Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Hannes Astok: piraattarkvara takistab Eesti IT-ettevõtluse arengut märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad piraattarkvara?
Jah
57%
 57%  [ 92 ]
Ei
15%
 15%  [ 24 ]
Ma ei tea
3%
 3%  [ 5 ]
50/50
24%
 24%  [ 39 ]
hääli kokku : 160

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ärihai
HV Guru
ärihai

liitunud: 14.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2008 00:28:43 Hannes Astok: piraattarkvara takistab Eesti IT-ettevõtluse arengut vasta tsitaadiga

link :: Tarbija24.ee


Riigikogu liige kutsub üles piraattarkvara kasutamisest loobuma!
Eile avaldatud IDC (International Data Corporation) raporti kohaselt pidurdab tarkvarapiraatlus oluliselt IT-ettevõtlust ja ei võimalda luua IT-sektorisse uusi töökohti.

«Jätkuvalt kõrge 52 protsendine tarkvarapiraatluse tase Eestis on oluliseks takistuseks Eesti IT-ettevõtluse arengule. Ettevõtetel jäävad loomata uued töökohad ja saamata tulu. Eestile kui maailma üheks juhtivaks e-riigiks pürgijale ei tee selline olukord au, sest piraattarkvara osakaal on vaatamata heale majanduskasvule vähenenud vaid kaks protsenti võrreldes 2003. aastaga,» ütles riigikogu liige Hannes Astok raportiga seoses tehtud avalduses.

Erakordselt taunitav on Astoki järgi piraattarkvara kasutamine ettevõtluses, kus varastatud toodete kasutamisega teenitakse kasumit ja luuakse endale põhjendamatu konkurentsieelis.

«Iga piraattarkvara kasutaja peab teadma, et tema seadusevastasele tegevusele järgneb karistus,» lisas Astok ja kutsub kõiki piraattarkvara kasutajaid üles vabatahtlikult lõpetama «oma seadusevastane tegevus ning asuda ausa arvutikasutuse teele».
Kommentaarid: 137 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 26.01.2008 00:33:26 vasta tsitaadiga

Mingist küljest arendab see kindlasti huviliste oskusi ja loob aluse veebikeskkonna arenemisele. Kust võtab koolis õppiv noor tuhanded kroonid et omandada legaalne tarkvara, kui teda huvitab raster, või vektor. Ma olen kindel et enamus tippdisainijaid ja pealekasvavad, kasutasid ja kasutavad illegaalset tarkvara. Lastetoetuse eest omale litsentsi ei osta, emme isii peavad kaheksatuhandest tarkvara idiootsuseks, mis muud üle jääb kui tõesti tegevus huvitab.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 26.01.2008 01:15:18 vasta tsitaadiga

tsitaat:
«Iga piraattarkvara kasutaja peab teadma, et tema seadusevastasele tegevusele järgneb karistus,» lisas Astok ja kutsub kõiki piraattarkvara kasutajaid üles vabatahtlikult lõpetama «oma seadusevastane tegevus ning asuda ausa arvutikasutuse teele».

Noh, kus need vilkuritega poisid on siis icon_lol.gif Kui ähvardad, julge täide viia. Ähvardamise esimene reegel. Hetkel nagu seda ähvardust täide viia on veidi ulmeline. Mitte ainult Eestis, vaid üle kogu maailma.
tsitaat:
Jätkuvalt kõrge 52 protsendine tarkvarapiraatluse tase Eestis on oluliseks takistuseks Eesti IT-ettevõtluse arengule. Ettevõtetel jäävad loomata uued töökohad ja saamata tulu.

