Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Apple iPhone märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kami
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 17.10.2007 19:19:12 Ülevaade: Apple iPhone vasta tsitaadiga


iPhone, iPhone, iPhone.. Aasta kuumim tehnikavidin, läbimurre mobiilinduses või lihtsalt üks järjekordne mobiiltelefon?
Kindlasti paljud juba teavad iPhone ajalugu, kuid käime selle teekonna veel kord läbi. Üheksanda jaanuari MacWorldi ürituse eel on fännid ja tehnikafriigid järjekordselt elevil - ei tea küll millega Apple meid täna üllatab. Piinlikult korrektne pressikonverents algab. Steve Jobs ei keeruta kaua tühja jutu kallal, vaid valmistub rahvale midagi erilist esitlema. Pikk, mahe ja tõsine sissejuhatus kuuldud, esitleb ta lõppude lõpuks maailmale esmakordselt Apple 3 ühes seadet, iPhone...

Rahvas on muidugi hullumas, internetifoorumid täis postitusi "ZOMG!! iPHONEEE!!!!" ning enamuse Apple kliente valdab rahulolu. Seda hetkeni, mil härra jobs ütleb südantlõhestavad sõnad "AT&T only." Ma olin kurb, üllatunud, löödud. Miks, oh miks peaks keegi tahtma piirata millegi nii imelise müüki (vähemalt presentatsioon jättis mulje, et tegemist on tõepoolest jumalate telefoniga)? Eks ikka äri, leping AT&Tga annab Applele 10% telefoniteenuste kasutamisest tulenevast kasumist.

Kaks kuud on maailm vaikne. Jah, osad Ameeriklased on õnnelikud. iPhone niidab inimestel muru, sõidutab neid tööle, imeb tolmu, grillib liha, valmistab espressot ning teeb telefonikõnesid. Meie, vaesed Eurooplased ja muu maailm, vaatame aga kurvastuse ning kadedusega pilte netis, kuidas sõbrad üle lombi oma uut vidinat täiel rinnal naudivad, oeh. Kuni hetkeni, mil saabub antikristus - GeoHot. Kõigest 17 aastane USA noormees teeb võimatut - murrab iPhone võrguluku. Hurraa! Edaspidine on juba minevik, Arendajate Meeskond loob tarkvaralise lahtilukustamislahenduse ning iPhone müük saab hüper-kiirendid endale külge. Miljoni iPhone piir ületatakse imekiiresti.

Katse 1: 5. september tuleb tuttav USAst, kui ta jõuab, toob sulle ka telefoni. Tulemus: Telefoni ei tulnud
Katse2: 29. september tuleb tuttav USAst, ta toob sulle telefoni. Tulemus: Telefoni ei tulnud
Ma läksin juba kergelt närvi..
Katse 3: 30. september kohtun Sikupilli parklas toreda härrasmehega, surun talle raha pihku ning lahkun naeratusega ... ja 8GB võrgulukuta iPhonega. See oli vinge päev icon_smile.gif

Esimene kogemus: Tegelikult puutusin ma iPhonega esmakordselt kokku juba 29. augustil. Emotsioon oli midagi sellist "Vau, see ongi see, täitsa lõpp! Appi, nii lahe! Vaata mis juhtub, kui ma seda keeran! Ma ostan endale ka." Telefon on ilus. Tema esmakordne nägemine on tõepoolest lahe, umbes nagu siis, kui ma esimest korda iPodi kasutasin - kui keegi seda mäletab, siis teate, millest ma siin räägin-.

Välimus: Mmm.. klaas. Mmm.. alumiinium. Lühidalt võtavad need kaks sõna (ilma mõminata) kokku iPhone välimuse. Alumiinium annab talle vastupidavuse, klaas aga väga stiilse olemuse. Seesama klaas ei väsi mind üllatamast - kriime lihtsalt ei teki! Jah, rasvased näpujäljed jäävad peale, aga olles Apple pooldaja, võiksin ma nüüd öelda teile kõigile "Ärge siis laske näppudel rasvaseks minna, jobud!", kuid ma ei tee seda. Applel on parem lahendus, spetsiaalne lapp, mis paari tõmbega võtab justkui nõiaväel kõik rasva ekraanilt ära. See tõepoolest on hea lapp! Üks asi mind muide väga häirib, kuid olen selle vastu juba rohtu muretsenud - imeliku kujuga kõrvaklapiühendus. See pesa on nii sügavale korpusesse ehitatud, et ainuke juhe, mis sisse mahub, on Apple enda kõrvaklappide oma. Küsite, mis mu vasturohi siis on? Nooh, algul lõikasin teiste kõrvaklappide juhtme ümbert veidikene plastmassi ära icon_biggrin.gif, kuid nüüd lasin USAst 10 dollarilise adapteri tuua, palju mugavam lahendus.



