Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  veebiserver ja interneti jagaja - milline distro? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
terminaator
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.03.2008 23:47:28 veebiserver ja interneti jagaja - milline distro? vasta tsitaadiga

Tõenäoliselt miljon viissada tuhat korda küsitud, ja nüüd on minu kord icon_razz.gif

On üks 700MHz PIII töövalmis kahe etherneti ja ühe wifi kaardiga, ühte etherneti tuleb sisse staatilise IP-ga mitte küll kuigi kiire nett. Tahaks siukest distrot, millega oleks jõle lihtne seada üles neti jagamine LANis ja wifiga ning samas millele oleks võimalik panna - samuti lihtsalt - andmebaasiservereid ja veebiservereid jooksma.

Kuna eelnimetatud on ilmselt võimalik peaaegu et kõigiga, siis vist tabavam küsimus oleks, et milline tarkvara millise graafilise kasutajaliidesega suudaks võrgu jagamise ära korraldada nii, et mul endal peaaegu et mingit uurimistööd teha vaja ei ole? (Võrgunduse aluseid ma enam-vähem jagan)

Veebi- ja andmebaasiserverite paigaldamine puudutab vist pakihaldussüsteeme, ja peavoolu kraam on neile kõigile olemas... (ju?)

Küsin, kuna sülearvutis on siiani jooksnud Gentoo ilma suuremate tõrgeteta, kuid too tulevane server ütleb mõnesid asju kompileerides et "ei saa" ja muud pidurdavat, samuti ei suutnud ma kerneli kompileerides kõvaketast DMA režiimile saada... Arvatavasti on need kõik kuskil lahendatud, kuid kuna muu tegevus puudutab arvuteid - eriti riistvara lähedast tarkvara - vähem, siis nood harvad korrad, kui midagi tahaks ja kohe ei saa, nõuavad uusi uuesti-süvenemisi valdkondadesse, mis ei puuduta otseselt seda, mida parasjagu realiseerida tahaks. Kompileerimine võtab PIII-l kah veidi aega - küllap suudan siis leppida mitte nii latest and gratestiga.

Seega tahaks midagi ideaalset, ja kohe, ja ilma süvenemata (hoidku jumal selle eest icon_razz.gif) !
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nuhk
Kreisi kasutaja
nuhk

liitunud: 15.12.2001




sõnum 13.03.2008 22:19:46 vasta tsitaadiga

Sügavalt isiklik arvamus:
Neti jagamiseks kõlbab kõik, mida sa ise korralikult kasutada oskad, graafiline liides linuxis võrgumehe tööriist ei ole. Stabiilse ja läbi testitud serverite tarbeks kõlbab mu arust RHEL, CentOS, Debian.. ja eks neid ole veel. Buntu-buntusid ma serverisse jooksma ei paneks, valge mehe server jookseb runlevelil nummer 3.
nuhk@hot.ee
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
s.p.o.c.k
HV kasutaja
s.p.o.c.k

liitunud: 29.11.2002




sõnum 13.03.2008 22:35:29 vasta tsitaadiga

Ubuntu 6.06 LTS serveri-install jookseb samuti runlevelil 3 ja turvaparandusi antakse välja aastani 2011. Ja kõikvõimalikud howto'd, kui millegagi hätta jääd, on üsna värskelt kirjutatud ja tõenäoliselt Ubuntu Community-lehel ka üsna lihtsalt leitavaks tehtud.
_________________
Welcome to Dogville, USA.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2008 00:02:53 vasta tsitaadiga

Graafilisemoodi serverikonfiks on veebipõhine liides nimega webmin. Kuipalju temaga teha saab, ei tea, pole kasutanud. Xorgi põhiseid serverikonfi tööriistu kas üldse on ja kas peakski olema? Üldiselt võid arvestada, et varem või hiljem pead ka käsureal ühtteist tegema ja sel hetkel on hea, kui oled juba lihtsamate asjade peal harjutanud.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 16.03.2008 10:47:51 vasta tsitaadiga

http://www.openlinuxrouter.com

Parim. Paki lahti ja käivita samast kataloogist :
sudo ./setup.sh
webmin asub http://localhost:10000

Töötab kõigis tuntud linuxites!
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.03.2008 10:57:46 vasta tsitaadiga

link :: ClarkConnect Server and Gateway

Ise kasutan Clarkconnect'i enda rondis(kusjuures praktiliselt samade näitajatega, mis sinu oma) juba 3-4 aastat, tegemist on valmistootega, kus on erinevad serveerijad, lisaks veebile, ftp'le, sambale, ssh'le jms nodile olen ise lisanud mldonkey. Administreerimiseks on kas ssh või siis webmin(kui tahad serveri enda taga midagi mudida siis on lynx'is ka võimalik "graafiliselt" üht-teist teha), veebiliides on kena ja kasutatav asi, näitab sulle mrtg'ga statistikat ka vajadusel. Erinevatest distrotest, mida olen siin ja seal pruukinud, on see üks, mis on jäänud püsima, üks, millega ma VÄGA rahul olen. Algselt oli Redhati-põhine, nüüd on Fedora algmaterjaliks võetud. Saab installida pakke nii apt'iga kui rpm'ist.

Ahjaa, Community Edition'i pruuugin, mis on tasuta, CC pakub rahapapi eest vingemaid versioone ka. Samas ma pole siiani väga aru saanud, mille poolest enterprise parem on, vbolla supporti saab äkki rohkem.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  veebiserver ja interneti jagaja - milline distro?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.