Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Miljon kehtivat ID-kaarti! märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
tumbuser
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004




sõnum 19.05.2008 11:17:16 vasta tsitaadiga

võtan ID-kaardi alles siis kui juhtub vähemalt üks neist neljast asjast: politsei jaoks hakkab asendama juhiluba, kõlbab väljamaale reisuks minu enda valitud marsuudil, töötab maksevahendina kõikjal Eestis ja soovitavalt ka EL-s, saab kasutada allkirja andmisel kõikjal Eestis, kus vaja anda allkirja.

Ja disain võiks olla ka lahedam-rõõmsam, praegune on täielik halli värvi saast, mis inimene küll see on kes säherduse valmis treis

_________________
"The computer says I need to upgrade my brain to be compatible with the new software."



.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 19.05.2008 13:37:39 vasta tsitaadiga

tsitaat:

politsei jaoks hakkab asendama juhiluba

varsti hakkab toimima, uus seaduseelnõu on ettevalmistamisel
tsitaat:

kõlbab väljamaale reisuks minu enda valitud marsuudil

EL, Norra ja Sveitš saab, teises riikides tõesti vaja reisidokumenti passi, kuid kohati teatud teistes riikides ja tingimustes kõlbab ID-kaart ka sisemise dokumendina (näiteks rollerit laenutades)
tsitaat:

töötab maksevahendina kõikjal Eestis ja soovitavalt ka EL-s

sellist asja ei tule never, pangad ei loobu oma reklaamist sinu rahakotis
tsitaat:

saab kasutada allkirja andmisel kõikjal Eestis, kus vaja anda allkirja.

tähti närides saab allkirja anda Eesti piirides küll, kui sul on ID-kaardilugeja ja internetiühendusega (olgu selleks Kõu või EDGE/3G) varustatud läpakas icon_razz1.gif
Aga kui pead silmas avalikke internetipunkte või kohalikke omavalitsusasutusi, siis jah pole paljudes kohtades veel ID-kaardilugejaid.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2008 13:41:32 vasta tsitaadiga

ID-kaardi lugeja ei maksa muhvigi.. miks ei tee omavalitsused vajaminevaid investeeringuid ses osas icon_question.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 19.05.2008 13:44:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:

miks ei tee omavalitsused vajaminevaid investeeringuid ses osas

Põhjusi on mitmeid, mitmed on tagurlikud, paljudel pole raha, peab riigihanke tegema (ei viitsita teha vms)
Isiklikult ma KOV lugejatest puudust ei tunne, kuna läpakas pidevalt kaasas thumbs_up.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2008 14:24:41 vasta tsitaadiga

Mul põle läpakat icon_razz1.gif Ostsin töö juurde ja koju ID kaardi lugeja. Kõik kah.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 19.05.2008 22:34:09 vasta tsitaadiga

cala kirjutas:
nii ja nüüd ajagu see mees näpp püsti kes teadis, et digiallkirja eest raha võetakse. olles eraisik sa raha välja käima ei pea, ag akui sa töötad koos suurema kaadriga ja organisatsiooni poolt allkirjastatud dokumentide maht on ca 500 kuus või rohkem, siis hakkab sertifitseerimiskeskus ukse taga kraapimas käima ja raha nõudma.

me teeme ca 2000 digiallkirjastamist kuus ja raha küsitakse umbes samapalju kroone. 10 000 piirmail hakkas ühe allkirj ahind oluliselt langema, aga jah, minujaoks oli üllatav et sertifitseerimiskeskus sellise "teenusega" järsku lagedale tuli.

aga kaarti tunnistavad kõik riigid kus viimastel aastatel käinud olen. isegi suvaline tume american police officer vaatas ja sai aru, või vähemalt tegi näo et sai aru.


Olles ise samast asjast ärritatud, sai kunagu SK-ga kontakteerutud. Nende väitel on ja jääb alati tasuta allkirjastamine piiramatus koguses digidoc.sk.ee portaali. Ebamugavam on, aga samas eraisikuna ei pea laskma end mingitest piirangutest segada.

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snakeman
HV vaatleja

liitunud: 07.04.2003




sõnum 20.05.2008 12:23:26 vasta tsitaadiga

Heia,

Tegelikult on ikkagi lugu natuke selles ka et SK on erafirmadele kuuluv eraettevõte ja eraettevõtte (aktsiaseltsi) eesmärk on lõppkokkuvõttes omanikele kasumit teenida. Kui me kõike tasuta (ja ainult tasuta) annaks siis oleks see nähtavasti võimatu. Kehtivuskinnitusteenuse (OCSP) kasutamiseks on aegade algusest vaja olnud juurdepääsutõendit. Ilma OCSP teenust kasutamata ei ole digitaalallkirja andmine puhttehniliselt võimalik. Seega on aegade algusest kasutajad nõustunud Kehtivuskinnitusteenuse juurdepääsutõendi tavakliendi kasutustingimustega ( need ei ole isegi muutunud alates 2005 aastast kordagi ). Lihtsalt 2007 aasta keskel toodi need kasutustingimused eraldi DigiDoc kliendis inimesele rohkem silma alla (hoiatav pop-up).
See et me ukse taga "kaabime" ja raha küsime on tegelikult minuarvates isegi viisakas lähenemine - kasutustingimuste järgi võiksime lihtsalt koheselt kui klient enam kui 10 allkirja kuus annab tõendi kehtetuks tunnistada.