Riistvara: Ma ausalt öeldes ei teagi palju sellest. 667 MHZne ARM protsessor, eraldi kiip silmailu jooksutamiseks ning müüd ninni-nänni sealt korpuse seest leiab. Ahjaa, üks väga suur aku on ka! Selle aku niru omadus on aga see, et teda ei saa ilma teeninduseta vahetada. Nõme natuke. Muide, iPhone kaamera on oma sensori suurust arvestades väga püss masin.

Tarkvara: Tarkvara ja kasutajaliides panebki iPhone teistest erinema väga positiivsel moel. Ükski telefonitootja (minu teada) pole varem sedasi mobiilindusele lähenenud. Miks toppida telefoni über-düber SDCX standardeid ja UX48 funktsioone, kui keegi neid ei kasuta ning nende ainus eesmärk on tindi kulutamine brožüüride trükkimisel. Müstika. Apple kasutab telefonis oma tunnustatud ning arvutites väga head tööd tegevat OS X operatsioonisüsteemi. Kogu keskkond on üles ehitatud pidades silmas telefoniga enim kokkupuudet loova tööriista vajadusi - meie näpud. Väga maitsekalt on kasutatud ka igasuguseid efekte ja üleminekuid, mis kõik mängib oma rolli sujuva elamuse loomisel. Ja uskuge mind, kõik see toimib! Ma tõepoolest olen veendunud, et mõnusamat telefoni pole olemas. Minu maailmavaade on ümber pööratud, sest kunagi fännasin Symbian telefone (Jess, tõmbame internetist tuhandeid programme, mida meil tegelikult vaja ei lähe, aga lahe on, kui need mälukaardil ruumi raiskavad.), siis nüüd leian, et telefon, mis täidab ainult minule vajalike funktsioone ja teeb seda perfektselt on .. hea? Jah, väga hea. Olgu see muusika kuulamine, kõnede tegemine, meilide lugemine või netis surfamine - see kõik on lahendatud kuradima hästi. Ärge nüüd palun solvuge, inimesi on igasuguseid. Proovige seda telefoni ise paar päeva kasutada ning küll siis saate aru, kas on tegemist ka teie jaoks sobiva vidinaga või mitte. Tasub muidugi ära mainida, et lahtihäkitud iPhone võimalused on pea et piiramatud. Iga päev kirjutatakse kasulikke ja lahedaid programme juurde, mis on kõik ka tasuta saadaval. Lisaks kõigele on nende installeerimine ja kustutamine käkitegu!

Ühenduvus: Arvutiga ühendamiseks kasutab iPhone tavalist "iPodi juhet", juhtmevaba peakomplektiga luuakse ühendus Bluetooth abli, netti saab surfata kas EDGE andmeside või WiFi võrgus (maksimaalne kiirus 54 mbps). Ongi vist kõik.



iPod: Albumifotod on suured. See kindlasti võib tunduda mõttetuna, kuid selline pisiasi muudab kogu elamuse paremaks - välismaal petaks vabalt inimesed ära, kui rääkida neile, kuidas kõik muusika on legaalne ja juba valmispandud fotodega netist ostetud. Siis videote vaatamine on lausa lust 3,5" ekraanilt - marsas on mul lõpuks tegevust (seriaalid ja multikad).

iPhone kui telefon: Ausalt öeldes on ta telefonina täiesti tavaline. Ega siit polnudki oodata midagi erilist. Tal on ekraanil nupustik, tal on telefoniraamat ning temaga saab helistada. Rohkem ju polegi telefonifunktsioone vaja?



Mainin siis siinkohal ära, et jah, iPhone ekraan on väga küber-über moodne multi-touch ning telefonis on mitmed muud sensorid, millest kindlasti on paljud juba teadlikud.

Kas iPhone saab Eestist varsti osta? Pean kurvastusega ütlema, et niipea mitte.

