Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 420, 421, 422 ... 464, 465, 466  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.09.2018 07:13:34 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Kellegi kaabli ikka vast saaks. Aga mobiilne on ju nii soodne ja parem ikka see võtta ning vinguda miks kaabliga samaväärset kvaliteeti pole icon_biggrin.gif

Ja kuskohas sa seda "odavat kaablit" küll nägid? icon_cool.gif
Eriti olukorras kus pead tegema korteris suurema lõhkumise, et seda kaablit, võrgupesasid jms, kraami paigaldada.
Ning seejärel taastusremont, et kõike endisel kujul taastada.

Või oled olukorras kus Ühistu või Üürikorteri omanik tuleb ning ütleb: "kõik omavolilised lammutus-ehitustööd on keelatud". icon_cool.gif
-------------
Ning nagunii pead maksma kahte interetipaketi tasu nagunii kuna üks pakett on kodus ning teine kogu aeg kaasas tassitavas mobiiltelefonis. Kui oled põllumees, siis võib vaja ka minna veel kolmandat paketti - mobiilnett traktoris või kombainis vms. kohas.

Kõik see, kas odav või kallis, hakkab ikka pihta summade kokkuliitmisega. Siis selle tulemi pealt näed kui suure osa oma igakuisest sissetulekust kulutad "kuulsa interneti peale".
Kui teenid 10 000 ja kulutad 100 euri kokku netivärgile, siis on see 1%. Kui teenid aga a 1000 euri kuus, siis on see netivärgi tasu 100 euri juba 10%.

PS; Ma olen ise Mobiilinterneti peal a 15-16 aastat ning kordagi pole vaja läinud püsiühendust. Olgugi, et võtta oleks ka 300-500-se kiirusega ühendused. Lihtsalt pole sellele rakendust olemas.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 03.09.2018 10:25:45 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Kust sa (eeldatavalt) nuputelefonilt tugijaama vaatad? Teistel peale Telia mu mälu järgi tugijaama nime näitu pole?


Kärje info kuvamine, seal näitab masti ära. Konkreetselt tegemist Alavere mastiga, levi 4 pulka, s.t telefoni järgi maksimum. Täna hommikul pendeldas Kehra masti, 2 pulka levi, vahel. Sedasi on vahel kõik ümbruskonna kaugemad mastid läbi kolanud. Netikiiruse osas ei oska nii väga kaasa rääkida, kuna mul on vanast ajast lurr Mindi pakett, operaatori poolt hiljem ühe astme võrra kiirust tõstetud ja nüüd ka mahupiiranguta. Ruuteris 4G levi 3-4 pulka, 3G viis pulka, mast jääb ruuteri suhtes läbi maja. Aasta tagasi oli küll nii, et tipptunnil kipus nett vahel päris koomas olema, just 4G, 3G oli parem. Mingist hetkest see probleem kadus ära ja võib olla et sellest hetkest hakkaski see kõnelevi probleem peale, tagantjärgi ei mäleta enam.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2018 10:50:31 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
napoleon kirjutas:
Kellegi kaabli ikka vast saaks. Aga mobiilne on ju nii soodne ja parem ikka see võtta ning vinguda miks kaabliga samaväärset kvaliteeti pole icon_biggrin.gif

Ja kuskohas sa seda "odavat kaablit" küll nägid? icon_cool.gif
Eriti olukorras kus pead tegema korteris suurema lõhkumise, et seda kaablit, võrgupesasid jms, kraami paigaldada.
Ning seejärel taastusremont, et kõike endisel kujul taastada.

Või oled olukorras kus Ühistu või Üürikorteri omanik tuleb ning ütleb: "kõik omavolilised lammutus-ehitustööd on keelatud". icon_cool.gif
-------------
Ning nagunii pead maksma kahte interetipaketi tasu nagunii kuna üks pakett on kodus ning teine kogu aeg kaasas tassitavas mobiiltelefonis. Kui oled põllumees, siis võib vaja ka minna veel kolmandat paketti - mobiilnett traktoris või kombainis vms. kohas.

