Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Traadita andmeside (WiFi, 4G, 5G, Starlink) »  Eestis on 111 169 WiFi leviala märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2008 16:52:25 Eestis on 111 169 WiFi leviala vasta tsitaadiga

link :: Baltic News Service


TALLINN, 31. detsember, BNS - Internetiportaal wardriving.wifi.ee andmeil on Eestis registeeritud 111 169 WiFi leviala, neist 1174 on avalikuks kasutamiseks mõeldud levialad. WiFi.ee toimetaja Veljo Haamer ütles BNS-ile, et avalikuks kasutamiseks mõeldud WiFi-de arv pole võrreldes suvega kasvanud, kuna ettevõtted ei korrasta oma võrke ning portaal ei registeeri vigadega WiFi levialasid.

Haameri sõnul peavad avalikud WiFi levialad olema külastajale turvalised. "Odaval ja hoolimatul viisil loodud WiFi kohvik on külastajale ohtlik ja teave vahetab omanikku," lisas ta.

Avalikuks kasutamiseks mõeldud WiFi-de arv kasvab Haameri sõnul juhul, kui tuleb juurde kohvikuid, kes pakuvad külastajatele avalikku internetivõrku.

Kõige enam on WiFi.ee poolt atesteeritud avalikke levialasid Tallinnas, kus on kokku 637 leviala. Maakonniti on enim levialasid Tartumaal, kus on 291 leviala.
Tartumaale järgnevad Pärnumaa 204, Harjumaa 202, Põlvamaa 173, Valgamaa 131, Lääne-Virumaa 101, Hiiumaa 66, Võrumaa 63, Ida-Virumaa 61, Viljandimaa 55, Läänemaa 54, Raplamaa 49, Jõgevamaa 45, Saaremaa 45 ja Järvamaa 35 levialaga.

Euroopa Liidus on Eesti WiFi kättesaadavuselt kolme parima hulgas ning Tallinn on valitud 10 parima WiFi linna sekka planeedil, lisas Haamer.

Esimene avalik WiFi leviala avati Eestis 2001. aasta mais. WiFi (Wireless Fidelity) on ainus traadita andmeside standard, mis on integreeritud Linuxi, Windowsi ja Apple'i operatsioonisüsteemidesse.

Tallinna toimetus, +372 610 8823, majandus@bns.ee

voyager_est: parandasin ära ajuvaba sõnakorduse "peavad-peavad"
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DMA
HV vaatleja

liitunud: 30.12.2003




sõnum 31.12.2008 17:05:40 vasta tsitaadiga

Siiski, siiski leidub turvamata võrke, pealepressivad avalikud wifi ühendused peidavad endas tihtipeale kiiremat andmesideühendust kui mu kolmikpakett mööda traati üldse lubab andmeid vahetada. WPA2, mehed ja naised.
Edit: ja avalikku ühendust kasutades kindlasti tunneldada oma tegemisi.

_________________
Mida punk on liitnud, ärgu disko lahutagu
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2008 17:20:39 vasta tsitaadiga

DMA kirjutas:
Siiski, siiski leidub turvamata võrke, pealepressivad avalikud wifi ühendused peidavad endas tihtipeale kiiremat andmesideühendust kui mu kolmikpakett mööda traati üldse lubab andmeid vahetada. WPA2, mehed ja naised.
Edit: ja avalikku ühendust kasutades kindlasti tunneldada oma tegemisi.


Igasugu niisama "uitajaid" hoiab ka 128-bit WEP eemale...
Kes ikka väga tahab saab ka WPA2`est mööda...
Samas WPA2 võiks nüüdseks juba DeFacto standard olla icon_wink.gif (uutes seadmetes ongi)

Ise kasutan sellist kooslust hetkel Cisco 877W Ruuter + MAC Filter + WPA2 + Radius... icon_razz.gif
Meeldivat Häkkimist icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2008 18:20:27 vasta tsitaadiga

Ja mina hoian oma ruuterit korteris paroolivabana icon_biggrin.gif Kes tahab saab sisse, aga ca 6 kuud on logis kirjas vaid 3 mac adre, 2 meie läpakate ja kolrmas lauaarvuti oma. Kui peaks probleem tekkima, siis vaatab seda parooliasja.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Firefly
HV Guru
Firefly

liitunud: 26.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2008 18:24:14 vasta tsitaadiga

Mul on MAC aadressid kirjas ja uusi vastu ei võeta, keegi pole siiamaani isegi huvi tundnud, üks turvamata Elion nime kandev nett levib samuti, ilmselt kasutatakse toda ennem.
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 31.12.2008 18:36:44 vasta tsitaadiga

Kes tahavad, et nende võrkude vastu huvi ei tuntaks, võiksid omal ühenduse võimsuse maha keerata.

