Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Creative parandab elektrooniliste muusikafailide kvaliteeti märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2008 09:53:19 vasta tsitaadiga

tahanteada, ma usun, et läpakaga 5.1 dvd-de vaatajad on vähemus võrreldes nt lauaarvuti või DVD-mängija/kodukino icon_rolleyes.gif
Läpakatel on ju enamasti suht väikesed ekraanid (DTR-id jms välja arvatud icon_wink.gif) ning kes tahab sealt filmi vaadata? Arvatavasti läheks siis pilt välisele monitorile/telerisse, aga siin hakkab ju läpaka mõte tasapisi kaduma/hägustuma, ehk miks siis mitte juba eraldiseisev dvd-mängija/kodukino.
Samas, eks erand kinnitab reeglit icon_wink.gif

_________________
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2008 13:22:08 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Skeptik: No mine poodi, osta 5+1 arvutikõlarid ja näita kuhu Sa selle juhtmevirna läpparile külge laod icon_wink.gif Tean küll, et samasse pessa on SPDIF külge ehitatud, kuid seda pole ju kuhugi külge ühendada. Ei (odavatel) kodukomplektidel ega arvuti juurde ostetavatel arvutikõlaritel.

Ja antud toote tutuvustuses on ju üsna selgelt kirjas, et see on mõeldud "läptopp-inimestele", kes läppari juurde 5+1 heli vajavad.

Ei tea miks ei saa siis icon_biggrin.gif Kasvõi see jubin vahele või kasutada koaksiaaljuhet: http://www.audiovisualonline.co.uk/dynamic/eshop_products.set/ref/139/toslink-to-3.5mm-jack-converter/display.html
Mingeid odavaid arvutikõlle loomulikult ei saa ühendada, neilt on ka natuke liiga palju oodatud, et neil veel digisisend ka oleks imho icon_smile.gif

Aga olen ka analoogväljundiga läppareid näinud, kus on neli 3,5mm audiopesa külje peal. icon_wink.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madd0g
HV veteran
madd0g

liitunud: 05.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2008 13:44:35 vasta tsitaadiga

Kas läpakal on mõtet seda kasutada?
_________________
Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 17.05.2008 14:22:57 vasta tsitaadiga

Niipalju veel lisaks eelpooltoodule, et ega selles - fännitud S/PDIF-i - nii väga ülearu fännata pole ka mõtet icon_biggrin.gif Tegemist on "üldmõistega", mille alla on osatud toppida täiesti mitu erinevat standardit ja lahendust.
Kasvõi visuaalselt vaadatuna näiteks:
- Analoogväljund + optiline väljund (pistik on 3-e klemmiline ja optilise otsikuga)
- Analoogväljund + digitaalne 0/1 väljund (pistik on 4-ja klemmiline - maandus, vasak, parem, digi)
Natuke juttu kah erinevatest standarditest. Hoiatus - jutud on pikad ja vähe liialt keerukad "laupäevase õlle / limonaadi kõrvale lugemiseks"
http://www.epanorama.net/documents/audio/spdif.html
http://www.tnt-audio.com/clinica/diginterf2_e.html

Nii, et mina igatahes ootan juba ammu USB-s töötavat 5+1 või 7+1 heliseadet, hinnaklassis nii 200-300 krooni.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 17.05.2008 17:34:11 vasta tsitaadiga

jutt käis sinn crystalizerist, aga nüüd räägitakse juba css3d'st ja muust jamast
kui kuulata viisakate klappidega seda 128bit mp3'e ilma ja koos crystalyzeriga, siis kuuleb vaid võimendatult igasugu moonutusi

kinniste klappidega ehk isegi annab avarust juurde

ja jutuks, et FLAC ja 320bit mp3'e vahel on räme vahe ja seda mingite näkaste logitechi kõlarite või sennheiseri odavaotsa klappidega icon_lol.gif
eks osatakse ka 320kbit mp3'e puhul 12kHz pealt kõrged maha lõigata, aga viisakalt kodeerides ei ole see vahe niisama lihtsalt ja selgelt eristatav
vähemalt mitte HD202 klappidega

tänapäeva CD'd on anyway niivõrd surutud heliga, et seda on ka plaadi pealt valus kuulata - sellevõrra kõlavad nad krappsangadega tiptop

