Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  tere küsimus toiteplokkide kohta märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
pruuli555
Kreisi kasutaja
pruuli555

liitunud: 26.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2008 10:09:50 tere küsimus toiteplokkide kohta vasta tsitaadiga

tervist siis veelkord mul selline küsimus

mul 2 arvutit intel ja amd mõlemas on 400w toiteplokk intelis ColorsIT ja amds on Forton.
küsimus siis selline et kas ColorsIT toide on siis tõesti niipalju sitem kui fortoini oma.
Toon näite
mul on mõlemad masinad muidugi upsi järel
kui kapist lülitan kaitsme välja siis jaavad tööle .lülitan uuesti sisse ja mitukorda v'lja ja sisse nii kiiresti kui saan ei juhtu midagi(ma ei suuda ilmselt niikiiret lülitust teha). aga kui vool kõigub siis ups teeb plõks ja amd jääb käima ning intel teeb restardi ehk siis kas toiteplokk on nii kehva et ei kannata selliseid lülitusi mis tulevad liinist või mujalt vms.
äkki on mingi muu viga mida ma oletada ei oska
täielik kosmaar minu jaoks ja muidugi huupi ei hakka uut fortoni toidet ostma aga kapis vedeleb mingi acme oma oli vist 350w tutikas
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 18.05.2008 10:40:00 vasta tsitaadiga

pruuli555: ColorsIT on küll kõvasti lahjem ja see peabki ju nii olema. ColorsIT on madalamas hinnaklassis ja mis peamine - see toide on on Low-klassi toide. Samas Forton on kallimas hinnaklassis ja on oma ehituselt High-klassi toide.
Ja kui ColorsIT kiirelt ära kukub, siis see näitab veel ka seda, et:
- kas tarbitav võimsus on täiesti võimsuse piiri peal.
- ColorsIT-s olevad kondendaatorid on "oma mahtuvuse kaotanud". Ehk siis viga, mida remonditakse uute kondede sissejootmisega. Aga muidu täiesti tehtav töö ja selle töö käigus annab alati ka paremaid kondensaatoreid rakendada. Sellega pinge stabiilsust parandades.

See ACME on oma ehituselt selle ColorsIT-ga täiesti "ühes klassis". Vahet on ainult niipalju, et üks on uus (uued detailid), teine kasutatud.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pruuli555
Kreisi kasutaja
pruuli555

liitunud: 26.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2008 11:04:02 vasta tsitaadiga

tänud. ühesõnaga kui intelisse panna ka fortoni oma siis peaks probleem kaduma? kuskohast saab vaadata kui palju arvuti hetkel toiteplokki koormab?
aga kas see ei loe siis midagi et ups vahel on?


viimati muutis pruuli555 18.05.2008 11:12:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 18.05.2008 11:05:48 vasta tsitaadiga

pruuli555 kirjutas:
tänud. ühesõnaga kui intelisse panna ka fortoni oma siis peaks probleem kaduma? kuskohast saab vaadata kui palju arvuti hetkel toiteplokki koormab?

Seda ei saa kuskilt lihtsalt vaadata,tuleb üks jubin osta mis näitab kogu kasti voolutarvet thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pruuli555
Kreisi kasutaja
pruuli555

liitunud: 26.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2008 11:14:12 vasta tsitaadiga

kust selle jubina saab ja kas see käib arvutisse kuhugi või enne toiuteplokki ja kasd antud juhul upsi töö ei mõjuta midagi

ma mõtlen seda et miks voolukõikumisel üks arvuti resa teeb ja teine tööle jääb kuigi ups on vahel

_________________
BatRat
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 18.05.2008 11:25:45 vasta tsitaadiga

Käib toiteka pistiku ja seina kontakti vahele ja saab "vist" Elfa-st
http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/web_store.cgi
Kuna sealne otsingu mootor on kiviaja tasemel icon_evil.gif siis mina ei leidnud aga siia foorumisse on sealt lingitud küll thumbs_up.gif
Äkki mõni targem annab toote koodi vms.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kraff
HV veteran


liitunud: 10.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 18.05.2008 11:27:36 vasta tsitaadiga

Võimsusemõõtja
_________________
Let`s go, let`s go, I`m bored, let`s go!
Kommentaarid: 281 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 18.05.2008 12:03:27 vasta tsitaadiga

pruuli555: Sellel, täpselt mõõtval riistapuul on lihtne nimi: TESTER. Ja sellega mõõdad nii pinge suurust, kõikumist +3,3V, 5V ja 12V ahelates, samuti 220V vooluvõrgus.
Lahja toite korral väljundpinged kõiguvad või on madalad. Korraliku toitega pinge ei kõigu ja püsib nagu raudnael paigal.

