Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Keelefoorum »  Heebrea keel märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mutianpu
HV vaatleja

liitunud: 13.06.2008




sõnum 13.06.2008 12:54:43 Heebrea keel vasta tsitaadiga

Paistab, et elektroonikatööstus on lõplikult ülemaailmse juutide vandenõu kuntrolli all ehk siis elektroonikakaupade võimalike ostjatena nähakse peamiselt Talmudi tarkade nõukogu.
Millest muidu need heebreakeelsed lühendid : SDHC, HDXA quality is 1920x1080 at 17MBPS, The biggest saving grace for this camera and the reason I bought it is the CCD technology. CMOS, which seems to be in everything these days, is the elephant in the room that no one talks about.

Mõne salasõna selgitust ei leia ei wikipedia'st ega tootja enda kodulehelt, teisel on rohkem tähendusi kui kõige jubedamal hiina hieroglüüfil.
näiteks:
http://en.wikipedia.org/wiki/CCD

Kui Ubuntu on "Linux for human beings", siis millal hakatakse elektrinodi spetsi kirjutama inimolendite kasutatavas keeles.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 13.06.2008 13:00:27 Re: Heebrea keel vasta tsitaadiga

mutianpu kirjutas:
Mõne salasõna selgitust ei leia ei wikipedia'st ega tootja enda kodulehelt, teisel on rohkem tähendusi kui kõige jubedamal hiina hieroglüüfil.
näiteks:
http://en.wikipedia.org/wiki/CCD

mutianpu kirjutas:
...this camera

Wikist samalt lehel 1. asi kohe vaadata tehnoloogia alla ja 1. rida käib kohe kaamerate kohta. icon_wink.gif

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mutianpu
HV vaatleja

liitunud: 13.06.2008




sõnum 13.06.2008 13:08:22 ? vasta tsitaadiga

aga:
http://en.wikipedia.org/wiki/Special:Search?search=HDXA&go=Go

Ma ei kavatse ju kogu oma elu kulutada kõikvõimalike tehnokraatide ajude kõikvõimalike sünnitiste pähe õppimiseks.
Ma valin ju kaamera ikka filmimiseks, mitte selleks, et sõpradele seletada kuimitu ADS'i tal QWERTY't on.

Põle nagu väga põhjust nii mõttetute teadmistega uhkustada, mis juba mõne aasta pärast on aegunud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 13.06.2008 13:19:52 vasta tsitaadiga

Oleks abi, kui teaks millest jutt.


http://www.google.ee/search?q=HDXA
http://www.google.ee/search?q=HD+XA
http://en.wikipedia.org/w/index.php?&search=HD&fulltext=Search
http://en.wikipedia.org/w/index.php?&search=XA&fulltext=Search
...
...

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mutianpu
HV vaatleja

liitunud: 13.06.2008




sõnum 13.06.2008 13:28:37 vasta tsitaadiga

http://www.camcorderinfo.com/content/Panasonic-HDC-SD9-First-Impressions-Camcorder-Review-34280/Specs-and-Ratings.htm#

Tegelikult on asi ju põhimõttes. See on ju mõttetult lühiealine terminoloogia ja ostjad pole juba ammu mingid tehnohullud vaid on täiesti tavalised inimesed.
N: Optical Image Stabilization pole ju eitea mis pikk romaan välja kirjutamiseks, aga ütleb palju rohkem kui O.I.S. Müügigurud võivad ju omavahelist kirjavahetust mistahes salakeeles pidada, aga ma ei saa aru miks tarbijad selle juraga nii innustunult kaasa lähevad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 13.06.2008 13:33:29 vasta tsitaadiga

No, aga kui Panasonicu enda lehele minna, siis tuleb ju väga konkreetne info, kus pole mingeid kahtlaseid lühendeid peale selle SDHC mälukaardi.

http://www2.panasonic.com/consumer-electronics/shop/Cameras-Camcorders/Camcorders/Hi-Def-Camcorders/model.HDC-SD9_11002_7000000000000005702

tsitaat:
HDXA quality is 1920x1080 at 17MBPS

tsitaat:
Never Miss a Detail with 1920x1080 Full-HD Recording
Panasonic full-HD camcorders record horizontal pixels at an HD resolution of up to 1920 pixels, which results in a total of around 2,070,000 pixels. And with progressive scanning, our hi-def camcorders provide twice as much data per picture as conventional interlace scanning. This means you get breathtaking images with exceptional resolution and detail. Combine that with a 1080/24p format, which lets you capture scenes with a rich, film-like quality, and you can see why Panasonic full-HD camcorders take visual expression to the next level.

