Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Astronoomia ja kosmose hõlvamise teemaline arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 ... 201, 202, 203  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2017 20:35:35 vasta tsitaadiga

USA päiksevarjutus praegu laivis. YT abiks.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 22.08.2017 07:36:53 vasta tsitaadiga

Ei midagi erilist. Iga paari aasta tagune nähtus icon_wink.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 22.08.2017 11:56:27 vasta tsitaadiga

Kas keegi kuulis/nägi veel paar minutit tagasi (umbes 11:46) otse põhjasuunal ülikõrgel lendavat raketti? Ise olen Kohilas, Tallinnas üks tuttav mainis ka just, et kuulis aga ei näinud. Lennuk see ei olnud, sest mootori heli oli puhtalt raketilik ning taevasse jäi üks kitsas valge jutt. Hoog ja kõrgus olid sellised, et julla ise oli juba põhimõtteliselt kadunud kui heli lõpuks maani jõudis. Mürin oli nii kõva, et õues ehitusvahendid hakkasid peaaegu, et vibreerima ning heli "kiirus" ülevalt alla tulles oli nii suur, et ma pole eales ühtegi lennukit nii kiirelt liikumas kuulnud. Lennudarari saitidel ka ühtegi lennukit tol hetkel meie kohal ei olnud.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 22.08.2017 12:08:49 vasta tsitaadiga

Scart, isegi kogenud lennundusekspertidel on tihti raske vahet teha, kas objekt on kaugel ja liigub kiiresti või lähedal ja liigub aeglasemalt, sest kõik oleneb objekti suurusest, suunast ja muudest asjaoludest. see, et sa oletad, et see oli ülikõrgel, on lihtsalt oletus. see, et sa mingit heli kuulsid, viitab juba sellele, et tegelikult see eriti kaugel olla ei saanud. paarikümne km kaugusel on igasugune mootoriheli juba pea täielikult sumbunud isegi ideaalsete ilmaolude korral. mootor peaks olema tohutult palju suurem ja võimsam kui lennukimootorid, et seda kuuleks kaugemale, umbes nagu kanderakett. kahtlen sügavalt selles, et meil siin kusagil midagi sellist lendab.

minu best guess - kiiresti või ülehelikiirusel lendav hävitaja, mida ikka aeg-ajalt ette tuleb. samas kui sa konkreetset ja väga iseloomulikku ülehelikiiruse pauku ei kuulnud (mõnikord on 2 teravat pauku järjest), siis ei liikunud see isegi nii kiiresti.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 22.08.2017 12:14:41 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:

minu best guess - kiiresti või ülehelikiirusel lendav hävitaja, mida ikka aeg-ajalt ette tuleb. samas kui sa konkreetset ja väga iseloomulikku ülehelikiiruse pauku ei kuulnud (mõnikord on 2 teravat pauku järjest), siis ei liikunud see isegi nii kiiresti.


Heli oli tugevam kui hävitajatel, mis otse üle mu maja lendavad @ 200 meetrit üle päeva sõjamängude ajal. Ning kui need üle panevad, siis mu maja klaasid klirisevad, sest heli on vägagi muljetavaldav. See, mida ma kuulsin, oli sellest võimsam ja täiesti erinev, olles absoluutselt kõigist mu kõrva senini jõudnud reaktiivmootoritest teistsuguse häälega.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2017 12:21:56 vasta tsitaadiga

Kuidas on see küsimus seotud astronoomia ja kosmose hõivamisega? icon_eek.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 22.08.2017 12:23:37 vasta tsitaadiga

Scart nägi ufot.
_________________
Tahad autovaruosi hea hinnaga? Kirjuta mulle ja saad mu kaudu suurema soodustusega konto ühes tuntumas veebipoes.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2017 12:25:13 vasta tsitaadiga

Janis, Ufot ta nägigi, sest UFO = Unidentified Flying Object.
Ehk vabalt võib osutuda ka mingiks inimeste lennumasinaks.