Ehm... vot see on väga segane väide. Millist Eestis toodetud tarkvaratoodet on tabanud ilge piraatlus? Nimetage üldse mõni tarkvaratoode, mis pole spetsiifiline ja mille arendamisega Eestis tegeletakse. Skype on teatavasti tasuta. Samuti kuidas on see Eesti IT-ettevõtluse arengule takistus, kui Eestis efektiivselt sellist IT-äri, mis laiatarberakendusi toodaks (ja just neid piraaditakse kõige laialdasemalt) ei ole. Kas seda pole sellepärast, et Eestis on piraatlus? Vaevalt küll, ega tarkvara ei tunne riigipiire. Samuti on kavalamaid viise tarkvara kasutamise eest raha küsida kui pelgas litsentside müümine. Ühe sõnaga tsiteerides üht teist kuulsat tegelast:
Andres Lipstok kirjutas:
Sellist jama on keeruline kommenteerida.

Aga noh, Astok on ju hariduselt ajakirjanik. Ju sai soojamaareisi ja lükati Mikisoft Eesti ja jumal teab kelle nimel tanki.

Ahjaa, ise hääletasin "ei" kuigi XChati vist Windowsi peal siiski pirasin mingi nõmeda litsentsi pärast. SmartFTP vist kah, kuid enamiku aja proovin Linuxis veeta ikkagi. Seega piraat ma eriti ei ole.

_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2008 01:26:39 vasta tsitaadiga

kui keegi HV-s teema teeb ja mingi probleemiga abi palub ning tema aitamiseks on mingit proge vaja, siis tihti soovitatakse tasulist mitmetuhandekroonist programmi, kuigi on olemas ka vabavara, millega saaks sama hästi probleemi lahendatud... näiteks ketaste kloonimiseks soovitatakse kohe Norton Ghost-i vms. icon_biggrin.gif

imelik lihtsalt icon_rolleyes.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 26.01.2008 01:37:20 vasta tsitaadiga

Kahjuks pean tunnistama, et veel on veidi piraattarkvara, aga selle asendamine tasuta kraamiga on juba lõpusirgel. Tuleb lihtsalt veidi veel sortida.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
veiks
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 26.01.2008 01:40:14 vasta tsitaadiga

Hea meelega kasutan tasuta tarkvara igal juhul. Üritan igatepidi nendest tasulistest eemale hoida. Kuid kahjuks alati ei ole võimalik kohe osta vajalik softijubin, mida ei müüda Eestis.

Tihtipeale seisneb kasutamine selles, et on vaja proovida, kas programm omab mingit funktsionaalsust või ei. Et siis 5-10 min on mu arvutis pirasoft - proovin ära ja kui funktsionaalsust, mida vajan, pole, siis kustutan ka ära selle softi, kui on, siis olen ausa mehena pigem ostnud isegi selle. Näiteks mängude puhul vmt...

Aga see, miks enam pole väga suudetud seda piraatlust alandada on just praegune olukord eestis. Näiteks maksab MS Office pakitoode 2/3 kuu palgast minul näiteks, opsüsteem 1/3 kuupalgast ja keskmine mäng või softijubin 1/6 kuupalgast. Ja ma teenin umbes keskmist - need kes alla keskmise saavad, nendelt see kuupalk välja küsida on veel raskem. See on siis keskmine palk ja maksud maha. Kuid kahjuks peab inimene elama ka, siis mul jääb kuu jooksul vaid ühe mängu jagu raha kasutamiseks. Viimaste aastatega on inflatsioon olnud peamine põhjus minu arvates, miks see % on püsinud sama.

Kui loota siinkohal edasiminekut, peaks kuidagi jõudma sinnamaani, et soft ei maksa 2/3 kuupalgast vaid nagu ameerikast või soomes - maksaks vaid 1-5% kuupalgast.

