Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Mängukonsoolid ja konsoolimängud »  [MUU] Konsoolide ja mängude ajaloost märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.05.2008 11:55:53 [MUU] Konsoolide ja mängude ajaloost vasta tsitaadiga

Käisin täna Australian Centre For the Moving Image-is Game On näitusel,
kus oli palju vanu konsoole ja mänge ja nende ajaloost juttu ja enamusi mänge sai ka kohapeal mängida.
Kõikvõimalikud vanad mänguautomaatid olid kohale veetud ning lõpetates uuematega.
Kõige uuem konsool oli Xbox360. PS3-sid polnud väljas.

Mulle meeldis kõige rohkem vanu mänge meelde tuletada, mida kunagi mänginud olin
ja vanu konsoole vaadata, mis kunagi olnud on. Vanad mänguautomaadid olid ka väga coolid.

Väljas oli ka Max Payne-i mängu joonistused ja plaanid jne. mängu arendusest.

Ise pole küll tõsine mängusõber, aga seal oli päris lahe.
Flackole oleks seal kindlasti meeldinud.

Siin teemas võikski vanadest konsoolidest rääkida, ma ei leidnud sellist teemat.

näituse link:
http://www.acmi.net.au/game_on.aspx

Pilte seal kahjuks teha ei tohtinud.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
qodopob
HV kasutaja
qodopob

liitunud: 12.02.2008




sõnum 19.05.2008 12:59:29 vasta tsitaadiga

Sai seal Game On-il paar aastat tagasi Soomes vaatamas käidud. Paljude asjade peale oli reaktsioon:
icon_biggrin.gif Wow, pole seda ju nii kaua näinud. icon_eek.gif Uuu... icon_razz.gif Aaaah... 8) Cool. thumbs_up.gif

_________________
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2008 13:03:17 vasta tsitaadiga

Käisid austraalias tank'i mängimas ve? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.05.2008 13:21:39 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Käisid austraalias tank'i mängimas ve? icon_biggrin.gif


Tanki seal poldki, kusjuures. Contrat ka polnud. Päris mitut minu vana lemmikut polnud.
A mu esimese telekamängu mänge oli seal mitu, neid oli kõige lahedam proovida, sest neid lihtsalt ei saa mujal proovida.
Esimene telekamäng oli mul mingite joystickutega, millel oli üks suur punane nupp.
Mängud olid ikka väga oldskoolid väga suurte pikslitega.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 19.05.2008 13:30:34 vasta tsitaadiga

XR, Atari 2600?

Enim häid mänge on minuarust SNES peal. icon_razz1.gif

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2008 13:38:22 vasta tsitaadiga

Enda kõige esimene pela evar oli pong icon_biggrin.gif Olin mingi 6-7'ne or somh. Muidu jahh, enne kui poppide segade ja snes'de peale sai pelama hakatud või enne kui rahvakeeli UFO sai soetatud sai lammutatud atari peal river raid'i, monty't, boulder dash'i jms. Ahjaa, Pärnus oli Pikal tänaval keldris mingi nö. nagu arcade saal kus need vanad vene arcade masinad - laevade pommitamine, korvpall, keegel, paar rallit mingit jne. 20 kopikat korraga läks sisse icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
qodopob
HV kasutaja
qodopob

liitunud: 12.02.2008




sõnum 19.05.2008 14:41:16 vasta tsitaadiga

Paneks siis kirja ka enda omad.

1) Pong(ish - mingi saksa toodang), esimene kokkupuude alla 5a. icon_eek.gif
2) Magnavox Odyssey/Philips Videopac G7000
3) Commodore 64 @1984 thumbs_up.gif See oli ikka minu Geek-duse alustalaks. Selle peal sai ikkagi esimesed progemise põhimõtted selgeks, ning tõsise arvutimängude pisiku külge icon_lol.gif
4) PC - alates 286 kuni tänaseni
5) Nintendo DS
6) Xbox360

x) e. asjad mis olid kellegi teise omad: Sinclair, Amiga, NES thumbs_up.gif, PS2, Macintosh-id ja ka Arcade masinad, nii vene, kui ka välismaised (original sega rally icon_wink.gif ja Star wars epI pod races, kus võimalik sees istuda icon_razz.gif)

Meeeemories...

_________________
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.05.2008 14:56:46 vasta tsitaadiga

Marduuhin kirjutas:
XR, Atari 2600?