Mõned pisivead välja jättes, on tegemist ideaalse telefoniga! 8/10

+Välimus
+Kasutajaliides
+Ehitus/tugevus
+Kiirus
+Aku (minu jaoks on 3 päeva hea tulemus, tulles Motorola RAZRilt üle icon_biggrin.gif)
+Ühildavus Macintoshiga
+Ekraan
+Hinna-kvaliteedi suhe

-Bluetoothiga ei saa faile saata
-Lollakas operaatorilukk
-Kõrvaklapipesa
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hentz
HV Guru
hentz

liitunud: 12.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.10.2007 19:46:57 vasta tsitaadiga

tahaks paljupalju rohkem pilte ja tekste ;D
_________________
www.internetikaubamaja.ee - Müüa LIIVAKASTE ja PEENRAKASTE!
www.whykaren.com - üle 120 miljoni kasutatud varuosa! Vaata järgi!
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 4 :: 341
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kami
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 17.10.2007 19:54:16 vasta tsitaadiga

Ma kindlasti täiendan oma reviewd ja pilte teen ka. Nüüd juba õhtu ja ilusat fotot teha ei saa icon_sad.gif Raske on seda põnevat juttu nüüd juba kirjutada, olen telefoniga nii ära harjunud ja omaseks saanud, et wow-faktor on kahanemas icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 17.10.2007 20:00:16 vasta tsitaadiga

op.lukk? telefonina? emt, elisa, tele2 ? kõnekvaliteet, levi?
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kami
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 17.10.2007 20:29:37 vasta tsitaadiga

Mingeid lukke pole minu telefonil peal icon_smile.gif EMTd kasutan (pildid on õe telefonist) Kõnekvaliteet on üllatavalt hea! Päriselt. Selle Motorola panniga ei ole midagi võrrelda, puhas ja vali heli. Levi üle samuti ei kurda. Kooli garderoobis keldrikorrusel, kus teised telefonid vankumatult punast risti näitavad , annab telefon ühe pulgakese, hurraa!
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cruiser
HV vaatleja


liitunud: 09.11.2005




sõnum 17.10.2007 21:10:06 vasta tsitaadiga

Kolm nädalat iPhone omanik ja seni ikka veel rahul, ainuke asi, vahetasin ära kõrvaklapid, kuna originaalid minu kõrvas ei püsi, sai otsa joodetud Koss Sark ja täiesti rahul.
Levi täiesti korras, vana W seeria Sony Ericssoniga võrreldes kohati paremgi.
Meeldiv on see, et kui minna välismaale, siis valib ise esimesena roamingpartneri võrgu, mul EMT, soomes igal juhul kohe valis Sonera, Ericsson kippus igasugu võrke pakkuma, kuigi olid eelistused tehtud.

_________________
Kui maailm on lava, kus siis publik istub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2007 07:21:37 vasta tsitaadiga

Endal küll pole (veel??? icon_razz.gif ), aga miinustesse võiks lisada ka 3G puudumise- väidetavalt on seal vastav kiip olemas ja vaja vaid tarkvarauuendust, aga praegusel hetkel see funktsioon puudub. Samuti ei tea, kas see kiip 3,5G-d toetab...Endal 6120c ja 3,5G internet lippab mis hirmus...

EDIT: Kas seda annab ka ainult ühe käega kasutada, või on vaja mõlemat kätt korraga? Kuidas Windowsiga ühildub?

_________________
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2007 09:39:38 vasta tsitaadiga

Viimast pilti pole millegipärast näha.
Kuidas seda elukat laetase? Dokk, USB või tavaline laadija nagu muudel mobiilidelgi?
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 18.10.2007 10:13:59 vasta tsitaadiga

+ on hinna-kvaliteedi suhe?? icon_eek.gif

Maksta 8k ringis telefoni eest, millega ei saa BT kaudu faile saata või millel pole isegi 3G-d, rääkimata võrgulukust! See kvalifitseerub minu arust Apple'ile tavapärase disainihaibina. Hinna-kvaliteedi suhe läheb minu arvates kindlalt miinuse poolele.
Samamoodi ei lähe 3-päevane aku vastupidavus kuidagi positiivse alla.

