Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  BIOS väljasuremisohus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
axxel
HV kasutaja

liitunud: 14.12.2002




sõnum 05.04.2003 12:35:13 vasta tsitaadiga

Teadmiseks Külalisele, et CMOS (Complementary Metal-Oxide Semiconductor) on tegelikult tehnoloogia nimetus, milles on teostatud vastav püsimälu (ROM; flash-ROM) kiip - "BIOS" kivi
_________________
Kui miski ei aita, siis hullemaks enam ei lähe!
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
külaline







sõnum 07.04.2003 19:31:40 vasta tsitaadiga

jah, ehk siis maakeeli pooljuht icon_biggrin.gif
tagasi üles
Jannoke
HV kasutaja


liitunud: 30.11.2001




sõnum 16.06.2003 11:20:13 vasta tsitaadiga

ma saaks aru siis kui EFI pannakse ikka samamoodi nagu bios on. Kuskil flashis. Flash võiks suurem olla (et saaks asju leiutada). Uuendamine võiks lihtsam olla ja et kui EFI kogemata vigaselt valmis teed siis on olemas mingi bak rom kust sa saad üles bootida ja vana EFI uuesti peale visata.Mis mõte teda kõvakettale on panna?
bios võiks ikka olla arvutiga seotud..mitte mingi arvutiosaga

vähemal mina arvan nii icon_smile.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wilts
HV veteran

liitunud: 07.02.2002




sõnum 16.06.2003 11:24:54 vasta tsitaadiga

Emaplaat on ka ju arvutiosa icon_rolleyes.gif
_________________
L.A.M.P/ LAMP "Loose Association of Mercenaries & Privateers"
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jannoke
HV kasutaja


liitunud: 30.11.2001




sõnum 21.06.2003 11:54:53 vasta tsitaadiga

Wilts kirjutas:
Emaplaat on ka ju arvutiosa icon_rolleyes.gif

no mis sa norid. point on selles et emaplaadile ei akata ju videokaardi biost, raidkontrolleri ja mis teab biost panema kui see seade seal samas ei asu.... Igal jupil ikka oma tööks vajalik ise enda küljes...
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raidoa
HV vaatleja

liitunud: 21.11.2002




sõnum 08.08.2003 12:29:53 vasta tsitaadiga

Võib sellel EFI'l olla ka mingi seos M$-ga ? Umbes nagu jälle mingi 'Anti-linux' teema ?
Usun, et ei.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tdg
HV vaatleja
tdg

liitunud: 24.01.2002




sõnum 04.09.2003 09:04:22 vasta tsitaadiga

Sirvisin teemat, ehk ei märganud, aga mis süsteemiga ma määran ketaste bootorderi? ja oletame et süsteem on selline: boodib 1, 2.. niikaua kuni leiab töötava ketta, töötav ketas laeb siis OSi endalt või suunab edasi järgmisele kettale vastavalt konfig. Kui aga esimene töötav ketas arvab et töötab, aga tegelikult on miksi viga, mis siis saab? ala miks on win2k jms 'system failure' - 'automaticaly reboot' ees linnuke icon_wink.gif , me kõik oleme olnud win2k blue screeni otsas, mis restardib end ise.

EFIle ka 'clear efi data jumper?', see ei käi ju nii et võtad pataka välja ja data_resett.



Ei ma veel ei lugenud efi linki(e), sirvisin teie poste.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gunstore
HV kasutaja


liitunud: 26.02.2003




sõnum 05.09.2003 13:59:28 vasta tsitaadiga

No ei tea... kui palju ta ikka parem saab, Windoosal on kah iga uue versiooni juures kirjake *Improved Security , mis ei tähenda, et ta paremini töötaks icon_mad.gif
Mulle isiklikult ei meeldi ka nimi EFI... Sry, et OT, aga minu südames ja hinges on EFI alati tähendanud Electronic Fuel Injection- ja emaplaadile pole ei bentsu ega nitrot vaja