Enim häid mänge on minuarust SNES peal. icon_razz1.gif


Jep, tundub küll, et samasugune Atari.
Isa lappis veel neid kange mitu korda, lõpuks pani sinna jämedad poldid sisse, et enam katki väänata ei saaks ja isoleerpaelaga kokku.
Pärast oli kogu konsool lapitud. Juhtmed teibitud ja joystickud teibitud jne..

Siis peale seda sain mängida veel Jukude peal mingit jura ja pärast seda mingi 086 peal ühte pinisevat vormelimängu,
kust sain Ferrari tiimi fänluse.
Peale seda sain endale mingi sellise tavalise telekamängu, kuigi peale oli Nintendo kirjutatud.
Ilma kassettideta sai ka mängida, sisseehitatud mänge oli mingi 9999.
Siis oli konsoolidega tükk aega vahet ja sain GameCube-i suht lambist. GameCube on siiamaani alles.

Seal näitusel oli päris palju mänge koos GameCube-idega väljas, mida mängida sai. Tuli jälle isu peale, et Cube sahtlist välja ajada,
enne peaks mõne uue mängu muretsema. Suht samasugused mängud nagu ma wirxi juures PS3 peal mängisin.
Pole mingit erilist graafikat vaja. Kõige lihtsamad mängud on mu meelest alati kõige lahedamad.

See automaat oli seal ka väljas:
http://www.gameasylum.com/Images/museum/1971/brad_computer_space.jpg

Sellise paneks küll tuppa. Loomulikult töötavana.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flacko
Joonistusmaniakk!
Flacko

liitunud: 02.03.2006




sõnum 19.05.2008 17:22:19 vasta tsitaadiga

Sul on õigus, XR, oleks jah tahtnud seda näha, mis seal on icon_biggrin.gif.

NÜÜD AJALUGU MINU GAMINGUST, PIKK TEXT, VARUGE KANNATUST :d Ja Nautige!

Enda ajalugu hakkab sellega, et oli vanasti mul NES, a fucking clone, a musta värvi:

Spoiler Spoiler Spoiler



Seda sai ööd ja päevad pelada. Eriti Super mario brossi.

Super Mario bros:
Spoiler Spoiler Spoiler



Adventure islandis sai ka sittakanti kaugele ühe erilise mänguversiooniga, kus sul oli mingi üle 100 elu, elude asemel olid mingite kollide sprited ja tükid.
Adventure island:
Spoiler Spoiler Spoiler

Eriti lemmikuks sai mul Super mario bros 3, mida ma kutsusin "Lendavaks Marioks".
Super Mario Bros 3 -
Spoiler Spoiler Spoiler



Vanaema käest laenutasin ja mängisin over and over again. Millalgi sain mingi pasa arvuti ka, mis sõi ainult diskette. Silme ees on kohe see arvuti, selline lapik (Kui paned Xbox360MITTEpüstiasendisse) Ja monitor oli ka mingi kräpp. Seal sai taotud Doom1 ja Doom2hte, kuid isegi nendel mängudel PC läggis O_O. Ma ei mäleta mis juhtus a midagi läks korda ja sai siis mängida. Ka sai seda mängu mängitud nimega Kisu ehk teisisõnu Alley cat


Kisu aka alley cat:

Spoiler Spoiler Spoiler


Teiseks oli Bomb:

Spoiler Spoiler Spoiler


Holy shit, kuda mulle see mäng meeldis! Tunde sai selle taga taotud. Alati tegin ühe tanki, kelle poolt ma olin ja siis pohhuistlikult tulistasin ja loodsin et ta ellu jääb. Greeat times. Lemmik suremine oli see, kui ta hästi suureks punaseks palliks läks ja ära sõi. Mis veel meeldis oli see,et sai relvi osta ja teisi rünnata (Vanasti ma aru sellest ei saanud, ning klõpsisin pohhuilt ja siis imestasin - ohho, uued asjad tulid!)

3lmas mäng, mida tagusin oli Volfied (Krt, 12 a olen otsind seda ja lõpuks leidsin, wee!)


Volfied:
Spoiler Spoiler Spoiler


Siin pidid sa sööma ära maa tükke võimalikult palju (Mingi 80% pidi olema vähemalt) et edasi LVLisse saada. Kui sõid neid ilmuvaid halle kaste, võisid saada relvi, kas aja seiskumine, relv ja kiirendus.