Ma saan täitsa hästi aru, kui inimene on Õunahoolik või tunnustab uue vidina põhjendatud kasutusmugavust ja silmailu, aga säilitage asja juures nüüd mingi kriitikameel ka icon_neutral.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 18.10.2007 10:54:55 vasta tsitaadiga

Draax kirjutas:
+ on hinna-kvaliteedi suhe?? icon_eek.gif

Maksta 8k ringis telefoni eest, millega ei saa BT kaudu faile saata või millel pole isegi 3G-d, rääkimata võrgulukust!

Mis mõttes 8K ???

8GB variandi letihind on umbes 4500 EEK. Kui lased tuttaval USA'st tuua, siis selliseks kujuneb ka sinu poolt makstav lõpphind. 4,5K ei ole küll selle telefoni eest (iPod 8GB, korralik veebibrowser, WIFI tugi, suur puutetundlik ekraan, millelt hea lennukis vms filme vaadata, vastupidav aku jne) palju, seega nõustun kamiga, et hinna-kvaliteedi suhe on sellel telefonil väga hea. icon_smile.gif

3G puudumine on võibolla miinus, aga seda siiski eelkõige selle jaoks, kes seda ka reaalselt palju kasutab (mina näiteks mitte... nii kodus kui tööl levib mul WIFI, seega suht savi see 3G). Andmevahetus BT kaudu võiks ju küll toimida, aga samas kuna iTunesi kaudu saab mp3/videot/fotosid mööda kaablit edasi-tagasi liigutada, siis elab üle, seda enam et niikuinii on telefon suhteliselt tihti arvutiga dock'i kaudu ühendatud (kasvõi sellepärast, et seda laadida).

Kahtlemata on inimesi, kelle jaoks andmeside BT kaudu ja 3G on väga olulised. Ma siiski usun, et enamus inimesi ei tunne selle telefoni kasutamisel nendest puudust. Pealegi, kui osutub tõeks, et 3G on tegelikult telefonis olemas (lihtaslt aktiveerimata), siis võib juhtuda, et see "probleem" laheneb mingil hetkel softi uuenduse kaudu.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
spec
HV vaatleja

liitunud: 02.08.2006




sõnum 18.10.2007 11:14:09 vasta tsitaadiga

Kes ise kasutanud, teab miks + on hinna ja kvaliteedi suhe.
endal saab homme nädal täis, ja see hind on igati seda telefoni väärt.
Võrgulukk? irw, praegu läheb kräkkimiseks umbes 15 minutit, esimene kord on ainult see, kus loed igat sõna 5 korda ja vajutad ettevaatlikult nuppe icon_smile.gif

Kasutan teist vana telefoni ka paralleelselt, aga ei saa kohe kuidagi üle sellest kasutusmugavusest... ei mingit menüüdest vajalike asjade väljavalimist - saad kohe teha seda, mida tahad.

Ei ole absoluutselt apple-i fänn, minuarust oli iPod üks väga mõttetu vidin ja kallis ka, aga see oli lihtsalt arvatavasti sellepärast, et ma pole seda kunagi rohkem kui 2 tundi järjest kasutanud. Aga no krt, kasutage ja võrrelge teiste telefonidega - leian et tähtis ei olegi, mida sa sellega teha saad, vaid kuidas. See telefon üllatab mind endiselt iga päev ja ainult paremini. Akul jookseb hetkel kolmas päev, ja hakkab vaikselt poole peale jõudma. Eriti näppimist ei ole peale viimast laadimist olnud, aga autos kuulan näiteks muusikat iPhone-ist, mitte raadiost, ning räägitud on ka juba üle 3 tunni. Samas on hea nipp Wifi välja lükata - see hoiab päris kõvasti akut kokku. Pealegi see BT kaudu asjade saatmise vidin progetakse sinna raudselt juurde.