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kulamees
HV kasutaja

liitunud: 16.03.2007




sõnum 17.05.2008 17:46:42 vasta tsitaadiga

no mis jutte siin aetakse, ma ei usu eluilmas, et te kõik siin mingid üüber kõrvakuulmisega olete ja teete oma loogitehhide ja muu plastik-kõlaritega 320 kbit või 256 kbit' istel mp3'del ja FLAC' il mingit vahet. Olen ise kuulanud ja mina küll mingeid erinevusi ei suutnud eristada, kui siis ainult mõned kohad ja nii minimaalselt, et siis peab seda nii pingsalt kuulama ja lausa tahtma erinevust leida icon_lol.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 17.05.2008 18:06:15 vasta tsitaadiga

libe: X-Fi Crystaliser (Technology) on Creativel juba väga vana leiutis ja seda on Creative juba ammu igasutustesse Audo seadmetesse toppinud, et helikvaliteeti parandada.
Näiteks: Creative Aurvana X-Fi Headphones, millel on helikvaliteeti parandav lahendus juba klappide sisse ehitatud.
http://www.trustedreviews.com/mp3/review/2008/01/17/Creative-Aurvana-X-Fi-Headphones/p1

kulamees: Ja ka kõik klapid teevad isesorti häält pealekauba 8) Oman ise Grundingu odavakesi klappe ja need mängivad helikvaliteediga üle igasugused konkurentide odavad klapikesed.
Ja mina võin natuke selles suhtes arvamust avaldada küll, kuna minul on oma eluajal tehtud 3x spetsiifilised Audiotestid. Ja seetõttu ma tean, mida ja mismoodi ma midagi kuulen.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 17.05.2008 21:46:09 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
libe: X-Fi Crystaliser (Technology) on Creativel juba väga vana leiutis ja seda on Creative juba ammu igasutustesse Audo seadmetesse toppinud, et helikvaliteeti parandada.
Näiteks: Creative Aurvana X-Fi Headphones, millel on helikvaliteeti parandav lahendus juba klappide sisse ehitatud.
http://www.trustedreviews.com/mp3/review/2008/01/17/Creative-Aurvana-X-Fi-Headphones/p1

mis sa mulle sellest räägid icon_question.gif
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2008 21:48:48 vasta tsitaadiga

Ise olen küll selle Crystalizeri värgiga rahul ja täitsa meeldib see, minu algeline kõrv ei pane mingeid moonutusi vms tähele nagu osad vinguvad.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 18.05.2008 12:56:55 vasta tsitaadiga

Toetaks siinkohal korraliku bitrate ja pakkijaga tehtud mp3'de kaitsjaid. ~250kbit VBR juures ei ole minu jaoks märgatavat kvaliteedikadu. Seda nii Sennheiser HD500'ga kuulates kui ka Dali Ikon 6'tega, võimendiks mõlemal juhul NAD C352, helikaardiks M-Audio Audiophile 2496.
_________________
Toetan õige kirja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Butcher
HV kasutaja
Butcher

liitunud: 23.08.2002




sõnum 18.05.2008 17:04:30 vasta tsitaadiga

stepzter kirjutas:
Toetaks siinkohal korraliku bitrate ja pakkijaga tehtud mp3'de kaitsjaid. ~250kbit VBR juures ei ole minu jaoks märgatavat kvaliteedikadu. Seda nii Sennheiser HD500'ga kuulates kui ka Dali Ikon 6'tega, võimendiks mõlemal juhul NAD C352, helikaardiks M-Audio Audiophile 2496.


Kuula ühtesama lugu 10x cd plaadi pealt, igakord keskendu ühele instrumendile: trummid, kitarrid, viiulid jne mis iganes selles loos on (ära kasuta eestis lindistud plaati ) ja siis pane see sama lugu 256 bit mp3. Ja ütle kuidas tundus?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 18.05.2008 17:06:27 vasta tsitaadiga

Mis mõte on muusika kuulamisel subjektiivsel kujul?
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2008 21:27:43 vasta tsitaadiga

Elof kirjutas:
Mis mõte on muusika kuulamisel subjektiivsel kujul?

