Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Kõvaketta kiirus kadunud märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Martin_S
Team Estonia
Martin_S

liitunud: 06.03.2006




sõnum 24.04.2008 23:16:07 Kõvaketta kiirus kadunud vasta tsitaadiga

Probleem kettaga Seagate Barracuda 7200.10 ST3320620AS 320GB 7200rpm 16MB NCQ SATA 3Gb/s
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%F5vakettad/41662/
Kettal vanust pool aastat umbes.

Nimelt on kaua aega juba kahtlus olnud ketta suutlikuses. Vennaga kopeerisime samasuurt faili ühelt kettalt teisele - mul kulus 9min, tema arvutis 2min.
Lõpuks tegin Sandra2008 kõvakettabenchi, mille tulemus:

Spoiler Spoiler Spoiler


Lisaks ülikehvale tulemusele näeb vähemalt Sandra2008 ketast valesti, see peab ikka sata300 ketas olema, mitte sata150.
Mõnikord harva on ketas teinud ebanormaalselt valjut raginat.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 25.04.2008 00:14:42 vasta tsitaadiga

Seagate kodukalt ketta testimise utiliit. Vaatad, mida see ütleb.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
montez
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.12.2002




sõnum 26.04.2008 22:33:21 Re: Kõvaketta kiirus kadunud vasta tsitaadiga

Martin_S kirjutas:
Nimelt on kaua aega juba kahtlus olnud ketta suutlikuses. Vennaga kopeerisime samasuurt faili ühelt kettalt teisele - mul kulus 9min, tema arvutis 2min.

Ma ei lugenud välja, kas test toimus välise ketta puhul näiteks USB pesas või korpuses sees oleva kettaga. Ka selle teise puhul on minu meelest võimalik arvutite vaheline erinevus. Pealegi võis erinevus alguse saada juba algallikaks olevast kettast, mis kahe arvuti puhul olid erinevad (temal äkki SATA, sul IDE). Seega sa võrdlesid võrreldamatuid asju.

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xtro
HV veteran
xtro

liitunud: 17.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.05.2008 14:03:09 vasta tsitaadiga

Tõmba HDTUNE ja vaata mis selle kiiruse ja vigaste sektorite test, Samuti S.M.A.R.T. inf näitab. Võimalik et garantiilaks, seagatel minumeelest mitmed seeriad ei vasta kiiruse poolest tehaselt lubatud andmetele (isegi kaugelt mitte, mingi 80gb seagate oli üle 15% aeglasem. Pärast oli vist isegi kuskil seagate vabandus, et antud seeria jah saast, et sorry kasutajad saite veits tünni vms XD
_________________
30+ tarantlit mu magamistoas ei tähenda veel, et ma hull oleks... vist?
Kommentaarid: 444 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 337
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jänene
HV vaatleja
jänene

liitunud: 07.11.2005




sõnum 01.06.2008 23:28:49 vasta tsitaadiga

mul vist praegu sama jama kettaga, kuid kettaks Western Digital 3200AAKS. foorumis ka teema üles riputatud. sarnaselt sinu probleemile, on ka mul ketta lugemiskiirus ülimadal - HDtune ja sandra näitasid mõlemad 4 mb/s igas asendis. mul on transfer mode PIO mode peal, sellest vist see jama... aga ma ei suuda kuidagi seda ümber DMA peale muuta.
proovi, ehk saad transfer modet endal ümber sättida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.06.2008 11:57:43 vasta tsitaadiga

jänene kirjutas:
mul vist praegu sama jama kettaga, kuid kettaks Western Digital 3200AAKS. foorumis ka teema üles riputatud. sarnaselt sinu probleemile, on ka mul ketta lugemiskiirus ülimadal - HDtune ja sandra näitasid mõlemad 4 mb/s igas asendis. mul on transfer mode PIO mode peal, sellest vist see jama... aga ma ei suuda kuidagi seda ümber DMA peale muuta.
proovi, ehk saad transfer modet endal ümber sättida.
Ega ilma restarte tegemata ei saagi. Ja kui seal mingi defekt on mispärast arvuti ise selle PIO peale lükkas, siis kah nagunii arvuti muuudab režiimi ära....
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Martin_S
Team Estonia
Martin_S

liitunud: 06.03.2006




sõnum 07.06.2008 10:30:52 vasta tsitaadiga

Minul kalab vist emaplaat, juba kaks korda on see jama olnud - kahe eri kettaga. Viimati systeemi omaga icon_razz.gif (boot time minutites).
Aitab, kui võtan ketastel juhtmed ära ja plaadil tõstan satad teistesse pesadesse.
Tegelikku põhjust ei teagi icon_mad.gif
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metsla99
HV vaatleja

liitunud: 12.10.2007




sõnum 10.06.2008 10:47:28 vasta tsitaadiga

Ei mäleta peast aga olen selle PIO modega võidelnud oma DVD kirjutajaga - üht plaati kirjutas ~pool tundi..
Põhjuseks oli mingi securomi vidin yhelt mängult (või siis crackilt icon_rolleyes.gif ) mis asja lolliks ajas.