Hästi addicted mäng oli, sitax kaugele sain.

Ning mis DOS oleks ilma Supaplexita:

Supaplex

Spoiler Spoiler Spoiler


I feel old! Tunde sai ka SEAL pead murtud, röögitud arvuti kallal ja sõimatud icon_biggrin.gif

Ning kui juba sõimamisele läks, siis kohe järgnev mäng Goose:

Spoiler Spoiler Spoiler


Algus oli mingi duuduuduuduu musaga ja siis olid mingi lennuk või värk, et sa pidid värvilisi junne korjama, et edasi saada. Kuid suht suurem osa sai röögitud selle peale, sest koguaeg sainsurma ja need junnid paiknesid väga sittadel kohtadel ka. Kui sinna tunnelisse läksid, siis 90% oli see,et saad surma. FUcking koll oli otse selle tunneliava kõrval. IMPOSSIBLE!

Ajah ning Keenid, eriti Keen 4 sai mängitud nagu täielik nolifer icon_biggrin.gif. Isegi läbi tegin selle icon_razz.gif

Mingit F1 saika, kus mingi imelik plurin käis kui vastu seina lendasid, peas see hääl isegi. Mingisugune LBIRIRIBUBUBUBU käis ja mingeid kahtlaseid tükke oli ekraan täis.

ÜKS mäng oli veel DOSil, mida sai taotud nagu maniac, aga ma ei tea mis nimi oli, mäletan seda et oli tagantvaates ja maantee oli selline triibuline ja roosa O_O.

Seal taga saijah täiega jamatud. A siis läks arvuti puuksu või mina tea mis, mayb anti ära ka. Siis olin ilma arvutita ja isa ostis mulle pidevalt elektronmänge, mingi M&M oli üks neist, siis see block värk, see tetris, mis hirmsat fucking lärmi tegi. Käima panid, käis ehmatus läbi kohe. Donkey kong oli mul isegi, DSi prototüüp lol. Neid sai siis taotud + NESi. Saionnist mingit sitta tetrist alla visatud ja pärast uuritud, kui glitched see oli. Another great times.

AGA SIIS. SIIS JUHTUS MIDAGI OMFGILIKKU! MA SAIN SEGA GENESISE FOR NO REASON!

Lihtsalt isa tuli koju ja tal oli sega genesis kaasas, ütles et 500 eek maksis. Sealoli mingi Fifa 98 peal ja mingi putukamäng.

Siis mingi päev sain Sonic 1 ja sealt tuligi mu sonicu armastus! Siis tahtsin sonic 2hte, sonic 3, sonic & knuxi jne. mul oli lõpuks umbes 30+ mä'ngu aga idioot olin ja lollist peast müüsin maha need 200ga. Im a twat!

Siiamaani kahetsen icon_cry.gif icon_cry.gif

SIis sain aastal 2000 uue arvuti ja esimene mäng siis oli arvutile F1 2000 lol. Seda sai mängitud. Peale seda ostsin mingi Wallage and ghromiti fin pack (Ewww, kuda ma sain sihukest sitta osta?) Mis ei olnud muud kui mingi hunnik jamasi mänge koos + klippe W&G filmidest.

Siis sain mingi Sheep dog aka road runneri mängu, kus sa pidid mõtlema selle koiotiga, et lambaid ära viia. See oli kõva mäng.

Siis leidsin tee EMulaatoriteni ja sai oma lemmik Sonicuid jälle taguda. *kerib edasi*

Aastal 2005 sainoma esimese DSi. essa DSi mäng oli mario kart. Isa alguses vingus et ähh, mis ma ostanmingit titemängu, ma solvusin sellele ja ütlesin see ei ole titemäng. Aga damn hea mäng oli, tegin selle ka läbi.

Ja sealt tekkiski mu gaming loving.

SainSõbralt kingiks GBA, millalgi ostsin GBA SP ka juurde, sest eelmisel polnud valgust.

Suvel sain PSP ja esimeseks mänguks oli GTA LCS.