Mina näen - parema levi korral Mustamäel, Vene aja betoonmajas, 8-9 võrku, kusjuures kaugeim võrk tuleb majast, mis on umbes 200 meetri kaugusel.
Kirjutatud läbi vaba-WiFi-võrgu, mis ulatub minu läpparini a 100 meetri kaugusel olevast majast. Signaal on nii tugev, et levi on olemas ka kõige kehvema leviga. Tõsi - siis on kiirus 1 mega ja kvaliteet Low, aga tühendus on täiesti olemas, ilma igasuguste katkemisteta. Parema levi korral on signaalitugevus kuni 54 megabitini (võrgukaardi lagi)ja Very Good-ini välja.

Võrgukaardiks 3COM-i PCMCIA kaart oma sisseehitatud antenniga. Ei mingite võimsate antennide vajadust thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 31.12.2008 22:12:23 vasta tsitaadiga

icon_biggrin.gif Mul ka ilma paroolita linksysi ruuter. Käisin tänaval läppariga ringi minu wifi ulatus ~200 meetri kaugusele. icon_biggrin.gif pmst poolruutkilti icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 01.01.2009 05:16:52 vasta tsitaadiga

siis kui netti vaja ei leia absull kuskilt neid levialasid. ei saa ju netti ka minna, et asukohti otsida icon_lol.gif
need krdi lehed võiks ka põlema panna mis kasutavad vajaliku info jaoks mitut erinevat lehte. kesse viitsib klikkida "järgmine leht" nuppu koguaeg?
seda ei kujuta ka ette miks Räpina on märgitud tasuta wifi alla. pappi peab maksma seal

_________________


viimati muutis vull 01.01.2009 05:19:11, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.01.2009 05:17:39 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
levi on olemas ka kõige kehvema leviga.


Mida hekki??

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 01.01.2009 11:57:04 vasta tsitaadiga

carlking: Loe tervet lauset, mitte poolt sellest. Et siis WiFI signaal on nii tugev, et levib iga ilmaga, sõltumata siis sellist, milline parajasti (õues olev) levikvaliteet parajasti on.
Momendil siis kiirus 6-12-18 mega ja Low-Good.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hanno
HV vaatleja

liitunud: 26.09.2006




sõnum 01.01.2009 12:39:53 vasta tsitaadiga

vull, mõtled seda Elioni munitsipaal wifit? Kui jah siis mine Räpina Turismiinfosse, sealt annavad sulle tasuta kasutajanime ja parooli mis töötab ainult Räpina munitsipaal wifi levialas.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 01.01.2009 20:08:14 vasta tsitaadiga

hanno kirjutas:
vull, mõtled seda Elioni munitsipaal wifit? Kui jah siis mine Räpina Turismiinfosse, sealt annavad sulle tasuta kasutajanime ja parooli mis töötab ainult Räpina munitsipaal wifi levialas.

normaalne. miks pealehel sellist infi pole icon_eek.gif

wifi võrke saab muidu network stumbleriga kiirelt skännida, aga vajalikul ajal pole seda ju mälupulgal v kettal ka ju

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.01.2009 20:12:09 vasta tsitaadiga

Raidomarek kirjutas:
Ja mina hoian oma ruuterit korteris paroolivabana icon_biggrin.gif Kes tahab saab sisse, aga ca 6 kuud on logis kirjas vaid 3 mac adre, 2 meie läpakate ja kolrmas lauaarvuti oma. Kui peaks probleem tekkima, siis vaatab seda parooliasja.