Ja ma ei ole ausalt mingi Apple-i fänn, aga aeg on vist üheks hakata 8)


Edit:
üks miinus on sellel asjal - iTunes, aga sellest ei hakka hetkel lähemalt kirjutama...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rauninho
Kreisi kasutaja
rauninho

liitunud: 28.08.2006




sõnum 18.10.2007 11:16:49 vasta tsitaadiga

kui suur ja raske see on? icon_eek.gif
_________________
HV positiivne! icon_smile.gif
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hentz
HV Guru
hentz

liitunud: 12.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2007 11:52:27 vasta tsitaadiga

mäletamistmööda mingi 116/40/10 või miskit taolist
_________________
www.internetikaubamaja.ee - Müüa LIIVAKASTE ja PEENRAKASTE!
www.whykaren.com - üle 120 miljoni kasutatud varuosa! Vaata järgi!
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 4 :: 341
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mac86
HV vaatleja

liitunud: 22.12.2005




sõnum 18.10.2007 14:52:14 vasta tsitaadiga

Kuidas on GPS-iga?
Kas meile jms selle virtuaal-klaviatuuriga on lihtne ja kiire kirjutada?
Milliseid programme sellele saada on?
Msn ja Skype on võimalik kasutada?
Mis formaadis video- ja heli-faile toetab?
Kas arvutiga ühendades on kindlalt vaja Mac OS'i või on kas mõeldud välja lahendused Linuxi ja Windowsi kasuatajtele?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 18.10.2007 15:33:26 vasta tsitaadiga

Mac86 kirjutas:
Kuidas on GPS-iga?
Kas meile jms selle virtuaal-klaviatuuriga on lihtne ja kiire kirjutada?
Milliseid programme sellele saada on?
Msn ja Skype on võimalik kasutada?
Mis formaadis video- ja heli-faile toetab?
Kas arvutiga ühendades on kindlalt vaja Mac OS'i või on kas mõeldud välja lahendused Linuxi ja Windowsi kasuatajtele?

1. GPS puudub
2. jah, on lihtne ja suhteliselt kiire
3. Lukustatud telefonile programme panna ei saa (pole ette nähtud icon_smile.gif), kui hackitud telefon, siis vaata näiteks siit (ilmselt pole siin kõike, mis olemas on): http://iphone.exploit.org/pxl/
4. MSN - jah, SKYPE - minu teada mingid veebipõhised rakendused on tööle saadud (põhimõtteliselt seega SKYPE toimib), ilmselt varsti progetakse ka korralik soft
5. läbi iTunes'i käib kõik (H.264, MPEG-4 .mp4, .m4v formats, MP3, protected AAC, AAC, Audible, Apple lossless in .aac, .mp3 files).
6. ei, vaja on iTunes'i, OS pole oluline. S.t vahet pole kas Mac või PC (ilmselt ka linux?)
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
codemaster
HV kasutaja
codemaster

liitunud: 15.01.2005




sõnum 18.10.2007 15:39:19 vasta tsitaadiga

Ma olin hullult vaimustunud iPhone'ist siis kui teda veel müügis ei olnud ja hull hype käis. Nüüd kus Engadgetis on kui mitte tihemini, siis üle päeva uudis ja review iPhone'ist ei tundu see enam nii huvitav. Samas ei istunud mulle ka Apple'i poliitika seoses sellega, et kasutada saab ainult AT&T võrgus ja et 3-rd party appsid ei ole toetatavad icon_sad.gif c'mon ma mõtlesin, et Apple on ikka vabameelsem?! Aga eks rahategemine oli tähtsam.
Lisaks on iPhone'il palju puudusi (wifi puudumine, muusikat helinaks ei saa panna, mälukaarte ei toeta jne.) Teadsin, et ei osta 1 põlve iPhone'i, ootan iPhone2 vm icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 18.10.2007 15:56:23 vasta tsitaadiga

codemaster kirjutas:
Ma olin hullult vaimustunud iPhone'ist siis kui teda veel müügis ei olnud ja hull hype käis. Nüüd kus Engadgetis on kui mitte tihemini, siis üle päeva uudis ja review iPhone'ist ei tundu see enam nii huvitav. Samas ei istunud mulle ka Apple'i poliitika seoses sellega, et kasutada saab ainult AT&T võrgus ja et 3-rd party appsid ei ole toetatavad icon_sad.gif c'mon ma mõtlesin, et Apple on ikka vabameelsem?! Aga eks rahategemine oli tähtsam.
Lisaks on iPhone'il palju puudusi (wifi puudumine, muusikat helinaks ei saa panna, mälukaarte ei toeta jne.) Teadsin, et ei osta 1 põlve iPhone'i, ootan iPhone2 vm icon_rolleyes.gif

juhul kui sa ostad endale iPhone'i siis esimene asi, mida sa teed, on selle lahti häkkimine (muidu see lihtalt Eestis ei töötaks). Peale lahtihäkkimist aga toetab telefon 3rd party appe, saab panna oma helinaid jne. Mida sa WIFI puudumise all silmas pead??? Ilmselt mõtlesid ikka 3G'd - iPhone nimelt toetab wifit icon_biggrin.gif