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 13.06.2008 13:38:38 vasta tsitaadiga

Enam juhendites lühendite seletusi polegi kaasas?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mutianpu
HV vaatleja

liitunud: 13.06.2008




sõnum 13.06.2008 13:39:23 vasta tsitaadiga

Muidugi võin ma neile helistada ja alati küsida mida see või teine WDF tähendab.
tsitaat:

Tegelikult on asi ju põhimõttes. See on ju mõttetult lühiealine terminoloogia ja ostjad pole juba ammu mingid tehnohullud vaid on täiesti tavalised inimesed.

Müügigurud võivad ju omavahelist kirjavahetust mistahes salakeeles pidada, aga ma ei saa aru miks tarbijad selle juraga nii innustunult kaasa lähevad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 13.06.2008 13:42:45 vasta tsitaadiga

mutianpu kirjutas:
tsitaat:

Tegelikult on asi ju põhimõttes. See on ju mõttetult lühiealine terminoloogia ja ostjad pole juba ammu mingid tehnohullud vaid on täiesti tavalised inimesed.

Müügigurud võivad ju omavahelist kirjavahetust mistahes salakeeles pidada, aga ma ei saa aru miks tarbijad selle juraga nii innustunult kaasa lähevad.

http://www2.panasonic.com/consumer-electronics/shop/Cameras-Camcorders/Camcorders/Hi-Def-Camcorders/model.HDC-SD9_11002_7000000000000005702

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mutianpu
HV vaatleja

liitunud: 13.06.2008




sõnum 13.06.2008 13:42:56 seletusi? vasta tsitaadiga

tsitaat:

Enam juhendites lühendite seletusi polegi kaasas?

http://www.e-market.ee/?p=2&r=13668

Mis seletusi sa sealt leiad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.06.2008 14:26:00 vasta tsitaadiga

Ma vaatan, et oled täna reganud. Aastane HV foorumi staaz ja sa ei teeks enam sellist teemat. icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Celion
HV kasutaja
Celion

liitunud: 31.10.2002




sõnum 13.06.2008 14:48:28 vasta tsitaadiga

Kõigepealt tuleb vahet teha kaht liiki lühenditel - need, mis on tööstuses terminitena kasutusele võetud, ja need, mis on lihtsalt selleks, et end konkuretidest eristada.

Esimest liiki lühendid on kasutusele tulnud pikki termineid tekstis korduvalt kasutades. Kumb on parem - lõik, kus on korduvalt kasutatud lühendit HDMI või lõik, kus esineb mitu korda "High Definition Multimedia Interface"?

Teist liiki lühendeid kasutatakse kaubamärkidena või vähemalt konkreetsele tehnoloogiale viitamiseks. Sellepärast ei olegi meil lihtsalt "mälukaart", vaid on SD, CF, MMC, xD ja nii edasi - kõik mingi tootja variandid. Sellised asjad nagu O.I.S. on pigem lihtsalt ostjale hämamiseks - see on marketing, et ennast teistest eristada, kuigi sisuliselt on tegu sama asjaga. Teine näide on pildistabilisaatorid - Canonil IS, Nikonil VR, Sigma jt. kasutavad veel mingeid lühendeid...

Võtame näiteks sellise lühendi nagu SDHC. Lahtikirjutatuna on see Secure Digital High Capacity, mis ei ütle ka mitte midagi. Kui nüüd veel seletada, et "Secure Digital kaardid suurema mahutavusega", siis on tulemuseks a) pikk ja lohisev termin ning b) mõningane segadus - kas see suurem mahutavus on mingi uus tehnoloogia või lihtsalt see, et kaardid mahutavad suurusjärgu võrra rohkem aga tehnoloogilist vahet ei ole?