See oli üks minu arvamus. Või mis te arvate, kuidas võiks vähendada levikut ja probleemi lahendada?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
darkside
HV veteran
darkside

liitunud: 20.05.2005




sõnum 26.01.2008 11:03:39 vasta tsitaadiga

järk-järgult lähen üle vabavara peale...põhiline miks ei osta, ongi, et raha ei jätku ostmiseks. Viimasel ajal proovin just leida tasulise ja siis sellele alternatiivse tasuta variandi icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
QWhite
Kreisi kasutaja
QWhite

liitunud: 24.02.2004




sõnum 26.01.2008 11:07:05 vasta tsitaadiga

Keegi müügiproff just kirjutas et ettevõtted lähevad järjest säästurežiimile icon_razz.gif
Arvatavasti saavadki igasugused väike-IT-ettevõtted alguses tänu sellele areneda, et ei vajatata suuri investeeringuid. Loomulikult kannatavad seeläbi tarkvara müüvad IT-ettevõtted, aga vaevalt et nende arengut siin artiklis eeskätt silmas on peetud.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.01.2008 11:44:47 vasta tsitaadiga

QWhite: Muide - Linux-i baasil arendatav tarkvara (eriti spetsiifiline) ei tule kusagilt otsast odavam, pigem tuleb kallim - kuna hooldust - ja kõvasti suuremate rahade eest - tuleb kõvasti rohkem sisse osta.
Ja Linuxit tundvad tegijad küsivad töötasuks kõvasti suurema raha, kui seda kulub Win-i hooldamistasuks.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 26.01.2008 11:55:05 vasta tsitaadiga

Palgad on tegelikkuses ikkagi alla keskmise, 2/3 saab alla keskmise palga. Pole ime, et inimesed originaale ei jaksa osta. Lisaks pole paljusid programme võimalik eestis üldse originaalina soetada icon_razz.gif
Vabavara võiks muidugi rohkem kasutada, aga tihti ei ole vabavaraline programm just kõige parem. Kas mõni vabavaraline viirusetõrje on nii hea kui NOD32? Ei usu.
Riigikogulasel (50k palk umbes + hüvitised) muidugi hea rääkida, et ostke legaalset tarkvara, tal raha nagu muda. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
QWhite
Kreisi kasutaja
QWhite

liitunud: 24.02.2004




sõnum 26.01.2008 11:56:39 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
QWhite: Muide - Linux-i baasil arendatav tarkvara (eriti spetsiifiline) ei tule kusagilt otsast odavam, pigem tuleb kallim - kuna hooldust - ja kõvasti suuremate rahade eest - tuleb kõvasti rohkem sisse osta.
Ja Linuxit tundvad tegijad küsivad töötasuks kõvasti suurema raha, kui seda kulub Win-i hooldamistasuks.
Linuxist pole rääkinud. "Säästurežiimiga" vihjasin piraatlusele.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2008 12:12:19 Re: Hannes Astok: piraattarkvara takistab Eesti IT-ettevõtluse arengut vasta tsitaadiga

tsitaat:

Eile avaldatud IDC (International Data Corporation) raporti kohaselt pidurdab tarkvarapiraatlus oluliselt IT-ettevõtlust ja ei võimalda luua IT-sektorisse uusi töökohti.


ei tea,mil moel.

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 26.01.2008 13:11:56 vasta tsitaadiga

ise kasutan niipalju kui võimalik juba teadlikult vabavara. Openoffice, gimp, avast! home, blender3d. Muidugi võiks ju windowsi litsentsi osta + mängutootjaid toetada, aga lihtsalt raua ja saundi kõrvalt ei jää midagi suurt üle. Kiiresti numbrid kokku lüües, siis 35% on praegu pira icon_redface.gif , ülejäänd on vabavara.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ärihai
HV Guru
ärihai

liitunud: 14.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2008 13:20:26 vasta tsitaadiga

Väga huvitav, mina arvasin, et AHV -d on korralikud ja ei kasuta icon_redface.gif icon_biggrin.gif
_________________
Ütle siis mõtle icon_smile.gif
Kommentaarid: 137 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2008 13:45:48 vasta tsitaadiga