Mälukaarte ta küll ei söö, aga milleks neid vaja on, kui sul on 8GB kõvaketas, mille sisu saab igal hetkel arvutisse tõmmata?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
earthbeat
HV kasutaja
earthbeat

liitunud: 12.04.2006




sõnum 18.10.2007 16:07:33 vasta tsitaadiga

Miinusena tooksveel ära selle, et kontakte ei saa saata ei SMSina ega Emailis icon_sad.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cruiser
HV vaatleja


liitunud: 09.11.2005




sõnum 18.10.2007 16:47:01 vasta tsitaadiga

Kõik siin nutavad 3G puudumise üle, tegelikult paljud teist oleks nõus ka selle eest maksma, ma siin kolme nädalaga üle EDGE pealt 40 mega alla tirinud, juba paneb mõtlema. Vaevalt siin eriti palju on neid, kes hakkavad suuri mahte üle 3G alla tirima. Üle wifi on ju odavam, sealt netis käin iga päev, kusjuures linnades neid vabasid võrke ikka leiab ja metsas pole meil ka veel 3G--d.
Nii et isiklikult ma leian, et enne olgu wifi, kui see 3G.
Ja netis saab ka üle EDGE ära käia, kui just väga vaja.
Sinihambaga on ju Apple poliitika teada, kui see andmeedastus käima saadakse, siis see ka kindlasti lisatakse, küll neid Nokia ja Samsungi omanikke nähtud, et ei saa oma sidet üle bluetoothi tööle. Apple kindlasti tahab seda teha lihtsalt käsitletavaks teha.
Mina tooks ikkagi ära selle, et mobiilitootjad on juba 20 aastat teinud telefone ja siis tuli Apple, kes tegi kõigile ikkagi ära kasutussõbralikkuse poolest, see on tase. Õppige!

_________________
Kui maailm on lava, kus siis publik istub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kami
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 18.10.2007 17:36:26 vasta tsitaadiga

Jah, mina olen inimene, kes ei positsioneeri ennast kesklinnas GPSiga ning kelle jaoks ei oma 3G absoluutselt mingit tähtsust. Netti kammin nagunii kohvikutes WIFIga, mis on kordades kiirem.

Hinna ja kvaliteedi suhe on pluss. Lubage mul naerda nende inimeste üle, kes teevad siin suurt kära ei millestki. Kullake, kui sul puudub kokkupuude iPhonega, siis miks sa üldse oma suurt suud lahti teed? Sa ju ei tea Mitte Midagi.
Eks mu ülevaate eesmärk oligi pigem see, et inimesed saaksid teada, missugune iPhone tegelikult kasutuses on. Oma 3,5G Sony Ericssonidega võite igaltpoolt internetist lugeda fakte ja tuntud häid ning halbu külgi selle telefoni kohta. Kui keegi soovib midagi teada aga iPhone kasutamisest Eestis või lihtsalt on mõni hea küsimus varnast võtta, siis palun, andke tuld icon_smile.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2007 18:04:20 vasta tsitaadiga

Fakti et aku ei ole (lihtsalt) vahetatav tuleks kindlasti suureks miinuseks lugeda. See et Apple disainerid suudavad teha häid kasutajaliideseid ei ole iseenesest enam midagi imekspandavat. Hoopis vähem aga räägitakse sellest, et Iphone on üsna innovatiivne mitmes tehnilise disaini aspektis:
Ekraan on suurim ja ilmselt parim mis hetkel turul on. Samas on telefon sellise ekraani juures suudetud teha väga õhuke ja kerge.
Aku vastupidavus on nii suure ekraani ja nii võimsa protsessori juures väga hea. Oluliselt parem kui konkurentidel.
Sellega on Apple maailmale tõestanud et sellised asjad on tegelikult võimalikud ja ilmselt on varsti oodata ka konkurentidelt oluliselt innovatiivsema tehnilise disainiga tooteid, sest kui Hon Hai/Foxconn kes Applele Iphone toodab suudab füüsiliselt sellist seadet toota, suudavad seda ka HTC, Asustek, Flextronics, Quanta, Gigabyte ja teised suurtootjad.
Tarkvara on muidugi hoopis omaette teema.
Nüüd on siis lõpuks ka Apple aru saanud et inimesed tahavad telefonile erinevaid lisafunktsioone ja et sellega saab raha teenida, kuulutades välja kolmandate tootjate tarkvara toe. Tõsi küll alles kevadest, kuid parem siiski kui ei kunagi.
Minu jaoks on aga tõsiseks miinuseks sellise siiski vaieldamatult muusikale orienteeritud telefoni puhul A2DP ehk Bluetooth Stereo puudumine, samas kui konkurentidel on see juba lausa standardiks kujunemas.

