Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  MacBook Air märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Joosep.M
HV vaatleja
Joosep.M

liitunud: 10.02.2021




sõnum 31.10.2022 23:10:26 Macbook Air muutub aeglaseks...mida teha? vasta tsitaadiga

Hei, selline mure, et mul on ca 2 aastat vana Air, aga nüüd viimasel ajal hakkab vaikselt kokku jooksma ja aeglaseks muutuma.
Kas on mingeid variante kuidas saaks seda taastada või protseduuri kuidas puhastada.

Tänud! icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreisavo
Kreisi kasutaja
andreisavo

liitunud: 03.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2022 23:55:13 vasta tsitaadiga

Mis mudel täpsemalt? Äkki lihtsalt mingi pahalane sisse roninud? Re-installi mac os ja siis vaataka edasi!?
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ampsu
Kreisi kasutaja
ampsu

liitunud: 28.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2023 10:55:00 vasta tsitaadiga

Kas kuskilt Euroopast leiab ka sellist USB-C plaati? https://www.ifixit.com/products/macbook-air-13-late-2018-late-2020-usb-c-board
M1 Airil üks USB-C port üle öö alla andnud. Detsembris sai garantii läbi icon_lol.gif Ühe pordiga läppar ikka suhteliselt kasutu.
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2023 13:49:41 vasta tsitaadiga

ampsu kirjutas:
Kas kuskilt Euroopast leiab ka sellist USB-C plaati? https://www.ifixit.com/products/macbook-air-13-late-2018-late-2020-usb-c-board
M1 Airil üks USB-C port üle öö alla andnud. Detsembris sai garantii läbi :lol: Ühe pordiga läppar ikka suhteliselt kasutu.
Vaata "Part #" number ja otsi seda näiteks amazon.co.uk või .de'st. Täitsa on.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pässapoiss
HV vaatleja

liitunud: 05.02.2012




sõnum 08.02.2023 18:01:46 vasta tsitaadiga

Sooviks soovitusi, mis mudelit soetada.
Kui praegu sooviks Air mudelt, siis kas võtta M1 või siis juba M2?
Arvutit hakataks kasutama peamiselt kodukasutuseks. Excel, meilid, raamatupidamis programm jne.
Telias neil praegu mõlemale variandile head pakkumised.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Motiv8
Kreisi kasutaja
Motiv8

liitunud: 11.07.2003




sõnum 08.02.2023 18:08:56 vasta tsitaadiga

M2 - uuema disainiga ja Apple peaks kauem tuge pakkuma.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2023 19:22:21 vasta tsitaadiga

pässapoiss kirjutas:
Sooviks soovitusi, mis mudelit soetada.
Kui praegu sooviks Air mudelt, siis kas võtta M1 või siis juba M2?
Arvutit hakataks kasutama peamiselt kodukasutuseks. Excel, meilid, raamatupidamis programm jne.
Telias neil praegu mõlemale variandile head pakkumised.
M2 on muidugi uuem ja parem, pole küsimust ka. Iseasi, kas see 300€ hinnavahet on seda väärt. St on jah siit ja sealt parem, pole küsimust ka.

Ma üldse lisaks kolmanda variandi veel - kasutatud M1 Air. See on veel 300€ odavam kui poest uus M1, aku peab ehk grammi vähem (iseasi, kas sellest aru saad, kuna aku peab endiselt suurusjärgus "sitaks"), mõni kraaps on ehk siin-seal. Aga ma ütleks, et selles hinnaklassis on see nobrainer valik, kasutatud M1 siis. 600€ odavam kui uus M2.

Kui ma läheks oma raha eest ostma, siis võtaksin M1, vastavalt peakujule kas kasutatu või uue. Sest see hinna-kvaliteedi klass on ikka super. M2 on mu silmis ikka juba "poolteist kilo" hinnalipikuga, see on ikka päris paras kogus raha. Apple on poes ja uuena ikka väga kallis - ma saan nende hinnapoliitikast aru, selles pole küsimus. Lihtsalt ma eelistan olla sammu/aasta mudelitest maas ja võtta kasutatud aparaat, kuna tehniliselt vahe uusima mudeliga poeletil ei ole nii suur. Või siis otsida üldse rohkem RAMi/suurema SSD'ga versioon, need on mu silmis suuremad plussid kui uuem SoC/CPU/GPU.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2023 19:48:43 vasta tsitaadiga

M2 Airil on magsafe, ei pea enam USB-C auke laadimiseks kulutama.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pässapoiss
HV vaatleja

liitunud: 05.02.2012




sõnum 08.02.2023 19:50:58 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
pässapoiss kirjutas:
Sooviks soovitusi, mis mudelit soetada.
Kui praegu sooviks Air mudelt, siis kas võtta M1 või siis juba M2?
Arvutit hakataks kasutama peamiselt kodukasutuseks. Excel, meilid, raamatupidamis programm jne.
Telias neil praegu mõlemale variandile head pakkumised.
M2 on muidugi uuem ja parem, pole küsimust ka. Iseasi, kas see 300€ hinnavahet on seda väärt. St on jah siit ja sealt parem, pole küsimust ka.