ärihai kirjutas:
Väga huvitav, mina arvasin, et AHV -d on korralikud ja ei kasuta icon_redface.gif icon_biggrin.gif

mul kõik legaalne, ostetud. võtke õppust icon_idea.gif

icon_biggrin.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rain01
HV kasutaja
Rain01

liitunud: 02.09.2005




sõnum 26.01.2008 14:02:01 Re: Hannes Astok: piraattarkvara takistab Eesti IT-ettevõtluse arengut vasta tsitaadiga

alliance kirjutas:
tsitaat:
Eile avaldatud IDC (International Data Corporation) raporti kohaselt pidurdab tarkvarapiraatlus oluliselt IT-ettevõtlust ja ei võimalda luua IT-sektorisse uusi töökohti.
ei tea,mil moel.
vat just mõtlesin sama asja peale...
Kas see on siis tarkvara müüvatel ettevõtetel ei võimalda luua IT-sektorisse uusi töökohti??? Või oskeb keegi seletada lähemalt mis see IT-ettevõtlust siis on?
tsitaat:
Eestile kui maailma üheks juhtivaks e-riigiks pürgijale...
ausaltöeldes... ma ei imestaks kui see e-riik ainult tänu priaatlusele on nii kaugele üldse jõudnud

nagu vanad indiaanlased ütlesid: "Software is like waterflow" Inimesel tasub ainult kraan lahti keerata ja juba voolab


Skeptik kirjutas:
ärihai kirjutas:
Väga huvitav, mina arvasin, et AHV -d on korralikud ja ei kasuta icon_redface.gif icon_biggrin.gif

mul kõik legaalne, ostetud. võtke õppust icon_idea.gif

icon_biggrin.gif
rikas vend siis
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003




sõnum 26.01.2008 14:13:34 Re: Hannes Astok: piraattarkvara takistab Eesti IT-ettevõtluse arengut vasta tsitaadiga

tsitaat:

Erakordselt taunitav on Astoki järgi piraattarkvara kasutamine ettevõtluses, kus varastatud toodete kasutamisega teenitakse kasumit ja luuakse endale põhjendamatu konkurentsieelis.


Näiteks mina ei tea ühtegi firmat, kus oleks piraattarkvara. Ühte teadsin, kus oli minu meelest ebalegaalne office, aga sedagi firmat pole enam.
"Kapa-Kohilas" võib ju midagi sellist ehk eksisteerida, kuid üldjuhul on see minu arvates küll suht pseudoprobleem. Piraadivad reeglina ikkagi ju kodukasutajad.
Ei oska muidugi kommenteerida kuidas on olukord mingites väikestes vene ettevõtetes, sest kokkupuude on minimaalne.(oman teatavaid eelarvamusi icon_lol.gif )
Muidugi ei saa välistada, et olen lihtsalt üks kogenematu optimist.
Ja samuti tõstataks samasuguse küsimuse, nagu alliance.

_________________
KASS
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nagelh
HV vaatleja

liitunud: 15.01.2008




sõnum 26.01.2008 14:16:44 vasta tsitaadiga

Olen üsna kindel, et mul on kusagil 80% tarkvarast legaalne, Kunagi oli see protsent kindlasti suurem aga järjest enam olen leidnud päris häid vabavaralisi või avatud koodiga progesid. 8)

Vahest saab ikka mõni mäng tõmmatud kusagilt aga ei midagi erilist need tavalislt pole

icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
artur-
HV veteran
artur-

liitunud: 06.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2008 14:18:34 vasta tsitaadiga

Firmades muidugi ei ole kuna ITneegrid peavad selle eest hoolitsema.
Mina hooldan/haldan ühe firma serverit ja kasutajate arvuteid jne. Pidevalt kui keegi tahab miskit pirat installida siis ma lihtsalt ei lase seda teha kuna kui peaks mingi jama tulema siis saan mina kõik pähe. (Installimiseks adminniõigusi vaja mis ainult minul on)
Aga see mis mul kodus toimub, OIOIOI. Kokkuvõttes on sadade tuhandete eest tarkvara icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xin Zeran
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2002




