Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  MacBook Air märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 30, 31, 32  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 05.09.2021 19:13:22 vasta tsitaadiga

Mis reaalne aku kestvus on kui WiFi kogu aeg sees?
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.09.2021 19:22:16 vasta tsitaadiga

Kui sa arvuti ostad ventilaatori pärast ja naudid selle undamist, siis tasuks jah rohkem PC poole vaadata. M1 Macbook Prol on väga raske ventikat tööle saada, arvuti lihtsalt ei lähe nii kuumaks, seega pole Airil viga midagi.

USB-C laadimisjuhe pole lagunema hakanud. Korra omal süül läks katki ja ostsin uue juhtme. Ainus asi on see, et see USB-C auk kulub kui kogu aeg juhet külge panna ja ära võtta.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p6kk4
Aeg Maha 2a

liitunud: 05.08.2021




sõnum 05.09.2021 20:28:20 vasta tsitaadiga

no oleneb ju mida sa airiga teha tahad eks. teksti töödelda, netis istuda jah eks, aga ma tahaks freecadi ja blenderit kasutada, siis vendika saab raudselt käima.
aga olgu, see selleks, teine põhjus miks ma vaatan vist nüüd pc poole on ka tasuta tarkvara pärast, osx peale on seda vähe ja kui ongi, siis kuidagi palju kipakam kui pc peal. näiteks cnc tarkavara on osx peale saada ainult tasulised, samas pc peale on vabavaralisi metsikult. samas airil on suur pluss ja see on retina ekraan, mida ei taha ükski pc läpakas pakkuda. see on see dilemma koht, osta air ja panna win peale või osta pro koos vendikaga mis on pmst sama, aga vendikaga.
aga need on minu mured, mitte teie, teil omad vajadused, selge see

M00t: ma tahangi vendikat, siis on jahutus, aga ma ei tahaks sama konfi eest maksta 300 eurot rohkem icon_biggrin.gif aga ootame ära uued mudelid, äkki on midagi juba muudetud ja ka airil on vendikas
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus39
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2014



Online

sõnum 05.09.2021 20:36:22 vasta tsitaadiga

Ei usu elusees, et Airil ventikas tuleb. Saab Air ilusti 4k videote töötlemisega ka hakkama. Ei ole probleeme kuumusega ega midagi.
_________________
Ostan Tartu linnas Garaaźi!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.09.2021 22:37:15 vasta tsitaadiga

p6kk4 kirjutas:
no oleneb ju mida sa airiga teha tahad eks. teksti töödelda, netis istuda jah eks, aga ma tahaks freecadi ja blenderit kasutada, siis vendika saab raudselt käima.

See ongi reaalselt Pro ja Air'i vahe. Keegi ei tahaks paksema korpusega Pro-d, kui sama põlvkonna Air sama töö sama kiirusega ära teeks. Kui mõlemad 13".

p6kk4 kirjutas:
...tasuta tarkvara pärast, osx peale on seda vähe

OSX on tegelikult ajalugu. Praegu poest enam alla OSXI ei saa. Tuleb harjunud rudimentnimest vaikselt lahti lasta ja jälle "Mac OS" kasutama hakata. Win 11 puhul ei ütle ju ka enam "Win 10".

p6kk4 kirjutas:
samas airil on suur pluss ja see on retina ekraan, mida ei taha ükski pc läpakas pakkuda.

Vahepealne stagnatsioon hakkab murduma ja ikka tuleb juba vaikselt 4K Dell XPS-e, Huawei kallimat otsa (3000x2000 OLED-iga lausa) jms. 16:10 suhe, mida Apple on alati (pärast 4:3) kasutanud, võiks ka olla asi, mida tahta ja mida vaikselt jälle PC maailmas ka saadavale hakkab tekkima.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.09.2021 23:40:21 vasta tsitaadiga

Aga miks peaks seda Airi aktiivselt jahutama? Las läheb laua peal kuumaks, keda see segab. Sest pole küll teinud väga "päris" katseid, aga kui olen ise lasknud oma Airile sünteetilise koormustesti sinna 80-90% koormusega peale, siis samal ajal saab programmide vahel liikuda ja 4k videot Youtubest probleemideta vaadata. Jah, masin on kuum, sülle ei võtaks. Aga las ta olla seal lauanurgal tuline... ning pealegi, kas on olukordi, kus masin 100% peal pikalt kütab? St kas tegelikult ka on nii? Kui jah ja kui see segab, siis on jah 300€ kallim Pro parem valik. Mind isiklikult ei sega see, et vahel võib arvuti kusagil must kaugemal olla natuke kuumem. Sest päriselu see ei sega.