Ma üldse lisaks kolmanda variandi veel - kasutatud M1 Air. See on veel 300€ odavam kui poest uus M1, aku peab ehk grammi vähem (iseasi, kas sellest aru saad, kuna aku peab endiselt suurusjärgus "sitaks"), mõni kraaps on ehk siin-seal. Aga ma ütleks, et selles hinnaklassis on see nobrainer valik, kasutatud M1 siis. 600€ odavam kui uus M2.

Kui ma läheks oma raha eest ostma, siis võtaksin M1, vastavalt peakujule kas kasutatu või uue. Sest see hinna-kvaliteedi klass on ikka super. M2 on mu silmis ikka juba "poolteist kilo" hinnalipikuga, see on ikka päris paras kogus raha. Apple on poes ja uuena ikka väga kallis - ma saan nende hinnapoliitikast aru, selles pole küsimus. Lihtsalt ma eelistan olla sammu/aasta mudelitest maas ja võtta kasutatud aparaat, kuna tehniliselt vahe uusima mudeliga poeletil ei ole nii suur. Või siis otsida üldse rohkem RAMi/suurema SSD'ga versioon, need on mu silmis suuremad plussid kui uuem SoC/CPU/GPU.


Telia mõte oli just selles, et seal kliendile 0% intress ja saab maksed hajutada 24 kuu peale.
Kasutatud seadmetele ma pole veel suutnud leida sellist kohta mida saaks usaldada ja oleks ka Ok. hinnad. Upgrate vms hinnad sellised, et pigem soeta s siis juba uue seadme.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2023 19:55:57 vasta tsitaadiga

pässapoiss kirjutas:

Telia mõte oli just selles, et seal kliendile 0% intress ja saab maksed hajutada 24 kuu peale.
Kasutatud seadmetele ma pole veel suutnud leida sellist kohta mida saaks usaldada ja oleks ka Ok. hinnad. Upgrate vms hinnad sellised, et pigem soeta s siis juba uue seadme.
Kui tahta uut seadet, siis on jah lihtsam - kas 300€ on kõike seda väärt või mitte. Siin pole õiget või valet vastust, sinu otsus.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 08.02.2023 19:58:40 vasta tsitaadiga

pässapoiss kirjutas:
Sooviks soovitusi, mis mudelit soetada.
Kui praegu sooviks Air mudelt, siis kas võtta M1 või siis juba M2?
Arvutit hakataks kasutama peamiselt kodukasutuseks. Excel, meilid, raamatupidamis programm jne.
Telias neil praegu mõlemale variandile head pakkumised.


Mul oli eelmise aasta lõpus täpselt sama dilemma. Käisin poes mõlemat mudelit silmamas ja otsustasin M2 Air kasuks.
Ütlen ausalt, ei kahetse, väga vinge pill. Uus unibody raam on palju seksikam kui vana, muidugi pelgasin seda uut "kulmu" kuid kuna ma olen dark mode usku siis ei märkagi seda isegi kui seda kohta vaatan. icon_lol.gif thumbs_up.gif


Sekundeerin:
Dirty Harry kirjutas:
Siin pole õiget või valet vastust, sinu otsus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocki
Kreisi kasutaja
rocki

liitunud: 15.01.2003




sõnum 09.02.2023 09:05:45 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:


Ma üldse lisaks kolmanda variandi veel - kasutatud M1 Air. See on veel 300€ odavam kui poest uus M1, aku peab ehk grammi vähem (iseasi, kas sellest aru saad, kuna aku peab endiselt suurusjärgus "sitaks"), mõni kraaps on ehk siin-seal. Aga ma ütleks, et selles hinnaklassis on see nobrainer valik, kasutatud M1 siis. 600€ odavam kui uus M2.


Tehnika aegub täna suht kiiresti ja kui juba mõttes on soeatada uuem masin, siis ikkagi tutikas. Saad jah kasutatud masina mõned sotid odavamalt võibolla, aga eluea mõttes ka vanema, ehk siis moraalselt kestab vähem, ennem kui ajale jalgu jääb. Minu meelest ei vääri neid küünlaid see sääst.

