Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Debian oskab kasutada mõnd Elioni DHCP serverit? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 27.02.2008 12:52:14 Debian oskab kasutada mõnd Elioni DHCP serverit? vasta tsitaadiga

Ma ei osanud arukamat pealkirja koostada, kuid lugu ise on järgnev. Installeerides Debiani 4.01(Etch) oli mul see arvuti, millele installeerima hakkasin, yhendatud ristkaabli abil eth0 võrgukaardiga otse Nokia M5921 ADSL modemi järele. Üsna installeerimise algjärgus leidis Debiani installer kaks võrgukaarti ja nimetas need eth0 ja eth1. Primaarseks panin eth0'i. Naljakas on nüüd aga see, et mulle ei antud hoiatust sellest, et DHCP serverit ei leitud(varematest kordadest nagu mäletan seda). Sealt edasi järgmisel sammul sain valida "host name" ja panin selleks Debian ning siis "Domain Name" ning sinna oli mulle automaatselt tekkinud "elion.ee"! Kuidas see võimalik on? Ning installeerimise lõppedes oli mul internetiühendus olemas(installisin ftp.ee.debian.org repositooriumist links2 -e ja surfasin sellega natuke) ilma pppoeconf utiliiti paigaldamatta/seadistamatta. Ma ei mäletaks, et varem oleks sedasi võimalik olnud. Ühendus on mul tavaline Elioni kodu ADSL. Lisaks veel seda, et ma installeerisin vana Debiani installi peale. Aga kas Elion on midagi muutnud? Või kasutab Debian installeerimise ajal võimaluse korral juba olemasolevaid konfiguratsioonifaile(nagu ütlesin, oli mul sellele arvutile kunagi Debian paigaldatud)? Voi kuidas mul internetiühendus olla sai ilma pppoe kasutajanime/paroolita?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.02.2008 17:20:04 vasta tsitaadiga

Elioni ühendustel pole minuteada enam kasutajanime ja parooli vajaa. Või vähemalt võib sinna suva möga kirjutada. Debian siis äkki proovis...
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Supiplex
HV veteran
Supiplex

liitunud: 11.12.2002




sõnum 27.02.2008 23:01:00 vasta tsitaadiga

Vaata ipconfig käsuga, kas mõni ppp interface on olemas ja aktiivne. Kui ei ole, siis järelikult on sellest haigest PPPoE-st loobutud. Või on sul modemi asemel hoopis kusagil eelkonfitud ruuter vms peidus?
_________________
The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 28.02.2008 08:05:22 vasta tsitaadiga

et olla kindel, et minu eelmine seadistus midagi ei mõjutaks, tegin kõvakettale zero fill'i ja paigaldasin seejärel Debiani. Mul on täiesti tavaline Nokia M5921 modem(minumeelest seda mudelit ei saagi eelkonfida icon_rolleyes.gif ) mille tagant jookseb crossover kaabel arvuti võrgukaarti. Võrgu seadistamisel määrasin valiku "automaatne" ja selle peale leiti üles DHCP server. Järgmised valikud olid "Hostname"(sinna oli vaikimisi sisse kirjutatud debian) ning "Domain name"(sinna oli vaikimisi sisse kirjutatud elion.ee). Kohe peale installi proovisin pingida www.google.com ja see toimis!

/etc/network/interfaces faili sisu ilma kommentaaridetta on selline:
#The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

#The primary network interface
allow-hotplug eth0
iface eth0 inet dhcp

ning

ifconfig'i järgi on IP aadress:
inet addr: 90.191.149.xxx
Bcast: 90.191.151.255
Mask: 255.255.252.0
MTU: 1500


Minu jaoks oli uudis, et ISP'd ka DHCP serverit kasutavad. Kas nemad saavad oma aadressid mida nende DHCP server jagada tohib, IANA käest? Ning kas tegu ongi siis täpselt samasuguse DHCP protokolliga, nagu lokaalvõrkudest tuttav?

Lisaks veel seda, et kas Bcast tähistab Default Gateway aadressi?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2008 09:06:39 vasta tsitaadiga

Broadcast on siuke aadress, mille pealt saab ühendust kõig subneti masinatega. Üldiselt kasutatakse seda subnetile enda olemasolust teatamiseks. Windoose failiserver (smb) näiteks karjub sinna pääle vaata-vaata-mind.
Mis puutub dhcpsse, siis kuidagi peab ju sulle ühenduse loomisel ip konfitud saama. Kui see näeb välja nagu dhcp, ujub nagu dhcp ja prääksub nagu dhcp, siis võiks eeldada et ta seda ka on, ükskõik millisest torust läbi minnakse.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Silver?!
HV veteran

liitunud: 26.04.2004




sõnum 01.03.2008 13:31:14 vasta tsitaadiga

mightythor kirjutas:

Minu jaoks oli uudis, et ISP'd ka DHCP serverit kasutavad. Kas nemad saavad oma aadressid mida nende DHCP server jagada tohib, IANA käest? Ning kas tegu ongi siis täpselt samasuguse DHCP protokolliga, nagu lokaalvõrkudest tuttav?


Eks nad ikka kasutavad sest kuidas muidu saab kliente automaagiliselt konfida. (st kogu dünaamiliste aardessidega paketimajandus. DHCP on tõesti ühe ja samasugune, vahet ei ole, millise võrgu ja füüsilise meedia peal ta "jookseb". Selles ongi iva, et võrk on kihiline ja kihid üsna sõltumatud. ST http, dhcp, ssh vms on ikka väga ühesugune, vahet ei ole kas see tuleb kohale üle vihvi, dsli, gesma, või tuvipostiga. (umbes nii, sest tegelikult on dhcp tunduvalt madalamal kihil kui http)

ISPid saavad oma aadressid IANA, RIPE jne käest. (seda muidugi juhul kui ei ole tegemist privaatvõrgu aadressidega, mida oma äranägemist mööda kasutada võib).
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
andresv
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2004




sõnum 04.03.2008 00:20:13 vasta tsitaadiga

tore, enam ei peagi adsl-i linki windowsi startupis hoidma, võrk kohe olemas.
Ka getnoos sai PPPoE seisma pandud.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Debian oskab kasutada mõnd Elioni DHCP serverit?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.