Rääkides akust - ma ütleks, et Airi aku peab umbkaudu 2x niipalju, kui "tavaline" läpakas. Kui näiteks 2015 aasta MBP pidas nii, et sai tööpäeva hakkama, siis M1 peab tööpäeva, ja akut on veel umbes pool alles. Ööseks on ikka lihtsam visata saba seina - aga võib ka teha nii, et võtad läpaka nädalavahetuseks suvilasse kaasa, kasutad, palju kasutad ning koju tagasi tulles on veel akut piisavalt alles. Aga eks oleneb, mdia kasutada. Kui soft pole M1 jaoks optimeeritud, siis läheb aku reipamalt. Kui elu on üldistades brauseris, siis jagub akut kauaks.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuunar
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2021 13:55:15 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Mis reaalne aku kestvus on kui WiFi kogu aeg sees?


Safariga foorumeid, tuubi ja ajalehti, sekka mõni rakendus. Ekraaniheledus ~45%, magic bt hiir sabas.


Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2021 13:58:49 vasta tsitaadiga

Kas Firefoxi kasutamine mõjuks Safariga võrreldes ikka veel drastiliselt erinevalt või on seda ka juba optimeeritud? Ei suuda paraku Safarit peamise brauserina kasutada, kuna mõned lisad on vajalikud.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuunar
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2021 14:04:06 vasta tsitaadiga

FF 84 alates on väidetavalt optimeeritud. Ise kasutanud pole.

https://support.mozilla.org/en-US/kb/upgrading-new-version-firefox-84-apple-silicon
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ricom2ger
HV veteran
ricom2ger

liitunud: 15.04.2009




sõnum 11.09.2021 16:45:40 vasta tsitaadiga

FF kasutamisel mingit hullu erinevust näha pole. Chrome'iga ei kannata muidugi võrrelda, masin aktiveerub teisega kohe.
_________________
Kamehameha in your face!
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p6kk4
Aeg Maha 2a

liitunud: 05.08.2021




sõnum 29.09.2021 22:41:33 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:

Rääkides akust - ma ütleks, et Airi aku peab umbkaudu 2x niipalju, kui "tavaline" läpakas. Kui näiteks 2015 aasta MBP pidas nii, et sai tööpäeva hakkama, siis M1 peab tööpäeva, ja akut on veel umbes pool alles. Ööseks on ikka lihtsam visata saba seina - aga võib ka teha nii, et võtad läpaka nädalavahetuseks suvilasse kaasa, kasutad, palju kasutad ning koju tagasi tulles on veel akut piisavalt alles. Aga eks oleneb, mdia kasutada. Kui soft pole M1 jaoks optimeeritud, siis läheb aku reipamalt. Kui elu on üldistades brauseris, siis jagub akut kauaks.


too mingi näide mida tegid arvutiga ja kuidas sul aku pidas vastu terve ööpäeva? kui ma airi ostsin, siis lubati 9 tunnist akukasutust, mis reaalselt kestis 3 tundi täiesti puru uue arvuti puhul. hakkasin uurima, kui tõesti kõik välja lülitada, teksti editori kasutada, siis oli võimalik 9 tundi välja venitada. jään ülimalt skeptiliseks ka tänaste mudelite puhul, kui arvuti on nii õhuke kuhu mahuvad sisse 7v lipo akud, siis ikkagi ei mõista kuidas on võimalik füüsiliselt pressida sinna nii palju ampreid lausa täna lubatud 18 tunni jaoks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus39
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2014



Online

sõnum 29.09.2021 22:45:21 vasta tsitaadiga

p6kk4 kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:

Rääkides akust - ma ütleks, et Airi aku peab umbkaudu 2x niipalju, kui "tavaline" läpakas. Kui näiteks 2015 aasta MBP pidas nii, et sai tööpäeva hakkama, siis M1 peab tööpäeva, ja akut on veel umbes pool alles. Ööseks on ikka lihtsam visata saba seina - aga võib ka teha nii, et võtad läpaka nädalavahetuseks suvilasse kaasa, kasutad, palju kasutad ning koju tagasi tulles on veel akut piisavalt alles. Aga eks oleneb, mdia kasutada. Kui soft pole M1 jaoks optimeeritud, siis läheb aku reipamalt. Kui elu on üldistades brauseris, siis jagub akut kauaks.