Esiteks: oled sa kindel et sul pole miskit sellist peal?
Teiseks: on ka võimalik et bioses on miski ennast sata1 peale lülitanud (olen näinud kunagi sellist asja)
Kolmandaks: PIO modest saab lahti küll, aga see tahab natu vaeva. võta uuri googlest kuda seda teha. Kui jagu ei saa siis anna märku, võin õhtul natu uurida asja ise.

Head katsetamist icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2008 10:49:22 vasta tsitaadiga

Ma ei saand oma kirjutajat ka kunagi DMA peale. Aitas see kui uninstallisin secondary IDE channeli (kirjutaja oli secondary küljes) device managerist. Peale resa leidis uuesti draiverid ja töötas jälle.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 10.06.2008 11:03:36 vasta tsitaadiga

MiXeR kirjutas:
Ma ei saand oma kirjutajat ka kunagi DMA peale. Aitas see kui uninstallisin secondary IDE channeli (kirjutaja oli secondary küljes) device managerist. Peale resa leidis uuesti draiverid ja töötas jälle.


see on jah lahendus mis mind ennastki palju aastaid tagasi aitas kui mingi muu valemiga PIO modest enam välja ei saanud, uninstall ide channel, rebu ja valma icon_smile.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2008 11:12:30 vasta tsitaadiga

tsitaat:

on transfer mode PIO mode peal, sellest vist see jama

device manager , sealt vasxtav ide channel, sellel properties, sellel valikuvariandid " DMA if alvailable" ja " PIO only". rippmenüüst saab vastava valida. mode peaks olema" auto detection". bios ist võiks ka olla ketaste seadete detection " auto". kohati tekivad jamad sellest, et eelnev seade on "user defined" ja uue seadme ühendamisel kasutab masin vanu edasi kuigi need ei pruugi olla uue seadmega vastavauses.

_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. ca 100km raadiuses võin täna/homme ära ka tuua.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 10.06.2008 14:17:15 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:

see on jah lahendus mis mind ennastki palju aastaid tagasi aitas kui mingi muu valemiga PIO modest enam välja ei saanud, uninstall ide channel, rebu ja valma icon_smile.gif
Reboot polegi tihtipeale üldse vajalik (tegelikult pole mul seda kordagi vaja olnud). Pärast channeli uninstalli klõpsad "Scan for hardware changes" ja korras.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 10.06.2008 15:03:01 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
SurfData kirjutas:

see on jah lahendus mis mind ennastki palju aastaid tagasi aitas kui mingi muu valemiga PIO modest enam välja ei saanud, uninstall ide channel, rebu ja valma icon_smile.gif
Reboot polegi tihtipeale üldse vajalik (tegelikult pole mul seda kordagi vaja olnud). Pärast channeli uninstalli klõpsad "Scan for hardware changes" ja korras.


ega jah ma üldiselt ka ei harrasta restarte. harjunud juba 3-9 kuuliste uptimedega (sest paar korda aastas käib ikka elektrikatkestus). Lihtsalt teinekord rebu aitab parandada ka igast muid läbusid (näiteks läks mul skype nii katki et ei saanud kuidagi onlain..ei aidanud uuemad/vanemad versioonid, ei beetad jms, ta lihtsalt ei läinud mitte mingi valemiga enam onlain...peale rebu hakkas tööle)...aga aitab ka lõhkuda icon_sad.gif Peale minu viimast rebu mis ma nädalavahetusel tegin enam üks mu ketastest nähtavale ei tulnud igatahes...enne rebu töötas ilusti. See on nii ja naa. Lihtsalt vahest harva kui rebu teen saab ka windows update ära tehtud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Martin_S
Team Estonia
Martin_S

liitunud: 06.03.2006




sõnum 10.06.2008 16:43:13 vasta tsitaadiga

Biosis ketaste andmed (kaks lahtrit): udma 5 ja pio 4, device manageri all ka udma 5.
Hetkel töötab, HD Tach andmed burst ühel 134 MB/s, teisel 250MB/s.
Mõlemad kettad on sata2 kirjade järgi, read on mõlemal 65MB/s.
Mingeid sata 1 või 2 andmeid biosis pole.

_________________
M: Toyota Auris 2018
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Kõvaketta kiirus kadunud
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.