Selles osas olen ma nõus, et igasuguses dokumentatsioonis peab olema konkreetselt lahti seletatud, mida üks või teine lühend tähendab. HDXA tõepoolest ei anna ühtset selgitust - High Definition... eXtra Accurate? icon_razz.gif Samuti on neid lühendeid tohutult palju ja kelleltki ei saa eeldada, et ta neid kõiki teaks. Kasvõi lehekülg-paar lühendite nimekirja. Poodide puhul võiks olla ka mingi lisalehekülg, kus need lahti on seletatud. Seda aga takistab reeglina eelarve - milleks raisata raha mõnedele üksikutele kasutajatele, kes abi vajavad? Mingu küsigu mujalt või ostku pimesi midagi - mõlemal juhul jääb pood kasumisse.

Kui nüüd poodide konkreetsete toodete infost rääkida - selline info on punkthaaval ja lühenditena just selleks, et saaks asju omavahel kiiremini võrrelda. Reeglina on välja mindud sellele, et ostja teab, mida ta tahab (ja seega ei pea müüja oma aega seletustele kulutama), seega on tal ka ülevaade sellest, mida konkreetsed lühendid endast kujutavad.

Lõppkokkuvõttes - jah, see lühendite segapuder on kõrvalseisjale arusaamatu, aga samahästi võiks küsida, mida tähendab autode puhul V-8 või 185/80R13 rehvid. Igal valdkonnal oma terminoloogia ja IT/multimeedia puhul kipub see lihtsalt nii pikk ja lohisev olema, et kergem on lühendeid kasutada.

_________________
Ostan Roger Zelazny "Amberi kroonikad" (soovitatavalt eesti keeles).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mutianpu
HV vaatleja

liitunud: 13.06.2008




sõnum 13.06.2008 15:40:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ma vaatan, et oled täna reganud. Aastane HV foorumi staaz ja sa ei teeks enam sellist teemat.

Just sellepärast regasingi. Ma ei kavatse siia foorumi aastateks elama jääda, kui mul midagi öelda pole.

Jutu mõte oli selles, et salakeele huvilised võivad oma lühenditega rääkida palju tahavad, aga tavatarbija jaoks peaks jutt olema lihtinimesele arusaadav. Olen seni ostnud seukesi kaadervärke, mis peavad vastu aastaid ja kui nad lõpuks aeguvad, siis ei ole enam selle teadmisega midagi peale hakata, mida mõni JIURGHEH omal ajal tähendas.

Inimesed on lihtsalt liiga edevad, et "vaata mind, näed, mina tean mis vahe on V-8 & 185/80R13'l"
Ausalt öelda mina ei jõua väga huvi tunda, mida kõik teised inimesed teavad.
Häirib see, et suur osa "tehnilistest näitajatest" on lihtsalt mula.

Tehnilised omadused:
• CCD 1/6“ - mahuks sellele reale ära ka ilma lühendita
• E.I.S. pildistabilisaator = elektrooniline pildistabilisaator (vastandina optilisele) - ärge eputage esitähtede eristamise oskusega
• Digitaalne zoom 700x - ajage naerma. Olgu või 7000000x
• Säriaeg 1/50 – 1/8000(liikuv kujutis), 1/25 – 1/2000(liikumatu kujutis) - "liikuv kujutis" = filmimisel, "liikumatu kujutis" = pildistamisel

jne jne

Lihtsalt loll jutt paistab seda vähem loll, mida arusaamatum ta on. Taani kuninga rõivad tulevad meelde.

tsitaat:

High Capacity
- muide ongi "suurem mahutavus" ilma igasugu seletuseta ja kui seda jutus pidevalt kasutada, siis võib edaspidi rääkida ka ainult mälukaardist ega pea neid uhkeid epiteete igas kõrvallauses kordama. Emakeele tundidel oli ikka mingi mõte kah, kui keegi seal viitsis midagi kuulata.