too mingi näide mida tegid arvutiga ja kuidas sul aku pidas vastu terve ööpäeva? kui ma airi ostsin, siis lubati 9 tunnist akukasutust, mis reaalselt kestis 3 tundi täiesti puru uue arvuti puhul. hakkasin uurima, kui tõesti kõik välja lülitada, teksti editori kasutada, siis oli võimalik 9 tundi välja venitada. jään ülimalt skeptiliseks ka tänaste mudelite puhul, kui arvuti on nii õhuke kuhu mahuvad sisse 7v lipo akud, siis ikkagi ei mõista kuidas on võimalik füüsiliselt pressida sinna nii palju ampreid lausa täna lubatud 18 tunni jaoks.


m1 mudel ikka ? Ma ei suuda mingi valemiga alla 10h kasutust saada macbook air m1

_________________
Ostan Tartu linnas Garaaźi!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2021 23:56:31 vasta tsitaadiga

p6kk4 kirjutas:
...siis ikkagi ei mõista kuidas on võimalik füüsiliselt pressida sinna nii palju ampreid lausa täna lubatud 18 tunni jaoks.

Vaatad liiga ühekülgselt - autonoomsust (mitte levinult pidevalt mainitud "aku headust") mõjutab lisaks korpusse rohkete ampertundide surumisele ka voolutarve. Just selles on M1 ARM protsessor tegija. Teine energiaröövel on ekraan - täisheleduse ja suht tuhmina kasutamise energiatarbe erinevus võib olla kordades. Kuskil koosolekul või loengus istudes pole täisheledust vaja.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tteam
Kreisi kasutaja
tteam

liitunud: 20.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2021 12:05:07 vasta tsitaadiga

Kuidas Teil battery healthiga on M1 peal? Ma panin ükshetk tähele, et 2 päeva asemel pidin teisel päeval laadima panema (first world problem, i know). Vaatasin pulli pärast mida Battery Health näitab ja see kukkunud 88% peale juba. Mingi 7 kuud kasutatud seade ja uuena ostetud. Kontoris on meil täpipealt samu M1 seadmeid, osad isegi vanemad ja kõigil 100% peal. Nüüd ei tea, kas peaks seda kurtma Klaarile või mitte.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2021 13:23:46 vasta tsitaadiga

p6kk4 kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:

Rääkides akust - ma ütleks, et Airi aku peab umbkaudu 2x niipalju, kui "tavaline" läpakas. Kui näiteks 2015 aasta MBP pidas nii, et sai tööpäeva hakkama, siis M1 peab tööpäeva, ja akut on veel umbes pool alles. Ööseks on ikka lihtsam visata saba seina - aga võib ka teha nii, et võtad läpaka nädalavahetuseks suvilasse kaasa, kasutad, palju kasutad ning koju tagasi tulles on veel akut piisavalt alles. Aga eks oleneb, mdia kasutada. Kui soft pole M1 jaoks optimeeritud, siis läheb aku reipamalt. Kui elu on üldistades brauseris, siis jagub akut kauaks.


too mingi näide mida tegid arvutiga ja kuidas sul aku pidas vastu terve ööpäeva? kui ma airi ostsin, siis lubati 9 tunnist akukasutust, mis reaalselt kestis 3 tundi täiesti puru uue arvuti puhul. hakkasin uurima, kui tõesti kõik välja lülitada, teksti editori kasutada, siis oli võimalik 9 tundi välja venitada. jään ülimalt skeptiliseks ka tänaste mudelite puhul, kui arvuti on nii õhuke kuhu mahuvad sisse 7v lipo akud, siis ikkagi ei mõista kuidas on võimalik füüsiliselt pressida sinna nii palju ampreid lausa täna lubatud 18 tunni jaoks.
Tegin ükspäev testi, kasutasin tööpäev M1 Airi aku pealt. Oli ca 8h, sellest 30 minutit Slacki videokõnet (peaks olema M1 jaoks optimeeritud) ning 4h Teamsi koolitust (ei ole M1 jaoks optimeeritud, ei hakanud läbi Edge spetsiaalselt tegema). Vahepeale tavaline kontoritöö, Outlook, brauseris töövärgid, terminalis SSH'ga töö. Õhtul viieks oli umbes 45% akut alles.
tteam kirjutas:
Kuidas Teil battery healthiga on M1 peal? Ma panin ükshetk tähele, et 2 päeva asemel pidin teisel päeval laadima panema (first world problem, i know). Vaatasin pulli pärast mida Battery Health näitab ja see kukkunud 88% peale juba. Mingi 7 kuud kasutatud seade ja uuena ostetud. Kontoris on meil täpipealt samu M1 seadmeid, osad isegi vanemad ja kõigil 100% peal. Nüüd ei tea, kas peaks seda kurtma Klaarile või mitte.
Tundub veider. Kuna on garantiid veel, siis ma kasutaks seda. Kuigi jah, ilmselt ei lähe garantii alla...
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus39
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2014