Kõik see, kas odav või kallis, hakkab ikka pihta summade kokkuliitmisega. Siis selle tulemi pealt näed kui suure osa oma igakuisest sissetulekust kulutad "kuulsa interneti peale".
Kui teenid 10 000 ja kulutad 100 euri kokku netivärgile, siis on see 1%. Kui teenid aga a 1000 euri kuus, siis on see netivärgi tasu 100 euri juba 10%.

PS; Ma olen ise Mobiilinterneti peal a 15-16 aastat ning kordagi pole vaja läinud püsiühendust. Olgugi, et võtta oleks ka 300-500-se kiirusega ühendused. Lihtsalt pole sellele rakendust olemas.



Ühistu vaevalt nüüd sõrad vastu ajab, tv ja/või internet on siiski enamuse huvides. Ei kujuta ette, mis suuremat lõhkumist korteris võiks olla, põhimõtteliselt üks auk seina puurida ja korras. Olenevalt sellest kust see juhe sisse tuleb, on kuigipalju ka korterisisest kaabeldamist, aga seda nüüd ka kapitaalseks lõhkumiseks ei nimetaks.
Kas kaabliga netti vaja on või mitte, eks see sõltub konkreetsest vajadusest. Kui just üksi ei ela, siis eraldi pakett koduse neti jaoks on nagunii vajalik. Aga kui kaabli võimalus on olemas ja ikka mobiilse kasuks otsustada, siis pole vaja vinguda, et alati paketis lubatud max kiirust kätte ei saa.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 03.09.2018 11:00:32 vasta tsitaadiga

napoleon: just minu mõte, et pole vaja vinguda, kui muu võimalus olemas.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 07.09.2018 19:50:45 vasta tsitaadiga

Jälle suruvad oma tahvleid + skandinaavias piiramatu nett ja kiirused. 6 kuud 12euri, edasi 23€.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2018 20:18:54 vasta tsitaadiga

oleks siis levi, oleks asjal jumet
_________________
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 07.09.2018 21:21:02 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Jälle suruvad oma tahvleid + skandinaavias piiramatu nett ja kiirused. 6 kuud 12euri, edasi 23€.
lähed kalevipojaks ja elu lill, milleks ärrituda
elad siin nii hästi, et rootsi kardinad on ebamugav?

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 07.09.2018 22:31:49 vasta tsitaadiga

Jah elangi, kus siin ärritumist oli?
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kussake
HV kasutaja

liitunud: 08.03.2012




sõnum 28.09.2018 14:15:11 vasta tsitaadiga

Kasutan siis elisa 50/20 paketti, ruuteriks on e5172

levi 4 pulka ja kiirus ideaalne

probleem on selline, et vahepeal tõmmates või striimi vaadates viskab DNS not responding ja ühendus katkeb
täpsemalt asun kahe tugijaama sektori vahel
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009




sõnum 28.09.2018 21:55:25 vasta tsitaadiga

welcome to yle õhu ühendused!
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raciocinio
HV vaatleja

liitunud: 16.02.2008




sõnum 15.10.2018 20:31:17 vasta tsitaadiga

Tervist!

Küsimus mobiilse interneti kasutamise kohta välismaal. Tavaliselt kui käin soomes vms, siis enne ei lase mobiilset internetti kasutada, kui olen aktiveerinud päevapileti. Teenus on toiminud väga hästi, on hea hinnaga ning ei ole kaasnenud ootamatuid kulusid.

Hiljuti käisin rootsis ja samuti ostsin päevapileti nagu ikka. Nüüd arve kätte saades selgus, et rootsis käies ühendas telefon ennast vahepeal kuskile satelliitvõrku ja tekitas sellega suure arve (arve kokku ~140€). Elisasse helistades ei osatud muud öelda kui et "oleks pidanud laeva wifit kasutama" (seal laeval ei olnudki wifit) ja et ma peaks telefoni seadistama ise nii, et satelliitvõrkusid ei kasutaks (minu teada sellist võimalust telefoni ei ole).

Minu jaoks on antud olukord vastuvõetamatu. Kuidas ma oleksin pidanud sellisest asjast teadlik olema? Olen kogu aeg kasutanud soomes-rootsis reisides päevapileteid ja ei osanud mõeldagi selle peale, et võib selline olukord tekkida + minuarust muidu ma ei saa tavaliselt internetti kasutada enne, kui olen päevapileti aktiveerinud, aga mingit ülikallist satelliitvõrku laseb Elisa telefonil vabalt kasutada?