Näiteks tänane Postimehe uudis:
originaal:
"Reede pärastlõunal sai häirekeskus teate tuleahju kohta Tallinnas Rannamäe teel, kus põles kahekorruseline puidust staadionihoone. Hoone sees toimus intensiivne põlemine, mille tagajärjel eraldus paksu suitsu linna kohale. Põlengus hoone puitkonstruktsioonid söestusid ja täielikult hävis juurde ehitatud abihoone. Tegemist oli ajaloolise hoonega, mis kuulus olemasolevas mahus säilitamisele."

ja juudikeeles:
"Reede pärastlõunal sai häirekeskus teate tuleahju kohta Tallinnas Rannamäe teel, kus põles KaheKorruseline Puidust StaadioniHoone. KKPSH sees toimus intensiivne põlemine, mille tagajärjel eraldus paksu suitsu linna kohale. Põlengus KKPSH puitkonstruktsioonid söestusid ja täielikult hävis juurde ehitatud abihoone. Tegemist oli ajaloolise KKPSH'ga, mis kuulus olemasolevas mahus säilitamisele."

Emakeele õpetajaile von vist vitsu vaja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 13.06.2008 17:27:11 vasta tsitaadiga

1) ma tõesti ei saa aru mis antud isiku probleem on, keegi seletaks ehk mulle ?
2) ma ei näe siin mitte ühtainsat heebreakeelset sõna, olen mina pime või teemaalustaja loll ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 13.06.2008 18:04:29 vasta tsitaadiga

Ja mina ei saa aru, miks seda siin meile kaebama peaks? Mida peaks HV (mutianpu, see tähendab HinnaVaatlus, kui sa aru ei juhtu saama) kasutajaskond tegema ülemaailmselt erialases keeles kasutatavate lühendite või nende kasutamise vastu kauplustes kaupade spetsifikatsioonides?
Tihtipeale ei tea ka kaupmehed ise, mida need lühendid tähendavad. Need on kirjas nende jaoks, kes on antud teemaga kursis. Kes kursis ei ole, need ei saa tihtipeale ka siis aru, millega on tegemist, kui lühend pikalt välja kirjutada.

Kõike seda arvestades kaldun mikk36 väljapakutud punkt 2) viimase oletuse poole, sest ka mina ei näe siin mingit seost heebrea keelega ega juutidega. Kellelgi on ununenud tabletid võtmata vist...

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.06.2008 19:28:08 vasta tsitaadiga

Muide, kui on vaja heebriakeelsetest asjadest aru saada, siis tuleb heebria keel ära õppida. Kui on vaja tehnikakaupa osta ja on huvi selle omadustesse süveneda, siis tuleb tehniline keel ja vastavad lühendid ära õppida. Kui huvi ei ole, siis võib lihtsalt poest piima osta, paki saad omaenda oskustega avatud, välimuse või värvi järgi digikaamera osta, automaatreziimis saab pildi ka iga keeleoskamatu vanaema tehtud jne. Ma loodan, et said mu poindile pihta. Mina oleks juba heebria keele õpiku taga kui tunneks, et mul seda igapäevases elus vaja läheb.

mutianpu kirjutas:

Emakeele õpetajaile von vist vitsu vaja.

Jep, minu arust tuleks ka juhendites kõik need inglisekeelsed lühendid veel eesti keelde ka tõlkida. Siis sa alles näeksid, mis on heebria keel. 8)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Subu
HV veteran
Subu

liitunud: 16.10.2003




sõnum 13.06.2008 19:32:39 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
1) ma tõesti ei saa aru mis antud isiku probleem on, keegi seletaks ehk mulle ?
2) ma ei näe siin mitte ühtainsat heebreakeelset sõna, olen mina pime või teemaalustaja loll ?

1 Ta kitsa silmavaatega ksenofoob vist
2 number kaks icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mutianpu
HV vaatleja

liitunud: 13.06.2008




sõnum 16.06.2008 10:43:05 vasta tsitaadiga

Oh issake, kuidas mega kreisid XYÜ gurud on mind siin mõnitanud.

Mul nii häbi. Lähen kohe IRL'i. Eks HV'ge siin ilma minuta elupäevade lõpuni.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infidel
HV kasutaja
infidel

liitunud: 31.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.06.2008 10:44:47 vasta tsitaadiga

mutianpu kirjutas:
Oh issake, kuidas mega kreisid XYÜ gurud on mind siin mõnitanud.

Mul nii häbi. Lähen kohe IRL'i. Eks HV'ge siin ilma minuta elupäevade lõpuni.

Isamaa ja Res Publica liitu?
Indy Racing League'i?
Ramon Llulli Instituuti?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Keelefoorum »  Heebrea keel
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.