Online

sõnum 30.09.2021 13:28:58 vasta tsitaadiga

10 kuud vana macbook air m1 Health 95%
Arvuti enamus ajast kodus juhtmeotsas, kuna ühe kaabliga saan pildi monitori ja samas sealt laeb läpakat. Cycle count 62.

_________________
Ostan Tartu linnas Garaaźi!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2021 14:12:15 vasta tsitaadiga

tteam kirjutas:
Kuidas Teil battery healthiga on M1 peal? Ma panin ükshetk tähele, et 2 päeva asemel pidin teisel päeval laadima panema (first world problem, i know). Vaatasin pulli pärast mida Battery Health näitab ja see kukkunud 88% peale juba. Mingi 7 kuud kasutatud seade ja uuena ostetud. Kontoris on meil täpipealt samu M1 seadmeid, osad isegi vanemad ja kõigil 100% peal. Nüüd ei tea, kas peaks seda kurtma Klaarile või mitte.

Lased pidevalt aku nulli ligi?
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tteam
Kreisi kasutaja
tteam

liitunud: 20.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2021 14:31:27 vasta tsitaadiga

M00t kirjutas:
tteam kirjutas:
Kuidas Teil battery healthiga on M1 peal? Ma panin ükshetk tähele, et 2 päeva asemel pidin teisel päeval laadima panema (first world problem, i know). Vaatasin pulli pärast mida Battery Health näitab ja see kukkunud 88% peale juba. Mingi 7 kuud kasutatud seade ja uuena ostetud. Kontoris on meil täpipealt samu M1 seadmeid, osad isegi vanemad ja kõigil 100% peal. Nüüd ei tea, kas peaks seda kurtma Klaarile või mitte.

Lased pidevalt aku nulli ligi?


Kusjuures ei lase. Ta on istunud poole ajast juhtmega dock'i otsas ja ülejäänud aja 40%-80% vahemikus.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2021 15:46:30 vasta tsitaadiga

Rasmus39, mis monitori kasutad ?
LG 27 850W Apple originaal TB3, HP ja ühe suvalise tootja kaabliga monitori kasutada ei saa. Pilt vilgub-hetkeks eest ära-pilt ees-eest ära...
Displayport->USB-C kaabliga ok.
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus39
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2014



Online

sõnum 30.09.2021 15:49:10 vasta tsitaadiga

dell U4320. Väga rahul thumbs_up.gif
_________________
Ostan Tartu linnas Garaaźi!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2021 20:45:23 vasta tsitaadiga

Mul on Philips 279p1 ja Lenovo P27U-10 kasutusel Airidega. Lenovoga null muret. Philipsiga on kaks korda olnud lühikese aja jooksul Big Suriga masinaga nii, et USB pordid ja eeter lakkavad töötamast, laeb edasi. Nvrami reset aitab, aga restart on tüütu. Samas ma olen seda vaid ühe masina ja Big Suriga proovinud, aga see ilmselt ei muuda midagi.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p6kk4
Aeg Maha 2a

liitunud: 05.08.2021




sõnum 01.10.2021 19:26:23 vasta tsitaadiga

ikka ei usu seda aku värki, ok mul pole uut läpakat veel, kaalun kas ikka osta. ma jään igavesti skeptiliseks selles aku teemas, lipo aku on standard mahutuvusega, kuna airi korpus on õhuke, siis max 4 mm aku sinna sisse mahub, rohkem ampreid ei suru ka vägisi sisse ja ekraan, prose võtab voolu nii et vähemalt 12 tundi (reklaami järgi lausa 19 tundi)saab ilma sabata olla.. jään skeptiliseks. juba wifi kasutamine neelab akut omajagu
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuunar
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2021 19:47:17 vasta tsitaadiga

Noh, ka kuni hilise keskajani usuti, et maa asetseb universumi keskpunktis.