Võimsusemõõtja on tore riistapuu, kuid täielik mõttetu raharaiskaja (vähemalt antud kontekstis), kuna see ei suuda fikseerida ei lühiajalisi pingekõikumisi ega pinge väärtust, et kas see on 180-200V või 230-240V. Küll on aga paljude toiteplokkide võimsus üsnagi otseses sõltuvuses võrgupingest.
------------------------------------------------
Ja kui see Colors IT oleks minu oma, siis mina lammutaks selle laiali ja vahetaks teatud jupstükid paremate vastu välja. Ning sellega saavutaks sellise odavakese toitega tunduvalt parema tulemi, kui see tal algselt on.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pruuli555
Kreisi kasutaja
pruuli555

liitunud: 26.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2008 12:58:18 vasta tsitaadiga

njah intel on aastatst 2006 korra ükskord avastasin et tal toiteploki jahutusvent seisis vahetasin ära tolle aga muud asjad paistsid küll ok olema seal. emaplaadi utiliit otseseid kõikumisi ei näita.

multimeeter mul olemas ja pinged paistsid ok(alguses natukle värisesin et saan surakat aga vedas icon_biggrin.gif )otseselt täpselt 5 volti ei tulnud kuskilt alati oli kas grammike rohkem grammike vähem 12 voldi pistikutes oli enamustes 12.04 v ja ka desktopi utiliit näitas seda kuid 3.3 asemel oli mul 3.1 ja 3.2 vahel ja raske on mõõta praegu kõikumisi sest naabrid näiteks ei keevita hetkel icon_biggrin.gificon_biggrin.gif

aga kas mitte ups ei peaks seda ära hoidma või siis on colors it toide nii väsinud et kui ups võrgult patareile lülitab siis pole seal ka hetkeks voolu. amd on aastast 2008.03 ja selle forton ei tee teist nägugi välja arvatud siis kui upsi välja lülitan icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 18.05.2008 23:34:53 vasta tsitaadiga

pruuli555, ColorsIT=Codegen, ehk odav hiina tootja, kus pole ilmselt konded ära kuvanud, vaid lihtsalt kokkuhoiu mõttes väiksema mahtuvusega juba tehases pandud ja seetõttu kannatb toide kehvemini lühiajalisi pinge kukkumisi.
Lisaks sellele käitub iga toide upsiga omamoodi, mõni ei taha üldse töötada vahest.
+ su kastide voolutarve võib väga erinev olla.
Kui sul on P4 inteli kastis, siis see ColorIT töötab ilmselt üsna piiril.
Kui viitsimust on, võid proovida kastides toited omavahel ära vahetada icon_smile.gif Võib aidata, kui sul näiteks on kahetuumaline amd- see tarbib P4-st poole vähem
Mina aga vahetaks selle hiinaka välja.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.05.2008 10:59:58 vasta tsitaadiga

pruuli555: Kui see toide on pärit aastast 2006, siis võib kondede loomulik kadu täiesti mõju avaldada. Eriti maksimaalkoormusel töötades.
Selgutused:
A) Kondensaatoritel on lubatud töötamise käigus teatav mahtuvuse vähenemine ja tüüpiline suurus on 10-20%, sõltuvalt kondeka klassist ja kvaliteedist.
B) UPS-i väljundis olev pinge kipub ise tavaliselt ka mingi % madalam olema, kui seda on võrgupinge ise. Mida madalam pinge on, seda nõrgem on ka toiteplokist saadav võimsus. Tõsi, see erinevus on näiliselt tühine, kuid teatud oludes - väga madal võrgupinge (kõikuv 180-200V või veel madalam) - võib täiesti tekitada olukorra, kus toide töötab / ei tööta.

Ja Sinu poolt toodud pinged, eriti 3,3V käitumine, näitavad üsna selgelt, et:
- toide töötab kas viimase piiri peal või allapoole vajalikku võimsuse piiri.
- mõni kondekas, eriti 3,3V ahelas hakkab juba üsnagi välja surema. Muutes sellega toiteploki "poolpiduseks". Selline poolpidune toide võib omakorda mõjutada otseselt arvuti muude komponentide tööd või ka neid välja suretada (näiteks emaplaati maha tappa).
Seega:
Ka mina vaataks mõne uuema ja ehk ka tiba võimsama toite suunas. Et oleks olemas seesama, eelpool nimetatud toitereserv, mis kataks kao nii toiteploki vananemisel kui ka siis, kui on vaja masinat täiustada.
Või siis, oskajana, viibutaks jootekolbi ja teeks toiteplokis kondekate väljavahetus-aktsiooni.
-----------------------------------------------------
Väike asi, millest võid alustada: Keera toitel kate maha ja vaata kriitlise pilguga detailide väliskuju üle - et poleks ei paisunud ega lõhkilöönud kondesid. Kui on, siis need lennuta ilma pikemalt mõtlemata välja.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pruuli555
Kreisi kasutaja
pruuli555

liitunud: 26.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2008 11:09:37 vasta tsitaadiga

Jaan kirjutas:

Kui sul on P4 inteli kastis, siis see ColorIT töötab ilmselt üsna piiril.
Kui viitsimust on, võid proovida kastides toited omavahel ära vahetada icon_smile.gif Võib aidata, kui sul näiteks on kahetuumaline amd- see tarbib P4-st poole vähem
Mina aga vahetaks selle hiinaka välja.


Nii ta on intel on P4 ja amd 2 tuumaline kui aga intelisse panna 400W forton kas see aitab?

samas on see p4 mul ka müügis :d plaanis uus intel soetada.


viimati muutis pruuli555 19.05.2008 11:17:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2008 11:14:24 vasta tsitaadiga

kui kahe kasti vahel lammutada viitsid, pane see amd masina toide korra intelisse ja proovi, mis saab su eelkirjeldatud katse k2igus. masinate vooluttarve v6ib ka erineda.
_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Kui aega on, võin u 100km kaugusele kuhu post hästi ei käi, ära tuua.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  tere küsimus toiteplokkide kohta
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.