Ok. Pikk jutt, s**t jutt aga kokkuvõtvalt - kui ettevõte kasutab teise ettevõtte poolt pakutavat teenust oma äriprotsesside parendamiseks ja enda tulu suurendamiseks, siis ei maksa eriti kurta kui selle eest ka mingit raha tahetakse. Postiteenusest ja paberarvest (näiteks) tuleb digitaalallkirjastatud dokument ikkagi odavam icon_smile.gif

Terv,
Lembitu

Ahjaa - disclaimer ka: Antud kirjutis on minu isiklik seisukoht ja seda ei või kuidagi seostada minu tööandja või kolmandate osapoolte ametlike seisukohtadega. Samuti ei või antud kirjutist ilma minupoolse kirjaliku nõusolekuta kasutada väljaspoolt antud lehe konteksti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vulcan
HV vaatleja

liitunud: 07.09.2002




sõnum 21.05.2008 00:21:00 vasta tsitaadiga

Ma eriti ei soovitaks enda ID kaarti igal pool piludesse (omavalitsustes näiteks) siiski toppida. Kust teate, et turvakaamera parajasti klaviatuuri ei filmi või arvutis viirust pole? Kui vaja allkirja anda võta ikka enda läppar ja Kõu/GPRS kaasa. Ise olin sunnitud paar nädalat tagasi ühes notaribüroos olevast arvutist panka kasutama. Suht kõhe tunne oli kui aus olla, aga õnneks mul lisaks ID kaardile ka PIN kalkulaator.

Minu arvates peaks olema elementaarne, et riik maksab digiallkirja lõbu kinni. See on IMHO samasugune riikliku infrastruktuuri teenus nagu E-maksuamet. Eriti ebanormaalne on see, et reeglid (seadus? määrus?) on tehtud sellised, et SK võiks võtta pappi isegi suhteliselt väikese arvu digiallkirjade eest kui sooviks. Lihtsalt on teatud isikutel SK-s mõistus kodus ja nad ei tee seda.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Cancer
HV kasutaja

liitunud: 03.12.2002




sõnum 22.05.2008 21:44:00 vasta tsitaadiga

Tarbija24: ID-kaardi kampaania
Kampaania lehekülg

_________________
D I G I T A L L Y - I M P O R T E D ● Electronic Dance Music with Highly Addictive Elements
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 23.05.2008 08:01:22 vasta tsitaadiga

mhh, jama...
hansa.ee's saan ilusasti sisse logida id-kaardiga, kuid seal ütleb et ei leita sertifikaati...
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Toomas
Kreisi kasutaja
Toomas

liitunud: 10.03.2003




sõnum 23.05.2008 20:48:17 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
mhh, jama...
hansa.ee's saan ilusasti sisse logida id-kaardiga, kuid seal ütleb et ei leita sertifikaati...

täna päeval oli ID-kaardi kasutamisega probleeme jah. proovisin ka mitu korda logida ühispanka aga tulutult - sain veateateks et sert. aegunud vms. kuigi paar nädalat tagasi alles sertifikaadi uuendasin.

võtsin kõne ID-kaardi abinumbril ja enne kui jõudsin tere öelda ja probleemi ära rääkida, vuristati ette, et neil tehnilised probleemid ja tehnikud tegelevad aga kui on teisi küsimusi siis küsige. teisi küsimusi mul polnud, võtsin sahtlist pin-kalkulaatori ja tegin oma maksed ära.

nüüd taas toimib kõik thumbs_up.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 23.05.2008 22:01:47 vasta tsitaadiga

Toomas, täna oli jah teine teema, aga siis katsetasin samal ajal ka hansasse logimist, sinna toimis
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 25.05.2008 21:10:13 vasta tsitaadiga

Teeme rekordi!

Mina juba andsin allkirja:
https://rekord.id.ee/et/

_________________
www.estonia1918.com
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Toomas
Kreisi kasutaja
Toomas

liitunud: 10.03.2003




sõnum 25.05.2008 21:14:18 vasta tsitaadiga

XR kirjutas:
Teeme rekordi!

Mina juba andsin allkirja:
https://rekord.id.ee/et/

aktiivseid jagub veelgi thumbs_up.gif
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=370096
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Miljon kehtivat ID-kaarti! mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.