Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Jabra BT2020 halb kõnekvaliteet mõlemas suunas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
freelancer
HV vaatleja

liitunud: 28.07.2003




sõnum 06.06.2008 15:02:10 Jabra BT2020 halb kõnekvaliteet mõlemas suunas vasta tsitaadiga

Faktid:
Ostsin eile Jabra BT2020 ja laadisin seda esimest korda veidi üle 2 tunni (ette nähtud 2 tundi).
Paaritasin selle Nokia E90'ga.

Kasutamine:
Selleks et üldse midagi kuulda enam-vähem pidin nii helina kui kõne helitugevuse maksimumi peale panema. Asi selles et helin ja tekst ei ole selged ehk teravad vaid nagu mingi kumin ja seetõttu on pandud valju peale, et üldse millestki aru saada.

Ka muusikat ei saa eriti kuulata kuna liiga palju on seda mõminat mis hakkab mõne minutiga "ajudele".

On soovitatud, et mobiiltelefon ja kõrvaklapp peaksid olema keha samal poolel, et kvaliteet oleks parem. Samas ideaaltingimustel kus ruumis on vaikne, telefon laual ja ise selle kohal ca 40cm kaugusel - kõne ragiseb. Minnes 5 meetri kaugusele on juba kõnest raske aru saada.

Sai proovitud mitme inimesega ja kõigil sama lugu, seega ei ole küsimus selles, et ma kurt oleks ja sellest probleem.

Kunagi testisin üht odavat (ca 500 kr) Nokia handstreed ja kõnekvaliteet oli Jabrast mäekõrgusega üle. Näiteks sai proovitud ka nii, et ma panin oma autos muusika 90% tugevusele (autos olijad omavahel rääkida ei saa) kuid helistaja kuulis minu kõne hästi ning mina tema oma ja helistajat taustmuusika ei seganud kuna see oli summutatud.
Sama testi korral Jabra BT2020 mina helistajat eriti ei kuulnud ja helistaja sai ka minu jutust hädavaevu aru kuna see oli tema jaoks mõmin ja pudru segamini. Ka muusika oli liiga kõvasti kosta.

Samuti on mitmed inimesed väitnud et nad ei kuule minu kõne et rääkigu ma kõvemini aga ma ei saa ju karjuda tänaväl või veel hullem kuskil vaikses ruumis kus on ka teisi.

Sai seda proovitud ka E61i'ga ja tulemus oli sama.

Seega on arusaamatu kuidas see mudel sai Äripäeva Tehnotrendi testivõitjaks tulla?

Käisin ka probleemiga TeleMarkis ja sealt öeldi, et kõik on normaalne. Samas testiti seda nii, et vaikses ruumis müügimees helistas oma mobiiliga minu mobiilile ning kasutas oma kõrvas minu handsfreed. Samas handsfree ja tema mobiili vahe polnud üle 5cm ja kui väita et tema kuulis küll - siis kas seda saab arvestatavaks pidada? Kui ise midagi öelda siis see hääl kostab ju terves peas. Pealegi nagu ma varem ütlesin, et ideaaltingimustes mingil määral kuuleb kõnet kuid kuid kui on vähegi taustamüra on lood halvad.


On kellelgi sarnaseid kogemusi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perri
HV vaatleja

liitunud: 04.12.2004




sõnum 06.06.2008 19:19:56 vasta tsitaadiga

Olles neid jabrasid müünud üksjagu siis pean tunnistama, et 99% jabradest on väga kvaliteetsed. Võibolla siis sinule on tõepoolest sattnunud defektne. Seesugune testimisviis TeleMarki poolt nagu sa kirjeldasid ei ole küll väga adekvaatne. Soovitan sul seda asja edasi ajada ja vähe põhjalikumat testi nõuda. Kui võimalik siis mine kuskile kauplusesse mis müüb jabrasid ja räägi oma mure ära ja palu proovida sama tüüpi jabrat oma telefoniga, et saada kinnitust oma kahtlustele. Minu enda kogemus jabradega ütleb seda , et levi on ca 10 meetrit läbi tavaliste seinte, kõne on puhas ja vali aga taustamüra korjab küll sisse.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freelancer
HV vaatleja

liitunud: 28.07.2003




sõnum 06.06.2008 20:30:35 vasta tsitaadiga

Tänan nõuande eest. Ilmselt ongi 2 varianti, kas proovida müüja juures mõnd teist samasugust või anda see nn remonti. Ostsin selle Elisast. Ainult et nende niiöelda remondiga on see jama et ei tea kui pikalt see kestab. Samas poes riiulis olevad handsfreed on ju laadimata kuid juhend ütleb, et enne kasutamist on vaja 2 tundi laadida.