_________________
Alla 2,4 GHz masinaid kõlbab kah kasutada icon_evil.gif
SS:/O: PCMCIA pessa USB kaardi.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mardicas
külaline






sõnum 12.01.2004 19:10:04 IMHO vasta tsitaadiga

Mingit restartimise probleemi ma küll ei näe enda linuxil! See on pigem windowsi teema icon_razz.gif hehe(uptime > 97h)
Olen kindel et asi muudab arvuti turvalisuse väga nõrgaks ja milleks mulle viirusetõrje, kui eelmine süsteem rahuldab mu vajadusi ja on turvaline?
Ma pole küll kivide spetsialsit, aga kas kergem poleks see Mälu mida beos kasutab lihtsalt suuremaks teha???
Pigem on see lihtsalt viis kuidas teenida pappi, uus nimi tähendab kallimat hinda ja rohkem pappi. Ega sellest kohe hullutl võimalusi juurde küll ei tule. icon_razz.gif ainult pilte tuleb icon_biggrin.gif hehe...
Tänu sellele saab teha selle BEOS-i töö palju sõbralikum Keskkond, millest saavad aru ka tavakasutajad(kes ilmselt ei tea mis emaplaat või BEOS on) saavad ka enda beosi näppida, "arvutid põlevad, it-mehed tulevad" hea ju, siis on vaja kedagi kes nende vale confi ära parandaks icon_biggrin.gif hehe
Mida primitiivsemas keeles on asi kirjutatud seda töökindlam ta on! Eriti šeff on küll kui sinu "EFI" hakkab pange panema vms icon_biggrin.gif irw. Olen märganud, et kui arvutitel tuleb mängu graafiline liides siis kipuvad nad kokku jooksma.

IMHO
mardicas@hot.ee
tagasi üles
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 13.01.2004 11:14:34 Re: IMHO vasta tsitaadiga

mardicas kirjutas:
Mingit restartimise probleemi ma küll ei näe enda linuxil! See on pigem windowsi teema icon_razz.gif hehe(uptime > 97h)
Olen kindel et asi muudab arvuti turvalisuse väga nõrgaks ja milleks mulle viirusetõrje, kui eelmine süsteem rahuldab mu vajadusi ja on turvaline?
Ma pole küll kivide spetsialsit, aga kas kergem poleks see Mälu mida beos kasutab lihtsalt suuremaks teha???
Pigem on see lihtsalt viis kuidas teenida pappi, uus nimi tähendab kallimat hinda ja rohkem pappi. Ega sellest kohe hullutl võimalusi juurde küll ei tule. icon_razz.gif ainult pilte tuleb icon_biggrin.gif hehe...
Tänu sellele saab teha selle BEOS-i töö palju sõbralikum Keskkond, millest saavad aru ka tavakasutajad(kes ilmselt ei tea mis emaplaat või BEOS on) saavad ka enda beosi näppida, "arvutid põlevad, it-mehed tulevad" hea ju, siis on vaja kedagi kes nende vale confi ära parandaks icon_biggrin.gif hehe
Mida primitiivsemas keeles on asi kirjutatud seda töökindlam ta on! Eriti šeff on küll kui sinu "EFI" hakkab pange panema vms icon_biggrin.gif irw. Olen märganud, et kui arvutitel tuleb mängu graafiline liides siis kipuvad nad kokku jooksma.

IMHO
mardicas@hot.ee
Mispuhul selline OT icon_question.gif icon_lol.gif icon_question.gif BeOS ja BIOS on omavahel sarnased, kui erilist lõuapoolikut konna tsiteerida, nagu siga ja kägu icon_exclaim.gif Ja EFI-ga masinatel ei pruugi su kallis BeOS üldsegi käima minna icon_lol.gif icon_wink.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2009 17:59:01 vasta tsitaadiga

Kaevasin ka eriti vana teema välja icon_razz1.gif

Say Goodbye To Your BIOS: Hello, UEFI!
TomsHW
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 03.01.2010 17:02:04 vasta tsitaadiga

Milline kaevamine just sobrasin goooglest. thumbs_up.gif
Mina olen nüüdseks EFI biosiga mobo omanik. Kellel ASUS P5Q Deluxe mobo saavad seda proovida.
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5Q_Deluxe/EFI/EFI_User_Guide.zip (EFI User Guide - Beta)
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5Q_Deluxe/EFI/EFI_BIOS_update_tool_V12.zip (EFI BIOS Update Tool V12 - Beta)
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5Q_Deluxe/EFI/P5Q-ASUS-DELUXE-EFI-0221.zip (EFI BIOS 0221 - Beta)

Lugege EFI User Guide läbi kui midagi punnitate peale.
Tehke omale booditav USB pulk ja astuge ligi plaati pildituks laskma. icon_biggrin.gif
Update ise salvestab vana biosi, seda vaja kui tahate 16-bit biosi peale tagasi minna. Seda salvestatud biosi ei tohi kaotada ja kellelegi teisele anda saab pilditu plaadi kohe. Iga salvestatud biosil on erinev ID mis toimib ainult sellel emaplaadil.
Kui ,aga kaotasid tuleb dual BIOS käsile võtta ja kivisid vahetada.
Bios