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10872115#10872115
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2021 20:18:45 vasta tsitaadiga

p6kk4 kirjutas:
ikka ei usu seda aku värki, ok mul pole uut läpakat veel, kaalun kas ikka osta. ma jään igavesti skeptiliseks selles aku teemas, lipo aku on standard mahutuvusega, kuna airi korpus on õhuke, siis max 4 mm aku sinna sisse mahub, rohkem ampreid ei suru ka vägisi sisse ja ekraan, prose võtab voolu nii et vähemalt 12 tundi (reklaami järgi lausa 19 tundi)saab ilma sabata olla.. jään skeptiliseks. juba wifi kasutamine neelab akut omajagu
Usu ja religiooni vastu ei saa, see on tõsi. Ega ausalt üteldes olles Intelit läpaka seest kasutanud kusagil aastast 2007, siis on kogu aeg läpakad olnud kuumad ja lärmakad. Peale MacBook Pro avastamist aastal 2015 selgus mulle, et ilus ekraan on ka täiesti võimalik läpaka külge panna. Nüüd 2021 aastal olen M1 kasutanud nii Mini, Airi kui Proga ja tuleb välja, et terve päeva akult töötav hääletu ja külm töömasin või siis nädalavahetuse töötav era-masin, on reaalsus. Ega seda enne aru ei saagi, kui ise järgi ei proovi!

Siinkohal toonitaksin, et ma räägin ikkagi kontorikasutusest, tavalisest kodukasutusest. Kui mängida, koodi kompileerida, stress-testi jooksutada - siis on teine lugu. Kui aga me räägime wifis olles video vaatamisest, veebi brausimisest ja muusika kuulamisest - tegelikult ka, võta mõni okei Intel ja korruta aku vastupidavus 1,5 või 2'ga.

Kusjuures eriti harjumatu on praegusel ajal see, et arvuti on süles külm. Kõik varasemad Inteliga mäki läpakad on süles ikka tajutavalt soojad olnud, või isegi tulised, kui on olnud natukegi suurem koormus. Air on aga nii kül, et peab pikad püksid jalga panema, muidu on harjumatult jahe aparaat süles.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
delef
HV veteran
delef

liitunud: 12.12.2009




sõnum 02.10.2021 09:23:19 vasta tsitaadiga

Mhm sama kasutajakogemus, et läppar jahe ja kestab kaua

Dirty Harry kirjutas:
p6kk4 kirjutas:
ikka ei usu seda aku värki, ok mul pole uut läpakat veel, kaalun kas ikka osta. ma jään igavesti skeptiliseks selles aku teemas, lipo aku on standard mahutuvusega, kuna airi korpus on õhuke, siis max 4 mm aku sinna sisse mahub, rohkem ampreid ei suru ka vägisi sisse ja ekraan, prose võtab voolu nii et vähemalt 12 tundi (reklaami järgi lausa 19 tundi)saab ilma sabata olla.. jään skeptiliseks. juba wifi kasutamine neelab akut omajagu
Usu ja religiooni vastu ei saa, see on tõsi. Ega ausalt üteldes olles Intelit läpaka seest kasutanud kusagil aastast 2007, siis on kogu aeg läpakad olnud kuumad ja lärmakad. Peale MacBook Pro avastamist aastal 2015 selgus mulle, et ilus ekraan on ka täiesti võimalik läpaka külge panna. Nüüd 2021 aastal olen M1 kasutanud nii Mini, Airi kui Proga ja tuleb välja, et terve päeva akult töötav hääletu ja külm töömasin või siis nädalavahetuse töötav era-masin, on reaalsus. Ega seda enne aru ei saagi, kui ise järgi ei proovi!

Siinkohal toonitaksin, et ma räägin ikkagi kontorikasutusest, tavalisest kodukasutusest. Kui mängida, koodi kompileerida, stress-testi jooksutada - siis on teine lugu. Kui aga me räägime wifis olles video vaatamisest, veebi brausimisest ja muusika kuulamisest - tegelikult ka, võta mõni okei Intel ja korruta aku vastupidavus 1,5 või 2'ga.

Kusjuures eriti harjumatu on praegusel ajal see, et arvuti on süles külm. Kõik varasemad Inteliga mäki läpakad on süles ikka tajutavalt soojad olnud, või isegi tulised, kui on olnud natukegi suurem koormus. Air on aga nii kül, et peab pikad püksid jalga panema, muidu on harjumatult jahe aparaat süles.
Kommentaarid: 136 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  MacBook Air mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 30, 31, 32  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.