Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Kuidas jagada võrdselt? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tomek
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001




sõnum 23.03.2003 22:00:52 Kuidas jagada võrdselt? vasta tsitaadiga

On olemas Trendneti router (TW100-S4W1CA), millel on olemas Packet filter. Õnnetuseks ei ole ma seal leidnud sellist kohta, kus oleks võimalik seadistada kõigile jagatavatele võrdse arvu pakette. Vajadus aga oleks, sest kui keegi hakkab midagi alla laadima, läheb teistel ühenduse kiirus väga madalaks. Andke nõu, kuidas probleemi lahendada.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Loom
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2002




sõnum 23.03.2003 22:06:42 vasta tsitaadiga

Kuda nii saab olla, kui just mingeid erilisi piinajaid nagu eMule ei kasutata, siis peaks ikka ise enam-vähem võrdselt see ühendus jagunema, st. et kui 3 inimest korraga tõmbavad 64kb/s ühendus taga, siis tuleb igaühel kuskil 20. Kuigi kui teised on niisamasurfajad, siis võib see üks küll kraani kinni panna. Selle karbi puhul ei teagi kuidas teha, igasugu spets progesid saab küll piinata, nii et nad nöörima ei hakkaks.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nuhk
Kreisi kasutaja
nuhk

liitunud: 15.12.2001




sõnum 23.03.2003 23:11:06 vasta tsitaadiga

Trendnetiga seda asja lahendada ei saagi.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Supiplex
HV veteran
Supiplex

liitunud: 11.12.2002




sõnum 23.03.2003 23:37:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Andke nõu, kuidas probleemi lahendada.


Parim lahendus on omavaheline kokkulepe, et suurte tõmbamiste korral piirab iga mats ise oma trafficut. Pea kõigil ftp-klientidel ja peer-to-peer progedel saab limiidi peale panna. Tavaliselt töötab selline iseregulatsioon suurepäraselt.

Edasi tulevad kallid gatewayd, mis suudavad QoS teenust, või linux-purk (niisama flopi-coyote siin enam ei piisa).

_________________
The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomek
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001




sõnum 24.03.2003 16:39:54 vasta tsitaadiga

Omavaheline kokkulepe tuleb kindlasti. Aga kuidas oleks sellega, kui ma osad pordid kinni panen (filter nt 2000-5000). Tõmmatakse programmiga, mis sikutab korraga paljusid porte kasutades. Eile panin kinni pordid 2000-3000 ja läks kohe paremaks.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cul
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2001




sõnum 24.03.2003 16:45:47 vasta tsitaadiga

Sellele lihtsat lahendust polegi. Kui jah 3 inimest kõik tõmbavad ühe jalaga, siis peaks automaatselt kogu kiirus nende kolme vahel ära jagatama, aga kui üks vend paneb kümme jalga tirima ja teised kaks ikka ühe jalaga tirivad, siis on neil ikka suht aeglane jah. Siin aitab aint kokkuleppe. Portide kinnipanek võib ka aidata, aga samahästi ei pruugi kõik ju neid porte ainult tõmbamiseks kasutada. Ka linuxipurgi abil (vähemalt mina ei tea kuidas) ei saa seda niisama lahendada. Olen kuulnud, et olemas mingid tasulised proged ja jubinad selle jaoks, a täpsemalt ei oska miskit ütelda.
_________________
Kui ma eksin siis ärge kõvasti lööge.
Paar pilti
Natuke juttu
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ivoshiee
HV veteran

liitunud: 24.01.2003




sõnum 24.03.2003 17:00:02 vasta tsitaadiga

Ise olen katsetanud CBQ'ga, sest on RedHat'iga kaasas ning ei vaja erilist "progemist".
CBQga saab igale tegelasele (IP aadress vo~i vo~rk) ma"a"rata miski suurima kiiruse, millega see andmeid saab liigutada nii alla kui ka u"les: http://ra.vendomar.ee/~ivo/#31
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Supiplex
HV veteran
Supiplex

liitunud: 11.12.2002




sõnum 24.03.2003 17:23:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ka linuxipurgi abil (vähemalt mina ei tea kuidas) ei saa seda niisama lahendada


Saab-saab. Linuxi kernelisse on väga karmid QoS mehhanismid sisse ehitatud. Paraku ei ole nende rakendamisel tegemist kaugeltki lihtsa ülesandega.

Ivoshiee pakutud CBQ.init on üks "frontend" kui nii võib öelda. A sellega saab ainult läbilaskevõimet piirata. IMHO see paari masina vahel jagatud ADSL puhul hea variant ei ole - kui teised parajasti linki ei kasuta, siis üks klient võiks ikkagi terve toru enda kätte saada.

Ma ise maadlen parajasti sama ülesandega, muideks. Elame-näeme.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angerjas
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2003 19:46:43 vasta tsitaadiga

Supiplex kirjutas:
[....] Ivoshiee pakutud CBQ.init on üks "frontend" kui nii võib öelda. A sellega saab ainult läbilaskevõimet piirata. IMHO see paari masina vahel jagatud ADSL puhul hea variant ei ole - kui teised parajasti linki ei kasuta, siis üks klient võiks ikkagi terve toru enda kätte saada.

Ma ise maadlen parajasti sama ülesandega, muideks. Elame-näeme.
CBQ on ajast ja arust, väga ebatäpne ja kohmakas. Uutes kernelites on HTB mis töötab päris hästi ja on küllaltki lihtne kasutada. Eelduseks muidugi, et tegija üldse aru saab mida ta teha tahab.

Algse küsija Trendneti karp muidugi ei võimalda mingit kiiruse reguleerimist.

--
Andres Alla
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2lk
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003




sõnum 24.03.2003 21:18:41 vasta tsitaadiga

Minuarust siin pole mingit probla. alates 486 @ 66MHz, 32MB RAM, 2 v6rgukaarti, hub, LinuX 2.4.*-* ja l2heb. See kola võtab muidugi oma 35-40W, aga tulemus on hea. Kui HDD-d ja CPU j6udu on v6ib sinna panna veel proxy ka jooksma ja caching-nameserveri jpm. ja ongi kogu netindus ilgelt h2sti dimmitud-confitud. Need kuradi seebikarbid ei k6lba kuhugi icon_exclaim.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran
KrikU

liitunud: 14.12.2001




sõnum 24.03.2003 21:25:21 vasta tsitaadiga

Linux Bering powaa näiteks, üks kõikse kõvemaid flopiliinukseid mis ma tean. HTB-d ja asjad olemas.
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Kuidas jagada võrdselt?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.