Logi all mõtled seda devices nimekirja?
Sealt saab ennast ju hetk enne lahkumist ära kustutada.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2009 04:30:38 vasta tsitaadiga

vull kirjutas:
hanno kirjutas:
vull, mõtled seda Elioni munitsipaal wifit? Kui jah siis mine Räpina Turismiinfosse, sealt annavad sulle tasuta kasutajanime ja parooli mis töötab ainult Räpina munitsipaal wifi levialas.

normaalne. miks pealehel sellist infi pole icon_eek.gif

wifi võrke saab muidu network stumbleriga kiirelt skännida, aga vajalikul ajal pole seda ju mälupulgal v kettal ka ju


eee windows näitab ka ju võrke, peab ikka täitsa kilplane olema et net stumbiga jamama hakata

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2009 16:57:08 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Raidomarek kirjutas:
Ja mina hoian oma ruuterit korteris paroolivabana icon_biggrin.gif Kes tahab saab sisse, aga ca 6 kuud on logis kirjas vaid 3 mac adre, 2 meie läpakate ja kolrmas lauaarvuti oma. Kui peaks probleem tekkima, siis vaatab seda parooliasja.


Logi all mõtled seda devices nimekirja?
Sealt saab ennast ju hetk enne lahkumist ära kustutada.


Pean ennast nii palju parandama, et mainitud tegevuseks peab loomulikult teadma ruuteri parooli.
Samas usun, et paljud ei muuda default parooli ära.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2009 17:08:09 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
vull kirjutas:
hanno kirjutas:
vull, mõtled seda Elioni munitsipaal wifit? Kui jah siis mine Räpina Turismiinfosse, sealt annavad sulle tasuta kasutajanime ja parooli mis töötab ainult Räpina munitsipaal wifi levialas.

normaalne. miks pealehel sellist infi pole icon_eek.gif

wifi võrke saab muidu network stumbleriga kiirelt skännida, aga vajalikul ajal pole seda ju mälupulgal v kettal ka ju


eee windows näitab ka ju võrke, peab ikka täitsa kilplane olema et net stumbiga jamama hakata

Windowsi (XP ja Vista) kuvatavad wifi võrkude näidud on suhteliselt ebatäpsed. kui mõne korraliku scanneriga kõrvutada, siis on näha.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 02.01.2009 17:25:25 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:

eee windows näitab ka ju võrke, peab ikka täitsa kilplane olema et net stumbiga jamama hakata

päris viitsib sõidu ajal refreshi järel oodata

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2009 19:28:11 vasta tsitaadiga

R A T, woo456, omaniku loata võõra võrgu kasutamine on kuritegu, seega kustutasin viite kuritarvitamise õpetusele.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.01.2009 22:07:16 vasta tsitaadiga

Tanel: Tegelikult on selles teemas lp. Haameri poolt kõvasti üle paanitsetud. Ja minu jaoks on hämmastav, et kõiki inimesi peetakse pättideks ja kaabakateks, kelle eest tuleb paaniliselt oma võrgud kõikvõimalike paroolidega sulgeda.

Nii, et ikkagi iga asi omal kohal ja üleliigsel paanitsemisel pole ka mingit vajadust. Ja lugupeetud WiFi.ee saaks ka endale teisti reklaami teha, kui ainult negatiivset fooni tekitades. A la, et kui ma lähen kohvikusse, kus on vaba-WiFi, et siis kindlasti keegi ründab minu läpparit icon_biggrin.gif Sel juhul tuleks ju hoopis see kohvik kinni panna, kuna selle firma ruumides on kusagil peidus mingi võimas - ründevõimeline ja vastava võimsa häkkimisvõimeliste programmidega varustatud - arvuti või arvutisüsteem.
Tsitaat teema algusest: "Haameri sõnul peavad avalikud WiFi levialad olema külastajale turvalised. "Odaval ja hoolimatul viisil loodud WiFi kohvik on külastajale ohtlik ja teave vahetab omanikku," lisas ta. "
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2009 13:37:10 vasta tsitaadiga

tahanteada, siiski-siiski, omaniku loata võõra võrgu kasutamine on kuritegu, kui just omanik ise pole wifi võrgu tahtlikult vabaks teinud.
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.01.2009 14:24:47 vasta tsitaadiga

Niipalju võin veel lisada, et mina pole oma arvutite tulemüürides näinud veel ühtki rünnakut või pöördumist "Local Netwok"-ist selle poole aasta jooksul, mis ma olen siinsest Vaba-WiFi-t kasutanud.
Küll aga näitab Tulemüüri logi seda, et pidevalt tulevad rünnakud / pöördumised hoopis kusagilt väljaspoolt. Ehk siis kõigepealt läbi ISP kaablisse ja siis alles edasi.