Oskab keegi selgitada seda olukorda?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 15.10.2018 21:01:17 vasta tsitaadiga

laevades ongi mobiilvõrk satelliidi kaudu. alati hea üllatus. hea võimalus külastajaid lüpsta.

Ainuke variant on roaming ära keelata.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 15.10.2018 21:10:22 vasta tsitaadiga

Sms võrku minnes siis hindadest ei teavita?
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.10.2018 21:14:24 vasta tsitaadiga

Ma ei arva, et see ok skeem on, et tarbija peab EU piires mingid satellidside ühendused kinni taguma ulmelise summaga. See tehnoloogia, millega kliendi telefon levis hoitakse , pole kliendi asi teada, klient ei pruugi neist tehnoloogiatest teenuse pakkumiseks mütsigi teada, see on teenuseakkuja pärusmaa.
Ma ei ole ka kohanud kusagil üheski telekomi lepingus üldse mingeid viiteid laevadel pakutava mobiilsideteenuse kohta läbi satelliitside kanali, et see on mingi erijuhtum ja see oleks eritasuga teenus.
Kas kusagil mingis peenes kirjas see ka olemas olla võiks, ei ole aimugi.

Mis tarbijakaitse sellise asja peale kostaks?

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.10.2018 21:46:31 vasta tsitaadiga

jägaja, arvatavasti leiad need hinnad kui oma teenusepakkuja hinnakirjas surfad. Point on selles, et see pole EU vaid oled rahvusvahelistes vetes ehk eikellegimaal. Ehk enne tax free poodi jooksmist tasuks üle vaadata küll kas mobiilne andmeside on lubatud.
Ma tõesti siiralt loodan, et keegi sel teemal liiga palju lärmama ei hakka. Selle tulemusena ei muutu mitte laevas telefoni kasutamine odavamaks vaid keeratakse see võimalus üldse kinni. Samas jälle on see teenus kasulik.... kui tõesti on vaja helistada või netti kasutada, siis olgugi et kirve hinna eest, aga vähemalt on see võimalus. Tuhvlialustele meestele võibolla nii kasulik pole kui naine iga poole tunni tagant "telefonikontrolli" teeb ja vastuvõetud kõnedega arve müstiliseks kasvab, aga see on juba hoopis teine teema icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 15.10.2018 21:49:36 vasta tsitaadiga

Kussake kirjutas:
Kasutan siis elisa 50/20 paketti, ruuteriks on e5172

levi 4 pulka ja kiirus ideaalne

probleem on selline, et vahepeal tõmmates või striimi vaadates viskab DNS not responding ja ühendus katkeb
täpsemalt asun kahe tugijaama sektori vahel
proovi võrguseadetes google dns'i 8.8.8.8
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.10.2018 21:58:03 vasta tsitaadiga

Panin guuglisse telia sateliit ja avalink kohe ilusti hinnakirjaga
https://iseteenindus.telia.ee/era/mobiil/valismaa/randluse-hinnad/-/roaming/country/XXX?_ga=2.255299658.319428399.1539633052-466352590.1520537711#satelliitside
Vast elisal ka olemas



Elisa lehel
tsitaat:
Roamingteenuste tarbimine laeval, lennukis või satelliidi vahendusel võib-olla tunduvalt kallim tavapärastest roamingteenuse hindadest. Romingteenuste hinnad laevas, lennukis või satelliidi vahendusel on leitavad roaming internet hinnakirjast.

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2018 06:52:29 vasta tsitaadiga

Peab meeles pidama, et lisaks moblaneti välja lülitamisele alati 4G ka kinni, kui ei taha roamingus andmeside eest arvet saada! Kõnesideks seda niikuinii ei kasutata.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 16.10.2018 10:23:31 vasta tsitaadiga

Kopp ees elisast. Elamus telekas töötab ilusti. Aga see krdi ruuter ei suuda normaalselt netti arvutisse ja mujale jagada. Pidevalt pean minema sisse välja lülitama ruuteri, et ta hakkaks jälle arvutisse jagama netti kaabli kaudu.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2018 10:41:25 vasta tsitaadiga

raciocinio kirjutas:
Tervist!