EFI Bios on igati lahe, x64 ja hiirega saab lohistada.
Buge on ka, aga stabiilne bios, masin 10 päeva üleval 24/7 kellatult.
Memory remap bug, ehk näitab winnis mälu vähem kui peaks.
vcore drop kui kellate lisage volti rohkelt ja vaadake mida näitab tegelikkuses enne kellamist.
Ei tee shutdown, ise peab masina väljalülitama.
Peale restarti ei tule masin ülesse ja vahest peale restati jääb win loading toppama. Tasuks enne restarti tehes teha hoopis shutdown ja uuesti masin sisse.
UEFI Boot ei tööta IDE DVD seadmega. Ostke SATA LG seade GH22 AK-st odav ka.
Kui bugid segavad ärge fläshige üldse. icon_biggrin.gif


Link


Win jukerdus ka EFI-ks

Pange Masinasse Win 7 x64 või VISTA SP1 X64 DVD. Vista puhul peab olema juba SP1 DVD.
Pange SATA DVDROM esimeseks bootivaks seadmeks ja valige UEFI:DVD..... . See ei toimi IDE DVDROM peal. Ärge fläshige biosi EFI-ks kui on masinas IDE DVDROM BUG, bug ,bug. icon_cry.gif
EFI bootup on kiirem, ärge vahtige kaua kui any key pressida tuleb.
Kuniks setup jõudsime siis tuleks kustutada ketta partid, kõik tuleb kustutada täiesti nulliks.
Laske setup lõpuni ja vaadake administrative toolsist kas on ikka EFI boot partid, seal kokku peab neid olema 3 ühe hdd kohta ja kahte näitab. Lihtsam on bootida DVD pealt uuesti, win installikas käima valid custom install ja seal peaks näitama 3 parti.
Head pusimist. icon_smile.gif

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 04.01.2010 19:05:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.01.2010 18:53:28 vasta tsitaadiga

Margus: Väike OT, aga GigaBytel on "katsetajatele" icon_cool.gif olemas plated, millel on kohe Dual BIOS-i mõlemad kivid kohe emaplaadil olemas. thumbs_up.gif Et kui BIOS-iga mässamine metsa läheb, saad kohe eelneva seisu väikse liigutusega taastada.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 03.01.2010 19:15:23 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Margus: Väike OT, aga GigaBytel on "katsetajatele" icon_cool.gif olemas plated, millel on kohe Dual BIOS-i mõlemad kivid kohe emaplaadil olemas. thumbs_up.gif Et kui BIOS-iga mässamine metsa läheb, saad kohe eelneva seisu väikse liigutusega taastada.

Ma ju ütlesin, et BIOS kiipe vahetada mitte recoverit teha. Antud juhul ei pidavat süsteem tööle hakkama kui image kaotatud. Selle kiibiga võid lutsu visata.
Ka P5Q Deluxel on dual BIOS. Ma ei kujuta seda ette, vahetada neid ja pärast tagasi panna kui masinal pilt ees ja siis uuesti proovida surada peale.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 04.01.2010 21:41:02 vasta tsitaadiga

Kas nüüd kõvaketas on kõige kindlam koht kuhu plaadi juhtimine panna icon_biggrin.gif ?
_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 1 :: 328
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.01.2010 22:22:39 vasta tsitaadiga

Margus: Ja see on pigem teadmatus, kui hakkad valesti programmeeritud BIOS-iga lutsu loopima. icon_wink.gif

Iga BIOS-i kivi on ümber programmeeritav kas vastava programmaatoriga või siis teatud programmiga, mis võimaldab teha Rescue-Recoverit. Seda võid ka teha siis "BIOS-i kivide" vahetusega, aga kui mõlemad kivid on juba emaplaadil korraga olemas, siis vajad ainult teatud Rescue-Recover käske, et selle "Master"-BIOS-i sisu kirjutatakse "User"-BIOS-i.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2010 22:38:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ma ei kujuta seda ette, vahetada neid ja pärast tagasi panna kui masinal pilt ees ja siis uuesti proovida surada peale.

see peaks kandma nime hotflash. xtro õpetab sulle, kuidas seda teha. http://www.overclock.net/faqs/102206-how-hotflash-your-bios-chip.html

tsitaat:

Kas nüüd kõvaketas on kõige kindlam koht kuhu plaadi juhtimine panna

vanadel masinatel, millele kõvaketas just külge oli pandud, istus BIOS kõvakettal.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 05.01.2010 08:43:29 vasta tsitaadiga

Mul pole vaja seda hotflashi sisuliselt veel, mul backup mitmes kohas.