_________________
HV valuutakalkulaator


viimati muutis Tanel 22.08.2017 12:25:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 22.08.2017 12:25:24 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kuidas on see küsimus seotud astronoomia ja kosmose hõivamisega? icon_eek.gif

kunagi oli lennukite ja lennunduse teema, aga keegi sinna midagi ei postitanud, nii et see vajus ära thumbs_down.gif

aga seda ma ütlen küll, et hirmul on suured silmad... kui veel "valdkonnas" töötasin, siis lihtsalt hoia peast kinni, kui jälle õhtulehest või kusagilt lugeda, et mingid tulukesed ajasid mingit tädikest kusagil metsavahel taga või keegi nägi künka tagant kummalist valfust ja siis igor volke sõnavõtud et jaa, see nüüd oli kindlasti maaväline objekt eusa_wall.gif


viimati muutis dvd vader 22.08.2017 12:27:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2017 12:26:41 vasta tsitaadiga

Skardi tuumapunker on siis päris halva isolatsiooni ja konstruktsiooniga, kui aknad juba pelgalt hävitajate mootoritest värisevad ja 20 meetrit allpool merepiiri raudukse taga on kõik kuulda. Sellega apokalüpsist küll üle ei ela.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 22.08.2017 12:37:17 vasta tsitaadiga

Scart, kindel, et rakett? Taevased kivikesed teevad ka omamoodi häält kui läbi atmosfääri lendavad. Ei pea sugugi maani lendama/plahvatama, võivad ka üleval atmosfääris lutsuna läbi lennata.
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 22.08.2017 13:48:05 vasta tsitaadiga

Keravälk?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 22.08.2017 13:51:38 vasta tsitaadiga

radist87 kirjutas:
Scart, kindel, et rakett? Taevased kivikesed teevad ka omamoodi häält kui läbi atmosfääri lendavad. Ei pea sugugi maani lendama/plahvatama, võivad ka üleval atmosfääris lutsuna läbi lennata.


No ma eeldasin, et rakett. Vaevalt, et mulle on antud õnne näha teist korda seda vaatepilti, mida Soomes alla sadanud taevakivi pakkus otse üle mu õue, kui olin täpselt õigel ajal õiges kohas ja nägin kogu selle kivi lennu ära peakohalt kuni horisondil kustumiseni. Mainisin seda siin samas teemas ka vist too aeg.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.08.2017 09:12:13 vasta tsitaadiga

Kuulsin sarnast heli möödunud nädalal päeval. Oli nii valju, et lausa valus hakkas kõrvadel. Seostaksin ikkagi mõne hävitajaga, mis lendas madalalt ja väga kiirelt.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.08.2017 21:43:50 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2017 13:34:57 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Kas keegi kuulis/nägi veel paar minutit tagasi (umbes 11:46) otse põhjasuunal ülikõrgel lendavat raketti? Ise olen Kohilas, Tallinnas üks tuttav mainis ka just, et kuulis aga ei näinud. Lennuk see ei olnud, sest mootori heli oli puhtalt raketilik ning taevasse jäi üks kitsas valge jutt. Hoog ja kõrgus olid sellised, et julla ise oli juba põhimõtteliselt kadunud kui heli lõpuks maani jõudis. Mürin oli nii kõva, et õues ehitusvahendid hakkasid peaaegu, et vibreerima ning heli "kiirus" ülevalt alla tulles oli nii suur, et ma pole eales ühtegi lennukit nii kiirelt liikumas kuulnud. Lennudarari saitidel ka ühtegi lennukit tol hetkel meie kohal ei olnud.


See äkki?
http://tartu.postimees.ee/4225295/vabaduse-haal-toi-nelja-valda-paanikat-ja-pahameelt

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2017 13:36:55 vasta tsitaadiga

http://novaator.err.ee/615272/estcube-i-edulugu-lennutas-noore-tartu-fuusiku-usa-kosmoseagentuuri

tsitaat:
ESTCube’i tudengisatelliidi programm on tänaseks jõudnud mitmete rakenduste, doktoritööde, teaduspublikatsioonide ja äriliste koostöölepinguteni – on tehtud täpselt seda mida planeeriti ja enamgi veel. Nüüd on jõutud sinnamaani, et ESTCube’i projektis satelliidi juhtimisega tegelenud Andris Slavinskis on kutsutud arendama ameerika kosmoseagentuuri NASA nanokosmoselaevade missioone.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 29.08.2017 13:46:14 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
See äkki?
http://tartu.postimees.ee/4225295/vabaduse-haal-toi-nelja-valda-paanikat-ja-pahameelt

mõttetu paanika. tavaline äike müristab ka valjemalt. see jutt seal artiklis, et haagis olnud aknad lahti hüppasid, kaldub küll ulme valdkonda, eriti kui arvestada kirjutatut, et lennukid lendasid 10 km kõrgusel. sellel inimesel ilmselt kui pikne väljas paugub lendavad ka aknad vist siis kinni-lahti kogu aeg. müüdimurdjates üritasid nad aknaklaase lõhkuda väga madalalt üle lennanud hävitajaga ja seegi õnnestus hädavaevu.

kirjutises on muidugi üks kummastav asi, nimelt see, et laupäeval toimus treeninglend. niipalju kui mina asjadega kursis olen, siis veel vähemalt mingi aeg tagasi oli eestis asi korraldatud selliselt, et laupäeviti ja pühapäeviti hävitajad treeninglende ei teosta. just nimelt seepärast, et nädalavahetusel olevat üldsust mitte häirida, ja teine põhjus et laupäev ja pühapäev on kõige tihedama tsiviilliiklusega nädalapäevad icon_confused.gif aga paistab et asjad on siis muutunud ja lastakse lausa ülehelikiirusel.