_________________
Asju saab kah teisiti teha!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kami
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 09.02.2023 10:34:34 vasta tsitaadiga

Inspiro kirjutas:
pässapoiss kirjutas:
Sooviks soovitusi, mis mudelit soetada.
Kui praegu sooviks Air mudelt, siis kas võtta M1 või siis juba M2?
Arvutit hakataks kasutama peamiselt kodukasutuseks. Excel, meilid, raamatupidamis programm jne.
Telias neil praegu mõlemale variandile head pakkumised.


Mul oli eelmise aasta lõpus täpselt sama dilemma. Käisin poes mõlemat mudelit silmamas ja otsustasin M2 Air kasuks.
Ütlen ausalt, ei kahetse, väga vinge pill. Uus unibody raam on palju seksikam kui vana, muidugi pelgasin seda uut "kulmu" kuid kuna ma olen dark mode usku siis ei märkagi seda isegi kui seda kohta vaatan. icon_lol.gif thumbs_up.gif


Sekundeerin:
Dirty Harry kirjutas:
Siin pole õiget või valet vastust, sinu otsus.


Kulmu vastu aitab väga edukalt TopNotch. Kasutan seda oma MBP peal ja väga mõnus on icon_smile.gif https://topnotch.app
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Motiv8
Kreisi kasutaja
Motiv8

liitunud: 11.07.2003




sõnum 09.02.2023 11:37:12 vasta tsitaadiga

See kulm ei häiri üldse ja kui jagada järelmakse veel 24 kuu peale, siis on see vahe pea olematu, mis pead igas kuus välja käima parema aparaadi eest.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 09.02.2023 11:41:49 vasta tsitaadiga

kami kirjutas:
Inspiro kirjutas:
pässapoiss kirjutas:
Sooviks soovitusi, mis mudelit soetada.
Kui praegu sooviks Air mudelt, siis kas võtta M1 või siis juba M2?
Arvutit hakataks kasutama peamiselt kodukasutuseks. Excel, meilid, raamatupidamis programm jne.
Telias neil praegu mõlemale variandile head pakkumised.


Mul oli eelmise aasta lõpus täpselt sama dilemma. Käisin poes mõlemat mudelit silmamas ja otsustasin M2 Air kasuks.
Ütlen ausalt, ei kahetse, väga vinge pill. Uus unibody raam on palju seksikam kui vana, muidugi pelgasin seda uut "kulmu" kuid kuna ma olen dark mode usku siis ei märkagi seda isegi kui seda kohta vaatan. icon_lol.gif thumbs_up.gif


Sekundeerin:
Dirty Harry kirjutas:
Siin pole õiget või valet vastust, sinu otsus.


Kulmu vastu aitab väga edukalt TopNotch. Kasutan seda oma MBP peal ja väga mõnus on icon_smile.gif https://topnotch.app


TopNotch on asjalik jah, kasutan seda ise ka. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nn3_
HV kasutaja
nn3_

liitunud: 13.09.2003



Online

sõnum 09.02.2023 14:07:12 vasta tsitaadiga

pässapoiss kirjutas:
Kui praegu sooviks Air mudelt, siis kas võtta M1 või siis juba M2?

Kui õnnestuks kuskilt veel leida M1 Air 16GB mäluga, siis see oleks umbes sama hinnaga kui M2 Air 8GB. Kui ei õnnestu, siis M2.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pässapoiss
HV vaatleja

liitunud: 05.02.2012




sõnum 14.02.2023 19:30:38 vasta tsitaadiga

Lõpuks läks nii, et soetaisin endale uue AIR M2 ja enda (rohkem laste) kasutuses 13" 2019 Macbook PRO läks esivanemale, kellele algselt tegelikult uut arvutit vaja oli.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaxPower
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 15.02.2023 16:40:45 vasta tsitaadiga

Inspiro kirjutas:


TopNotch on asjalik jah, kasutan seda ise ka. thumbs_up.gif


Kasutasin ka alguses seda topnotchi aga vahepeal juba ära harjunud ei panegi enam õieti tähele. Igal juhul palju vähem segab kui võrrelda nt iphonega.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 13:23:07 vasta tsitaadiga

Kas M2 Airi 16GB RAMiga üldse enam ei liigu? Suhteliselt sama seis ka M1-ga. Mingid kahtlased kohad pakuvad, aga resellerid jms põhikohad mitte.
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 13:24:55 vasta tsitaadiga

Minul kasutatud M1 16GB 895€ ikka liigub. Kõik Space Gray ja UK/INT.
Hetkel otsas.
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 13:26:24 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kas M2 Airi 16GB RAMiga üldse enam ei liigu? Suhteliselt sama seis ka M1-ga. Mingid kahtlased kohad pakuvad, aga resellerid jms põhikohad mitte.