sõnum 26.01.2008 16:29:01 vasta tsitaadiga

Huvitav, mõni aasta tagasi oli just vastupidine väide, mis sai ka mingil määral meediakanailite poolt kajastatud.. Just tänu softi piramisele, on Eestist saanud nn. "eRiik". Ise haldan ka, eesti mõttes suuremat laadi võrku ja pean tunnistama, et paljudel masnatel on pira soft peal. Olen teadlik ka teistest ettevõttetest, kus pira soft liikvel, kuid kasutusel on väga palju vabavara (OpenOffice, Gimp, leidub isegi mitmeid Linuxi masinaid), (l)useritele on vastutus antud enda masinas olevale softile. Ehk siis, ettevõte annab sulle need tööristad mida sul enda tööks vaja on (legaalne soft), kuid kui sa tahad midagi muud, siis tee seda ise enda vastutusel, adminnid ei suppordi teist softi. Vahet ei ole, kas soft on pira või mitte, jääb samuti (l)useri enda vastutusele. Kui kuri onu BSA koos enda miilitsa brigaadiga uksest sise astub ja pira kraami leiab, siis vastutab masina kasutaja ise selle eest.
Hr. Astok võiks enda pepu puhtaks pühkida ja PisiPehme rahakotist välja astuda. See toob endaga kaasa ainult paksu verd ja läbipõlenuid närvirakke.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2008 17:27:14 vasta tsitaadiga

Igal inimesel on õigus valida icon_lol.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 27.01.2008 11:50:44 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
Palgad on tegelikkuses ikkagi alla keskmise, 2/3 saab alla keskmise palga. Pole ime, et inimesed originaale ei jaksa osta. Lisaks pole paljusid programme võimalik eestis üldse originaalina soetada icon_razz.gif
Vabavara võiks muidugi rohkem kasutada, aga tihti ei ole vabavaraline programm just kõige parem. Kas mõni vabavaraline viirusetõrje on nii hea kui NOD32? Ei usu.
Riigikogulasel (50k palk umbes + hüvitised) muidugi hea rääkida, et ostke legaalset tarkvara, tal raha nagu muda. icon_rolleyes.gif


Õige icon_smile.gif
No kui poes filmegi vaadata, siis ega ühe hea filmi eest ei raatsi ka 300.- EEKu raisata, et teda üks/kaks korda läbi vaadata.Palk kui niisugune on ikka enamusel alla keskmise ja looda sa sealt veel meelelahutuse/tarkvara jaoks raha leida vms.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2008 12:19:21 vasta tsitaadiga

Eestis on see tarkvara müük muidugi ka väga arenenud. Oleks täitsa huvi sellise softi nagu O&O Defragment ja Everest Ultimate editioni(home edition on juba ammu ajast maas) ostmiseks, aga mida pole on krediitkaart ja eestis pole eriti küll sellist kasvõi netipoodi näinud mis normaalses valikus softi müüks, mänge ja officeid/windowse müüme küll. Aga peale selle nagu polegi mingit softi? Ma olen siiamaani võtnud selle järgi, et kui tarkvara/mäng/muusika on hea, siis tuleb neid kes on selle teinud austada selle ostmise näol. See mis pole hea, ega see eriti kauaks arvutisse ei jää ka.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2008 16:48:06 vasta tsitaadiga

tee virtuaalne krediitkaart ja osta icon_confused.gif
kas http://tarkvara.e-pood.ee ja http://www.softkey.ee pole piisavalt lai valik? icon_smile.gif

pole nagu eriline vabandus. kui tahtmist on, siis saab. ma pole sammugi kodust väljuma pidanud, et omale Nero Premium, Everest Ultimate ja mitmed videotöötlusprogrammid osta... icon_rolleyes.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2008 17:35:56 vasta tsitaadiga

No olgu, miks näiteks ei või poodides seal samas (PC!) mängude hunnikute kõrval olla näiteks veidi suurem valik tarkvara (windows ja office ei ole ainsad mis maailmas on tehtud)?
PC mängude piraatlus on ju enamvähem samasse kasti.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Hannes Astok: piraattarkvara takistab Eesti IT-ettevõtluse arengut mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.