Minu jaoks on see sel juhul palju suurem probleem, kuna selliselt võib miskitmoodi mõni Spy või viirus masinasse sattuda ja siis kõvasti segadust korraldada.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wifi.ee
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.10.2006




sõnum 04.01.2009 09:42:04 loata võõras võrgus vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kirjutatud läbi vaba-WiFi-võrgu, mis ulatub minu läpparini a 100 meetri kaugusel olevast majast.
Signaal on nii tugev, et levi on olemas ka kõige kehvema leviga.

tsitaat:
ühtki rünnakut või pöördumist "Local Netwok"-ist selle poole aasta jooksul, mis ma olen siinsest Vaba-WiFi-t kasutanud.


Loata võõras võrgus, mis nime see tegevus kannab?

_________________
WiFi/WiMax.ee traadita Interneti levialad
WiFi oskusteave: http://wiki.wifi.ee/index.php/Esileht
Roosikrantsi 9. Tallinn EMail: veljo(at)wifi.ee
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hugo
HV veteran

liitunud: 01.12.2005




sõnum 04.01.2009 13:20:32 vasta tsitaadiga

Tobe küsimus,aga kuna siin juba wifi teema siis küsin.Kuidas aru saada, et naaber kasutab minu kodust wifit või keegi kes elab minuga samas majas ?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wifi.ee
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.10.2006




sõnum 04.01.2009 13:24:48 WiFi admin võimed vasta tsitaadiga

Piilu oma WiFi karbi administraatorina mis on võõra MAC ja millega ta tegeleb?
Mis keelab WiFi seadistamast viisil, et võõrad ligi ei pääseks? Piira kasutajate arv 1. näiteks icon_smile.gif

_________________
WiFi/WiMax.ee traadita Interneti levialad
WiFi oskusteave: http://wiki.wifi.ee/index.php/Esileht
Roosikrantsi 9. Tallinn EMail: veljo(at)wifi.ee
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
someOtherDude
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2002




sõnum 04.01.2009 15:17:07 vasta tsitaadiga

Raidomarek kirjutas:
Ja mina hoian oma ruuterit korteris paroolivabana icon_biggrin.gif Kes tahab saab sisse, aga ca 6 kuud on logis kirjas vaid 3 mac adre, 2 meie läpakate ja kolrmas lauaarvuti oma. Kui peaks probleem tekkima, siis vaatab seda parooliasja.


Noh see, et keegi su ühendust ei kasuta on üksasi. Aga kui sul puudub igasugune krüpteerimine siis saab ka iga suvaline inimene sinu liiklust pealt kuulata. Igasugused plaintext asjad on näha. MSN, Pop3 jms. Eeldades, et sa ruuteri paroolivabana hoidmise all mõtlesid et sul puudub krüpteerimine? Või sõnaotseses mõttes pole ruuteril admin parooli seadistatud?

_________________
ebastabiilne
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
estysoft
HV vaatleja

liitunud: 15.07.2005




sõnum 05.01.2009 01:06:17 vasta tsitaadiga

Tekkis teemaväline kysimus. Kui isp'd peavad logima interneti kasutajaid. Siis see tähendab avalike wifide lõppu? Ma mõtlen, et see muudab logimise mõtetuks. Ütlen et jagan oma netti laiali ja mina ei tea kes tegi. arvan, et avalikke wifisid ei saa logida nii nagu vaja.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2009 09:34:04 vasta tsitaadiga

Wifi otsas olevad tegelasi isp logima ei pea.
Ka avalikel wifidel on nö lepingu omanik
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wifi.ee
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.10.2006




sõnum 05.01.2009 13:43:19 muutused WiFi cafes vasta tsitaadiga

uuemates WiFi cafedes on võimalik klientide autentimine ja maksustamine. sidumine muu kauba või teenusega samuti.
Kohvikupidaja saab teada ka külastajate arvu ja klientide ettepanekud, kliendid saavad vahetada emotsioone ja tutvuda.


Rumalad WiFi lähevad renoveerimisele, seda võib ka lõpuks kutsuda.