Euronicsis olemas ju.
https://www.euronics.ee/it/sulearvutid/sulearvutid/z15s0023d/apple-macbook-air-13-2022-m2-8c-8c-16-gb-256-gb-swe-hall-sulearvuti
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 14:24:55 vasta tsitaadiga

rocki kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:


Ma üldse lisaks kolmanda variandi veel - kasutatud M1 Air. See on veel 300€ odavam kui poest uus M1, aku peab ehk grammi vähem (iseasi, kas sellest aru saad, kuna aku peab endiselt suurusjärgus "sitaks"), mõni kraaps on ehk siin-seal. Aga ma ütleks, et selles hinnaklassis on see nobrainer valik, kasutatud M1 siis. 600€ odavam kui uus M2.


Tehnika aegub täna suht kiiresti ja kui juba mõttes on soeatada uuem masin, siis ikkagi tutikas. Saad jah kasutatud masina mõned sotid odavamalt võibolla, aga eluea mõttes ka vanema, ehk siis moraalselt kestab vähem, ennem kui ajale jalgu jääb. Minu meelest ei vääri neid küünlaid see sääst.


Ei saa hästi aru - siin oli valikus ju kasutatud vs. uus M1 Air ja seal mingisugust moraalset kestmise vahet ei ole, sest samad masinad.
M2 oli jutuks vaid uuena, seega kasutatud vs. uus moraalset vananemist ei olnud. See, kas inimesed suudavad kasutatud masinaga elada, on igaühe isiklik asi.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocki
Kreisi kasutaja
rocki

liitunud: 15.01.2003




sõnum 22.02.2023 08:49:24 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
rocki kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:


Ma üldse lisaks kolmanda variandi veel - kasutatud M1 Air. See on veel 300€ odavam kui poest uus M1, aku peab ehk grammi vähem (iseasi, kas sellest aru saad, kuna aku peab endiselt suurusjärgus "sitaks"), mõni kraaps on ehk siin-seal. Aga ma ütleks, et selles hinnaklassis on see nobrainer valik, kasutatud M1 siis. 600€ odavam kui uus M2.


Tehnika aegub täna suht kiiresti ja kui juba mõttes on soeatada uuem masin, siis ikkagi tutikas. Saad jah kasutatud masina mõned sotid odavamalt võibolla, aga eluea mõttes ka vanema, ehk siis moraalselt kestab vähem, ennem kui ajale jalgu jääb. Minu meelest ei vääri neid küünlaid see sääst.


Ei saa hästi aru - siin oli valikus ju kasutatud vs. uus M1 Air ja seal mingisugust moraalset kestmise vahet ei ole, sest samad masinad.
M2 oli jutuks vaid uuena, seega kasutatud vs. uus moraalset vananemist ei olnud. See, kas inimesed suudavad kasutatud masinaga elada, on igaühe isiklik asi.

Minu jutu mõte oli selles, kasutatud masina vahetad rutem väälja, juba akude kustumise pärast. Kuidas kellelegi jah. Moraalne vananemise all pidasin silmas M2 vs M1. Loomulikult kõik sõltub võimalustest.

_________________
Asju saab kah teisiti teha!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2023 16:06:14 vasta tsitaadiga

Elpex kirjutas:
Betamax kirjutas:
Kas M2 Airi 16GB RAMiga üldse enam ei liigu? Suhteliselt sama seis ka M1-ga. Mingid kahtlased kohad pakuvad, aga resellerid jms põhikohad mitte.

Euronicsis olemas ju.
https://www.euronics.ee/it/sulearvutid/sulearvutid/z15s0023d/apple-macbook-air-13-2022-m2-8c-8c-16-gb-256-gb-swe-hall-sulearvuti

Huvitav, et ma ei suutnud seda sealt leida. Aga joppas. Läheb loosi.
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hode
HV kasutaja
hode

liitunud: 12.01.2003




sõnum 18.05.2023 19:58:26 vasta tsitaadiga

Mingil põhjusel ei mängi enam videod normaalselt, hakkivad täiega ja ei jookse sujuvalt. 2017 air, kõik uuendused peal. Vahet pole kas arvutis olev video või Youtube, kõigiga sama teema. Mida teha või kust alustada?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  MacBook Air mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.