Ja niivisi edasi see läks, peale seda ilmus Wii, vahepeal NES ja SNES, Sega Genesis 3 ver ning Xbox360. Ning umb 200 mängu ringis, mis on ise ostetud ja originaalid. Olen uhke selle üle ja siiamaani olen. Olen õnnelik et mul selline hobi on ning tahan seda alati täiendada, angu margikogujad täiendavad icon_smile.gif

_________________
Flacko, the nutty weasel who loves blue cheese, Blyth's Reed Warbler and Devin Townsend!
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terry
Kreisi kasutaja
terry

liitunud: 05.03.2007




sõnum 19.05.2008 23:00:02 vasta tsitaadiga

Game Boy haigus aastast '93. Sai mingi hetk vahetatud Sega Mega Drive vastu, sest telekamäng oli ju vingem icon_biggrin.gif
Aga ROMide avastamisega tuli haigus tagasi just nende rohe-kollase pildiga mängude vastu. Puhas nostalgia.
Vahepeal muretsetud GBA SP, DS Lite ja Wii. Ka Wiil on kõige lahedam featuur vanade sauruste tugi VC näol. Kahju, et sealt Atari 2600 puudu on icon_smile.gif
Tahaks teada, kas on veel keegi, kes orig. Game Boy vastu huvi tunneb.

_________________
[Puldimurdja soovitab] Retropeldik: Siin on Game Boy kollektsiooni blogipost
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Codecci
HV kasutaja

liitunud: 25.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2008 23:12:17 vasta tsitaadiga

Sattusin ühel päeval Tallinnas käies peale NES kloonile ja ostsin ära:



Üks HV-lane saatis mulle karbitäie kassette ka ja nüüd naudin täiega seda konsooli. Täna jõudsin mängus Mighty Final Fight lõpubossini icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


Originaal NES ka olemas paari mänguga, aga sellel blinking red light sündroom icon_sad.gif

PS: kellel on vanast ajast alles kollaseid telekamängukassette ja ise neid ei vaja, siis võite mulle saata icon_smile.gif
Täpsem info siin
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.05.2008 07:19:29 vasta tsitaadiga

XR kirjutas:
Jep, tundub küll, et samasugune Atari.
Isa lappis veel neid kange mitu korda, lõpuks pani sinna jämedad poldid sisse, et enam katki väänata ei saaks ja isoleerpaelaga kokku.
Pärast oli kogu konsool lapitud. Juhtmed teibitud ja joystickud teibitud jne..
Iseenesest oli ka atari kloone olemas - ise kahh omasin - masina nimeks oli RAMBO icon_lol.gif Mingi sitax mänge in one. Joystikud olid kõigil sitad või seeaeg sai lihtsalt lõhutud icon_confused.gif Kangid hakkasid jõlekähku töllamölla käima icon_biggrin.gif


Flacko kirjutas:
Enda ajalugu hakkab sellega, et oli vanasti mul NES, a fucking clone, a musta värvi:

Spoiler Spoiler Spoiler



Seda sai ööd ja päevad pelada. Eriti Super mario brossi.

Super Mario bros:
Spoiler Spoiler Spoiler

Eriti lemmikuks sai mul Super mario bros 3, mida ma kutsusin "Lendavaks Marioks".
Super Mario Bros 3 -
Spoiler Spoiler Spoiler
Hähh, kusjuures mul oli kahh täpselt samasugune see nö. NES ufo icon_biggrin.gif Super mariot sai sitax mängitud, olin veel rämetatt ja niiloll, et kuna alguses tulistada ei saanud siis ei pand tähelegi, et lille näppides saab tulepalle loopida ja mängisin nagu eriti raw icon_lol.gif Üheltmaalt avastatud sai siis oli ülikõva ja lihtne. Mario bros 3 on üks parimaid marioid ever, seda sai ikka metsikult palju pelatud, selle ufo peal oli ka chiit, et kui kaardil olles valid igast nänni mis saand siis SELECT'ga sai igakelle klõpsutada omale kama mis tahtsid, kirkasid loopib oli lahe kuna sellega sai ära taguda vastaseid kes muidu olid nö. immuunsed. Aa mighty final fight oli veel hea ja siis siuke kiiks mäng oli mul kahh nagu flying warrirors - mis oli RPG sugemetega side scroller (tegin millalgi nüüd jälle läbi).

