Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Keelefoorum »  Kas pooldad eestikeelset kasutajaliidest? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas pooldad eestikeelset kasutajaliidest?
Kogu systeem peaks olema eestikeelne
22%
 22%  [ 71 ]
Mõned rakendused võiks olla eestikeelsed
18%
 18%  [ 58 ]
Kõik peaks olema inglisekeelne
38%
 38%  [ 120 ]
Praegune seis sobib
19%
 19%  [ 62 ]
hääli kokku : 311

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
earthbeat
HV kasutaja
earthbeat

liitunud: 12.04.2006




sõnum 02.08.2007 11:38:07 Kas pooldad eestikeelset kasutajaliidest? vasta tsitaadiga

Olen sellele ikka ja jälle mõelnud .... kuidas need asjad peaks olema.
Mina isiklikult arvan, et tänapäeva globaliseeruvas maailmas peaks inglise keelele üle minema. Ma ei usu, et meil saab olema kunagi korralik mõistetav eestikeelne arvutisõnavara... mu eesti filoloogist sõbranna on sellise mõtlemise peale tugevalt häiritud, kuid minu meelest pole mõtet asju keeruliseks teha... Paabeli segadus on meile niigi palju pahandust teinud.


viimati muutis earthbeat 03.08.2007 00:06:15, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 02.08.2007 11:45:39 vasta tsitaadiga

Jätaks ikkagi põhilise osa arvutimõistetest algseks (inglise keelseks)- tekiks tõesti vähem jamasid ja mitmitimõistmisi..
Samaselt ei ole ju tohtrid loobunud "surnud keelest"
Samas oleks igati tore, kui mõned rakendused (mis mõeldud kogu vanuseskaalale) oleksid eestikeelsed
icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fiocchi
HV kasutaja
Fiocchi

liitunud: 04.01.2005




sõnum 02.08.2007 11:48:07 vasta tsitaadiga

Nagu ammu räägitud juba, oleneb tõlkest muidugi.
IMO Ubuntu on väga mõnus eesti keelsena, samas eestikeelsest MS Office'ist ja üldse eestikeelsest Winnist tahaks kauge kaarega mööda minna. Vahepeal olen sunnitud neid kasutama ja tunne on küll selline, et see keel seal küll eesti keel ei ole. icon_confused.gif Vajalikke asju leian sealt ainult selle mälu järgi, kus kohas nad asusid, mitte mis teksti all nad asuvad.

EDIT: Endal ausalt öeldes väga midagi selle inglise keele vastu ei ole, aga vaatates ema, siis talle oleks küll eestikeelseid kasutajaliideseid vaja. Kui ikka keelt ei oska siis ei saa nagunii midagi aru ju.


viimati muutis Fiocchi 02.08.2007 11:50:02, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tecra
HV kasutaja
tecra

liitunud: 19.04.2006




sõnum 02.08.2007 11:48:36 vasta tsitaadiga

parim variant oleks/on kui kasutaja saab ise valida nii eesti kui inglise keele vahel ja kasutada seda mis meeldib/harjumus pärane on!
_________________
Raske töö pole veel kedagi tapnud, aga milleks riskida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tupsu
HV Guru
Tupsu

liitunud: 02.10.2002




sõnum 02.08.2007 11:52:25 vasta tsitaadiga

Saksa keelne on ka päris tore. Ainult mõned asjad on menüüdes teise koha peal, kui inglise keelsel.

Ja saksa keelt ja saksa meelt on ju kõik "kadasakslased" alati kummardanud icon_razz1.gif

Aga näiteks vene keelse vastu on mul tõsine vastumeelsus juba teise paigutusega klaviatuuri pärast.

Muidugi on ka sakslastel y ja z vahetuses, aga selle elab veel üle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.08.2007 12:02:47 vasta tsitaadiga

Kogu süsteem peaks olema maakeeles. See teeks arvuti kasutamise ingliskeele mitteoskajatele oluliselt lihtsamaks.