Küsimus mobiilse interneti kasutamise kohta välismaal. Tavaliselt kui käin soomes vms, siis enne ei lase mobiilset internetti kasutada, kui olen aktiveerinud päevapileti. Teenus on toiminud väga hästi, on hea hinnaga ning ei ole kaasnenud ootamatuid kulusid.

Hiljuti käisin rootsis ja samuti ostsin päevapileti nagu ikka. Nüüd arve kätte saades selgus, et rootsis käies ühendas telefon ennast vahepeal kuskile satelliitvõrku ja tekitas sellega suure arve (arve kokku ~140€). Elisasse helistades ei osatud muud öelda kui et "oleks pidanud laeva wifit kasutama" (seal laeval ei olnudki wifit) ja et ma peaks telefoni seadistama ise nii, et satelliitvõrkusid ei kasutaks (minu teada sellist võimalust telefoni ei ole).

Minu jaoks on antud olukord vastuvõetamatu. Kuidas ma oleksin pidanud sellisest asjast teadlik olema? Olen kogu aeg kasutanud soomes-rootsis reisides päevapileteid ja ei osanud mõeldagi selle peale, et võib selline olukord tekkida + minuarust muidu ma ei saa tavaliselt internetti kasutada enne, kui olen päevapileti aktiveerinud, aga mingit ülikallist satelliitvõrku laseb Elisa telefonil vabalt kasutada?

Oskab keegi selgitada seda olukorda?


Tabijakaitsega tasub konsulteerida - võimalik, et saab vähemalt mingi kompromissi, et vähendavad arvet vms.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 16.10.2018 11:00:49 vasta tsitaadiga

minu teada rootsi vahet liikuvatel reisilaevadel on siiski wifi olemas aga infost tuleb küsida, kus nurgas, kui ise leida ei suuda ja vastavaid märke ka ei hooma
ja lennurežiim on keset merd ka kasulik
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2018 12:41:01 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
minu teada rootsi vahet liikuvatel reisilaevadel on siiski wifi olemas aga infost tuleb küsida, kus nurgas, kui ise leida ei suuda ja vastavaid märke ka ei hooma
ja lennurežiim on keset merd ka kasulik

Eks see keset merd WiFi tuleb ka reaalselt sati pealt, aga jah, kliendil siis arvega muret pole, kui WiFi-t tasuta pakutakse.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sarvik
HV kasutaja
sarvik

liitunud: 13.12.2002




sõnum 16.10.2018 16:34:29 vasta tsitaadiga

Kas selle uue süsteemiga ei peaks nii olema, et enne interneti kasutada ei saa kui päevapiletit ei osta? Peale selle tulekut lülitasin mobiilse interneti roamingu sisse ja kui reaalselt seda vaja on siis ostan alles pileti. Siiani ei ole probleeme tekkinud. Kas siis mingites riikides või võrkudes saab endiselt netti ka ilma piletita ja see toimib mahupõhiselt? „Pileti“ ostmiseks on vaja nagunii roaming lubada ja kui selle eest juba arve võib saada on küll midagi valesti.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 16.10.2018 16:46:48 vasta tsitaadiga

kõigis riikides võid saada mammutarveid icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 29.07.2002




sõnum 16.10.2018 21:39:42 vasta tsitaadiga

sarvik kirjutas:
Kas selle uue süsteemiga ei peaks nii olema, et enne interneti kasutada ei saa kui päevapiletit ei osta? Peale selle tulekut lülitasin mobiilse interneti roamingu sisse ja kui reaalselt seda vaja on siis ostan alles pileti. Siiani ei ole probleeme tekkinud. Kas siis mingites riikides või võrkudes saab endiselt netti ka ilma piletita ja see toimib mahupõhiselt? „Pileti“ ostmiseks on vaja nagunii roaming lubada ja kui selle eest juba arve võib saada on küll midagi valesti.


Mina näiteks keelasin endal ära selle päevapileti värgi vaid maksan mahupõhiselt, sest päevapilet on kasulik alles siis kui kasutad roamingus olles rohkem kui ... Ee..panen praegu peast... 370 megabaiti. Alla selle on kasulikum maksta megabaidi põhiselt 0.0072. seda siis euroopas. Päevapileti 2.50 ja 500MB

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 420, 421, 422 ... 464, 465, 466  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.