üks spekulatsioon, mille julgen veel teha, et tegelikult ikkagi ei olnud tegemist treeninglennuga ja siiski mingit venelast tuvastama, aga ametlikult ei saa seda mingil põhjusel välja öelda.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 29.08.2017 16:06:53 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
Tanel kirjutas:
See äkki?
http://tartu.postimees.ee/4225295/vabaduse-haal-toi-nelja-valda-paanikat-ja-pahameelt

mõttetu paanika. tavaline äike müristab ka valjemalt. see jutt seal artiklis, et haagis olnud aknad lahti hüppasid, kaldub küll ulme valdkonda, eriti kui arvestada kirjutatut, et lennukid lendasid 10 km kõrgusel. sellel inimesel ilmselt kui pikne väljas paugub lendavad ka aknad vist siis kinni-lahti kogu aeg. müüdimurdjates üritasid nad aknaklaase lõhkuda väga madalalt üle lennanud hävitajaga ja seegi õnnestus hädavaevu.

kirjutises on muidugi üks kummastav asi, nimelt see, et laupäeval toimus treeninglend. niipalju kui mina asjadega kursis olen, siis veel vähemalt mingi aeg tagasi oli eestis asi korraldatud selliselt, et laupäeviti ja pühapäeviti hävitajad treeninglende ei teosta. just nimelt seepärast, et nädalavahetusel olevat üldsust mitte häirida, ja teine põhjus et laupäev ja pühapäev on kõige tihedama tsiviilliiklusega nädalapäevad icon_confused.gif aga paistab et asjad on siis muutunud ja lastakse lausa ülehelikiirusel.

üks spekulatsioon, mille julgen veel teha, et tegelikult ikkagi ei olnud tegemist treeninglennuga ja siiski mingit venelast tuvastama, aga ametlikult ei saa seda mingil põhjusel välja öelda.


Lükkan spekulatsioonile hagu alla. Kuulsin seda laupäevast ülelendu ja ka pauku. Kõigepealt oli lennukimüra umbes 15 sekundit. Mõni hetk vaikust ja siis kerge paugulaadne litakas. Järgnes vaikus. Mida hekki. Miks jõudis lennukite müra kohale enne ülehelipauku? Nõukaajal lennuväljade läheduses elanud inimesed seda millegipärast ülehelipauguks ei pidanud. Nad on neid küllalt kuulnud ja see ei olnud nende arust see õige asi.

Paugu enda iseloomustuseks: Poole kilomeetri kaugusel lõhkenud rekkarehv. Lennukite müra oli umbes pool sellest mida tavaliselt paraadipäeva madallennult kuuleb. 10 km kõrgusel lennates pidid vihast häält tegema, et sellise valjususega tuppa kosta.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 29.08.2017 16:08:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004




sõnum 29.08.2017 16:08:47 vasta tsitaadiga

....

viimati muutis sooty 13.11.2019 19:06:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 29.08.2017 17:22:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kõigepealt oli lennukimüra umbes 15 sekundit. Mõni hetk vaikust ja siis kerge paugulaadne litakas. Järgnes vaikus. Mida hekki. Miks jõudis lennukite müra kohale enne ülehelipauku?

võib pakkuda erinevaid teooriaid, aga võib olla selline formatsioonlend, kus lennukid ei lenda päris kõrvuti koos. näiteks üks lendab teise kohal kõrgemal ja teeb raadioreleed või üks on ees ja teine taga. üks lendas tavalise kiirusega, teine aga ületas helikiiruse. põhjuseid võib mitmeid olla, kuna osad hävitajad ei stardi korraga, vaid kõigepealt üks ja paar minutit hiljem teine, siis teine äkki jäi munema mingil põhjusel ja tõmbas esimesele järele.