Nõustun Fiocchiga. Linuxi tõlke kvaliteet on mäekõrguselt üle wini omast. Seal on asjad vägagi loogiliselt tõlgitud ning lihtsalt arusaadavad. Algul arvasin ise ka et nagunii on see eestikeelne variant miski jama ning millestki õigesti aru ei saa. Peale paari päevast kasutamist aga sain aru kui vale mu eelarvamus oli ning nüüd enam kui 2a hiljem on juba nats imelik kui ingliskeelt vahel kohtan. Samas olen selle aja jooksul pidanud korduvalt ka maakeelsete MS'i rakenduste taga tegutsema ning nende tõlge ei kõlba küll kusagile.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 02.08.2007 12:39:11 vasta tsitaadiga

Ho Ho, kas Sa pole mõelnud sellele, et linuxi -eesti keel on tehtud arvutiinimeste poolt, seetõttu on ta ka Sulle arusaadava ja loogiline.
Kuid kui võtta arvutikauge inimene, siis ausalt öeldes pole selles kasutajaliideses enam midagi lihtsalt arusaadavat (vanurid ja lapsed kasutavad samamoodi piltmälu alusel nagu ingliskeelsetki)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.08.2007 13:02:41 vasta tsitaadiga

Ma ei nimetaks oma vanemaid erilisteks arvutiinimesteks kuid nemad saavad maakeelse Linuxi all vägagi hästi hakkama ilma kõrvalise abita icon_smile.gif

Esimese asjana mis silma hakkavad kõrval läpakas jooksva maakeelse XP puhul on sakk vs leht, spikker vs abi, fail vs asukoht ning lemmikud vs järjehoidjad. Minu arvates on KDE tõlkijate vasted märksa täpsemalt vasted neile mõistetele kui wini omad. Need olid asjad mida märkasin 15s jooksul, pikemalt uurides leiaks neid kindlasti rohkemgi.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 02.08.2007 13:09:08 vasta tsitaadiga

ma pole öelnudki, et win-i keelendus porr pole, omades kahte last ning avitades arvutikaugeid inimesi olen lihtsalt tähele pannud, et nad naljalt ei liigu menüüdes keelelise arusaama vaid asukoha mälu järgi- kui millegi asukoht ära muuta, tekib paanika 8)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.08.2007 13:44:44 vasta tsitaadiga

Ho Ho, aitäh hoiatamast! Kui fail==asukoht on hea tõlge linuxi kasuks, siis on 101% kindel, et mul ei tasu eales maakeelsna linuxit torkida vaid tuleb mul seda teha ingliskeelset versiooni kasutades nagu senini...........
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.08.2007 14:07:14 vasta tsitaadiga

inglisekeelne ikka parem, sest üldjuhul ma pole ei eestikeelsest winist ega linuxist eriti mitte tuhkagi aru saand
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.08.2007 14:46:49 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Ho Ho, aitäh hoiatamast! Kui fail==asukoht on hea tõlge linuxi kasuks, siis on 101% kindel, et mul ei tasu eales maakeelsna linuxit torkida vaid tuleb mul seda teha ingliskeelset versiooni kasutades nagu senini...........
Natuke pean täpsustama. Esiteks käib jutt failihaldurist. Teiseks KDE all on asukoha alla kokku koondatud konkreetse asukohaga tehtavad tegevused, konkreetse(te) faili(de)ga teostatavad tegevused on pandud redigeerimise menüüsse. Lootsin et inimesed teavad seda isegi kuid tundub et ei tea.

Samas wini all on file menüüs koos nii märgistatud failidega tehtavad tegevused, uue otsetee (KDE: viit) tegemine (mitte märgistatud failist vaid läbi "paigaldusburatiino" pead eraldi paika panema millisest failist teha) ning akna sulgemine.

KDEs on asukoha (ing. versioonis Location) all akna/lehega tehtavad tegevused (ava uues aknas/kaardil, klooni, ava teises vaates (failisuurus, CVS, ...), sulgemine) ning redigeerimise all siis failidega tehtavad tegevused (kopeeri-liiguta-aseta, võta tagasi, kustuta, nimeta ümber, loo uus jne).

Ehk siis lühikokkuvõte oleks, et minu arvates on wini all ühtse "fail" nime alla pandud natuke liiga erinevad asjad mis enam otseselt konkreetse failiga ei seostu. Nime järgi võiks ju arvata, et fail menüüst saab teha tegevusi konkreetse failiga, eriti loogiline ei ole et sealtkaudu ka aknaid suletakse või luuakse uusi shortcutte vmt.