PS: Kas SNES'i peale ka igast RPG'si pelad ja kas N64 mario64 kahhikka 120 tähega läbi tehtud? icon_razz1.gif
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 20.05.2008 11:23:19 vasta tsitaadiga

90-ndat alguses oli NES'i kloon (kollaste kassettidega)
1997 PS
2002 PS2 (hiljem Slim)
2007 PS3
+ aegade jooksul "käest läbi käinud" erinevad taskukonsoolid - alustades "munadepüüdjast" ja lõpetades PSP-ga 8)

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 359 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Flacko
Joonistusmaniakk!
Flacko

liitunud: 02.03.2006




sõnum 20.05.2008 13:55:33 vasta tsitaadiga

Hehe, Angel. Ka mul oli üks NESi kassett, kus sai lõputult neid P panna. Vanaemal on õnneks suur hunnik neid kollaseid kassette, peaks viima ära need sealt icon_razz.gif
_________________
Flacko, the nutty weasel who loves blue cheese, Blyth's Reed Warbler and Devin Townsend!
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terry
Kreisi kasutaja
terry

liitunud: 05.03.2007




sõnum 20.05.2008 14:09:24 vasta tsitaadiga

Flacko kirjutas:
Hehe, Angel. Ka mul oli üks NESi kassett, kus sai lõputult neid P panna. Vanaemal on õnneks suur hunnik neid kollaseid kassette, peaks viima ära need sealt icon_razz.gif
Vinge vanaema sul icon_smile.gif
_________________
[Puldimurdja soovitab] Retropeldik: Siin on Game Boy kollektsiooni blogipost
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
peppitina
HV kasutaja
peppitina

liitunud: 22.08.2007




sõnum 21.05.2008 20:34:44 vasta tsitaadiga

Minu esimene konsool (7-8 aastane olin)... See oli väga kahtlane. See koosnes üldse kolmest erinevast masinast: ühe seade sisse panid mängu (see oli nagu muusikakassett ja mängimiseks pidid selle algusesse kerima ning play-nupu vajutama); siis oli veel mingi seade, mis tuli voolivõrgu poolt; viimaks oli kõikide seadmete sõlmpunkt, kust hargnesid klaviatuur, joystick ja telekas. Aga üks seade põles läbi ning andsin kogu kupatuse "vanaemale". Kusjuures see on alles veel + ~20 mängu.
Ma olen konsoolide ajaloost erinevaid pilte vaadanud, kuid oma esimest telekamängu ei ole üles leidnud. Võibolla teist keegi oskab näidata selle analoogi.
Siis oli päris palju tühja aega, mil mängisin sõprade pool igast jurasid - SNES'dest Super Nintendode ja XBOXdeni välja.
Aga lõpp on igav - ostsin endale PS3 ja vanu aegu ei taha meenutada.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kbryant8
HV kasutaja
kbryant8

liitunud: 26.01.2008




sõnum 21.05.2008 21:12:06 vasta tsitaadiga

Just leidsin kapist oma kunagise sünnipäevakingi üles.
Konsool nimega "Tendy". Rebisin selle Tendy kirja sealt maha ja oh näe üllatust, all oli teine silt "Computer game" ju siis seeriat uuendati icon_lol.gif
Enam üldse kuskil turgudel või asjadel neid vanu konsoole ka müüakse? pole ise näinud enam, tundub antiik kaup.

_________________
XBox360 Gamertag:M2TU24

O: Xbox360 mänge!
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 21.05.2008 22:52:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Enam üldse kuskil turgudel või asjadel neid vanu konsoole ka müüakse?

Kui mõtled neid nn. "NES'i kloone", siis neid ikka leiab turgudelt ja putkadest...
P.S eBay'st leiab ka huvitavaid konsoole icon_wink.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 359 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
peppitina
HV kasutaja
peppitina

liitunud: 22.08.2007




sõnum 21.05.2008 22:54:58 vasta tsitaadiga

Oh, siit leiab huvitavaid asju... Mõni konsool on päris imelik ikka.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terry
Kreisi kasutaja
terry

liitunud: 05.03.2007




sõnum 21.05.2008 23:10:53 vasta tsitaadiga

Video game museum: http://www.vgmuseum.com/
_________________
[Puldimurdja soovitab] Retropeldik: Siin on Game Boy kollektsiooni blogipost
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kbryant8
HV kasutaja
kbryant8

liitunud: 26.01.2008




sõnum 22.05.2008 00:19:37 vasta tsitaadiga

peppitina kirjutas:
Oh, siit leiab huvitavaid asju... Mõni konsool on päris imelik ikka.