Sisuliselt tahanteada jaoks ütlen seda, et ei aita sinu proge tehnika kah vist mitte. Teise sama emaplaadi backup image ei tööta teises sama emaplaadi peal.
3-5 inimest on juba ohvriks langenud kes on erilisi trikke katsetanud. Sisulisel legacy BIOS ja EFI on kaks erinevat proge keelt ja palju sõltub kustutamisest ja pealelaskmisest, keel on juba teine. EFI vajab hoopis teistugust fläsherit kui seda on Legacy. Pole ka ime kui formaat on ka teine.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2010 18:42:58 vasta tsitaadiga

Nii et pole seda jebimist väärt, nagu näha.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 05.01.2010 19:02:02 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Nii et pole seda jebimist väärt, nagu näha.

Jebimist on väärt siis kui üle 2TB HDD kasutad, kas või raidis ja boot loading on kiirem, viirused ei tule MBR sisse.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2010 19:48:39 vasta tsitaadiga

See siis ikkagi rohkem "eksklusiivmasinatele", igapäevamasinad just 2TB+ ja RAIDi ei oma. Aga hea siiski, et mingi areng BIOSist edasi toimub.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 05.01.2010 20:27:13 vasta tsitaadiga

2TB+ on hea asi, paned enne magaminekut uncompressed video lindistama ja hommikul või mitme päevapärast vaatad mis on tulnud. icon_smile.gif Mis sellega teha on igaühe omateha, teed filmi dvd peale või ükskõik mida.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.01.2010 10:49:35 vasta tsitaadiga

Margus: Väike OT: Aga eksid vähe - igat BIOS-i annab ära nullida ja nullist alati uus kirjutada. Küsimus on ainult selles, et millel / kellel on see "nullimis-ülekirjutus-õigus". icon_wink.gif

Siin pole selles suhtes vahet - kui kivi on mahavõetav, on selleks - õigustega nullijaks ning ülekirjutajaks - seade, nimega programmaator, kui on kinnijoodetud kivi, siis on selleks mõni teine n-ö "nullimis- ja ülekirjutusõigusega" teine BIOS-i kivi.
Ja nii on see olnud juba pikki aastakümneid.
----------------------------------
Aga eks tehnilisi lahendusi on igasuguseid ja erinevatele maitsetele - kusagil aasta tagasi käis käest läbi ECS-i emaplaat, millel oli kaasas nii Mother-BIOS, kui ka spetsiaalne pesa, millega sai selle kohe emaplaadil olevale BIOS-ile "kukile" laduda. Kahjuks pole proovida saanud, kuna mu tuttav pole veel senini seda BIOS-i kokku jooksutada suutnud.
----------------------------------
WikiPediast kah väike jutt ROM-mälude kohta.
http://en.wikipedia.org/wiki/Read-only_memory
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 06.01.2010 11:41:42 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
tsitaat:
Kas nüüd kõvaketas on kõige kindlam koht kuhu plaadi juhtimine panna
vanadel masinatel, millele kõvaketas just külge oli pandud, istus BIOS kõvakettal.

Ja olid nad seeläbi paremad? Olen ühe iidse Compaq omanik millel asi on nii lahendatud - BIOS ise küll on kivis, aga liides millega seda hallata saab istub erimärgistusega FATi pardil. Mis praktikas tähendab seda, et kui ketas viga saab siis pean hakkama diskettidega mässama kuna HDlt ei õnnestu liidest käima tirida. Et antud masina BIOS ei oska suuri kettaid adresseerida ei tee asja paremaks, kuna selle tõttu ei saa tavadiskettidelt üldse üles buutida vaid tuleb flopile kas Ontracki draiver lisada või HDlt juhe tagant tirida, et BIOS hakkaks ketta parameetreid uuesti avastama.
Et nn. "BIOS" pole tegelikult midagi muud kui kohitsetud Windows (3.x kui mälu ei peta) on asja juures veel kõige väiksem veidrus icon_wink.gif

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2010 12:49:39 vasta tsitaadiga

Aga miks nii ei oleks hea, kui mingi mälupulga või muu sarnase aparaadi mälu emaplaadile, sinna peale bios ja mingi 2gb ruumi peaks olema ju piisav igasugu väiksemate asjade tegemiseks. :/
_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  BIOS väljasuremisohus mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.