Wannabe audiofiilid ehk icon_rolleyes.gif ?
Eelkõige tuleks nigu muusikapala nautida ning seni, kuni midagi "karvast" kõrvu ei jää häirima, on ju kõik ometi ok.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2008 22:07:12 vasta tsitaadiga

See tagurpidi seade on küll suht mõttetu mu meelest, kui ikka head kvaliteeti tahta, siis võtta kohe mingi hea kvaliteediga helikandja. Nagu vanarahva tarkuski ütleb: S**ast saia ei tee. 8)
_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 18.05.2008 22:25:06 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Elof kirjutas:
Mis mõte on muusika kuulamisel subjektiivsel kujul?

Wannabe audiofiilid ehk icon_rolleyes.gif ?
Eelkõige tuleks nigu muusikapala nautida ning seni, kuni midagi "karvast" kõrvu ei jää häirima, on ju kõik ometi ok.

Audiofiilia oleks igasuguse muusika kuulamise eesmaärk?
Selle eelkõigega oleks ma pigem nõus.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 18.05.2008 22:29:26 vasta tsitaadiga

mina arvan, et muusikat tuleb kuulata alati viisaka vahendiga
teisiti on lihtsalt ropp 8)

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003




sõnum 19.05.2008 08:40:21 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
cbr kirjutas:
Minu äriklassi Dellil on küll tavaline kõrvaklapipistik seal. Ei usu, et näiteks Thinkpadidelgi mingid uhked väljundid on.

seesama toimib tavaliselt ka SPDIF väljundina

Äriklassil nähtavasti mitte kuna enda D630 audiopessa vahtides ei vahi sealt mingit SPDIF punasilma vastu icon_razz1.gif
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 183
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.05.2008 09:16:32 vasta tsitaadiga

siLc: Aga ega alati seda "punast silma" näha polegi muide. Osade pesade ehitus on selline, et see "silm" ei asu mitte otse all, vaid asub 90 kraadi kõrval. Ja kasutatakse pistikut, mille otsik (andur) suudab vastu võtta ka kõrvalt tulevat signaali. Küsimus on ohutuses - et laserkiir ei satuks inimese silma.
Ning veel üks põhjus, miks alati laseritäppi näha pole. Paljudel helikaartidel on SPDIF "sisse-välja lülitatav". Kui see on audiost sisse lülitatud, siis põleb, muidu mitte. Tegu siis sellesama ohutusega ja ka sellega, et pole mõtet lasergeneraatorit asjata töös hoida.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2008 09:22:57 vasta tsitaadiga

siLc kirjutas:
Skeptik kirjutas:
cbr kirjutas:
Minu äriklassi Dellil on küll tavaline kõrvaklapipistik seal. Ei usu, et näiteks Thinkpadidelgi mingid uhked väljundid on.

seesama toimib tavaliselt ka SPDIF väljundina

Äriklassil nähtavasti mitte kuna enda D630 audiopessa vahtides ei vahi sealt mingit SPDIF punasilma vastu icon_razz1.gif

SPDIF ei tähenda ju alati optilist signaali icon_smile.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 19.05.2008 10:01:36 vasta tsitaadiga

Eks heli teeb see selgemaks küll...tihti just mängudes aitab olukorda reaalsemaks muuta...samas mingi imerelv see pole ja vaielda võiks ju lõpmatult.
Üsna nii ja naa teema nagunii....
Samas on selge ka see, et CL on üsna nutuses seisus ja vaja igatviisi müüki parandada thumbs_up.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.05.2008 18:41:56 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
siLc: Aga ega alati seda "punast silma" näha polegi muide. Osade pesade ehitus on selline, et see "silm" ei asu mitte otse all, vaid asub 90 kraadi kõrval. Ja kasutatakse pistikut, mille otsik (andur) suudab vastu võtta ka kõrvalt tulevat signaali. Küsimus on ohutuses - et laserkiir ei satuks inimese silma.
Ning veel üks põhjus, miks alati laseritäppi näha pole. Paljudel helikaartidel on SPDIF "sisse-välja lülitatav". Kui see on audiost sisse lülitatud, siis põleb, muidu mitte. Tegu siis sellesama ohutusega ja ka sellega, et pole mõtet lasergeneraatorit asjata töös hoida.
optilise jaoks on eraldi spets pesa ju, koaksiaali puhul võib signaali ka tavalisest pistikust välja lasta icon_rolleyes.gif
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Creative parandab elektrooniliste muusikafailide kvaliteeti mine lehele eelmine  1, 2, 3
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.