Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  Flopide käimasaamine Ubuntu 10.04 all. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.04.2012 12:27:31 Flopide käimasaamine Ubuntu 10.04 all. vasta tsitaadiga

Mul tekkis taas vajadus kasutada diskette. Kuid avastasin, et mu Ubuntu 10.04 ei toetanud neid. Alguses proovisin mitut flopiseadet ja lõpuks ostsin Ordist tutika flopiseadme, kuid probleem jäi alles. Ei saanud diskette ühendada, vormindada, lugeda ega kirjutada, ei toiminud käsud Terminalis ega ka kettautiliit. Pingviini foorumis ei vastanud mu teemale keegi. Hakkasin ise otsima ja jõudsin selleni:
http://cmc.site11.com/?p=641

Asi käib nii:

Avad Synapticu. Selle otsingusse toksid "udisks". Pakihaldur annab selle peale sulle vajalikud asjad ette. Märgistad paigaldatud versiooni, see peaks olema 1.0.1-1ubuntu1-(lucid updates). Nüüd avad menüü "Paketid" (Packages). Sealt leiad käsu "Sunni peale versioon...", millele klikid. Edasi saad valida versioone ja õige neist on 1build1-(lucid). Edasi klikid nuppu "Rakenda", et Synaptic õige versiooni peale laseks.
Nüüd avad menüü "Asukohad" ja valid sealt flopi. See ühendab ennast ära (diskett peab muidugi seadmes sees olema). Edasi kargad taas Synapticusse, kus märgid ära sellesama udisks'i paigaldatud versiooni. Peale seda avad menüü "Paketid", kust valid käsu "Lukusta versioon...", sest muidu võib juhtuda, et järgmisel käivitamisel uuendatakse pakett taas mittetöötava versiooni peale.

Ma sain niimoodi omal flopid tööle thumbs_up.gif Ei välista, et see toimib teistel Buntudel samamoodi, eks tehke katseid ja andke tagasisidet.
Muide, see flopijama tundub olevat laiema haardega, sest mul andsid flopide juures tõrkeid ka näiteks Slitaz ja Puppy.

EDIT: Enam niisama Terminali "apt-get upgrade" tippida ei saa - siis uuendatakse julmalt ära ka udisks, mis tuleb peale uuendamist taas vanale versioonile taandada. Või leida mõni meetod, mis võimaldab uuendada valikuliselt.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  Flopide käimasaamine Ubuntu 10.04 all.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.