_________________
WiFi/WiMax.ee traadita Interneti levialad
WiFi oskusteave: http://wiki.wifi.ee/index.php/Esileht
Roosikrantsi 9. Tallinn EMail: veljo(at)wifi.ee
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
estysoft
HV vaatleja

liitunud: 15.07.2005




sõnum 05.01.2009 17:03:22 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Wifi otsas olevad tegelasi isp logima ei pea.
Ka avalikel wifidel on nö lepingu omanik

Kui Wifi otsas olevad tegelasi isp logima ei pea siis muudab see kogu logimise mõttetuks ju. eriti kui see on teada.
Ja kui avaliku wifi eest vastutab omanik siis mina ei julgeks küll seda püsti hoida

wifi.ee kirjutas:
uuemates WiFi cafedes on võimalik klientide autentimine ja maksustamine. sidumine muu kauba või teenusega samuti.
Kohvikupidaja saab teada ka külastajate arvu ja klientide ettepanekud, kliendid saavad vahetada emotsioone ja tutvuda.

Rumalad WiFi lähevad renoveerimisele, seda võib ka lõpuks kutsuda.

Kui mu ühendus krypteeritakse, oleks väga hea meel. tegelikul olen nõus isegi id kaarti näitama. Aga maksma ma interneti eest nõus ei ole. See on mul juba kodus, kontoris, koolis olemas. Seega kas need uuendused väga ära tasuvad? Ja mida sellel juhul turistid teevad?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wifi.ee
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.10.2006




sõnum 05.01.2009 18:08:08 WiFi saladused vasta tsitaadiga

WiFi on ettevõtja abiteenus, kuid ei pruugi kuuluda ettevõtjale, vaid partnerile kes toime tuleb (Hansapanga näide) või ämmale icon_smile.gif
Klient üürib toa, tellib eine või muu teenuse ja WiFi avaneb.

Kui tekib kohustus WiFi kliendid autentida, siis käib asi kuis linna WiFi parkides.
kes sisestab ID, see pääseb netti. Anonüümne kasutaja suunatakse muusse torusse, kus tegevused on piiratud ja tuleb taluda reklaami.

WEP/WPA paroole nähes suundub klient naaber-kohvikusse. Privaatvõrk on universaalne lahendus - Skype chat võõras ei näe.

_________________
WiFi/WiMax.ee traadita Interneti levialad
WiFi oskusteave: http://wiki.wifi.ee/index.php/Esileht
Roosikrantsi 9. Tallinn EMail: veljo(at)wifi.ee
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.01.2009 10:00:46 vasta tsitaadiga

wifi.ee: No ma võin ju alati minna arvutiga kohvikusse või raamatukokku kus mulle lahkelt kas LAN-laabel või koguni firmapoolne arvuti antakse kasutada. Ja tean ise kohvikut, kus ei küsita mingit ID-dokumenti. Ning selline kohvik on Tallinna linnas täiesti olemas juba ei tea kui pikki aastaid.

Ja nagu Sa aru ehk saad, on rünnakuhuvilistel sellisest kohast palju lihtsam ja mugavam oma ründeid teostada. On olemas selline film, nagu "The Core". Selles filmis on üks häkker suure virna arvutite, serveritega ning ma võin mürki võtta selle peale, et ta arvutid on ühendatud superkiirete LAN-kaabel-võrkude külge. Mitte mingi hädise ja aeglase WiFi külge. Pole veel kuulda olnud WiFi-de Gigabitistest ühenduskiirustest. LAN-i otsas on aga see juba igapäevane argipäev.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wifi.ee
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.10.2006




sõnum 06.01.2009 10:59:49 WiFi kasutajate autentimine vasta tsitaadiga

tahanteada: kasutajate kohustusliku autentimise saab rakendada üle kogu võrgu kui seadus seda kord nõuab. Kõik vajaminev on selleks olemas.
Kohvikute teenindajate ja turvakaamerate pilgu all sebivad poisikesed, nutikas häkker sinna ei roni.
Pildil on WiFi kasutajate autentimine Toompeal.


_________________
WiFi/WiMax.ee traadita Interneti levialad
WiFi oskusteave: http://wiki.wifi.ee/index.php/Esileht
Roosikrantsi 9. Tallinn EMail: veljo(at)wifi.ee
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Traadita andmeside (WiFi, 4G, 5G, Starlink) »  Eestis on 111 169 WiFi leviala
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.