üldiselt ülehelikiirusega treeninglende tehakse ikkagi mere kohal. maa kohal ülehelikiirusega harjutuslend on selline asi, et tuleb vaid simulatsioonis ette, ju ta ikka tegelikult tuvastuslend oli, aga läbi lillede.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 29.08.2017 17:58:45 vasta tsitaadiga

dvd vader, vahet pole mispidi formatsioonis lendasid. Kui mõlemad olid 10 km kõrgusel, siis on kuulda mõlema lennuki müra. Üleheli litakas jõuab definitsiooni järgi maapinnal sesjani enne selle lennuki mootorite tekitatud müra. Praegusel juhul järgnes litakale vaikus.

Minu seletus oleks, et üleheli lennanud isend oli 10 km või kõrgemal (kuuldavusest väljas) ja teine kuuldavat müra tekitanud lennuk oli oluliselt madalamal kui see kirjutatud 10 km. Lihtsalt see lehe seletus ei klapi 100% sellega mida kõrvad kuulsid ja aju salvestas.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2017 22:11:05 vasta tsitaadiga

ot:
FL300 ülehelikiirusel liikuva lennuki rõhulaine tugevus/jagunemine maapinnal sõltub lennuki asendist ja kiirendusvektorist vaatleja suhtes. M1.0+ liikuva objekti helilöögi tugevus maapinnal sellelt kõrguselt sõltub liiga paljudest muutujatest (vaatleja-objekt vahele jäävad õhumassid, nende temperatuurid, niiskus, maapinna topograafia, floora@aastaaeg) et neid võrrelda eelnevaga ja sellepõhjal öelda, et "vanasti oli teistmoodi" lihtsalt ei saa.

Üldiselt nädalavahetusel/maismaa kohal M1.0+ ei tehta, v.a Alpha-Scramble.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 29.08.2017 22:12:18 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
Tanel kirjutas:
See äkki?
http://tartu.postimees.ee/4225295/vabaduse-haal-toi-nelja-valda-paanikat-ja-pahameelt

mõttetu paanika. tavaline äike müristab ka valjemalt. see jutt seal artiklis, et haagis olnud aknad lahti hüppasid, kaldub küll ulme valdkonda, eriti kui arvestada kirjutatut, et lennukid lendasid 10 km kõrgusel. sellel inimesel ilmselt kui pikne väljas paugub lendavad ka aknad vist siis kinni-lahti kogu aeg. müüdimurdjates üritasid nad aknaklaase lõhkuda väga madalalt üle lennanud hävitajaga ja seegi õnnestus hädavaevu.

kirjutises on muidugi üks kummastav asi, nimelt see, et laupäeval toimus treeninglend. niipalju kui mina asjadega kursis olen, siis veel vähemalt mingi aeg tagasi oli eestis asi korraldatud selliselt, et laupäeviti ja pühapäeviti hävitajad treeninglende ei teosta. just nimelt seepärast, et nädalavahetusel olevat üldsust mitte häirida, ja teine põhjus et laupäev ja pühapäev on kõige tihedama tsiviilliiklusega nädalapäevad icon_confused.gif aga paistab et asjad on siis muutunud ja lastakse lausa ülehelikiirusel.

üks spekulatsioon, mille julgen veel teha, et tegelikult ikkagi ei olnud tegemist treeninglennuga ja siiski mingit venelast tuvastama, aga ametlikult ei saa seda mingil põhjusel välja öelda.

Artiklit ikka lugesid?
«Need aknad, mis mul haaki polnud pandud, lendasid selle paugu peale lahti,» ilmestas Puurmani vallas Tõrve külas elav Airi Külvet ootamatut kogemust.

Pead oma teadmisi revideerima
Eile kinnitas Eesti õhuväe teabeohvitser Alar Laats Tartu Postimehele, et tõepoolest lendasid laupäeva hommikul NATO hävitajad kõnealuses piirkonnas ülehelikiirusel.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 29.08.2017 22:16:10 vasta tsitaadiga

HDvurle kirjutas:

Artiklit ikka lugesid?
«Need aknad, mis mul haaki polnud pandud, lendasid selle paugu peale lahti,» ilmestas Puurmani vallas Tõrve külas elav Airi Külvet ootamatut kogemust.

Pead oma teadmisi revideerima
Eile kinnitas Eesti õhuväe teabeohvitser Alar Laats Tartu Postimehele, et tõepoolest lendasid laupäeva hommikul NATO hävitajad kõnealuses piirkonnas ülehelikiirusel.

lugesin. jah, lugesin valesti, et siis haaki panemata aknad lendasid lahti. ebareaalne siiski. 10 km kõrgusel lendav lennuk ei peksa aknaid lahti, isegi kui need "haagis" pole.
teisest "koodist" - mis sellega? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Astronoomia ja kosmose hõlvamise teemaline arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 ... 201, 202, 203  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.