kala

liitunud: 16.11.2004




sõnum 07.08.2008 15:38:24 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif Bin Laden on igaühest 7 inimse kaugusel siis ju...peitke oma lapsed ja vanaemad, lukustage uksed, ärge suhelge enam kellegagi!!! icon_biggrin.gif
_________________

3D Portfolio
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2008 22:38:48 vasta tsitaadiga

Vaata propagandat!, ms-i eesmärgiks on lisaks sellisele odavale populaarsusele ka võimalikult kaua igasuguste "surnud" aadresside ülalhoidmine ja jube tüütu on see kui näed et su aaddress ikka veel mingite tundmatute nimekirjas vedeleb.
ja enne pole lootagi kui aastapärast. seega tõepoolest on palju seoseid aga tegelikult on need vaid tohutu hulk tarbetuid aadresse, mida ms mitte kuidagi ei taha ära kustutada!

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Microsoft leiab: Maailm on väike. Väga väike! mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.