Üks asi on jäänud mulle arusaamatuks. Mulle on jäänud mulje et Iphone müüakse lisaks võrgulukule ka AT&T tähtajalise lepinguga. Kuidas siis neid nii vabalt suures koguses osta ja riigist välja viia saab?
Kas ostjale sellega seoses mingeid AT&T poolseid repressioone ei järgne? Või olen mina millestki väga valesti aru sanud?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kami
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 18.10.2007 18:54:50 vasta tsitaadiga

Telefone müüakse letilt, kui tavalist kodutehnikat klausliga, et korraga ei müüda ühele kliendile rohkem, kui 5 telefoni. Selleks, et iPhone osta, ei pea olema AT&T klient.. järelikul mingeid repressioone ei saa nagu järgneda icon_smile.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cruiser
HV vaatleja


liitunud: 09.11.2005




sõnum 18.10.2007 19:13:53 vasta tsitaadiga

Siin toimib vaba maailma valiku põhimõte, telefoni müüb sulle ju Apple, kaasa on pandud AT&T kaart, et sa saaksid liituda AT&T-ga üle interneti.
Kui ma seda ei soovi, pole ka sanktsioone, järeldus, kui ma häkin lahti ja selle lahtihäkkimisega ei hakka raha teenima, siis on nagu kõik seaduslik, ma võin ise kasutada seda telefoni, nii nagu mulle meeldib.
Akuga seoses, kui paljud teist on ise ostnud uue aku , et seda vahetada, mina isiklikult tegin seda viimati 2000 aastal, enne saab telefon nii moraalseslt kui ka füüsiliselt vanaks, lisage sinna roheliste mõtlemine, et kõik loobivad oma vanad akud prügikasti, see oleks siin mõtlemisainet Greenpeace--le, nad siin kahjulikest ainetest telefonis pirisesid, mõelge teiste tootjate akude peale ka sii, mida iga dumbjuuserist kasutaja minema viskab.

_________________
Kui maailm on lava, kus siis publik istub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Metsjeesus
HV Guru
Metsjeesus

liitunud: 12.07.2004




sõnum 18.10.2007 19:30:09 vasta tsitaadiga

Hinna-kvaliteedi suhe....4900.- eeku ja see oli hind, et ma pidin on tagumendi tõstma ainult pakile järgi minnes on ju IDEAALNE. Vaadake, mis maksavad enamvähem korralikud muusika/video mängijad, eriti veel 8gb...on ekraan või pole ollagi, siis selle kõige kõrval on hind täiesti mõistlik.

Akuga nõustun eelkõnelejega, pole kunagi akut vahetanud telefonilt, pole mul teadaolevalt ükski tuttav (veresugulased ja mõned tuttavad, koristaja kohta nt ei tea).

AT&T'ga liitud sa ise, letilt on see lihtsalt vastava kaardiga, lepingut kui sellist pole.


Suurim viga mis iPhonel on minu silmis, on see kõrvaklapi auk. Nagu süütusse näitsikusse vägista sisse oma kuulareid kui originaale peaks tahtma vahetada, variandid on kas noaga siluda, pikendus (gayness warning) või joota uued klapid. See paistab nagu kiusu pärast olevat kitsas. Eks Safari tehakse ka vähem crashivaks ja tõenäoliselt juba on, mul on 1.02 fw hetkel. Third-party appid võiks ka stabiilsemad olla (mõni kipub crashima või kokku jooksutama).

_________________
Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sixkiller
Kreisi kasutaja
sixkiller

liitunud: 16.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2007 10:17:04 vasta tsitaadiga

Kas see 4 ja 8Gb mahud on siis telefoni tarkvarast eraldi või kokku arvestatud?
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Apple iPhone mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.