Üks asi on veel. Windowsi atribuudid vs KDE omadused. Huvitav miks ei võiks kasutada lihtsat ja kõigile arusaadavat tähistust wini all.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.08.2007 15:07:48 vasta tsitaadiga

Einoh, tore, et nii vaimustatud oled sellest tõlkest ja su mõttemaailm nii linuxiline on icon_biggrin.gif
Aga enne kritiseerimist katsu ikka paremini kritiseeritavat tundma õppida. Su paigaldusburatiino jutust on mul näiteks võimatu aru saada ja sealt edasi järgneb veelgi omajagu ebatäpsusi su jutus, kui sa just pole oma win-i kuidagi ära mudinud, niiet edit-menüü ja file-menüü on üks ja sama jne. jne. jne. (et hiire valikus faili peal asjad üheskoos on, on teine asi, mul on üldse raske aru saada räägid sa programmi/failihalduri enda menüüst või hiiremenüüst valitud faili peal.........)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.08.2007 15:24:39 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Su paigaldusburatiino jutust on mul näiteks võimatu aru saada
Paigaldusburatiino all pidasin siis silmas toda asjandust mis sulle ette tuleb, kui kusagile hakkad uut shortcutti tegema. Ingliskeelne nimetus on sel wizard.
tsitaat:
sealt edasi järgneb veelgi omajagu ebatäpsusi su jutus, kui sa just pole oma win-i kuidagi ära mudinud, niiet edit-menüü ja file-menüü on üks ja sama
Ehk räägiksid neist ebatäpsustest lähemalt? Enda teada peaks see mu kõrval toolil olev läpakas omama default windowsi installi, ei tahaks eriti uskuda et seal on midagi erinevat õige installiga.

Muidu kogu mu jutt käis ainult failihalduri kohta, hiirest ei rääkinud ma sõnagi. Ma ei saagi hästi aru kust sa selle hiire üldse välja lugeda suutsid icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.08.2007 15:48:32 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
....

KDEs on asukoha (ing. versioonis Location) all akna/lehega tehtavad tegevused (ava uues aknas/kaardil, klooni, ava teises vaates (failisuurus, CVS, ...), sulgemine) ning redigeerimise all siis failidega tehtavad tegevused (kopeeri-liiguta-aseta, võta tagasi, kustuta, nimeta ümber, loo uus jne).

Ehk siis lühikokkuvõte oleks, et minu arvates on wini all ühtse "fail" nime alla pandud natuke liiga erinevad asjad mis enam otseselt konkreetse failiga ei seostu. Nime järgi võiks ju arvata, et fail menüüst saab teha tegevusi konkreetse failiga, eriti loogiline ei ole et sealtkaudu ka aknaid suletakse või luuakse uusi shortcutte vmt.
...
Ho Ho kirjutas:
XYZ kirjutas:
Su paigaldusburatiino jutust on mul näiteks võimatu aru saada
Paigaldusburatiino all pidasin siis silmas toda asjandust mis sulle ette tuleb, kui kusagile hakkad uut shortcutti tegema. Ingliskeelne nimetus on sel wizard.
tsitaat:
sealt edasi järgneb veelgi omajagu ebatäpsusi su jutus, kui sa just pole oma win-i kuidagi ära mudinud, niiet edit-menüü ja file-menüü on üks ja sama
Ehk räägiksid neist ebatäpsustest lähemalt? Enda teada peaks see mu kõrval toolil olev läpakas omama default windowsi installi, ei tahaks eriti uskuda et seal on midagi erinevat õige installiga.

Muidu kogu mu jutt käis ainult failihalduri kohta, hiirest ei rääkinud ma sõnagi. Ma ei saagi hästi aru kust sa selle hiire üldse välja lugeda suutsid icon_smile.gif
- shortcuti tegemisel minul ei tule ega ole kunagi tulnud appi mingit "wizardi"
- kde puhul räägid redigeerimismenüüst, sama on win puhul failihalduril editmenüü näol olemas ja koos on kahe menüü asju vaid valitud failil hiire paremat nuppu klõpsates hiiremenüüs
-
-