Seal on päris mitu konsooli mida ise omanud olen, mäletan kui selle esimese Playstationi Anttilast tellisin, olin siis tehtud vend icon_lol.gif
Sõbral oli kunagi see Sega mega drive vms iganes, tol ajal oli jõhker haruldus eestis thumbs_up.gif Dreamcastist nägin ma ainult ajalehes pilte, rohkemaga pole kursis olnud.

_________________
XBox360 Gamertag:M2TU24

O: Xbox360 mänge!
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
qodopob
HV kasutaja
qodopob

liitunud: 12.02.2008




sõnum 22.05.2008 08:44:14 vasta tsitaadiga

peppitina kirjutas:
... See oli väga kahtlane. See koosnes üldse kolmest erinevast masinast: ühe seade sisse panid mängu (see oli nagu muusikakassett ja mängimiseks pidid selle algusesse kerima ning play-nupu vajutama); siis oli veel mingi seade, mis tuli voolivõrgu poolt; viimaks oli kõikide seadmete sõlmpunkt, kust hargnesid klaviatuur, joystick ja telekas. Aga üks seade põles läbi ning andsin kogu kupatuse "vanaemale". Kusjuures see on alles veel + ~20 mängu.
Ma olen konsoolide ajaloost erinevaid pilte vaadanud, kuid oma esimest telekamängu ei ole üles leidnud. Võibolla teist keegi oskab näidata selle analoogi.
Kuna tal klaviatuur, siis usuks, et sul oli hoopis home computer ja mitte konsool. Vaata järele, kas mingi nimi/pilt tundub tuttav või mitte.
_________________
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
apelsin16
HV veteran
apelsin16

liitunud: 30.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.05.2008 20:42:30 vasta tsitaadiga

Codecci kirjutas:

Üks HV-lane saatis mulle karbitäie kassette ka ja nüüd naudin täiega seda konsooli. Täna jõudsin mängus Mighty Final Fight lõpubossini icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


Originaal NES ka olemas paari mänguga, aga sellel blinking red light sündroom icon_sad.gif


ma nii kaugele ei jõudnud icon_lol.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NekoRobin
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2008




sõnum 25.05.2008 17:10:39 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
tsitaat:

Enam üldse kuskil turgudel või asjadel neid vanu konsoole ka müüakse?

Kui mõtled neid nn. "NES'i kloone", siis neid ikka leiab turgudelt ja putkadest...

On soovitada mingit turgu või putkat?..Sest tahaks toksida mõnikord NES'i, vahet pole kas kloon või päris.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terry
Kreisi kasutaja
terry

liitunud: 05.03.2007




sõnum 10.06.2008 13:15:32 vasta tsitaadiga

NekoRobin kirjutas:
beastbeats kirjutas:
tsitaat:

Enam üldse kuskil turgudel või asjadel neid vanu konsoole ka müüakse?

Kui mõtled neid nn. "NES'i kloone", siis neid ikka leiab turgudelt ja putkadest...

On soovitada mingit turgu või putkat?..Sest tahaks toksida mõnikord NES'i, vahet pole kas kloon või päris.
Osta Wii Shopping Channelist. Mugav, mitte väga kallis (Üks NES'i mäng on umbes 70 krooni) ja võtab vähe ruumi. Seal on väljas see mängitav osa NES'i valikust ja klassikud, mis tegid Nintendost konsooligigandi. Ning palju palju muud icon_smile.gif

Huvi pärast otsisin NES'i romide kollektsiooni, et näha, mida üldse sellele konsoolile toodetud on. Palju mänge osutusid nii jubedateks, et isegi nende käivitamine oli raisatud aeg. Need olid siis mängud, mida võib leida kolastelt kassettidelt 1000 in 1 icon_smile.gif

EDIT:
Kunagi tekkis MegaDrive regioonivabaduse kohta küsimus.

Pilt djdevon kogust tähendab vist seda, et Sega MegaDrive peal töötavad ka USA Genesise mängud.

Oskab keegi täpsustada, kas Euroopa SNESi sisse kah USA kassetid sobivad?

_________________
[Puldimurdja soovitab] Retropeldik: Siin on Game Boy kollektsiooni blogipost
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Mängukonsoolid ja konsoolimängud »  [MUU] Konsoolide ja mängude ajaloost mine lehele 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.