perri, kuna sa mainisid, et oled neid pikalt müünud, siis ehk oskad kommenteerida kui palju on Jabra BT5010 parem 2020'st? Seda eriti just helikvaliteedi ja taustamüra summutamise osas
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perri
HV vaatleja

liitunud: 04.12.2004




sõnum 06.06.2008 21:55:01 vasta tsitaadiga

Kahjuks seda konkreetset Jabra BT5010 pole meil müügis olnud, et ei oska kommenteerida. Enamasti ikka natuke voolu on neil jabradel sees ja enamus tahab, et neil kohe ka ära paaritaksime nii, et peaks ikka korra saama käima panna. Hooldusesse minekul läheb aega tavaliselt ca 10-15 päeva.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freelancer
HV vaatleja

liitunud: 28.07.2003




sõnum 06.06.2008 23:08:47 vasta tsitaadiga

Elisast öeldi et tooge remonti. Kuigi ise visuaalselt vaadates tundub et see vidin lahti ei käigi nagu oleks ühes tükis. Ehk siis mida siin ikka remontida on, pigem kontrollida kas töötab nagu vaja või mitte.
Mõnes mõttes loll olukord, ei taha nagu ise iriseda kah aga samas kui teised ütlevad et ei kuule mind siis on see möödapääsmatu, et tuleb midagi ette võtta. Eks ma siis annan teada kui selgub, kas oli asi vidinas või mitte.

Küsiks veel seda, et millist ise kasutad ja millist soovitad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricard
HV kasutaja

liitunud: 15.06.2005




sõnum 07.06.2008 18:52:47 vasta tsitaadiga

Ma ostsin Nokia BH-800 (ilmselt kloon), see ka samuti täielik BS. Enamvähem on mingit kõminat kuulda kui hoida telefoni sellest 5cm kaugusel. Kui panna see rinnataskusse, siis hakkab ragisema ja teine pool ei kuule peaaegu midagi. Pükste taskus juba võimatu rääkida.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pocketman
HV vaatleja
pocketman

liitunud: 19.01.2004




sõnum 08.06.2008 01:18:31 vasta tsitaadiga

Kasutan Jabra BT620s stereo kõrvaklappe. Sellega olen küll sigarahul. Kasutan põhiliselt küll muusika kuulamiseks, helikvaliteet on väga hea. Sony-Ericssoniga mul algul kõik helistamise funktsioonid ei tahtnud tööle hakata aga peale firmware update'i on kõik OK.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 08.06.2008 01:57:18 vasta tsitaadiga

freelancer kirjutas:
Tänan nõuande eest. Ilmselt ongi 2 varianti, kas proovida müüja juures mõnd teist samasugust või anda see nn remonti. Ostsin selle Elisast. Ainult et nende niiöelda remondiga on see jama et ei tea kui pikalt see kestab. Samas poes riiulis olevad handsfreed on ju laadimata kuid juhend ütleb, et enne kasutamist on vaja 2 tundi laadida.

perri, kuna sa mainisid, et oled neid pikalt müünud, siis ehk oskad kommenteerida kui palju on Jabra BT5010 parem 2020'st? Seda eriti just helikvaliteedi ja taustamüra summutamise osas

Remondiga läheb nädal tavaliselt(kas viga ei avaldu või vahetatakse uue vastu)
BT2020 on testivõitja(igas suunas) ja parem kui 5010 thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freelancer
HV vaatleja

liitunud: 28.07.2003




sõnum 23.02.2009 01:52:11 vasta tsitaadiga

Vana teema küll kuid mõtlesin, et selguse huvides mainin, mida siis asjast sai. Asi läks remonti ja tagasi seda enam ei antudki ehk siis sain raha tagasi. Seda mis seadmel viga, seda ei täpsustatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
symbo
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2006




sõnum 17.03.2009 01:20:31 vasta tsitaadiga

Ostsin möödunud laupäeval ka nn.**TESTIVÕITJA** ja täpselt samad jamad küljes,mis eelkirjutajal.Kusjuures uurisin eelnevalt turgu ja ikka sattusin p_ _a otsa.Mis firma see Jabra on?Karbi peal made in china.Kodulehelt seda küll välja ei lugenud.Oskab keegi soovitada midagi analoogset aga kvaliteetselt toimivat?Mis N82-le sobiks.

viimati muutis symbo 17.03.2009 01:30:30, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2009 01:21:28 vasta tsitaadiga

Jabra on täielik jama, mitmel tuttaval neid ja heli on ikka jube võrreldes näiteks nokia kõige odavama junniga. Digi, AM, AP jms on kõik kinni makstud, reklaam lihtsalt.
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HA
HV Guru
HA

liitunud: 02.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2009 01:31:54 vasta tsitaadiga

Bluetooth audiostreamiga oli endal ka kunagi mingi jama...lülitasin kuskilt quality high peale ja töötas väga hästi
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Jabra BT2020 halb kõnekvaliteet mõlemas suunas
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.