seega olen ma sunnitud nentima, et sul on väga omapärane default win..............
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.08.2007 16:00:17 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
- shortcuti tegemisel minul ei tule ega ole kunagi tulnud appi mingit "wizardi"
fail -> uus -> otsetee
Tundub et hoopis sina pead oma OS'i tundma õppima icon_razz.gif
http://computers.families.com/blog/shortcut-for-windows-hibernate
XYZ kirjutas:
- kde puhul räägid redigeerimismenüüst, sama on win puhul failihalduril editmenüü näol olemas ja koos on kahe menüü asju vaid valitud failil hiire paremat nuppu klõpsates hiiremenüüs
Wini all tundub file menüüs olevat märgitud faili korral enam-vähem samad tegevused, mis hiire paremaklahvi menüüs (ava, eemalda, nimeta ümber, saada ... ). Ainult kopeerimine-asetamine on neil redigeerimise all. Huvitav miks ühe ja sama failiga tehtavad tegevused on jagatud kahe menüü alla laiali. Muidugi see viimane pole enam otseselt tõlke viga vaid juba üldisem UI probleem.

Ehk siis minu põhiline nurin nende menüüde sisu kohta on see, et kui näiteks "fail" menüüst saab teha ka kõike muud mis ei ole otseselt failidega seotud siis on tõlkimisel asja tähenduse tabamisega puusse pandud. Probleem on antud hetkel ainult selles, et samamoodi on puusse pandud ka ingliskeeles.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.08.2007 16:16:48 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
XYZ kirjutas:
- shortcuti tegemisel minul ei tule ega ole kunagi tulnud appi mingit "wizardi"
fail -> uus -> otsetee
Tundub et hoopis sina pead oma OS'i tundma õppima icon_razz.gif
http://computers.families.com/blog/shortcut-for-windows-hibernate
XYZ kirjutas:
- kde puhul räägid redigeerimismenüüst, sama on win puhul failihalduril editmenüü näol olemas ja koos on kahe menüü asju vaid valitud failil hiire paremat nuppu klõpsates hiiremenüüs
Wini all tundub file menüüs olevat märgitud faili korral enam-vähem samad tegevused, mis hiire paremaklahvi menüüs (ava, eemalda, nimeta ümber, saada ... ). Ainult kopeerimine-asetamine on neil redigeerimise all. Huvitav miks ühe ja sama failiga tehtavad tegevused on jagatud kahe menüü alla laiali. Muidugi see viimane pole enam otseselt tõlke viga vaid juba üldisem UI probleem.

Ehk siis minu põhiline nurin nende menüüde sisu kohta on see, et kui näiteks "fail" menüüst saab teha ka kõike muud mis ei ole otseselt failidega seotud siis on tõlkimisel asja tähenduse tabamisega puusse pandud. Probleem on antud hetkel ainult selles, et samamoodi on puusse pandud ka ingliskeeles.
Tule taevas appi - mis kuradi pärast peab shortcut olema hiberneerimiseks suvalise faili puhul või mida sa üleüldse teha oled tahtnud sellest ei saa mina enam absoluutselt aru - annan täieliku loobumisvõidu sulle selles suhtes............
Mina kasutan failide shortcutte ikka ainult nende otseseks ülesandeks, tõesti lihtsalt otsetee loomiseks originaali juurde. Muidugi on võimalik ka hiberneerimiseks shortcutti luua aga minu meelest see on täielik kõrvalteema.
Seega veelkord, su eesmärgid jäid mulle arusaamatuks.

Sinu muu nurin - see on rohkem nagu üldise ideoloogia ja maitse küsimus. Nagu juba eespool kirjutasin, sinu mõttestiil on ilmselt üsna ideaalselt linuxi omaga ühteseonduv.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.08.2007 16:39:03 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Tule taevas appi - mis kuradi pärast peab shortcut olema hiberneerimiseks suvalise faili puhul või mida sa üleüldse teha oled tahtnud sellest ei saa mina enam absoluutselt aru - annan täieliku loobumisvõidu sulle selles suhtes............
Kuna wizardiga uue shortcuti tekitamine tundus sinu jaoks olevat ennenägematu asi siis lihtsalt andsin tutvumiseks esimese ettejuhtuva lingi. Täpselt sama wizardi leiad ka fail menüüst. See, et sinna lisaks veel mingeid parameetreid pandi ning muid trikke tehti ei puutu hetkel asjasse. Lihtsalt probleem on selles, et ehkki menüü nime järgi võiks oletada, et "uus otsetee" teeb märgitud failidest posu shortcutte siis reaalselt seda ei toimu.
XYZ kirjutas:
Sinu muu nurin - see on rohkem nagu üldise ideoloogia ja maitse küsimus
Tahaks näha korralikku HIG'i eksperti kes wini laadse file-edit jama läbi laseks. Olen üsna kindel, et wini puhul pole seda muudetud kuna kunagi ennemuistsel aal juba tehti nii ning enam ei taheta muuta kuna muidu läheks (keeleoskamatutel) inimestel asjade leidmine raskeks.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.08.2007 16:50:06 vasta tsitaadiga

Ho Ho, nüüd midagi sai selgemaks. Mul nimelt pole vajadust olnud mingist hunnikust failidest shortcutti luua vaid alati on olnud vaid üks fail ja sel puhul, kordan veelkord, mingit "wizardi" mitte kuskilt kohale ei tõtta vaid tekibki lihtsalt shortcut ja edasi võin sellega teha mida mul tarvis.

File-edit "jama" suhtes on võib-olla tõesti ajaloo taust kõvasti tooni andmas, arvutiinimesed on aastaid sedasi töötanud ja see on sisse harjunud juba. Kes uue ja värskena arvuti ligi pääseb, võib leida, et tema teeks asju teistmoodi........
Lisaks oleneb kõvasti konkreetsest programmist, kui hästi-halvasti see menüüsüsteem sinna sobib. Standardiseerimise värk.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeree
HV vaatleja

liitunud: 16.08.2006




sõnum 02.08.2007 20:32:00 vasta tsitaadiga

Inglise keele poolt, keele õppimine nüüd nii raske ka pole ja arvutialane ühtus on globaliseeruvas maailmas ka kasulik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fiocchi
HV kasutaja
Fiocchi

liitunud: 04.01.2005




sõnum 02.08.2007 22:53:05 vasta tsitaadiga

jeree kirjutas:
Inglise keele poolt, keele õppimine nüüd nii raske ka pole
Ürita seda mõnele ülekeskealisele inimesele, kes pole eluski inglise keelega kokku puutunud, selgeks teha. icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 02.08.2007 22:58:02 vasta tsitaadiga

kui nad suudaks need tõlked korralikult teha aka ei oleks mingeid "lase alla" <-- lase püksi?, tegurihaldur (lugesin alguses tagumikuhaldur) jms idiootsusi siis vast võiks olla valik kas ing või est keelne.
Need kes seda M$ i saasta tõlgivad tuleks lahti lasta ja küsida kas nad ise kah aru saavad mida nad teevad. Mina igatahes seda keelt mida nad räägivad ei mõista kuidagi.

linuxi tõlkeid ei ole uurinud aga ka openoffice org on kuramuse müsteerium kui eesti keeles asi vasta passib.. tükk aega otsi et midagi tehtud saaks kuigi asi väga hull ei ole kui mõtlema hakata... samas suht lisa töö ja asjad lähevad kõvasti aeglasemalt.

Ise alguses kui arvuti taga olin ei osanud kah seda keelt eriti häste aga vat selgeks sai...

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.08.2007 00:35:02 vasta tsitaadiga

inglise keel loomulikult, eesti keeles ei ole minule vastuvõetavaid vasteid icon_rolleyes.gif
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tupsu
HV Guru
Tupsu

liitunud: 02.10.2002




sõnum 03.08.2007 01:31:19 vasta tsitaadiga

Fiocchi kirjutas:
jeree kirjutas:
Inglise keele poolt, keele õppimine nüüd nii raske ka pole
Ürita seda mõnele ülekeskealisele inimesele, kes pole eluski inglise keelega kokku puutunud, selgeks teha. icon_rolleyes.gif


Pole küll päevagi õppinud

(vale- 8 klassis oli pinginaaber, kes tuli inglise keelega koolist, siis temal oli oma inglise keele õpik saksa keele tunni ajal lahti icon_razz1.gif ja sai seda mõned korrad uuritud)

aga aru saan. Üle eesti mehe poole keskmise eluea on juba aastaid ka. Seega sobin peaaegu kirjeldatud kategooriasse .

Muide mul kadunud vanaema -vanaisa oma eestiaegse gümnaasiumiga olid koolis õppinud nii inglise kui saksa keelt. (+kummalgi oma võõrkeeled veel lisaks) Nendel oleks ilmselt ka Win õppimine lihtsam olnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.08.2007 11:24:22 vasta tsitaadiga

eesti keel on mulle arvutis alati pinnuks silmas olnud.
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Keelefoorum »  Kas pooldad eestikeelset kasutajaliidest? mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.